Şimdi Ara

Focus ve Octavia incelemelerim (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
0
Favori
5.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bir kesim passatı fazla abartıyor diye her mesajında helikopter paketli passat dediğinde gerçekçi olmuyorsun. bütün araçlarda aynı sorun vardır da eleştirirsin. ancak sen bir kesime kısıp her mesajında aynı siniri yansıtıyorsun.

vw fanboylarına ne derseniz deyin arabaya hint ineği muamelesi yapacaklardır. onlar benim için vakit kaybıdır. bir de citroenci var hiç muhatap olmuyorum. sen de aynı muameleyi görmek istiyor musun ona karar vermen lazım. forumda vw ile ilgili bir konu varsa agresif bir mesajla giriş yapıyorsun. hep aynı şeyleri tekrarlıyorsun. farketmediysen eğer belirteyim bir kısım gülüp geçtiği için sana cevap vermiyor. sen öyle olma.
  • noktanınsâbiti kullanıcısına yanıt
    Okuma anlama yeteneğin mi yok? B8 Passat'ın hangi hızda kaç desibel gürültü aldığı ve B7 Passat'a oranla durumunun ne olduğunu algılayamadın mı? Yarına kadar yazdığın şu mesaji tekzip etmezsen ben tek tek değerleri yazacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Okuma anlama yeteneğin mi yok? B8 Passat'ın hangi hızda kaç desibel gürültü aldığı ve B7 Passat'a oranla durumunun ne olduğunu algılayamadın mı? Yarına kadar yazdığın şu mesaji tekzip etmezsen ben tek tek değerleri yazacağım.

Son verdiğin linki okumadın mı? Dizel passat B8 benzinli Mercedes C den daha sessiz çıkmış sen hala iki ayrı testten B8 B7 farkını çıkarmaya çalışıyorsun. bana okuma anlama yeteneğin yok mu diyen adam yapıyor bunu. Daha ne diyeyim.

not: test metodolojisi diye bir şeyden haberin yok belli ki. db testi yaparken iki ayrı testin verilerini karşılaştırmazsın. zira ölçüm yapılan cihaz, yol şartları, dış ortam sesleri, asfalt durumu, hava sıcaklığı vs. gibi çok fazla değişken sonucu değiştirebileceği için B7'nin ölçüm verisini bir testten, B8'in ölçüm verisini başka testten çekip yorumlamazsın. yani aklı, mantığı olan yorumlamaz.

önemli olan aynı testteki ölçüm değerleridir. o değerde de dizel passat benzinli c250'den daha sessiz. ve sen bu passat için focustan daha sesli dedin. kayıtlara düşsün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noktanınsâbiti -- 22 Mart 2016; 22:39:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bloodletting.

Bazıları kiralık baz donanımlı eşek niyetine binilmiş şirket araçlarını sürüp burada otomobil uzmanlığı taslıyor en çok ona gülüyorum.Hayır yani b8 Passat kullanmasam inanacağım yazdıklarına araçta konfor adına hiçbir şey yok.

Siz ne yaptiniz böyle ? Araciniz s class veya a8 olmali .

• quote:

Orijinalden alıntı: korsallar

quote:

Bazıları kiralık baz donanımlı eşek niyetine binilmiş şirket araçlarını sürüp burada otomobil uzmanlığı taslıyor en çok ona gülüyorum.Hayır yani b8 Passat kullanmasam inanacağım yazdıklarına araçta konfor adına hiçbir şey yok.

Aracım s60 1.6 Advance
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Aracım s60 1.6 Advance

Ooooo supermis.Hemen aracimi satip bu dehset konforu yasamaya gidiyorum.Passatta arka ve on koltukta bacak bacak ustunde seyahat ediyorum.Volvoda masa acacagim demekki.

İster al ister alma orası beni ilgilendirmez.Ancak konfor denilen olay tek başına diz baş mesafesi değildir.İzolasyon,süspansiyon,vites geçişleri vs.En azından kasisden geçerken pat küt etmiyor aracım Passat gibi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Aracım s60 1.6 Advance

Ooooo supermis.Hemen aracimi satip bu dehset konforu yasamaya gidiyorum.Passatta arka ve on koltukta bacak bacak ustunde seyahat ediyorum.Volvoda masa acacagim demekki.

İster al ister alma orası beni ilgilendirmez.Ancak konfor denilen olay tek başına diz baş mesafesi değildir.İzolasyon,süspansiyon,vites geçişleri vs.En azından kasisden geçerken pat küt etmiyor aracım Passat gibi.

Hocam bende passat b8 var . Aracta kasislerden mumkun mertebe 20 km/s altinda geciyorum.Boyle suruyorumki yarin aracin icinde takirti tukurtu olmasin, suspansiyonlati bozulmasin diye. Bu arac arazi araci degil. Kasislerden gecerken paaatt kuuuut duymadim. Mumkun mertebede suratli gecmeyecegim, malum alin teri . Passati sevmiyor olabilirsiniz ancak tasvir ettiginiz aracin passat olmadigini bilin. Izolasyonu suspansiyon fren motor yakit tuketimi konularinda memnun degil cok cok cok memnunum. Bu aracin dunya kadar rakibi var ve hepsinin satislari Turkiye ve Avrupada meydanda.Satislar herseyi aciklamaz lakin arac hakkinda fikir verir.Arzu ederseniz gelin beraber seyahat edip bakalim pat kut ses nerede varmis...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Aracım s60 1.6 Advance

Hocam bende passat b8 var . Aracta kasislerden mumkun mertebe 20 km/s altinda geciyorum.Boyle suruyorumki yarin aracin icinde takirti tukurtu olmasin, suspansiyonlati bozulmasin diye. Bu arac arazi araci degil. Kasislerden gecerken paaatt kuuuut duymadim. Mumkun mertebede suratli gecmeyecegim, malum alin teri . Passati sevmiyor olabilirsiniz ancak tasvir ettiginiz aracin passat olmadigini bilin. Izolasyonu suspansiyon fren motor yakit tuketimi konularinda memnun degil cok cok cok memnunum. Bu aracin dunya kadar rakibi var ve hepsinin satislari Turkiye ve Avrupada meydanda.Satislar herseyi aciklamaz lakin arac hakkinda fikir verir.Arzu ederseniz gelin beraber seyahat edip bakalim pat kut ses nerede varmis...

Bende aracı kullanırken çok fazla zorlamadım zaten.Ancak arka süspansiyonlardan ses geliyordu acaba kullandığım araca mahsus mu dedim.Jant ebatından mı kaynaklı olabilir diye düşündüm.Ancak biraz araştırma yaptım ve b8 kullanıcılarının bir çoğu rahatsız bu konudan Passat forumlarına göz gezdirirsen orda benzer şikayetleri bulabilirsin.Hani Clio'dan felan inip Passat'a binsem belki fark bile edemezdim de.Sınıfındaki bir çok aracı kullanmış birisi olarak ses dikkatimi çekti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloodletting. -- 22 Mart 2016; 23:44:30 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Aracım s60 1.6 Advance

Bende aracı kullanırken çok fazla zorlamadım zaten.Ancak arka süspansiyonlardan ses geliyordu acaba kullandığım araca mahsus mu dedim.Jant ebatından mı kaynaklı olabilir diye düşündüm.Ancak biraz araştırma yaptım ve b8 kullanıcılarının bir çoğu rahatsız bu konudan Passat forumlarına göz gezdirirsen orda benzer şikayetleri bulabilirsin.Hani Clio'dan felan inip Passat'a binsem belki fark bile edemezdim de.Sınıfındaki bir çok aracı kullanmış birisi olarak ses dikkatimi çekti.

Passat b8 suratini belli etmeyen bir arac.Cok buyuk ihtimalle kasislerden suratli gectiniz.Ayrica kasislerden gecisi bir reno degil tabiki.Jant ebatida cok onemli bu hususta.Yol tutusunu arttirmak, seklini daha albenili yapmak adina iri jantlari olanlari var.Buyuk jantta yol tutusunu arttirir konforu azaltir.Benim bir sıkıntım olmadi.Ancak insanlar araclara etmedigi fiyatlari odedigi icin kimisi ilah olarak goruyor kimiside sorun araniyor.Konu hakkinda yolu surati kasisi ve suspansiyon sesini gosteren video varsa seyredelim .Tekrarliyorum konforu iyi bir arac.Vites oranlari super arac devir cevirmiyor, vivvv viivvvv duymuyorsunuz motoru 80de 90 da 100 de 110 da ...

• harunresitz kullanıcısına yanıt
    Ne yapalim
    Hankisini alalim?

• Bende kiraladım kullandım ama yakıt konusunda size katılmıyorum sakin kullanımda gayet ekonomik yol tutuşunu deneyimleyecek kadar zorlamadım ama yüksek hızlarda tedirgin etmedi son hız olarak 210 km üzerini gördüm 1.6 tdi dsg olanı.

• Bu passatçılar araçlarına neden bu kadar aşık acaba? Eksoz emisyon meselesinden sonra daha bi alevlendiler sanki :) Hayır, biz aldatılmadık, passat süper araba.

Ölçüm var göz var nizam var. Ses alıyor işte.

Bu arada baktım da, S60'a kaka diyen var :) Passat variant süperdir agalar, ona binin siz.
  • Bu forumda ve diğer forumlarda ilginç bişey var araçlar hep vag grubu araçlarla kıyaslanıyor. Bazılarına göre çok iyi araçlardır bazılarına göre kötü, bazıları için DSG sorunsuzdur bazılarına göre kesinlikle yaklaşılmaz. Fakat bence bu gösteriyor ki sınıf standartlarını belirleyen otomobiller bunlar. Dediğim gibi beğenilir veya beğenilmez fakat 10 karşılaştırmanın 9 Vag grubu araçlarla karşılaştırılıyorsa bana göre sınıf standartlarını belirleyen araçlar bunlardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.Soylu -- 23 Mart 2016; 10:43:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

genel olarak sizlere cevap vermeyi neden bıraktığımı açıklayayım.

vw ye olan düşmanlığınızı desteklemek için münferit örnekleri cımbızlayıp abartıyorsunuz. forumda 1-2 ergen passat veya vwyi yere göğe koyamıyor diye tüm vw kullananların araçlarına hint ineği muamelesi yaptığını düşünüp sürekli vwye çamur atma gayreti içerisindesiniz. konuya bakıyorum hiç bir vw kullanıcısı passat en sessizdir, en iyidir dememiş ama siz sürekli karşıdakini passatı yüceltmekle itham edip "bak helikopter sesi standartmış" seviyesinde dalga geçiyorsunuz. teker teker açıklıyoruz bak passat genel olarak sessiz bir araçtır sınıfındaki en sessizler arasındadır diye sizin cevap "helikopter sesi, focustan bile sesli" seviyesinde oluyor. bazı vw fanlarının araçlarını abartmasına tepki gösterdiğinizi biliyorum ama bunu tüm vw kullanıcıları yapıyormuş gibi araçların hepsine hakaret etmeniz bazen de kullanıcıları ile dalga geçmeniz sonucunda mesajlarınıza cevap vermeme kararı aldım. zira focus passattan sessiz diye iddia eden iki aracı da uzun süre kullanmamış biri ile bir şey tartışmak zor. siz ne kadar sakin cevap vermek isterseniz isteyin karşıdaki helikopter sesi standart, yalanci vag iletişim direktörü vs. seviyesinde çocukça cevap veriyor. sonuçta vw satmaya devam edecek. siz burada agresifçe saldırmaya devam edeceksiniz sadece ileride bu çocukluklarınıza bakıp güleceksiniz.

Sirf zaman oldurmek icin can sikintisini gidermek icin girip cevap veriyorum bazen bu arkadaslara , cokta ciddiye alip uzun uzun yazmaya gerek yok ,bende kullandim bu araclari bu araclarin hepsi 3 asagi 5 yukari ayni araclar kimi bazi yonlerde cok iyi kimi bazi yonlerde cok kotu.. gecenlerde tam otomatik focus konusu vardi sanziman arizasi vermis konu 1 sayfa bile konusulmadi burada atip tutan arkadaslarin hicbiri o konuda yoktu yada 1 serisinin hava yastiklarini acmamasini buradaki uslupla elestirmediler ama 1 aracta helikopter sesi var diye kronik oldu .

Birde passati premium yapanlar konusu var kimse o konuda cikipta ciddi ciddi passati e serileri ile 5 serileri ile kiyaslamadi ana konu yerinde duruyor yapilan yorumlar hep kinayeli yorumlardi ama oyle bi hazimsizlik varki bunlari bile dogru algilayamiyorlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

burada passata premium muamelesi yapıp sorun yaşayan üyeyle dalga geçenlere ses etmeyelim,milleti tahrik etsinler,terbiyesizlik etsinler,hakaret etsinler,sen fakirsin bilmezsin muhabbeti yapsınlar,seyredelim.Verdiğiniz testler de nerenin testi bilmiyorum,artik adac mi auto bild mi kim çıkarsa altından.Ben passatın kötü olduğunu söylemiyorum hiç bir yerde de söylemedim,ama bu şahsiyetler passatı forumda şişirip insanların yaşadığı dsg vs sorunlarla maytap geçtiği sürece karşılarında olacağımı bilmenizi isterim.
    bu konuya girerken o arkadaş bizimle cengir cengir kavga ediyordu premium passat bilmemne diye.şimdi arabanın ne olduğu ortaya çıkınca arkadaşımız yok 3 serisi teker sesi alırmış yok başka passat kullanıcısı yokmuymuş.bangır bangır bağırıyor millet yahu şanzımanı sorunlu ve arabada uğultu var işte.eğer tepki gösterecekseniz fanboylara gösterin,bize değil.Passat alt D segmenti bir araç.güzel bir araç belki de segmentinin en iyisi fakat PREMİUM falan değil.olay bundan ibaret.hazmedemeyenlere gösterin tepkinizi,anti vw cileri ben değil bunlar besliyor.ben bu forumda tonla golf a3 leon octavia öneren insanım.bu konudaki ilk mesajım belli.tepkiyi kendinize almak yerine kime gösterildiğine bir bakarsanız daha iyi olacak.

Kim yapiyor bunlari bi kac tane ornek koyarmisin

• Ornekler bu konuda bile var

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Ornekler bu konuda bile var

Ben niye göremiyorum premium yapan mesajlari hangi mesajlar onlar mesela ?

• @linqs @noktanınsâbiti @trust06

Birakın dsgeist le boşuna muhattap olmayin adam kendi hayal aleminde yaşıyor.. Kimsenin passati premium,en sessiz araba virt zirt diye iddia ettigi yok ama adam bizi nasil bir bakış açısıyla görüyorsa artık nasil ithamlarda bulunacagını şaşırdi.. Birde tutturmuş bir helikopter sesi standart ehe ehe ehe çok komik..

Ayrica yukarda s60 ve passat 2. El fiyatlandirmasiyla ilgili yazdiklarimada hala cevap veremedi.. Çünkü bilmeden atlayarak benim aracimi standart bir comfortline sanip üstüne bi dünya opsiyon koydugunda fiyatinin ne olacagini hayal edemeyip yazdi.. Hep diyorum araştırmadan,ögrenmeden,tecrübe etmeden konuşma diye ama dinlemiyor napayim. Neyse ögrenecek.

Bak @shadowgeist B8 passatin kronik sorunlarini sayayım öğren. Yürüyeceksen buralardan yürü gereksiz yere basit konularla ugraşma bunlar daha önemli. Bak kendi ellerimle sana malzeme veriyorum daha ne istiyosun

B8 passatin kronik arizaları (bizzat kendim deneyimledigim) ;

1- Teyp ekrani kararmasi sorunu. Ekran gidiyor ve 10-15 dk yok.. Kendi kendine geri geliyor bir sure sonra. (Güncelleme geldi deniyor bunun icin henuz servise gitmedim)
    2- B8 passatin en buyuk sorunu 120 den sonra ön camdan gelen bariz duyulan rüzgar sesi. Çözümü yok. Ayni ses mesela kuzeni superbde yok.
    3-Elektronik auto hold arizasi. Sadece uyari veriyor fiziksel bir durum yok. Guncellemeyle duzelecegini soyluyo servis yine goturmedim vaktim yok..

Aracim 13k km de bunlarin hepsini yaşadım. Ayni arizalari başka kullanicilardanda duydum. Bunlar dışında tecrube ettigimiz Başkada hicbir kronik ariza mevcut degil. Bilmediginiz arabalar hakkinda bi tarafinizdan sallamayiniz lutfen...

Eski bir Volvo s60 kullanicisi olarak ve şuan şirketimizde kiralik olan 2015 20 tane s60 ilede fazlasiyla bilgi sahibiyim. Passatla kiyaslarsam her koşulda B8 Passat çok önde.. Konfor,genislik,sürüş zevki, yol tutuş..

Ben denedim gördüm Amerikayi yeniden keşfetmeye gerek yok.. Passati premiumlaştırıyosun filanda demeyin boşuna. Passat benim gözümde 3 serisi,C serisi,A4 den genel olarak geride fakat s60 dan önde bir arabadır. Aracimada premium gibi filan binmiyorum birfiil eşşek niyetine kullaniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FinalVerdict93 -- 25 Mart 2016; 22:13:33 >

• Dostlarım,üyemiz yine geçmişte ettiği lafları unutmuş.
    quote:

Orijinalden alıntı: Duratec

Nezaman Passatla 3 serisi karsilastirmasi olsa millet diyoki ooov biri bmw digeri vw hic kiyaslanirmi.. Adam 3 serisine binmemis bile distan gormus sadece amblemini biliyor.. Birsey zannediyo arabayi.. İki aracida versen 1 hafta kullansa ikisinide ihtiyacina gore ya passati ya 3 serisini tercih eder ki son zamanlarda f30 3 serisi aracini satip passat b8 e gecen ÇOK fazla kullanici var passat forumunda.. Kendi caplarinda kiyaslamalarida yapiyorlar daha memnun oldugunu soyleyen cok kullanici var ve sebepleride cok hakli..

F30 , b8 ve a4 un kiyaslandigi bir autobild test videosu koymustum 590 puanla B8 i birinci seciyorlar 560 puanla bmw 2. 540 puanla A4 de 3. U ordan bi kendini ralli pilotu sanan arakadas cikti dediki autobild vag grubunu övüyo hep.. Madem öyle f30 u 3. Yapmalari lazimdi neden a4 ü 3. Yapmislar ?

İnsanlar hala mercedes bmw yi bi bok saniyo tamam guzel araclari var ama belli bir segmentten sonrasi güzel. Ne mercedes A serisine,B serisine,CLA ya, C serisine nede bmw nin f20 1,2 ve 3 serisine vericek 1 KURUS PARAM YOK.. Mercedes benim icin E den itibaren Bmw ise f10 5 den itibaren baslar..

Bizim milletimizde kendini kandirmaya devam etsin F30 3 serisine 150 bin tl para vericem D segmenti PREMİUM ARABA ALDİM diycem ama arabada hala manuel el freni var, cruise control yok, ic mekan takir takir plastik, kapi icleri leş sünger.. Başlarim öyle premiuma.. Bu saydigim araclardan cogunun ön kapi icleri ile arka kapi iclerindeki malzeme kalitesi bile ayni degil ön yumusak arka sert GÜNCEL E SERİSİNDE BİLE BOYLE.. Passatta ön arka hepsi yumusak malzeme.. Sonra gel bana premium arabaya biniyorum de heee premium hee... Zengin özentisi insanlarimiz oldugu surece şu premium muhabbetinden kurtulamayiz her konuda bi premium yarisi tutturduk gidiyoruz...

quote:

Passat benim gözümde 3 serisi,C serisi,A4 den genel olarak geride fakat s60 dan önde bir arabadır.

Gördüğünüz üzere,arkadaşımız nabza göre şerbeti çok güzel veriyor.Bir konuda 3 serisi passattan önde,başka bir konuda her yeri leş gibi plastik hee premium hee
    Başka bir nabız şerbet örneği de vereyim madem bana dsgeist diye hitap etmiş:
    quote:

dsg ye laf eden şizofren bir paronayaktır

quote:

bozulduysa banane kardeşim evet arızalı niye kefil olacakmışım ben manuele biniyom

Bir de ikinci el mevzusunu açmış halen devam ediyor,araba 110k ya alınmış bayiden,şu an fiyatı 100 bin tl.herhalde arabayı karla satabilmemiz için 10 bin liralık opsiyon ekletmek gerek diyecek bir dahaki sefere
    Kendisinden hala biz yarı fiyatına volvo s60 almasını bekliyoruz,ha yok yok 4te 3tü.70 bine kazasız boyasız 2014 s60.Sanırım fatih oto kaportayı ayarlamaya çalışıyor,takla atmış bir s60ı boyasız diye bize gösterir belki

Onun için @linqs dostum,dün dediği bugün farklılaşan bu gibi üyelerimizin olduğu bir ortamda yok öyle biri muhabbetlerine hiç girmeyin,öyle birileri var.Ha sayıları az kaldı,3 5 kişiler bu forumda bu yukarıda gördüğünüz kardeşimiz gibi,ama varlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 25 Mart 2016; 23:49:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: harunresitz

quote:

Orijinalden alıntı: Aslangur

Abi 2016 octavia düşünüyoduk ailece yav. Genişliği yüzünden hem de vw olduğu için güveniyorduk. Sarstın şu anda beni. 5 kişilik aileye ne önerirsin 75 80 bin tl bandında. 0 olcak dizel olcak ve manuel olcak aynı zamanda geniş olcak.

Kardeşim işin çok zor. O paraya d segment alma şansın yok,

vag grubunda bu ses problemi hepsinde var,
    focus dar
    civic dar
    Corollayı inceleyin test çıkın derim, bana göre biraz motoru küçük
    pejo, reno, citröen, fiat grubunu güvenlik yol tutuş sebebiyle şahsi olarak eliyorum.
    Çok da seçenek kalmıyor malesef

Corolla icin soyluyorum gecen gun izinde test etme sansim oldu, hayallerim yikildi
    Motor sesi cok, bagajdan ses gelio ve bagaj icinde bildiginiz macun var sanki sanayide islem gormus, zayif geldi cok bi agirligi yok ne bileyim umdugumdan cok kotu geldi...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.