Şimdi Ara

Focus ve Octavia incelemelerim (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
0
Favori
5.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • her zaman söylüyorum, passata premium muamelesi yaptığımız falan yok. ancak "D" sınıfı rakiplerinden de sessiz bir araç. (benzinli accord hariç)
    Volkswagen____Passat_______2.0 TDI Stationcar_2015 42,3 56,2 60,6 64,9 66,6 68,3
    Ford__________ Mondeo______2.0D Stationcar____2015 43,8 57,1 61,4 63,1 66,7 69,3
    Citroen________C5__________1.6 THP Tourer____2011 43,7 53,8 61,8 65,3 67,2 69,5
    Peugeot_______508__________1.6D Stationcar___2015 48,3 58,4 62,4 65,1 68,5 71,5
    Renault_______Laguna_______1.5 DCI Stationcar_2015 45,6 57,1 62,8 66,8 69,4 71,6
    Opel_________Insignia_______2.0D____________2015 46,5 58,9 62,7 66,6 68,8 71,7
    Hyundai______i40___________1.7 CRDI_________2012 45,4 55,9 64,3 67,7 70,0 72,5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noktanınsâbiti -- 26 Mart 2016; 11:53:57 >
  • Yukarda kimin ne yaptığını görürsünüz,sataşma amaçlı olmasın diye diğerlerini söylemiyorum,isterseniz pm den yazdıkları mesajlarla beraber atarım.Siz objektif bakabilirsiniz olaya,benim de passat sahibi aracının ne olup ne olmadığını bilen çok dostum oldu bugüne kadar.Passatı önerdiğim bayiden beraber aldığım kullanıcı arkadaşlarım oldu.Buradaki mesele passat veya anti vw cilik konusu değil.Birtakım tiplerin insanları yalan yanlış ifadelerle tahrik etmesidir.Passata laf ediliyor diyorsun adam 3 serisine leş diyor,crv almak için bonzai kafası lazım diyor,s60a çin malı diyor,milletin anasını ağlatmışlar dsg ye laf eden şizofrendir diyor paronayaktır diyor,vw iletişim direktörünün açıklamasına iftira sahtekar diyor,ses çıkarmayalım.Anti vw ci 5 10 tane tiplemeyle uğraşalım.Bu mudur sizin adalet anlayışınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Yukarda kimin ne yaptığını görürsünüz,sataşma amaçlı olmasın diye diğerlerini söylemiyorum,isterseniz pm den yazdıkları mesajlarla beraber atarım.Siz objektif bakabilirsiniz olaya,benim de passat sahibi aracının ne olup ne olmadığını bilen çok dostum oldu bugüne kadar.Passatı önerdiğim bayiden beraber aldığım kullanıcı arkadaşlarım oldu.Buradaki mesele passat veya anti vw cilik konusu değil.Birtakım tiplerin insanları yalan yanlış ifadelerle tahrik etmesidir.Passata laf ediliyor diyorsun adam 3 serisine leş diyor,crv almak için bonzai kafası lazım diyor,s60a çin malı diyor,milletin anasını ağlatmışlar dsg ye laf eden şizofrendir diyor paronayaktır diyor,vw iletişim direktörünün açıklamasına iftira sahtekar diyor,ses çıkarmayalım.Anti vw ci 5 10 tane tiplemeyle uğraşalım.Bu mudur sizin adalet anlayışınız?

senersongur her seferinde volvoya sövüyor artık gidip cevap veriyor musun?

• Cevap vermez olur muyum?Bahsettiğiniz üyeyi cevapsız bırakan da benim.Volvoya sövdüğü konuya yazın v40 vs linea karşılaştırmanız ne oldu diye,bakın bakalım cevap verebiliyor mu,patenti bana aittir.
    Hoş satış rekorları kıran bir firmayı savunmak bana düşmezdi zaten,ben objektif bakıyorum olaya.Her aracı savunurum haklı yerde olduktan sonra.
    Dediklerime itiraz etmediğinize göre bu forumda kendi aracına hint ineği muamelesi yapıp başka araçlara hakaret eden vw fanboyları olduğu gerçeğini kabullenmişsiniz.
    Yani insanları anti vw cilikle eleştirmeden önce kalkıp aslanlar gibi bu fanboy takımını eleştirebilmek lazım.
  • quote:

Cevap vermez olur muyum?Bahsettiğiniz üyeyi cevapsız bırakan da benim.Volvoya sövdüğü konuya yazın v40 vs linea karşılaştırmanız ne oldu diye,bakın bakalım cevap verebiliyor mu,patenti bana aittir.
    Hoş satış rekorları kıran bir firmayı savunmak bana düşmezdi zaten,ben objektif bakıyorum olaya.Her aracı savunurum haklı yerde olduktan sonra.
    Dediklerime itiraz etmediğinize göre bu forumda kendi aracına hint ineği muamelesi yapıp başka araçlara hakaret eden vw fanboyları olduğu gerçeğini kabullenmişsiniz.
    Yani insanları anti vw cilikle eleştirmeden önce kalkıp aslanlar gibi bu fanboy takımını eleştirebilmek lazım.

konuyu çeviriyorsun. o konuda bir yorumda bulunmadım. bu konu altında kendi aracına hint ineği muamelesi başka araçlara hakaret eden vw fanboyları olduğunu falan da kabullenmedim. mesajlarında böyle yapıyorsun hep. insanlar cevap vermeye gerek görmezse kendince bir senaryo uydurup "bak siz de kabul ediyorsunuz işte" diyorsun.

madem konuyu gündeme getirdin, senin de belirttiğin gibi bu konu altında da passata premium muamelesi yapıp diğer araçlara hakaret eden en az 2-3 kullanıcının ismini belirtmeni bekliyorum. nasıl sen şenerden linea vs v40'a cevap bekliyorsun biz de senin söylediğin sözün arkasında durmanı bekliyoruz. bir kere genel yazma da isim ver. bu konu altında şu kişiler passata premium araç muamelesi yapıp diğer araçlara hakaret etmişler de. bir kere olsun böyle bir örnek gösterebil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noktanınsâbiti -- 26 Mart 2016; 13:54:30 >

• noktanınsâbiti kullanıcısına yanıt
    En son mesajımda b8 Passat'ın ne kadar ses aldığını ölçüm sonuçları ile gösterdim ona cevap veremedin yine Türkiye'de satılmayan Stationvagon araçlar ile mi kıyaslamaya başladın? Sana bu mesajını tekzip etmen için süre veriyorum yoksa d sınıfında yalıtım olarak nasıl gerilerde kaldığını ölçüm sonuçları ile göstereceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

En son mesajımda b8 Passat'ın ne kadar ses aldığını ölçüm sonuçları ile gösterdim ona cevap veremedin yine Türkiye'de satılmayan Stationvagon araçlar ile mi kıyaslamaya başladın? Sana bu mesajını tekzip etmen için süre veriyorum yoksa d sınıfında yalıtım olarak nasıl gerilerde kaldığını ölçüm sonuçları ile göstereceğim.

senden passat dizelin D sınıfı dizel rakipleri arasında ne kadar sesli olduğunu gösterir ölçüm sonuçlarını bekliyorum. şehir içinde ben istanbulda 130'a kadar çıkıyorum temde. dolayısıyla ilk üç testi gösterme üç kağıtına da girme.

bak D sınıfı rakipleri ve dizel olanlar. ve yüksek hızda. düşük hızda çok sessiz olup yüksek hızda gürültülü olanlar var çünkü. hatta düşük hızda benzinliler düşük devirle gittiği için doğal olarak sessiz görünen bile var. misal civic hızlandıkça aşırı gürültüleşen bir araç. kendi verdiğin verilerde de düşük hızda doğal olarak sessiz ancak hızlanınca foyası ortaya çıkıyor. dolayısıyla 2.0dizel ile 1.5 benzinliyi düşük hızda karşılaştırıp da bak ne kadar sessiz demek doğru değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noktanınsâbiti -- 26 Mart 2016; 14:09:13 >

Ölçümü ben yapmıyorum. Hangi değerler varsa onları karşılaştırıyorum. Kaldı ki Peugeot 308 dizel her hızda Passat'ın önünde yer alıyor. Şu hafta sonu geçsin bilgisayar başında sonuçları eklerim ama sonuçlar passat açısından hayal kırıklığı olunca yine şikayet etme tuşuna basıp ölü taklidi yapma.

• quote:

Ölçümü ben yapmıyorum. Hangi değerler varsa onları karşılaştırıyorum. Kaldı ki Peugeot 308 dizel her hızda Passat'ın önünde yer alıyor. Şu hafta sonu geçsin bilgisayar başında sonuçları eklerim ama sonuçlar passat açısından hayal kırıklığı olunca yine şikayet etme tuşuna basıp ölü taklidi yapma.

ben onu yapmam da. sen de benzinliler düşük hızda sessiz olduğu için "şehir içinde arabalar hızlı gitmediği için ilk 3 veriyi aldım" üç kağıtına girme. sonra passatın kendinden daha gürültülü oldukları için D sınıfı rakiplerini değil de c sınıfı ve bazıları da benzinli rakiplerini de buraya getirip koyma. mesela 320d'yi passattan gürültülü diye görmezden geliyorsun. passat 3 serisinde sessiz, e serisinden sessiz onu görmezden geliyorsun getirip benzinli civic testinin ilk üç verisini koyuyorsun. ben bu kadar mantıksız karşlaştırmaya yorum yapma zahmetine girmeyince de ölü taklidi yapmış oluyorum.

Konunun başında c sınıfları ile karşılaştırılamaz diye tutturan sizdiniz. Baktın C sınıflarının gerisinde yalıtımı var bu defa çark edip d sınıfları arasında en sessizi dedin. D sınıfı içinde de daha sessiz araçlar olduğunu gösterdim bu defada sw araçları karşılaştırmaya çalıştın. Ne kadar kıvırsanda Passat'ın yalıtımının hiçte iyi olmadığını herkes gördü. Neyse şöyle C5 kia sorento filan hepsini bulup karşılaştırırım bakalım ne sonuç çıkacak.

Ek olarak 130 km hız şehir içi hızı filan değildir. Bu kadar saçmalama yahu. Şehirlerarası bölünmüş yolda bile hız sınırını 90 ile 110 km arasında değişiyor. Çevre yolunda yaptığın 130 km kimseyi bağlamaz. Benim şehir içi ortalama hızım 14 km. Her gün araba kullanıyorum ancak ayda bir defa uzun yola çıkıp otobanda 40 km boyunca 100 km hızı geçiyorum.

• quote:

Konunun başında c sınıfları ile karşılaştırılamaz diye tutturan sizdiniz. Baktın C sınıflarının gerisinde yalıtımı var bu defa çark edip d sınıfları arasında en sessizi dedin. D sınıfı içinde de daha sessiz araçlar olduğunu gösterdim bu defada sw araçları karşılaştırmaya çalıştın. Ne kadar kıvırsanda Passat'ın yalıtımının hiçte iyi olmadığını herkes gördü. Neyse şöyle C5 kia sorento filan hepsini bulup karşılaştırırım bakalım ne sonuç çıkacak.

Ek olarak 130 km hız şehir içi hızı filan değildir. Bu kadar saçmalama yahu. Şehirlerarası bölünmüş yolda bile hız sınırını 90 ile 110 km arasında değişiyor. Çevre yolunda yaptığın 130 km kimseyi bağlamaz. Benim şehir içi ortalama hızım 14 km. Her gün araba kullanıyorum ancak ayda bir defa uzun yola çıkıp otobanda 40 km boyunca 100 km hızı geçiyorum.

her şeyi yanlış hatırlıyorsun. ya da uyduruyorsun.

konunun başında focus dizel passat dizelden daha sessiz dedin. ben de kıyas kabul etmez passat kendi sınıfında bile sessiz bir araçtır dedim. kendi sınıfında da accord hariç diğer rakiplerinden daha sessiz. ki accord da benzinli.

sonra onu görünce passattan daha sessiz ve çoğu benzinli araçları cımbızlayıp getirdin. üstelik baktın ki hız yükselince passat daha sessizleşiyor, şehir içinde testlerine bakıp 80km/h'ye kadar testleri koymaya başladın. zira benzinli araç doğal olarak düşük devir çevirdiği için düşük hızda daha sessiz. üstelik kendi verdiğin linki beğenmeyip şimdi orada sw araçlar var diye bahane uyduruyorsun. sanki sw araçlar aynı kasa aynı yalıtıma sahip değiller. sanki swler almanyada üretiliyor da sedanlar çinde üretiliyor. bakalım testleri daha ne kadar eğip bükeceksin. konuya bakanlar passsatın ses yalıtımının bmw 3 serisinden ve mercedes e serisinden daha iyi ses yalıtımına sahip olduğunu gördü. hem de senin verdiğin linklerden. ama 80kmsye kadar civic daha sessizmiş. o nedenle civic sahiplerinin 80i geçmemesi lazım.

haftada 2 gün araç kullanırım, haftada 1-2 gün de şöför ile giderim. aracın her zaman 100ü geçtiği olur. temde araç kullanıp da 60ı geçmeyen adam göremezsiniz. ha eğer hep ara sokakta 15kms ortalama hızla araç kullanacaksanız passat almayın zaten. hatta civic de almayın çok yakar. alın bir dacia rahat edin. 15kms ortalama ile giden adamın ne işi olur hızlı ve sessiz arabayla.

• Testleri ben mi yapıyorum? Çoğu test 0 km - 50 km -100 km olarak rölanti, şehiriçi ve şehirdışı kabul edilerek yapılıyor. Güncel kasaların ölçümlerini bulduğum linkleri de eklerim. Yarısını mı alıyorum görürsünüz.

Kalkıp 100 km hıza şehiriçi dersen buna kimse inanmaz. Şehiriçi hızı dediğin en fazla 70 km'ye kadar olan hızdır. Ortalama hız olarak bakarsak 30-35 km'ye kadar şehiriçi olarak kabul edebiliriz.

Sw kasalar ile sedan kasalar tamamen farklıdır. Çoğu araç aynı yalıtıma sahip olmaz. Bu nedenle Türkiye'de satılmıyan sw kasaları karşılaştırmanın kimseye bir yararı olmaz.

Dizele karşı benzinli diyorsan bulabiliyorsan b8 passat benzinlinin test sonuçlarını bul onu baz alalım.

Şehir içinde linea kadar gürültü alıyor diye passat kullananlar sürekli şehirdışında 120 km hız ile mi gidecek? Madem yalıtımı iyi o zaman düşük hızlarda da az ses alsın. Ben zaten baştan beri Civic'den bile çok motor sesi alıyor diyorum. Kabul etmiyordun ama test sonuçlarını görünce bu gerçeği kabullenmeye başlamışsın.

• quote:

Testleri ben mi yapıyorum? Çoğu test 0 km - 50 km -100 km olarak rölanti, şehiriçi ve şehirdışı kabul edilerek yapılıyor. Güncel kasaların ölçümlerini bulduğum linkleri de eklerim. Yarısını mı alıyorum görürsünüz.

Kalkıp 100 km hıza şehiriçi dersen buna kimse inanmaz. Şehiriçi hızı dediğin en fazla 70 km'ye kadar olan hızdır. Ortalama hız olarak bakarsak 30-35 km'ye kadar şehiriçi olarak kabul edebiliriz.

Sw kasalar ile sedan kasalar tamamen farklıdır. Çoğu araç aynı yalıtıma sahip olmaz. Bu nedenle Türkiye'de satılmıyan sw kasaları karşılaştırmanın kimseye bir yararı olmaz.

Dizele karşı benzinli diyorsan bulabiliyorsan b8 passat benzinlinin test sonuçlarını bul onu baz alalım.

Şehir içinde linea kadar gürültü alıyor diye passat kullananlar sürekli şehirdışında 120 km hız ile mi gidecek? Madem yalıtımı iyi o zaman düşük hızlarda da az ses alsın. Ben zaten baştan beri Civic'den bile çok motor sesi alıyor diyorum. Kabul etmiyordun ama test sonuçlarını görünce bu gerçeği kabullenmeye başlamışsın.

yine uyduruyorsun. ben senin yeni passat yeni focustan daha gürültülü demene itiraz ettim. yoksa tabi ki düşük devirde atmosferik benzinli bir c sınıfı turbodizel d sınıfından daha az motor sesi alır içeriye. bu civicin ses yalıtımının iyi olmasından değil düz benzinli motorun sesinin çıkmamasındandır.

sw kasalar ile sedan kasaların tamamen farklı olduğunu da tamamen atıyorsun. aynı şasi, aynı yürür ama yalıtım tamamen farklı öyle mi!

testlerde de uyduruyorsun. kendi verdiğin testlere bakılırsa senin söylediğin gibi " 0 km - 50 km -100 km olarak rölanti, şehiriçi ve şehirdışı " kabul edilerek yapılmıyor. yine senin verdiğin linkte rölanti 50kms 80kms 100kms 120kms ve 140kms olarak yapılmış. kendi verdiğin testi bile inkar ediyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noktanınsâbiti -- 26 Mart 2016; 19:28:28 >

• Özelden size nickleri ilettim.bu konuda yapmislar mi diye yanit verdiniz.lafi cevirme yaklasimi sizinki oluyor maalesef.adam 1000mesajdir trolluyor siz bir mesajla yargilama yapiyorsunuz.bu konuda da 3serisi teker sesi alıyor diyerek passata rakip gosterme egilimini sürdürmüş.digeri premium ayarda degil demis,gecmiste dediklerini yazdim gözünüzün onunde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 26 Mart 2016; 21:58:48 >
  • quote:

Özelden size nickleri ilettim.bu konuda yapmislar mi diye yanit verdiniz.lafi cevirme yaklasimi sizinki oluyor maalesef.adam 1000mesajdir trolluyor siz bir mesajla yargilama yapiyorsunuz.

özelden cevap verdim ama mahremiyete saygı gösterip onu bile beklememişsin. vw fanboyları insanları tahrik ediyorlar, hakaret ediyorlar diyorsun, linqs de sana kimler diye soruyor. sen de örnekleri bu konuda bile var diyorsun. o da örnek göster diyor. bak kendin diyorsun ki örnekleri bu konuda bile var. (bir de gülücük koymuşsun haklıymışsın gibi) sonra senden örnek istenince nick ismi gönderiyorsun. seninkine de lafı çevirme değil de lafının arkasında duramama deniyor. bak linqs senden örnek istemiş sen ona ölü taklidi yapmışsın. önce sözünün arkasında dur.

3 serisi teker sesi alıyor demek passata rakip göstermek eğilimiymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noktanınsâbiti -- 26 Mart 2016; 22:08:54 >

• O vatandaş için forumda konu açtım ben,kendisi cesaret edemedi de,biraz incelerseniz görürsünüz.
    Passatla 3 serisi kıyaslamaktan ortalığı birbirine kattı kaç haftadır,hayatında kullanmadığı arabayı alt segmentiyle kıyaslıyor.
    Diğerinin mesajlarını zaten yazdım,ki onu şahit gösterdi passatın uğultu meselesine.Resmen üyeye yalancı diyor,başka passat kullanan yok muymuş falan.
    3 serisi teker sesi alıyor diye bmw yi halen passatla kıyaslama eğiliminde olduğunu söyleyen de kendisidir.
    Ha inanmıyorsanız buyurun sorun ikisine de,bu mesajları attınız mı,bmw 3 serisine leş gibi dediniz mi,passat için segment atladı dediniz mi,kısacası alıntıladıklarımı söylediniz mi diye sorun.
    Ha doğru soramazsınız,diğer konularda isterlerse tüm markalara hakaret etsinler,ama burada yapmadiklari için aklanırlar öyle değil mi?
    Tüm markalara,kullanıcılarına hakaret etsinler,leş desinler bonzaici desinler şizofren desinler paranoyak desinler,ama bu konuda yapmadılar ondan düzgün arkadaşlardır bunlar.
    Bir de beni bazı üyelere benzemekle suçluyorsunuz,fanboyları koruyacağım diye düştüğünüz durumları görünce ben de sizi geçmişteki birtakım alman fanboylarına benzetiyorum.
    Kendilerine sonsuz saygı isteyip aynı fikirde olan insanların yaptığı tüm saygısızlıkların hoş görülmesini isteyen tayfa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 26 Mart 2016; 22:19:39 >

• quote:

O vatandaş için forumda konu açtım ben,biraz incelerseniz görürsünüz.
    Passatla 3 serisi kıyaslamaktan ortalığı birbirine kattı kaç haftadır,hayatında kullanmadığı arabayı alt segmentiyle kıyaslıyor.
    Diğerinin mesajlarını zaten yazdım,ki onu şahit gösterdi passatın uğultu meselesine.Resmen üyeye yalancı diyor,başka passat kullanan yok muymuş falan.
    3 serisi teker sesi alıyor diye bmw yi halen passatla kıyaslama eğiliminde olduğunu söyleyen de kendisidir.
    Ha inanmıyorsanız buyurun sorun ikisine de,bu mesajları attınız mı,bmw 3 serisine leş gibi dediniz mi,passat için segment atladı dediniz mi,kısacası alıntıladıklarımı söylediniz mi diye sorun.
    Ha doğru soramazsınız,diğer konularda isterlerse tüm markalara hakaret etsinler,ama burada yapmadiklari için aklanırlar öyle değil mi?
    Tüm markalara,kullanıcılarına hakaret etsinler,leş desinler bonzaici desinler şizofren desinler paranoyak desinler,ama bu konuda yapmadılar ondan düzgün arkadaşlardır bunlar.
    Bir de beni bazı üyelere benzemekle suçluyorsunuz,fanboyları koruyacağım diye düştüğünüz durumları görünce ben de sizi geçmişteki birtakım alman fanboylarına benzetiyorum.
    Kendilerine sonsuz saygı isteyip aynı fikirde olan insanların yaptığı tüm saygısızlıkların hoş görülmesini isteyen tayfa

bak kendin ne demişsin? örnekler bu konuda bile var.

bir kere sözünün arkasında dur ve söylediğin gibi bu konudaki örnek mesajları göster. laga luga yapma.

bu konu altında passata premium diyerek başka üyelere hakaret eden bir mesaj bulamayacaksın. sen de biliyorsun. ama vw ile dalga geçmek için hemen atladın bu konuya. her zamanki gibi ezbere birşeyler yazdın. insanlar sorgulayınca da şimdi kıvırıp fanboy falan diyorsun.
    Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noktanınsâbiti -- 26 Mart 2016; 22:23:22 >

• Kıvırdığım yok o bölümü zaten yanlış anlamışsınız.
    Soru: kim yapıyor bunları birkaç tane örnek koyar mısın(bu bahsettiğin şeyleri yapanları örnekler misin):
    Cevap: örnekler(yani bahsi geçen eylemleri yapan üyeler) bu konuda bile var.
    Haliyle geçmişteki mesajlarını da ekledim,sanırım tatmin etmemiş sizi.Tatmin olmadıysanız o mesajları inceleyin,arkadaşım öyle demek istememiş falan yazarsınız
    Çocuk gibi her mesajımı yöneticilere şikayet mi ediyorsun?

• quote:

Çocuk gibi her mesajımı yöneticilere şikayet mi ediyorsun?

Sadece yetişkin gibi yazamadığın mesajlarını.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.