Şimdi Ara

Ford Focus 1.5 TDCI Powershift 120 PS Almak İstiyorum Ama... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
105
Cevap
0
Favori
89.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yazık günah dizel diye c sınıfı arabaya o kadar para vermek.

Passat konusuna gelirsek, dizellerinde dipten hafif bir hırıltı duyarsınız, tsi motorlarında ise golf ve passat bu konuda aşırı iyidirler, ikisi de e sınıfı araç standartında motor izolasyonuna sahiptir, gittiğiniz hızı algılayamazsınız. Yani aşırı motor sesi alıyor yorumunuza kesinlikle katılmıyorum. Yine iki aracı da bilen biri olarak c sınıfı araçla d sınıfı aracın süspansiyonun kıyaslayıp d sınıfına daha kötü demeniz mantıksız olmuş. Bir kere iz genişliği ve dingil aralığı fazla olan araç her türlü her koşulda yola daha iyi oturur, daha az sarsılır daha konforlu yol alır. Passat sınıfındaki iyi konfor veren araçlardan. Aşırı konforlu dğeil ama bir focustan iyi olduğu kesin. Siz amortisör konforunu sadece yumuşaklıkla bağdaştırıyorsanız o ayrı. Esneme, çukur ve tümseklerde darbe emiş, tepkime hızı hepsi bir bütündür. Yumuşak amortisör istiyorsanız focusa değil i30 ya da daha iyisi aurise bakacaksınız c sınıfından onlardan iyisi yok.

Bu titreme mevzusu bazı dsgli modellerde mevcut. Her model/motor/dsg kombinesinde olmuyor. Bazılarında var. Bunun nedeni de şanzımanın kalkıştan hemen sonra çok düşük hızlarda vitesi 2'ye alması. Bu da titremeye sebep oluyor, kaç sene geçti bunun revizesini yapamadılar hala. Kalkıyorsun 5-10km anında 2 yapıyor. Hatta bazen 2'yle kalkıyor. Şanzımanın en büyük sıkıntısı, çabuk kavrama bitirmesinin olayı bu. Ama bu dediğm gibi her modeli motor kombinasyonunda yok. 1.4tsi golfte gördüm, 1.4tsi 160 passatta görmedim mesela.

Focus 3,5 özellikle şu anda dizel ve powershift şanzımanıyla çok güzel araba ama kesinlikle o paranın arabası değil. Sunduğu motor şanzıman kombinasyonları rezil. Otm benzinli istiyorsanız atmosferik motoru dayatıyor, ecoboost istiyorsanız manuel motoru dayatıyor. Opsiyon fiyatları vw'den bile pahalı, üzerine araç alırken jantını, içini sıfır kişiselleştirebilme imkanı. Bunlardan dolayı benim fordla işim olmaz. 6 ay önce 66bin olan arabayı 74bine satıyor şu an insaf leon fr parası.

• MeTalliCaLi kullanıcısına yanıt
    2 senede erimez çünkü subaplar.70 80 bin km arası erir, 1500 tlye değiştirirsin subapları çelik subapla. sıkıntı kalmaz. (tecrübeyle sabittir)
  • eko33 E kullanıcısına yanıt
    Öyle olduğunu varsayalım:

7 litre benzin yaksa 7x4.45= 31 kurus
    8.5 lpg yaksa 8.5x2.25=19 kuruş
    Not: benzin 7 üstü yakabilir ama bunun uzun yolda az tuketimide var o yuzden ortalama öyle.

70.000 kmde benzin: 21.000 tl
    70.000 kmde lpg: 13.000 tl
    Fark: 8.000... 2.000 subap masrafina ciksan 6.000 tl yine kar. Ayrıca lpgde daha rahat gaza basacaksiniz.

Yukarıda yazdıklarım beni baglamiyor çünkü 2 yıl icinde aracimi satma durumum var. Ama arkadaslara fikir olsun :) lpg candır...Şu da var ki focusa yeni civic aracimi satip geçtim ve çok memnunum. Yani yine alacak olsam bu araci alırdım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sparhawk

Yazık günah dizel diye c sınıfı arabaya o kadar para vermek.

Passat konusuna gelirsek, dizellerinde dipten hafif bir hırıltı duyarsınız, tsi motorlarında ise golf ve passat bu konuda aşırı iyidirler, ikisi de e sınıfı araç standartında motor izolasyonuna sahiptir, gittiğiniz hızı algılayamazsınız. Yani aşırı motor sesi alıyor yorumunuza kesinlikle katılmıyorum. Yine iki aracı da bilen biri olarak c sınıfı araçla d sınıfı aracın süspansiyonun kıyaslayıp d sınıfına daha kötü demeniz mantıksız olmuş. Bir kere iz genişliği ve dingil aralığı fazla olan araç her türlü her koşulda yola daha iyi oturur, daha az sarsılır daha konforlu yol alır. Passat sınıfındaki iyi konfor veren araçlardan. Aşırı konforlu dğeil ama bir focustan iyi olduğu kesin. Siz amortisör konforunu sadece yumuşaklıkla bağdaştırıyorsanız o ayrı. Esneme, çukur ve tümseklerde darbe emiş, tepkime hızı hepsi bir bütündür. Yumuşak amortisör istiyorsanız focusa değil i30 ya da daha iyisi aurise bakacaksınız c sınıfından onlardan iyisi yok.

Bu titreme mevzusu bazı dsgli modellerde mevcut. Her model/motor/dsg kombinesinde olmuyor. Bazılarında var. Bunun nedeni de şanzımanın kalkıştan hemen sonra çok düşük hızlarda vitesi 2'ye alması. Bu da titremeye sebep oluyor, kaç sene geçti bunun revizesini yapamadılar hala. Kalkıyorsun 5-10km anında 2 yapıyor. Hatta bazen 2'yle kalkıyor. Şanzımanın en büyük sıkıntısı, çabuk kavrama bitirmesinin olayı bu. Ama bu dediğm gibi her modeli motor kombinasyonunda yok. 1.4tsi golfte gördüm, 1.4tsi 160 passatta görmedim mesela.

Focus 3,5 özellikle şu anda dizel ve powershift şanzımanıyla çok güzel araba ama kesinlikle o paranın arabası değil. Sunduğu motor şanzıman kombinasyonları rezil. Otm benzinli istiyorsanız atmosferik motoru dayatıyor, ecoboost istiyorsanız manuel motoru dayatıyor. Opsiyon fiyatları vw'den bile pahalı, üzerine araç alırken jantını, içini sıfır kişiselleştirebilme imkanı. Bunlardan dolayı benim fordla işim olmaz. 6 ay önce 66bin olan arabayı 74bine satıyor şu an insaf leon fr parası.

hocam öncelikle çok teknik çok araç kullanan çok bilgili bir insan değilim ki şu an kullandığım aracım 2009 model 1.4 benzinli palio satıp sıfır alma niyetindeyim inşallah... konuya gelirsek 1.4 tsi motorunu bilmiyorum benim sürdüğüm araç 1.6 tdi motordu ve hala iddia ediyorum motor sesini oldukça fazla alıyordu en azından focusa göre öyleydi tabi ki bu dediğim yüksek devirde yani 3000 deviri geçtiğinde böyle düşük devirlerde zaten 2 aracında sesi yok gibi birşey ben hatta hızlanırken şaşırıp satış sorumlusu yanımdaki bayana motor sesi fazla alıyor dedim e dizel bu normal dedi şaşırdım focus ta dizel ama bu kadar almıyor diyecektim neyse dedim geçiştirdim içimden... ayrıca süspansiyon konusunda düşününce kesinlikle sizin söylediğiniz mantıklı geliyor ama gel gör ki gerçekler ilginç bir şekilde çok farklı geldi bana sırf bundan emin olabilmek için 2 aracıda 1 kez daha kullanmak istiyorum yakacağı mazotun parasını vereceğim gerekirse o derece!!! ayrıca şöyle bir durum var yol tutuşu tabi ki dediğiniz gibi mantıken passat'ın daha iyi olması gerekir fakat direksiyon sertliğide bu konuda çok önemli inanın doğruyu söylüyorum 150 ile hafif viraja girdim tırstım direksiyon aşırı yumuşak!!! o süratte bence iyice sertleşmesi gerekiyor diye düşünüyorum ayrıca güven hissini bir çok durum etkiliyor örneğin koltuk yüksekliği de viraj alırken güven açısından önemli bilmiyorum koltuk ayarı yüksek kalmış olabilir o da beni etkilemiş olabilir sonuçta aşırı ayar işine giremedim biraz acele gibi bir sürüş oldu!!! sonuç olarak focus bana daha çok tat ve güven verdi ama bir sürüşle bunu baz almamak gerekir tabiki o yüzden fırsatım olursa iki aracıda hatta jetta,octavia ve astrayı da bir kez daha test sürüşü yapmaya çalışacağım o zamanki izlenimlerimi tekrar paylaşırım şu an benim düşüncelerim böyle focus'a hayran oldum yarın ne olur bilinmez iyi akşamlar... para konusunda haklısınız evet çok aşırı pahalılar ama passat'ın 1.6 tdi highline'dı herhalde ya da yanlış hatırlıyor olabilirim 103.000 tl dediler son fiyat o da az değil far var baya ama baz fiyatlarını sormadım...

• tabi ki tüpsüz binilmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeTalliCaLi

Öyle olduğunu varsayalım:

7 litre benzin yaksa 7x4.45= 31 kurus
    8.5 lpg yaksa 8.5x2.25=19 kuruş
    Not: benzin 7 üstü yakabilir ama bunun uzun yolda az tuketimide var o yuzden ortalama öyle.

70.000 kmde benzin: 21.000 tl
    70.000 kmde lpg: 13.000 tl
    Fark: 8.000... 2.000 subap masrafina ciksan 6.000 tl yine kar. Ayrıca lpgde daha rahat gaza basacaksiniz.

Yukarıda yazdıklarım beni baglamiyor çünkü 2 yıl icinde aracimi satma durumum var. Ama arkadaslara fikir olsun :) lpg candır...Şu da var ki focusa yeni civic aracimi satip geçtim ve çok memnunum. Yani yine alacak olsam bu araci alırdım

hocam şimdi hondacılar da kızacak bana ama civic'e bakmadım bile o derece... oyüzden kesinlikle katılıyorum focus'un yanında solda sıfır bana göre ;)

• quote:

Yine iki aracı da bilen biri olarak c sınıfı araçla d sınıfı aracın süspansiyonun kıyaslayıp d sınıfına daha kötü demeniz mantıksız olmuş.

Neresi mantıksız. Bir çok kişi Passat'ın arka süspansiyonlarının sesli çalıştığını, rahatsız edici olduğunu ve tok bir izlenim vermediğini yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cilekes05

Arkadaşlar merhaba... Başlıkta belirttiğim gibi focus 1.5 tdci powershift almak istiyorum arabayı haftasonu Çorum Evlüce'de Titanium olanını test sürüşü yaptım ve tabiri caizse arabaya aşık oldum rüyalarıma giriyor ama trend-x ne 82.500 tl fiyat istiyorlar bu fiyat bana çok aşırı geldi sizin daha düşük fiyat aldığınız bir bayi var mıdır? Ayrıca bu powershift ıslak tipmiş yani yeniymiş sizce nasıldır dsg gibi problem yaşatır mı acaba sonra bilginiz var mı? Paylaşırsanız sevinirim!!! Bu arada jetta,octavia ve astra sedan'ın 1.6 tdci larının test sürüşünü de yapmak istiyordum ama test araçları yokmuş üçününde bayilerinde ne hikmetse... çorum ahlatçı'da bari dsg şanzumanı bir test edeyim yok mu hiç aracınız dedim passat var dediler bu bende büyük bir heyecan yarattı ilk defa hayranı olduğum ama hayalini bile düşleyemeyeceğim passat'ı sürme şansım oldu ta ki çıkış yapana kadar... varan 1 - araç her kalkışta titreme yaptı (focusta karşılaşmadım)!!! varan 2 - süspansiyon d segmenti passat'ta iddia ediyorum focustan daha kötüydü!!! varan 3 - izolasyon focus ta daha iyiydi passat inanılmaz derecede motor sesi alıyor!!! varan 4 - passat'ın direksiyonu çok yumuşak şehiriçi kullanım için düşük hızlarda güzel ama 150 ile hafif viraja girdim sertleşme ya yok ya da çok az ki sanki 2009 model palio'mu kullanıyorum gibi hissettim bi terleme oldu vücudumun heryerinde (yusuf yusuf) ama focusun direksiyon sertliği muhteşem araç daha çok güven verdi!!! yani özetle bu testten önce biri bana bunları söyleseydi bi yerimle gülerdim bunlara (anladınız siz onu!!!) ama inanın ben de şoklardayım bir test sürüşü yapın ikisinede bana hak vereceksiniz diye düşünüyorum tabi ki bu benim 2 aracıda aşağı yukarı 5-10 dk aralığında denemelerim sonucu vardığım sonuçlar belki de yanılıyor olabilirim sonuç olarak şu an aynı fiyat focus mu passat mı deseler inanın bir düşünürüm focus'tan çok haz aldım siz ne dersiniz passat böyleyse jetta ve octavia'yı düşünemiyorum. astra sedan sizce nasıldır onu da çok merak ediyorum siz hangi arabayı neden önerirsiniz ve en uygun bayi fiyatları nerdedir nerden aldınız yardımcı olursanız çok sevinirim saygılar iyi akşamlar...

NOT: Volkswagen hayranları bana kızacak belki ama inanın bir volkswagen hayranı olan ben izlenimlerimi şeffaf bir şekilde ortaya koydum kesinlikle focus sempatizanlığım yok sadece benim gördüğüm hissettiğim bunlar...

2015 focus 1.5 tdci style powershift araç sahibiyim 80 bin TL para verdim. Daha önceki aracım 2013 manüel vites golf 1.2 tsi benzinli idi.
    Fordun VWden öğrenecek çok şeyi var diye bir başlık açmış epey de tepki almıştım.

Şİmdi focusun motor şanzımanına yürüyenine sürüş dinamiğine rafineliğine laf eden yok. Bunlar çok çok çok iyi. Sessizlikte de gerçekten bir dizel için çok iyi.. Peki ya kalite algısı ve konfora ne diyeceksiniz.
    Test sürüşünde passatla hiç kırmızı ışıkta durdunuz mu ? Ne yaptınız ayağınızı çektiniz autohold tuttu. Focusta ne yaptınız frene basmak veya arabayı Nye alıp elfreni çekmek zorundasınız. Söyleyeyim mi bu o kadar konforsuz o kadar manasız bir şey ki anlatamam sırf auto hold için VW tercih edilir.
    Titanium focusu test etmişsiniz. Trendx alacaksınız. Bammm berbat koltuklar ve kumaşları berbat iç ışıklandırma , saklama gözlerinde bir kadife bile kaplı değil koyduğun her şey gürültü yapıyor, gözlük kabı bile yok, makyaj ışıklandırması yok. Hele bir yol bilgisayarı ekranı var. Otomotiv endüstrisnin yüz karası o kadar küöçük bir ekran o kadar berbat bir çözünürlük o kadar berbat bir font ki anlatamam. 90lara bile layık değil. Benim araç eco mode mıu nedir bana 5 yapraklı yonca verdi. Yani ekonomi odaklı sürücüymüşüm . Öngörü d,ye bir kısmı var. Burayı gören ford plaza müdürü bana araba senin sürüşünü beğenmiş parmaklar yukarı (thumb up) yapmış dedi halbuki ekran o kadar berbat ki oradaki simge dürbün yani uzağı görüp pozisyonun erkenden alıyorsun anlamında. Ekranın çözünürlüğü o kadar berbat ki plaza müdürü simgeyi yanlış anlıyor.

Bugün eu6 dizel , yağlı çift kavrama alayım dedin mi (vw ford opel içinde ) focustabn başka seçenek yok.

dediğim gibi motor, şanzıman, süspansiyonmlar, sürüş dinamikleri , yol tutuş, sessizlik golften üstün ama iç mekandaki kalite algısı ve konfor çok çok çok geride.

• quote:

Orijinalden alıntı: x-rayted

quote:

Arkadaşlar merhaba... Başlıkta belirttiğim gibi focus 1.5 tdci powershift almak istiyorum arabayı haftasonu Çorum Evlüce'de Titanium olanını test sürüşü yaptım ve tabiri caizse arabaya aşık oldum rüyalarıma giriyor ama trend-x ne 82.500 tl fiyat istiyorlar bu fiyat bana çok aşırı geldi sizin daha düşük fiyat aldığınız bir bayi var mıdır? Ayrıca bu powershift ıslak tipmiş yani yeniymiş sizce nasıldır dsg gibi problem yaşatır mı acaba sonra bilginiz var mı? Paylaşırsanız sevinirim!!! Bu arada jetta,octavia ve astra sedan'ın 1.6 tdci larının test sürüşünü de yapmak istiyordum ama test araçları yokmuş üçününde bayilerinde ne hikmetse... çorum ahlatçı'da bari dsg şanzumanı bir test edeyim yok mu hiç aracınız dedim passat var dediler bu bende büyük bir heyecan yarattı ilk defa hayranı olduğum ama hayalini bile düşleyemeyeceğim passat'ı sürme şansım oldu ta ki çıkış yapana kadar... varan 1 - araç her kalkışta titreme yaptı (focusta karşılaşmadım)!!! varan 2 - süspansiyon d segmenti passat'ta iddia ediyorum focustan daha kötüydü!!! varan 3 - izolasyon focus ta daha iyiydi passat inanılmaz derecede motor sesi alıyor!!! varan 4 - passat'ın direksiyonu çok yumuşak şehiriçi kullanım için düşük hızlarda güzel ama 150 ile hafif viraja girdim sertleşme ya yok ya da çok az ki sanki 2009 model palio'mu kullanıyorum gibi hissettim bi terleme oldu vücudumun heryerinde (yusuf yusuf) ama focusun direksiyon sertliği muhteşem araç daha çok güven verdi!!! yani özetle bu testten önce biri bana bunları söyleseydi bi yerimle gülerdim bunlara (anladınız siz onu!!!) ama inanın ben de şoklardayım bir test sürüşü yapın ikisinede bana hak vereceksiniz diye düşünüyorum tabi ki bu benim 2 aracıda aşağı yukarı 5-10 dk aralığında denemelerim sonucu vardığım sonuçlar belki de yanılıyor olabilirim sonuç olarak şu an aynı fiyat focus mu passat mı deseler inanın bir düşünürüm focus'tan çok haz aldım siz ne dersiniz passat böyleyse jetta ve octavia'yı düşünemiyorum. astra sedan sizce nasıldır onu da çok merak ediyorum siz hangi arabayı neden önerirsiniz ve en uygun bayi fiyatları nerdedir nerden aldınız yardımcı olursanız çok sevinirim saygılar iyi akşamlar...

NOT: Volkswagen hayranları bana kızacak belki ama inanın bir volkswagen hayranı olan ben izlenimlerimi şeffaf bir şekilde ortaya koydum kesinlikle focus sempatizanlığım yok sadece benim gördüğüm hissettiğim bunlar...

2015 focus 1.5 tdci style powershift araç sahibiyim 80 bin TL para verdim. Daha önceki aracım 2013 manüel vites golf 1.2 tsi benzinli idi.
    Fordun VWden öğrenecek çok şeyi var diye bir başlık açmış epey de tepki almıştım.

Şİmdi focusun motor şanzımanına yürüyenine sürüş dinamiğine rafineliğine laf eden yok. Bunlar çok çok çok iyi. Sessizlikte de gerçekten bir dizel için çok iyi.. Peki ya kalite algısı ve konfora ne diyeceksiniz.
    Test sürüşünde passatla hiç kırmızı ışıkta durdunuz mu ? Ne yaptınız ayağınızı çektiniz autohold tuttu. Focusta ne yaptınız frene basmak veya arabayı Nye alıp elfreni çekmek zorundasınız. Söyleyeyim mi bu o kadar konforsuz o kadar manasız bir şey ki anlatamam sırf auto hold için VW tercih edilir.
    Titanium focusu test etmişsiniz. Trendx alacaksınız. Bammm berbat koltuklar ve kumaşları berbat iç ışıklandırma , saklama gözlerinde bir kadife bile kaplı değil koyduğun her şey gürültü yapıyor, gözlük kabı bile yok, makyaj ışıklandırması yok. Hele bir yol bilgisayarı ekranı var. Otomotiv endüstrisnin yüz karası o kadar küöçük bir ekran o kadar berbat bir çözünürlük o kadar berbat bir font ki anlatamam. 90lara bile layık değil. Benim araç eco mode mıu nedir bana 5 yapraklı yonca verdi. Yani ekonomi odaklı sürücüymüşüm . Öngörü d,ye bir kısmı var. Burayı gören ford plaza müdürü bana araba senin sürüşünü beğenmiş parmaklar yukarı (thumb up) yapmış dedi halbuki ekran o kadar berbat ki oradaki simge dürbün yani uzağı görüp pozisyonun erkenden alıyorsun anlamında. Ekranın çözünürlüğü o kadar berbat ki plaza müdürü simgeyi yanlış anlıyor.

Bugün eu6 dizel , yağlı çift kavrama alayım dedin mi (vw ford opel içinde ) focustabn başka seçenek yok.

dediğim gibi motor, şanzıman, süspansiyonmlar, sürüş dinamikleri , yol tutuş, sessizlik golften üstün ama iç mekandaki kalite algısı ve konfor çok çok çok geride.

gözlük kabı benim insignia cosmoda da yok çok mu önemli? torpidonun içine kadife istiyorsan döşemeciler 30 liraya yapıyor ,,,, kırmızı ışıkta frene basmak çok mu zor? sırf bunun için sahtekar,üçkağıtçı ve müşteri mağduriyetiyle,ayrıca patlayan DSG siyle nam salmış VW alınırmış peh peh peh,,,, 2bin liraya geniş ekran navigasyon multimedya takıyorlar belki haberiniz yoktur diye hatırlatmak istedim,çünkü eleştirilerinizin nerdeyse yarısı ekranın dandikliğiyle ilgili

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

hocam malumsite_stoperi arkadaşa katılıyorum bahsettiğiniz şeylerin çok büyük problem teşkil ettiğini düşünmüyorum çözümlerde arkadaşın dediği gibi basit sadece kırmızı ışıkta haklısınız focus frenden ayağınızı çektiğinizde yürümeye başlıyor bu bir problem ama çok büyük problem değil yeterki yarın cozutup anamızı ağlatmasın!!! ayrıca passat'ın kalkışta yaptığı titreme bende daha büyük sıkıntı yaratır şahsen vw'nin buna acil çözüm bulması gerek diye düşünüyorum ama belkide benim denediğim aracın sorunudur hepsinde yoktur bilmiyorum.

• İş gereği bir aydır focus titanium 1.5 tdci powershift kullanıyorum,istanbul içinde 2500 km yaptım.Sessizliği,rafineliği,konforu muazzam.biraz yol sesi alıyor,belki lastiktendir (conti eco contact 2). Auto hold olmaması gerçekten bir eksi,otomatik park sistemi güzel çalışıyor,start-stop çok başarılı,direksiyon sert (bence güzel).kapı cepleri ve torpidodaki herşey tıkırtıya sebep oluyor.bagaj 420 lt fakat yükleme eşiği dar (puset sokarken sorun olabiliyor).
    0-60 kmh uzaması çok güzel,sonrası idare eder,tüketim 7,2, ortalama hızım 24 kmh.dokunmatik ekranı,basmatik.sesli kontrol sistemi (sync) başarılı.
    Opsiyonları çok pahalı (navigasyon 2 bin.sunroof 3 bin,bixenon 4,5 bin,tekno paket 5,5 bin)
    95 binlik arabada bu paketlerden bazıları standart olmalıymış.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: overhead

İş gereği bir aydır focus titanium 1.5 tdci powershift kullanıyorum,istanbul içinde 2500 km yaptım.Sessizliği,rafineliği,konforu muazzam.biraz yol sesi alıyor,belki lastiktendir (conti eco contact 2). Auto hold olmaması gerçekten bir eksi,otomatik park sistemi güzel çalışıyor,start-stop çok başarılı,direksiyon sert (bence güzel).kapı cepleri ve torpidodaki herşey tıkırtıya sebep oluyor.bagaj 420 lt fakat yükleme eşiği dar (puset sokarken sorun olabiliyor).
    0-60 kmh uzaması çok güzel,sonrası idare eder,tüketim 7,2, ortalama hızım 24 kmh.dokunmatik ekranı,basmatik.sesli kontrol sistemi (sync) başarılı.
    Opsiyonları çok pahalı (navigasyon 2 bin.sunroof 3 bin,bixenon 4,5 bin,tekno paket 5,5 bin)
    95 binlik arabada bu paketlerden bazıları standart olmalıymış.

hocam çok teşekkür ediyorum inceleme için yol sesi aldığını fark etmemiştim diğer denememde dikkat edeceğim direksiyon sertliği benim için en güzel şeylerden birisi zaten yüksek hızlarda güvenli hissettirmesi açısından şart!!! bagaj ve iç hacmi küçük olduğuna katılıyorum octavia ve jetta'ya göre baya fark var ama bana yeter. torpido ve kapı ceplerine birer kaplama olması gerekirmiş haklısınız focus'a yakışmıyor yani bu fiyatlarda bir araçta auto hold ve ekstra konusunda da kesinlikle katılıyorum olması gerekirdi!!!

• yahu ne çemkiriyorsunuz. Ondan sonra da forumda elle tutulur mesaj kalmadı diyorsunuz. Tecrübemizi de mi yazmalıyım.

Konu sahibi bunlar önemsiz diyor , stoper de önemsiz diyor bize de önemsiz gelmişti ki o yüzden bu arabayı aldık ama kullandıkça bu noktalar göze batıyor. TrendX, style dan da geri bakın arkadaş 95binlik titaniumun bile çok eksiklikleri var diyor.

80 kaat verdiğim arabada niye saklama gözlerini kaplatayım , fabrika kaplatsa daha iyi olmaz mıydı.
    Işıkta frene basacaksak niye otomatik alıyoruz . Vitesimizi de kendimiz değiştiriverirdik.

Focus powershiftin artıları çok malum ama 2015 yılında olan eksiklikleri de yenilir yutulur cinsten değil.
  • quote:

yahu ne çemkiriyorsunuz. Ondan sonra da forumda elle tutulur mesaj kalmadı diyorsunuz. Tecrübemizi de mi yazmalıyım.

Konu sahibi bunlar önemsiz diyor , stoper de önemsiz diyor bize de önemsiz gelmişti ki o yüzden bu arabayı aldık ama kullandıkça bu noktalar göze batıyor. TrendX, style dan da geri bakın arkadaş 95binlik titaniumun bile çok eksiklikleri var diyor.

80 kaat verdiğim arabada niye saklama gözlerini kaplatayım , fabrika kaplatsa daha iyi olmaz mıydı.
    Işıkta frene basacaksak niye otomatik alıyoruz . Vitesimizi de kendimiz değiştiriverirdik.

Focus powershiftin artıları çok malum ama 2015 yılında olan eksiklikleri de yenilir yutulur cinsten değil.

hocam haklısınız size bir şey demiyorum olması gerekenleri yazmışsınız ama ben dsg şanzumanla alakalı okadar çok olumsuz yorumlar okudum ki şahsen ödüm koptu!!! ayrıca dediğim gibi test ettiğim passat'ın kalkışlarda titreme yapması da buna tuz biber oldu! yani yarın büyük bi dsg problemi çekeceğime kırmızı ışıkta frenlemeye razıyım dediğim gibi yeterki yarın başımı ağrıtmasın! dsg'lerin hepsi problemli değil bazıları öyle çıkıyor diyorlar ama bizim aldığımız ya o bazılardan biri olursa!!! ozaman auto hold'suz powershift'i çok ararım kendi adıma şahsen!!! diğer kaplama, ekran ve ekstralar konusununa gelince diğer arkadaşa verdiğim cevapta da belirttim kesinlikle haklısınız biraz önce 87500 tl yeni fiyat aldığım titanium paketinde kesinlikle olması gerekirdi!!! ama en nihayetinde artılarının daha fazla olması sebebiyle (bana göre) yine tercih edilecek araç focus görünüyor bakalım hayırlısı :)

• quote:

quote:

yahu ne çemkiriyorsunuz. Ondan sonra da forumda elle tutulur mesaj kalmadı diyorsunuz. Tecrübemizi de mi yazmalıyım.

hocam haklısınız size bir şey demiyorum olması gerekenleri yazmışsınız ama ben dsg şanzumanla alakalı okadar çok olumsuz yorumlar okudum ki şahsen ödüm koptu!!! ayrıca dediğim gibi test ettiğim passat'ın kalkışlarda titreme yapması da buna tuz biber oldu! yani yarın büyük bi dsg problemi çekeceğime kırmızı ışıkta frenlemeye razıyım dediğim gibi yeterki yarın başımı ağrıtmasın! dsg'lerin hepsi problemli değil bazıları öyle çıkıyor diyorlar ama bizim aldığımız ya o bazılardan biri olursa!!! ozaman auto hold'suz powershift'i çok ararım kendi adıma şahsen!!! diğer kaplama, ekran ve ekstralar konusununa gelince diğer arkadaşa verdiğim cevapta da belirttim kesinlikle haklısınız biraz önce 87500 tl yeni fiyat aldığım titanium paketinde kesinlikle olması gerekirdi!!! ama en nihayetinde artılarının daha fazla olması sebebiyle (bana göre) yine tercih edilecek araç focus görünüyor bakalım hayırlısı :)

focusun hakkı titanium+bixenon +nav ...o zaman da 100bini geçiyor galiba..O zaman çok tatlı oluyor.

uzun ışıklarda (30 saniye ve üstü ) ben N ye alıp elfreni çekiyorum .

• quote:

Orijinalden alıntı: malumsite_stoperi

ablama 1.6 125 bg benzinli manuel olanını almıştık 6-7 ay önce, birkaç saat kullandım,hakkaten sürüş keyfi,konforu,sessizliği,direksiyon hissiyatı,ergonomisi çok hoşuma gitmişti ,,, sürüş dinamikleri konusunda ford ayrı bir yerde,adamlar keyif veren otomobiller yapıyorlar

Premium marka normal böyle şeyler.
    Bu arada vw ne zaman mustang gibi bir araba yapar o zaman vw ile fordu karşılaştırırım haricinde vw ''BANA GÖRE'' faso fiso

-'leyin şimdi vw'ciler dicektim ki - kaldırılmıştı bir an unutuşum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JanKlod -- 4 Aralık 2015; 13:38:54 >
  • quote:

C sınıfı dizele o kadar para verilmezmişmiş.0 km dizel d sınıfı varsa o paraya söyle gidip onu alsın millet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ragnarok. -- 4 Aralık 2015; 13:43:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ragnarok.

quote:

C sınıfı dizele o kadar para verilmezmişmiş.0 km dizel d sınıfı varsa o paraya söyle gidip onu alsın millet

Doğru düzgün konuş ben senin ilkokul arkadaşın değilim.

• kabul ediyorum ucuz araba kalmadı lakin trend-x e de 82 çok... üstelik 1 sene sonra da focus kasayı yenileyecek. yeni kasa focusun yanında sizin bir yıllık arabanızın değer kaybı ne kadar olacak varın tahmin edin. o yüzden bekleyin bir yıl daha: yeni focus 4, yeni honda civic ve yeni Renault megane 4 çıkacak. en azından eski kasa bi arabayla sevinciniz kısa sürede solmasın.
  • quote:

Audi A3 HB 1.6 TDI Otomatiklerde kampanya var. 86000TL'ye alabilirsin. Focus'a o paraları verme bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.