Şimdi Ara

.: FLİGHT SİMULATOR PİLOTLAR KULÜBÜ | DH ALTIN KANATLAR :. (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
727
Cevap
23
Favori
60.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rudder ve elevator butun ucaklarda bulunur mu?

elevator hakkinda anlatimlarinizi bekliyorum arkadaslar...

Birde resimli menu, gosterge, dugme anlatimi yapilabilir mi?
    Ve inis ve kalkis icin resimli anlatimda super olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 4 Temmuz 2011; 12:19:33 >
  • Boeing 757-200.

.: FLİGHT SİMULATOR PİLOTLAR KULÜBÜ | DH ALTIN KANATLAR :.  .: FLİGHT SİMULATOR PİLOTLAR KULÜBÜ | DH ALTIN KANATLAR :.

.: FLİGHT SİMULATOR PİLOTLAR KULÜBÜ | DH ALTIN KANATLAR :.  .: FLİGHT SİMULATOR PİLOTLAR KULÜBÜ | DH ALTIN KANATLAR :.

Bu da bonus.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobo. -- 4 Temmuz 2011; 16:38:06 >

• Merhaba kaptanlarım listeye beni de ekleyebilirsiniz.
    Vatsim ortamında PMDG737 + Airbus A3XX modellerinde 1700 saat uçuşum var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ocean Mist

Rudder ve elevator butun ucaklarda bulunur mu?

elevator hakkinda anlatimlarinizi bekliyorum arkadaslar...

Birde resimli menu, gosterge, dugme anlatimi yapilabilir mi?
    Ve inis ve kalkis icin resimli anlatimda super olur

Aynen katılıyorum dostum resimli anlatım yapabilecek kalkış ve inişi basitçe öğretebilecek bir arkadaşımız yapabilirse harika olur. Paylaşımlar da çok güzel ellerinize sağlık arkadaşlar
  • merhaba arkadaşlar
    böyle bir bölümün açılması gerçekten çok iyi olmuş.
    ben de FSX de yaklaşık 2 yıldır ofline uçuyorum. Tüm eğitimleri yerli ve yabancı simulatör pilotlarının buluştuğu site ve forumlardan tamamladım.
    Chart okuma , IFR uçuş , VFR uçuş , ... vs vs gibi konulara tamamen hakimim fakat benim bilgimin olmadığı tek nokta eklentiler ve online uçuş.
    Öncelikle scenery'leri FSX de nereye kopyalıyoruz.
    İnternette izlediğim bazı videolarda offline uçuşda hava trafiğinde gerçek havayollarının uçakları oluyor. THY , AF , Luftansa , Pegasus vs vs. Bu paketlere ne isim veriliyor ve FSX de nereye kopyalıyacağız.
    Bu fsxpassenger i de nereye kopyalayacağız.
    Ayrıca IVAO'dan online uçmak için elimde neler olması lazım yani neler yapmam lazım?
    Şimdiden teşekkürler. İyi uçuşlar.
  • scenery eklemek için, simin kurulu olduğu yerde addon scenery kısmı var oraya kopyalanıyor. daha sonra fsx i çalıştırıp, library kısmından "add " deyip kopyaladığımız klasörü gösterip, fsx i kapatıp tekrar açıyoruz.

bahsettiğin şey AI traffic olarak geçer. ücretsiz olarak WOAI yani world of ai kurabilirsin. veya SKAI . ücretli olarak ise Ulitmate traffic X vs gibi programlar var.

fspassengeri kurmadım bilmiyorum

ivao yu denemedim. vatsim de squawkbox yeterli sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pilot5858

merhaba arkadaşlar
    ben de FSX de yaklaşık 2 yıldır ofline uçuyorum. Tüm eğitimleri yerli ve yabancı simulatör pilotlarının buluştuğu site ve forumlardan tamamladım.
    Chart okuma , IFR uçuş , VFR uçuş , ... vs vs gibi konulara tamamen hakimim fakat benim bilgimin olmadığı tek nokta eklentiler ve online uçuş.
    İnternette izlediğim bazı videolarda offline uçuşda hava trafiğinde gerçek havayollarının uçakları oluyor. THY , AF , Luftansa , Pegasus vs vs. Bu paketlere ne isim veriliyor ve FSX de nereye kopyalıyacağız.
    Ayrıca IVAO'dan online uçmak için elimde neler olması lazım yani neler yapmam lazım?

Turkish Virtual Pilots Forum'unu mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyorum. Aradığınız tüm cevapları orada bulabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mahfuzalbayrak

quote:

Orijinalden alıntı: pilot5858

merhaba arkadaşlar

Turkish Virtual Pilots Forum'unu mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyorum. Aradığınız tüm cevapları orada bulabilirsiniz.

baktım fakat sadece üye kişiler yararlanabilir diyor. herkes üye olabilir mi yoksa bir seçim var mı ?

• @Velocity Raptor Kaptan nerdesin?
  • üyelik herkese açık. yalnız üye olmadan şartları iyice okumanızı öneririm. üyelikte nickname yok. üyeler gerçek isimleriyle kaydoluyor AD SOYAD şeklinde.
  • buralardayım bende sizler gibi hergün düzenli olarak forumu okumaya çalışıyorum.ama soru gelir yada konu açılırsa bir yerden karşılıklı bilgi alışverişinde bulunabiliriz.ben çalışma tarzı olarak biraz yoğun çalışıyorum..örneğin bir arkadaşın resimli kalkış iniş anlatımı önerileri olmuş güzel ama onu hazırlamak biraz vakit alır.aslında burada hangi uçakla kalkış inişi anlatacağımız da önemli...aslında genel anlamda oldukça geniş ama konuları sınıflandırarak ilerleyebiliriz.örneğin bir ara konuşulmuştu...tekrar yazayım..uçaklar çok kullanılan tiplerde cold&dark başlama ve motor çalıştırma.... pilotaj.....navigasyon-ROTA -SID/STAR ve yön bulma...havaalanı taxi park yön ışıklandırma tipleri...kule pilot karşılıklı konuşma ve muhaberat şekilleri ve alfabe..uçuş tipleri(IFR ve VFR), FMC-MCDU planlama...VOR-NDB ILS kullanımı bunlar şimdilik aklımda kalanlar..unuttuğum yerlerde olabilir....aslında en son uçaktaki hareketli yüzeyleri tartışıyorduk çoğu bitti gibi.aileron, yükseliş(elevator) ve rudder ı konuşmuştuk...flap/slat-speedbrake kaldı bence başka bir şey kalmadı.
    aerodinamik ile ilgili eklemek istdeğim bir iki nokta da şöyle..bir uçuşta 4 ana faktör vardır:1. Ağırlık 2.Thrust(itme) 3.Drag(sürtünme) 4.kaldırma
    burada ağırlık uçağın yerçekimi tarafında oluşturulan kütlesel ağırlığıdır. itme motor tarafından oluşturulan güç, drag ilerleyen uçağın hava içinde ilerlerken tüm yüzeylerine çarpan hava akımının sürtünmesine bağlı bir kuvvet olup kaldırma ise kanadın alt ve üstünden geçen havaakımının oluşturduğu başka bir kuvvettir.görüldüğü üzere uçuş dinamiğnde birbirine etki edenbu 4 farkllı kuvvet uçağın konumunu sağlar.burada (AOA) angle of attack teriminden bahsetmek istiyorum.yani hücum açısı..uçağın uçuş hattı üzerinde kanattan geçen hava akımı ile kanat ortasından geçen hayali çizgi arasındaki açıdır.bunu yazmamın sebebi uçağın tutunmasını yani havada kalmasını bu AOA sağlar. yani kabaca rüzgarın yada hava akımının kanada çarptığı açıdır.buradan STALL a girelim stall kanattan geçen havaakımının ayrılmasına bağlı olarak kaldırma yani LİFT etkisinin kaybolması sonucunda uçağın tutunamamasıdır.işte stall dan kurtulmanın tek yoluda ayrılan havaakımının kanatlara geri dönmesini sağlamak ile olur buda AOA nın düşrülmesi ile sağlanır..daha önce bahsettiğim de buydu B737 de düz uçuşta birden bire burnunu yukarı dikin uçağın AOA sı artacak ama kanat altından geçen kaldırıcı hava akımı olmayacağı için uçak havada tutunamaz o zaman diğer uçuş kuvveti devreye girer yani AĞIRLIK oda uçağı aşağı çeker ve uçak kuyruğa doğru düşmeye başlar yani stall olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi velociraptor -- 5 Temmuz 2011; 23:54:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _RevO_

FSX'deyolcudan cok savas ucagı vardır Helisi bombardımanı vs. vs. derken yolcu ucak sayısını geçmiştir.

FSX İ arka planda çalıştırmak mumkun alt a basın tepede menu cıksın sonra settıngs general pause on task swıtch ı devre e dısı bırakın

ımla bozuk kendı kalvyemde yazmıyorum

Hocam cevabınız için teşekkür ederim de, bende alt'a basınca önceden o menüler açılıyordu fakat şimdi basınca çıkmıyor. hatta shift+z ile açtığımız kırmızı fontlu uçuş bilgilerini bile aşağı kaydırıyor kendi yeri için ama menüler cıkmıyor. böyle ilginc bir durum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: puchaczdriver

quote:

FSX'deyolcudan cok savas ucagı vardır Helisi bombardımanı vs. vs. derken yolcu ucak sayısını geçmiştir.

FSX İ arka planda çalıştırmak mumkun alt a basın tepede menu cıksın sonra settıngs general pause on task swıtch ı devre e dısı bırakın

Hocam cevabınız için teşekkür ederim de, bende alt'a basınca önceden o menüler açılıyordu fakat şimdi basınca çıkmıyor. hatta shift+z ile açtığımız kırmızı fontlu uçuş bilgilerini bile aşağı kaydırıyor kendi yeri için ama menüler cıkmıyor. böyle ilginc bir durum.

bende de olduydu bir ara o, fsx.cfg yi silmiştim sanırsam, nette açıklaması olması lazım

Hocam tam bi açıklamasını bulayım da öyle yapayım bence. Netteki açıklamanın adresini verebilirseniz sevinirim.

• Sistem hazırlandı simülatörler kuruldu, konunun abonesi olundu.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bende de olduydu bir ara o, fsx.cfg yi silmiştim sanırsam, nette açıklaması olması lazım

Hocam tam bi açıklamasını bulayım da öyle yapayım bence. Netteki açıklamanın adresini verebilirseniz sevinirim.

http://www.google.com/#sclient=psy&hl=en&safe=off&source=hp&q=FSx+missing+menu&aq=f&aqi=g-v2&aql=&oq=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=1ec92a21f3882047&biw=1184&bih=626

Hocam her şeyi yaptım fakat şöyle bir şey var. Similasyon arka planda çalışırken telsiz dinleyemiyorum ses gidiyor buna bir çözüm bulamaz mıyız ? İFR uçuşlarda olmazsa olmaz.

• ATC hocam. Ben kulaklıkta taktım bilgisayarıma. ATC ile normal similasyonun sesini ayırdım. ATC konuşmaları kulaklığa aldım yani. Similasyonun sesi veya ATC sesini diyorum ki similasyon arka planda iken duyabilir miyim?

Hocam ek olarak fsx.cfg'yi silince tüm offline traffic gitti. My Traffic 2010 yüklü idi kısa yoldan tekrar yüklemenin bir yolu var mıdır? Veya bu menü bar sorunu başlı başına bu eklentiden dolayı mı oluyor acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lizardking34 -- 6 Temmuz 2011; 20:53:49 >
  • quote:

ATC hocam. Ben kulaklıkta taktım bilgisayarıma. ATC ile normal similasyonun sesini ayırdım. ATC konuşmaları kulaklığa aldım yani. Similasyonun sesi veya ATC sesini diyorum ki similasyon arka planda iken duyabilir miyim?

Hocam ek olarak fsx.cfg'yi silince tüm offline traffic gitti. My Traffic 2010 yüklü idi kısa yoldan tekrar yüklemenin bir yolu var mıdır? Veya bu menü bar sorunu başlı başına bu eklentiden dolayı mı oluyor acaba.

Eğer ki sildiğiniz fsx.cfg dosyasının bir yedeğini aldıysanız ben menu konusunda yardımcı olmaya çalışayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jedi_master

quote:

ATC hocam. Ben kulaklıkta taktım bilgisayarıma. ATC ile normal similasyonun sesini ayırdım. ATC konuşmaları kulaklığa aldım yani. Similasyonun sesi veya ATC sesini diyorum ki similasyon arka planda iken duyabilir miyim?

Eğer ki sildiğiniz fsx.cfg dosyasının bir yedeğini aldıysanız ben menu konusunda yardımcı olmaya çalışayım.

Aldım yedeğini hocam. Sanırım fsx.cfg'de ince bir ayarla da halledilebiliyor.

• Son konuşmalardan sonra daha önümde çoook yol olduğunu gördüm. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: rds

Son konuşmalardan sonra daha önümde çoook yol olduğunu gördüm. :)

:))) simulator bende halen kurulu değil, şimdilik acelem yok, öncelikle uçağın yapısını, aerodinamigini filan öğreniyorum, sonra sim' e geçecem ama gerçekten uzun bir yol olduğuda bir gerçek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 6 Temmuz 2011; 22:50:45 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.