Şimdi Ara

Ford fiesta 1.25 trend x(benzin) mi, 1.5 trend(dizel) mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
5.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, ikinci el araba almak istiyorum. Ford fiesta 1.25 trend x(benzin) mi yoksa 1.5 trend(dizel) mi tercih etmeliyim. Benzinli olan 2014 model 48 bin kmde ve trend x model olduğu için elektrikli ve ısıtmalı aynalar, hız sabitleme, park sensörü vb. gibi ekstra özellikleri var. Dizel olan ise 2014 model 85 bin kmde ve fiyat olarak benzinliye göre 3 bin TL daha pahalı. Dizel aracın sahibi sonradan park sensörü taktırmış. Genelde şehir içinde işe gidiş geliş için kullanacağım ancak benzinlinin çok yaktığına dair yazılar okudum. Ayrıca dizel motor 1.5 olduğu için benzinliye göre yılda 600 TL daha fazla vergisi var ve avrupada dizel araçlar yavaş yavaş azaltılmaya başladı, kafam karıştı. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben benzinli olanı alıp aradaki 3 bin liralık fark ile tüp takardım.

Dizelden daha ucuza gezer üstüne de daha az vergi verirdim.

Km, donanım da cabası.

Bu şartlarda kendi adıma dizel almak için hiçbir sebep yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ev-iş arası mesafem az (6 km), ancak bazen trafik yoğun olabiliyor. Ayrıca arabayı öncelikle alma sebebimin işe gidip gelme olmasına rağmen aldıktan sonra mümkün oldukça fazla kullanacağımı düşünüyorum. Bahsettiğim araçların ilanlarına aşağıdan ulaşıp yorumlayabilirseniz daha sağlıklı olabilir:
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-hatasizzz-kazasiz-boyasizz-full-orjinal-84-000-km-530480277/detay/
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-fiesta-trendx-servis-bakimli-47.500-km-tertemiz-hasarsiz-648166300/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar11tr -- 21 Ocak 2019; 0:31:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Ben benzinli olanı alıp aradaki 3 bin liralık fark ile tüp takardım.

Dizelden daha ucuza gezer üstüne de daha az vergi verirdim.

Km, donanım da cabası.

Bu şartlarda kendi adıma dizel almak için hiçbir sebep yok.
    aksine fiyatlar yakinsa kesinlikle dizel. 1.25 ile 1. viteste ciktigin yokusu 1.5 dizel ile 3te cikarsin . bagajda kocaman tank tasimazsin . kapali otoparka girebilir. surekli tup arizalari olmaz . ve dizelin konforunu yasarsin . basinca kacar

• dizel alma gücüne sahipseniz, motor sesi filan sizi rahatsız etmeyecekse; km çok yüksek olmamak kaydıyla dizel almak daha mantıklı.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • realitych R kullanıcısına yanıt
    Yıllarca atmosferik kullandım, şu an dizel kullanıyorum. Ara hızlanma yokuş falan güzel de bendeki 120 hp 320 torklu makine, fiestada 75 hp 185 tork var, öyle uçup kaçacak bi araba değil. Hızlanma hissi 1.25 benzinli versiyona göre daha iyi olur o kadar.

LPG ile beraber yakıt ve vergi avantajı benim için direkt tercih sebebi. Km ve donanım da ballı kaymağı.

Cebimde fazladan para kalmasını, yokuşta vites düşürmemeye tercih ederim açıkçası. Vites bu düşürülür yükseltilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 21 Ocak 2019; 10:33:34 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu 2 seçenek arasından kesinlikle benzinli olanı tercih ederdim. 6 km yolda dizel motor belki ısınamayacak bile. Arada hem fiyat hem km farkı da var. Tüp taktırmasanız bile aradaki mtv ve alış fiyatı farkı ile benzin alınabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: serdar11tr

Ev-iş arası mesafem az (6 km), ancak bazen trafik yoğun olabiliyor. Ayrıca arabayı öncelikle alma sebebimin işe gidip gelme olmasına rağmen aldıktan sonra mümkün oldukça fazla kullanacağımı düşünüyorum. Bahsettiğim araçların ilanlarına aşağıdan ulaşıp yorumlayabilirseniz daha sağlıklı olabilir:
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-hatasizzz-kazasiz-boyasizz-full-orjinal-84-000-km-530480277/detay/
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-fiesta-trendx-servis-bakimli-47.500-km-tertemiz-hasarsiz-648166300/detay/
    Dizel olanın fiyatı uygun. Çok benzer bir araç var bende sadece 84k değil kmsi, 45k. Ben o rakama vermezdim. Çünkü verdiğinde alacak bir alternatif olmuyor, ben olsam dizel e yönelirdim. 28km/h ortalama, 5.7lt gösteriyor yol bilgisayarı.

• Dizel olanın 85 bin km de olması yüksek mi sizce, nasıl değerlendirilmeli?

• 2013 2014 model manuel 1.0 ecoboostlara bak hocam. Ayni paralara en azindan titanium paket araca binersin.

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Yıllarca atmosferik kullandım, şu an dizel kullanıyorum. Ara hızlanma yokuş falan güzel de bendeki 120 hp 320 torklu makine, fiestada 75 hp 185 tork var, öyle uçup kaçacak bi araba değil. Hızlanma hissi 1.25 benzinli versiyona göre daha iyi olur o kadar.

LPG ile beraber yakıt ve vergi avantajı benim için direkt tercih sebebi. Km ve donanım da ballı kaymağı.

Cebimde fazladan para kalmasını, yokuşta vites düşürmemeye tercih ederim açıkçası. Vites bu düşürülür yükseltilir.
    hocam ben de 1.4 benzinliden (tup yok) 1.5 dizele gectim . arada daglar kadsr fark var . benzinli araba esekmis megersem. dizel tam at

• Verdiginiz bu iki ornekten dizeli almaniZ cok daha iyi olur ki gorece zayif donanima ragmen.

• Önceliklerinin ne olduğuna göre değişir.Yakıt tüketimi önceliğinse trend dizel; donanım daha önemliyse benzinli trendx.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.