Şimdi Ara

Ford Focus C-Max (402. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.709
Cevap
28
Favori
857.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 400401402403404
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: cmax1973

neyse şaka bi yana..ben bu konuyla alakalı bir bilgi paylaşmak isterim..jantlar altıya ayrılıur..

1-alminyum alaşımlı jant
    2-çelik jant
    3-demir jant
    4-bakır jant
    5-titanium jant
    6-ahşap jant

bunlar içinde en uygun olmayan dayanıksızı alüminyum alaşımlı olan..zaten fordda kullanılmasından da kolayca anlaşılıyor..en gösterişli havalı olansa bazı arkadaşalrın da takdir buyurdukları gibi çelik jant....bi de ahşap var..o çeliği kullanıp memnun olmayanlara veriliyor..tek kullanımlıkıtr...yalnız
    daha çok otomobil labil pozisyonda iken tercih edildiğini gösterir bulgular mevcut

Alüminyum alaşımlı jantlar her türlü testlere tabi tutuluduktan sonra araç üzerine takılmasına izin verilir.Alüminyum alaşım jantların tercih sebebleri hafifliği ve istenilen tasarımda üretilebilmesidir.Yukarıdaki şekilde gösterilen jantsa sıvama tekniğiyle yapılan janttır.Bu jantlar sağlam olmasına karşın şekilsel olarak çok fazla seçenek sunamazlar.Daha çok Otobüs ve kamyonlarda kullanılır.

Yakın zamanda bir C-max sahibi olmaya aday biri olarak şimdiden herkese selamlar...

• çelik diye aldigimiz jantlarinda çogu çelik alasim oluyor ama momo alirsan orasi farkli 24 ayar çelik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alp2828 -- 21 Nisan 2009; 14:53:17 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: alp2828

çelik diye aldigimiz jantlarinda çogu çelik alasim oluyor ama momo alirsan orasi farkli 24 ayar çelik

piyasada çelik jant diye tabir edilen jantlar alüminyum jantların ön yüzeylerinin işlenmesiyle çelik görünümü aldıkları için öyle adlandırılıyor.Yoksa alüminyum alaşım jantlar demir alaşımı içermezler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: g.m.y.

quote:

Orjinalden alıntı: scorpion2000

quote:

Orjinalden alıntı: scorpion2000

Cmax'ine serviste xenon taktıran arkadaş var mı varsa balastları nereye koymuşlar acaba ben göremedim .Takan Ford servisine güvenmediğim için ( kendileri ne taktıklarını bilmiyor yada bilmek istemiyorlar ) markası cenmax 'mı diye bakmak istiyorum.
    Bence farların altında sanki boşluk var gibi oraya koymuş olabilirler ama bir şey göremedim orada olabilir .Tüm farı beraber söken arkadaşlar var mı acaba altında balastın gireceği kadar boşluk var mı ?
    Yarın ön farın birini sökeceğim .

Xenon balastını buldum.Farı söküp çıkardım altına koymuşlar. Siz siz olsun servislere güvenmeyin derim.
    Servis sorumlusu markasını bilemeyince ballastın üzerinde ne yazıyor dediğimde biz sizin arabanızın lastiklerine dokunmadık demesin mi ,ballastın ile balansın farkını anlamayan bir servise götüreceğime arabamı kendim tamir ederim daha iyi garantisi bitse ,ondan sonra servise falan götürmem arabayı.
    Kaliteli cenmax harici takmayız dedikleri sonrada itiraz edince osram dediler cenmax değilmiş dediler ne çıktı CARMAX diye 100 ytl'lik çin malı adi bir xenon yarın paramı alacağım .
    Ama çektiğim sinir + vakit kaybı ......Ford servislerine ,hele gittiğim servise .Bilgisiz bir toplumuz aslında ve her şeyi hakediyoruz .Bende önce kimse şikayet etmemiş..

Kedni mesleğimden örnek vereyim ; Adam nörologtur novalgin ya da heparin (kan sulandırıcı yapar) 500 -600 ytl'ye yurt dışından geldi diye .Bizim saf millet koşa koşa gider ,bilgisi olmayan insanları tepelereçıkarmakta 1 numarayız .İşini doğru düzgün bilimsel çalışan adama kimse gitmez .

Millet olarak körü körüne herşeye inanan millet olduğumuz için her şeyi hakediyoruz .Aziz nesin boşuna dememiş.

@ scorpion2000 merhaba ,

2004 sonunda arabamı yeni aldım,tabii kullanma kılavuzunu okudum ve yokuşlarda aşağı doğru araba viteste kalırsa daha az sarfiyat olur diye bişey yazıyordu.
    Tabii doğru söylemek gerekirse bende o zaman magnet valfli enjektörler, ECU tarafında kontrol edildiğini bilmiyordum.
    Servise sormaya gittim neden böyle birşey yazıyor doğrumudur bu diye,inanırmısın serviste hiç kimse CR'nin ve ECU nun ne olduğunu bilmiyordu ve söyledikleri yanlış tercümedir, denildi bana.
    Onun için Elektrik uzmanı olmayan birilerinin ,ballast trafosunun ne olduğu bilmemesi gayet normaldir diye düşünüyorum.
    Tabiiki sizin istediğiniz hattâ parsını vermiş oldunuz bir markanın takılmaması ethik değil ,düpedüz ahlâksızlık .

Bugün gittim ve xenonları çıkarttırdım .Çıkartmadan önce bile bilgisizlikleri ve yalancılıkları ile hala adam kandırmaya çalışıyorlardı.(servis müdürü)
    Yok cenmax yanlış demişler biz osram kullanıyoruz dediler,ben de kendim söktüm baktım çin malı car max isminde piyasada 100 ytl 'ye satılan xenon dedim.
    Sonra baktılar ikna edemeyecekler ,çıkardılar ve halojen ampulleri geri taktılar.
    İnşallah diğer ford servisleride böyle değildir .
    M tec marka alıp kendim takacağım.Aranızda mercekli xenon aracına taktıran arkadaş var mı ?
    C max'lerin far yuvasını kesmek gerekiyor mu bunu için yoksa uyum sağlayan mercek var mı ?

• quote:

Orjinalden alıntı: jasberny

g.m.y abı bu sabah mıllıyetı okurken bı haber vardı. turkıyede en uzun yasam olan ılce NAZILLI ' ymıs . buraları bırakıp gelesim geldi sabah sabah bırde ordu caddesınden bı foto koymuslar habere bıtırdıler benı

jasberny günaydın,

Eeeee tabii, dağlarından yağ akar,ovalarındanda bal akar diye boşuna dememişler.Hiç taze sıkılmış zeytinyağına kuru inciri bandırıpta yiyen oldumu?
    Gerçekten burda stress olmadan uzun yaşanabilir, hele bide benim gibi yazları Didimde bol oksijen olan yerde geçirirsen 120 yaş olmak hiçten değil alimallah, valla o zamanda iyice moruklaşırız.
    Herşey güzelde herkes böyle uzun yaşarsa, SGK zaten iflas durumunda, geçenhafta içinde işsizlik sayısının %30 lara ulaştığı söylendi, emekli maaşlarını kim ödeyecek , herhalde emekli maaşı olarak 50 $ filan verir AKP ,valla Türkiyenin işi zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi g.m.y. -- 22 Nisan 2009; 11:49:57 >

• abı daha gecen hafta nazıllıden taze yag gonderdıler . aldıgımız aksamında babamla aynen kuru ıncırı zeytın yagına bandırıp yedık

gozumde tutuyor oralar abı tam 15 ay oldu gelmeyelı bakalım ınsallah bu yaz hasret bıtecek
  • Gmy selam.
    sağlıklı uzun ömürler dilerim.
    zaten lokasyon sorunun da yok
    Darısı bizim başımıza diyelim . Ne yapalım bizimkisi züğürt tesellisi.
  • Slm;
    Camlarım açılıp kapatılırken gıcırtı vb. sesler çıkarmaya başladı. Bir önerisi olan var mı?
    Tşkler
  • quote:

Orjinalden alıntı: tissot

Gmy selam.
    sağlıklı uzun ömürler dilerim.
    zaten lokasyon sorunun da yok
    Darısı bizim başımıza diyelim . Ne yapalım bizimkisi züğürt tesellisi.

İnşallah,inşallah,buyrun sizleride bekleriz aramıza ,zaten burası emekli cenneti diye geçiyor,
    Lokasyon falan ben hiç inanmadım,o araştırmaların doğru olduğundan emin değilim.

• Esas cennet köşesi burası.

• Egeliefe geldi buraya ama sanki ateş almaya gelmiş,alelacele geldi gitti.

• Tutupta şimdi bu forum nereye gidiyor diye yazmayın, yaz geliyor gözümüz gönlümüz açılsın biraz.
  • abi dur daha finaller var
  • OzzY dilerim finallerin umduğun gibi geçerde ,şöyle bi ağız tadınla tatil yaparsın.
    Çalışan kazanır.
  • super fotolar ya ah su temmuz gelırmı
  • quote:

Orjinalden alıntı: g.m.y.

OzzY dilerim finallerin umduğun gibi geçerde ,şöyle bi ağız tadınla tatil yaparsın.
    Çalışan kazanır.

sağol abi
    şu yarınki vizeyi bi atlatayımda finallere daha var
  • Bir lokma da olsa gözüm açıldı,
    resimler harika DÜNYA VARMIŞ dedim. . . .
  • Sevgili Egeli-Ege hayranı- C-Max'çiler;
    Resimleri görüp, bu kadar zaman nasıl geçer diye hayıflanmamak mümkün değil, hele hele 1300km uzakta isen. Umarım ki herkes, gönlünce tatil yapabilir.
    Ön camların gıcırtısını kesmenin bir yolu-yöntemi var mı?
    2.olarak; debriyaj baskı balata değişimi yaptıran var mı? Yaklaşık kaç kmlerde bitiyor merak ediyorum. Mutlaka kullanımla alakalı bişey. Fakat aşağı yukarı bir fikir verebilir.
    3.olarak ta; arkada bisiklet taşıma aparatı kullanan var mı, veya bisikleti taşımak için önerisi olan var mıdır acaba?
  • Resimlerimi beğendiğinize sevindim,
    Az kaldı 3 ay sonra sizlerde tatile çıkarsınız,
    3 gün sonra ordayım,
    ADSL mi nakil ettirmem lazım.

@Mtnn2055
    Debraj balataları normalde bi 100.000 km veya daha fazla gitmesi lazım.
  • @Mtnn2055 SELAM.
    107.000 KMDEYİM. 0 KMDEN BERİ BEN KULLANIRIM.
    Debriyajla ilgili hiçbir sıkıntım yok.

Not : Ön fren balatamı da 105.000 km de değiştirmiş biri olarak benim kullanım tarzımın bu forumda ekstrem bir örnek olabileceğini hatırlatırım
  • 
Sayfa: önceki 400401402403404
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.