Şimdi Ara

FOCUS 2 1.6 BENZİN+LPG OTOMATİK NASILDIR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi günler arkadaşlar. 27500 max bütçeyle ekonomik otomatik araç arıyorum ve bu araçta karar kıldım gibi. Performansı yakıtı şanzımanı vites geçişleri ve masrafı hakkında bilgilendirirseniz sevinirim. Özellikle hb istiyorum çünkü annem de kullanacak sedan olmaz diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarik156 -- 26 Şubat 2015; 19:30:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2006-2009 bilmiyorum ama yakin arkadasimda vardi focus II sedan lpg+otomatik araci aldigi gunden beri dikis tutturamamisti arac surekli stop ediyordu tek sorunu stop etmesiydi. Bir cok kez sanayide yatti arac beyin diyen oldu enjektor diyen oldu ama cozulemedi. Tek gercek lpg'den kaynakli olduguydu. Tabi lpg isinde aracin uyumu kadar ustaninda ehli olmasi gerekiyor bence, sorun bulunamadigi icin buyuk bir zararla araci elinden cikard. Arkadasimdan duydugum kadariyla aktariyorum.

• benzinde şehiriçi 10-11lt yakar rahat
  • Forumda daha önce duyduğum tam otomatiğin 2 lt civarı fazla yaktırsa da sağlam olduğu yönündeydi. Arkadaşınızın sorunu çok ilginç geldi bana. Ankara trafiğinde 10-12 fena değil bence tüpte. Şu an sahip olduğumuz tüplü golf 5 de öyle 30 kuruş civarı yakıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarik156 -- 26 Şubat 2015; 17:28:27 >
  • Ayni motor manüel su an ankara s.içi 18 km hız ortalama ile 10 lt benzin yakıyor o araç rahatlıkla 12 litre benzin yakar.

• Ortalama 45-55 arası nasıl olur hocam çok trafiğe takılacak durumum yok çünkü. Günlük rutinimde gideceğim çoğu yer için Konya ve Eskişehir yolundan gidiyorum özellikle üniversite. Bu durumda 9-10 u görmemiz mümkün mü sizce bir kullanıcı olarak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarik156 -- 26 Şubat 2015; 19:03:42 >
  • 45-55 ort ile 9lt rahatlıkla tutturulur
  • Forumda halihazırda kullanan veya test eden vardır bu aracı özellikle onların yorumları çok faydalı olabilir lütfen üşenmeyin yazın
  • tarik156 kullanıcısına yanıt
    Cvt sanziman ise temkinli olun derim.Daha once bu sanzimanla sorun yasayanlar olmustu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ***Leopard*** kullanıcısına yanıt
    Yok hocam o şanzıman dizellerde var sadece. Bu araçların şanzımanı eski tip tam otomatik 4 ileri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarik156

Yok hocam o şanzıman dizellerde var sadece. Bu araçların şanzımanı eski tip tam otomatik 4 ileri.

Tamamdir.Ben Focus 2 lerde bu sanzimanin cok kisinin basini agrittigini biliyordum da sadece dizele ozgu oldugundan haberdar degildim.

Sizin alacaginiz sanziman sorunsuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarik156

Ortalama 45-55 arası nasıl olur hocam çok trafiğe takılacak durumum yok çünkü. Günlük rutinimde gideceğim çoğu yer için Konya ve Eskişehir yolundan gidiyorum özellikle üniversite. Bu durumda 9-10 u görmemiz mümkün mü sizce bir kullanıcı olarak?

O hızortalaması ile sanıyorum ~ 8 lt civarında gezer... LPGye tam uyumlu motordur LPG'de ekonomi yapabilirsin.
  • Benim arkadaşımda var aynı araçtan ama makyajlı 2010 model yani focus iki buçuk kmde LPG de 45 benznde 65 kuruş yaktığını söylemişti

• Hocam yanlışınız var. O değer ya benzine aittir ya da motorda büyük bi arıza vardır. 45 liralık gaz demek oluyor sizin dediğiniz 100 km de bu da litresi 2.60 tan 17,3 litre yapar. Ki bu da aşırı bi değer 1.6 motor için uğraşsanız yapamazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarik156 -- 26 Şubat 2015; 20:15:59 >
  • tarik156 kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi olabilir kendisi öyle diyordu belki aracında problem vardır

• Ben kullanıcısı olarak memnunum 1.6 benzin lpg uzunyol da genelde benzinde kullanıyorum şehir ici lpg de ortalama 100 km de 13lt lpg yakıyo benzinli modeldeki şanzıman sorunsuz fakat dizeldeki sorunlu arkadşın dediği gibi benzinli de 4 ileri şanzıman var

• Benzini bilmem de benim araçta şehir içinde LPG ile 43 kuruş yaktı :) Aracı da bir türlü sevemedim. Satıp kurtulmak gibi niyetim var. İçi de dışı da beni yaktı sağolsun.
  • Bu araçlar lpg'de bile 30 küsür kuruş yakar. Hesabınızı ona göre yapın.

• acumhur01 A kullanıcısına yanıt
    13 litre İstanbul için mi? Aslında şu an kullandığımız araç golf 5 1.6 hitler 6 ileri otomatik vites. Km de ortalama 27-30 kuruş yakıyor lovato kit ile. Ondan fazla yakmasa tamamdır benim için. Çünkü sonuçta o bütçeye dizel otomatik yüksek model imkansız. Tüplü otm. olarak da sadece polo astra corsa var hoşuma giden fakat bence onlar da bundan iyi değil. Kısacası ideal bir seçim bence. Ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarik156 -- 27 Şubat 2015; 10:49:24 >
  • Ewet deger istanbul ici yol bilgisayarın dada 10.8 fln yazıyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.