Şimdi Ara

Focus ve Octavia incelemelerim (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
161
Cevap
0
Favori
5.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçmişte link verip kendi haksizligini ortaya koyan birisi için civici savunacak birşey bulamayınca hicbir şey yazmamak en iyisi bence de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Yalıtım sadece yol sesi değildir. Yol sesi, rüzgar sesi ve motor sesi olarak 3 farklı bileşen var. Bir araba birinde bir araba diğerinde başarılı olabilir. Ben Passat'ın motor sesini daha çok aldığını kulaklarımla duydum. Şehir içinde bindiğim için rüzgar sesini sağlıklı olarak değerlendiremiyorum. Bu nedenle o konuya hiç girmedim. Tekrar tekrar söylüyorum motor sesini çok alıyor.

Siz ise inatla hiçbir araçla karşılaştırılmayacak kadar iyi yalıtım sunuyor diyorsunuz.

Ha süper sessiz olduğu konusunda ısrarlıysanız araç sahibi @reallist55 te soralım. Eğer yalıtımı anlattığınız gibiyse ben yanıldığımı kabul ediyorum.

Civic en çok gürültü alan c sınıfı diyenleri ciddiye alıp birşey yazmaya gerek duymuyorum. Yarın birgün başka bir araç aldıklarında en kötü araç golf demeye başlarlar.

kasıtlı mı yapıyorsunuz anlamıyorum. 1. biz passat rakiplerinden daha iyi ses yalıtımına sahip dedik. hiç bir araçla karşılaştırılmayacak kadar iyi yalıtım sunuyor demedik. 2. bir araç sahibinin bu konudan şikayetçi olması bu gerçeği değiştirmez. araçta bir sorun olabilir, lastikte sorun olabilir, kişi beklentisi yüksek olabilir. yıl içerisinde 30.000 tane satılmış bir araba için aracıyla sorun yaşayan bir kişiyi referans gösterip onu inandırırsanız ben de inanırım demek hakikaten çocukça kalıyor.

başka bir araç aldığımızda golfe çamur atmayız. zira sessizliğini bildiğimiz için golf aldık. focus da alabilir miyiz? dizel+otomatik kombinasyonu çok başarılı olmuş tabi ki alabiliriz. ancak ses yalıtımı konusundaki zaafiyetini bilerek. ancak sadece yolcu koltuğuna oturduğumuz araçların sırf markalarını sevmiyoruz diye komik komik iddialarda bulunmayız. iddiada bulunacaksak uzun süre kullanır öyle bulunuruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noktanınsâbiti -- 20 Mart 2016; 19:15:22 >

• noktanınsâbiti kullanıcısına yanıt
    Hocam boşver cevap verdiğine değmez. Bilerek saptırıyor konuyu. Allah bilir motor sesi daha çok dediği passat dizeldir, kullandığı benzinli civic motor sesini az alıyordur, tabi oda rölantide. performans için yüksek devir çevirmesi gereken civicin yoldaki motor sesini de kıyaslamamıştır. Bir daha yazayım, yolda giderken kapalı camları bir daha kapatmaya çalıştığım çok kez başıma gelmiştir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acil Stop kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar passat eğer yalıtımlı olduğunu iddia eden varsa buyursun
    İşkembeden atmayın
    Hem rüzgar hem yol sesini bukadar alan sınıfının öncü piremium aracıdır passat
    Bugün kendimi asfaltın tırtıklarını sayarken yakaladım
    Pisikolojimi bozdu bu araç

1-2 gün servisin izleyeceği yola göre büyük ihtimal kurtulacam bu sıkıntıdan

Düşmanıma aldırmam passatı

• Passat'ı geçtim de jettanın ses yalıtımı focustan iyi deniliyor ona şaşırıyorum.

• Telefondan kopyalaması zor oluyor diye yazamadım o ara atıp tutanlara aynı listeden bulduğum bazı değerleri yazıyorum.

Brand Model - Spec Year - dB at idle - dB at 50km/h - dB at 80km/h - dB at 100km/h - dB at 120km/h - dB at 140km/h

Volkswagen Passat 2.0 TDI 2014 - 41,0 - 56,2 - 59,6 - 62,9 - 66,6 - 68,3

Honda Accord 2.4 2013 - 41,0 - 52,2 - 59,2 - 62,9 - 65,5 - 68,1

Opel Insignia 2.0 CDTI 2012 43,7 - 53,8 - 61,8 - 66,1 - 67,2 - 68,7

Volvo S60 D4 2014 44,2 - 57,0 - 59,5 - 62,3 - 65,0 - 68,6

Honda Civic 1.8 2014 39,7 - 53,1 - 61,3 - 66,2 - 68,0 -69,8

Toyota Corolla 1.8 2014 39,2 - 52,6 - 60,8 - 65,7 - 67,5 - 69,2

Hyundai i30 1.6 2013 43,4 - 53,4 -61,5 - 65,0 - 66,8 - 69,0

Citroen C4 1.6 Picasso 2013 42,4 - 55,8 - 60,7 - 62,3 - 65,3 - 68,1

BMW 3 320d 2014 44,9 - 55,8 - 59,8 - 62,9 - 66,6 -69,2

Görüldüğü üzere bazılarından genel olarak iyi bazılarından kötü ama öyle karşılaştırılamayacak kadar iyi filan değil. Kimi hızlarda yalıtımı zayıf olarak görülen rakipleri daha iyi sonuçlar bile vermiş. Yani diyeceğim o ki fazla abartmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acil Stop -- 21 Mart 2016; 13:08:12 >

• reallist55 kullanıcısına yanıt
    Konu passat forumunda da açtınız mı?
    Orada da böyle sıkıntılar var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: trust06

Konu passat forumunda da açtınız mı?
    Orada da böyle sıkıntılar var mı?

passat turkiye forumunda bile dile getirildi bu arabanın süspansiyon konforu standart D segmenti işte,fazlası değil.Elli defa anlattık size passat premium sınıf araç değildir,standart D segmentidir dedik,her defasında bizimle kavga ettiniz.Alın buyrun,zangır zangır rüzgar alıyor araç:
    http://www.passatturkiye.com/yeni-arac-alacaklar/12164-yeni-passat-b8-ruzgar-sesivideo-yuklendi.html
    hoş siz bu durumu kabullenmeyeceğinize ve passata premium muamelesi yapmaya devam edeceğinize göre,neden bu soruyu sordunuz ki mağdur olan arkadaşımıza?Adama iftiracı sahtekar falan demeyeceksiniz değil mi daha önce vag iletişim direktörüne dediğiniz gibi?

• shadowgeist kullanıcısına yanıt
    Attığın konunun farkında mısın?
    Adam helikopter diyor sen rüzgar sesi linki atıyorsun?
    Rüzgar sesi almayan araç var mı?
    Her mesaja niye maydanoz oluyorsun?
    Başka iş güç yok mu?
    Hayal aleminde mi yaşıyorsun?
    Yoksa sanal alemde mi?
    .
    .
    .

• O ses isin baska tarafi premium modellerr gibi degil bildiginiz alt d segmenti araba.madem rahatsız oldunuz benim konusmalarimada dalmayın bundan sonra.passatla 3serisi kıyaslayıp passat buyudu segment atladi derken iyiydi

• quote:

Orijinalden alıntı: harunresitz

Arkadaşlar merhaba, işim gereği sık sık şehir dışına çıkıyorum haliyle her gittiğimiz yerde araç kiralama durumum oluşuyor. Yakın zamanda kiraladığım iki araçla ilgili kişisel deneyimimi aktarayım istedim.

Birinci araç Focus 2014 model 1.6 tdci 115 beygir altı ileri manuel vites Titanium + Smart paket 40.000 km
    İkinci araç Octavia 2015 model 1.6 tdi 110 beygir 7 ileri otomatik vites Elegance paket 10.000 km

İki aracı da son 15 günde yaklaşık 3 gün yaklaşık 1.000 km kullandım.

Focus yol tutuş, sessizlik, suspansiyon ve yakıt konusunda daha iyi

Octavia yol tutuş olarak asla focus kadar iyi değil, sessizlik konusunda tamamen hayal kırıklığı içerisindeyim bir daha asla kiralamam çünkü saçma sapan bir şekilde motor uğultusu geliyor. Yakıt fabrika verileriyle alakası yok. Yakıt tüketim ortalaması fabrika verilerinde 3.7 litre görünüyor ama benim şu anki hız ortalamam 68 km iken yakıt ortalaması 6.8 litre görünüyor.
    Bunun haricinde bagaj ve iç hacim olarak kesinlikle octavia daha iyi, multimedya octavia da daha iyi.

Bende 2015 otomatik octavia 10800 kmde. Az önce teslim ettim. Açıkcası yalıtım konusunda jetta ya da fluenceden önde. Ama vazı devirlerde motor anlamsız şekilde bagırıyo. Rüzgar sesi konusunda ise çok zayıf.

Yakıt tüketimi konusunda ise en iyisi fluence. Octavia ile 145 fluence ile 190 km yaptım ve ikiside 30 tl yakıt aldı

• yeni bir vag aşağılama konusunda daha beraberiz.
    3 serisi çok sessiz maşallah...
    Tekerlek sesi almadığını bilmeyen yok segment kriterin ses ise.

• Aynen öyle oldu. Konu passat konusu değil ama passat daha çok konuşuluyor ve aşağılanıyor. Geçen yılın en çok satan aracı sanırım. C sınıfı araçlardan bile daha çok satmış. Sanırım piyasa buradaki hayal dünyasından daha farklı işliyor. Passata mercedes muamelesi yapiliyor mu bilmiyorum ama test etmemekle birlikte bu kadar konuşulması ve talep görmesi karşısında bmw ve mercedes dışındaki rakiplerinden iyi olduğunu düşünmeye başladım doğrusu.

Konuya dönersek, önceliği genişlik olanlar octavia, sürüş dinamiğine önem verenler focus tercih etsin. Bana göre Her ikiside japonlardan hemen hemen her anlamda ustun araçlardır.

• quote:

3 serisi çok sessiz maşallah...
    Tekerlek sesi almadığını bilmeyen yok segment kriterin ses ise.

3serisini git de bir kullan arkadas,go kart gibi araba yapmis adamlar arkadan itis konforu ve zf8in mukemmelligi de cabası.arabanin boyunu buyutmekle segment atlanmiyor atin artik su fanatik gozluklerini.kendiniz bile kabul ediyorsunuz sorunlu oldugunu iste,sahtekar dediğiniz vag iletisim direktorunun ne söylediğini de biliyorsunuz

Ben lastik sesi diyorum, cevap yazamayınca sen ne diyorsun.
    Tabi he he diyeyim artık...
    1000 kez daha yaz son cümleni ...
    belki inanacağım sana kısmetse....

• O arabada abarttigin gibi bir ses yok,yag gibi akiyor yolda.ama haklisin insan vag bayilerinde fotograf cekmekten cikip bmw nedir bilmeyince boyle passati premium zannediyor

Passatta da senin abarttığın gibi ses yok o mantıkla bakarsan.

Yağ gibi akıyormuş, mübarek 3000 motor maseratti kullanıyor

Sen kullanmıştın değil mi 240 hp passat?
    o da yağ gibi akıyormuydu?

• quote:

Passatta da senin abarttığın gibi ses yok o mantıkla bakarsan.

Yağ gibi akıyormuş, mübarek 3000 motor maseratti kullanıyor

Sen kullanmıştın değil mi 240 hp passat?
    o da yağ gibi akıyormuydu?

Hocam abartıyormuşsunuz diyor arkadaşımız bmw ayArında araba passat daha iyi diyor.yorumunuzu alabilir miyim?

Başka passat kullanıcısı yok mu forumda

Vetenes duratec vs
    Tek kişi helikopter sesi duyunca otorite mi oluyor ?
    BMW 3 forumdaki şikayetlere ne demeli o zaman ?
    Onları da çağırsana bir 👍

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trust06 -- 21 Mart 2016; 18:15:30 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.