Şimdi Ara

.: FLİGHT SİMULATOR PİLOTLAR KULÜBÜ | DH ALTIN KANATLAR :.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
728
Cevap
23
Favori
60.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

DH Pilotlarının toplama vakti geldi :)

En çok öğrenmek istenilen ama defalarca deneyip vazgeçtiğimiz bir oyun FS, meşekkatli bir öğrenme süreci var ve çoğu kez pes edip aklımızın bir köşesine kaldırıyoruz ilerde oynarım diyerek, detaylı bilgi için ordan oraya girmekten doğrusu yoruldum, bu oyun ile alakalı bir rehber olması, her türlü bilgiye tek çatı altından ulaşılması ve benim gibi öğrenmek isteyenlerin burda oluşacak arkadaşlık ortamında keyifle ve kolayca öğrenmesini sağlamak amacıyla açtım konuyu, destek verirseniz çok iyi bir kaynak olacaktır..

Herkes bildiği, nette veya elinde bulunan similasyon eğitim notlarını bana ulaştırırsa öncelikle ekleyim bunları ve konuya üye olmak isteyenlerin başvurularını alabilirim, tabi uçakları' nın resimleriyle beraber. :)

Şimdi ben bu oyun için bir Joystick alacağım bunun için ne tavsiye edersiniz?

İkinci sorum bu oyunda sudan çıkmış balığa dönüyoruz biz bilmeyenler, oyunu kurduktan sonra ilk yapacağımız şeyler nelerdir, patch, yama vs gibi veya birşeyleri okuyarak öğrenmek gibi.

Oyunda maksimum çözünürlük nedir, oyunu geçen yıl kurduğumda grafik olarak çok kötü bir durumdaydı yada bana öyle geldi bilmiyorum.

Bu arada online uçuşlar yapıyor musunuz?

Teşekkürler.

.: EĞİTİM NOTLARI :.

FLİGHT SİMULATOR NEDİR? TARİHSEL GELİŞİMİ
    HAVACILIK TERİMLERİ VE KISALTMALAR
    UÇAK IŞIKLARININ KULLANIM PROSEDÜRÜ
    GPS KULLANIMI
    TEMEL UÇUŞ EĞİTİMİ

.: İLGİLİ KONULAR :.
    FS 2004 - FSX' TEKİ DENEYİMLERİNİZ (Resim, Video ve Yazılı Anlatım.)
    FS 2004-FSX ÜCRETSİZ EKLENTİLER
    S 2004-FSX TEMEL EĞİTİM İLE İLGİLİ SORULAR CEVAPLAR
    FS 2004-FSX SİSTEM TAVSİYELERİ VE SORUNLARI
    FS 2004-FSX YARDIM BAŞLIĞI
    FSX - GENEL BİLGİLER, STANDART-DELUXE FARKLARI, SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

.: KURULUM BİLGİLERİ :.

Oyun kurulduktan sonra;

FSX Acceleration (Grafikleri Güzelleştirir) kurulması gerekir,
    Sonrasında Fsx Passenger (Yolcu Taşımanız İçin Gerekli)
    En son olarak FSX Rex (Grafikleri Üst Düzey Yapar Diyebilirim, Sisteminiz İyi Değilse Tavsiye Etmem).
    Bu saydıklarım Flight Simulator X için gereklidir, fs 2004 hakkında bir bilgim yok.

Yazan :Guestoo

-------------------------------------

1. Yamalara göre değişir, genel olarak 3 tür yama sistemi mevcut.

a. Freeware

Bunları bulmak zor değildir, flightsim.com, avsim, avsim RU, simviation en büyük freeware kaynaklarıdır mevcut olarak. TR alanları freeware'dir, bir istisna vardır; Aerosoft - Antalya.

b. Payware

Paralı, fahiş fiyatlı, yüzde 90'ı aldığı parayı haketmeyen eklentilerdir (Deneyim konuşuyor, alayı böyle CS, PMDG, ORBX, REX dışında) Genelde kredi kartı ile alışverişle alınır. Paypal ile de satış yapılan yer bulunabilir. simmarket numara 1'dir (lakin fazla da güvenmemek gerekir; bir kaç eklentileri kor san mamülü çıkmıştır, bunlarla ilgili bir kaç uyarı gelmiştir haberiniz ola)

En 'baba' eklenti üreticilerini sıralarsak, PMDG, LevelD, Flight1 (Maddog), Captain Sim, Wilco, Simmer's Sky (SMS), Quality Wings, CLS gider uçak eklentilerinde.

B727 - Captain Sim
    B737 - ifly (şimdilik, PMDG'ninki yapım aşaması), Wilco, SMS
    B747 - PMDG, SMS
    B757 - Captain Sim, Quality Wings
    B767 - LevelD, Captain Sim, SMS
    B777 - Captain Sim, Wilco (tavsiye etmem, çöp), SMS, FreeSky (nam-ı diğer OpenSky-POSKY)
    B787 - Quality Wings

Airbus A318, 19, 20, 21 - Wilco, SMS
    Airbus A330, A340 - Wilco, Commercial Level Simulations, SMS, CLS
    A380 - Wilco, SMS

MD11 - PMDG (kral)
    MD82 - Maddog, Commercial Level Simulations, CoolSky (bir tane daha olacaktı ismini unuttum -skandal- yazıverin )

Scenery'de ise, Avustralya ve Kuzey Amerika'yı kaplayan ORBX, Frame Rate yiyici Aerosoft, Flight1 (GEX US, GEX EU, GEX CAN) gelebilir. Sonrasında ufak şirketler var, Imagine Sim, ThaiFlight vs. vs.

c. Trial

Dene sonra sil eklentileri genelde 30dk limitli olur, 30dklık uçuştan sonra uçağın fonksiyonları 'puf' olur, scenery ise watermark'lıdır, bazı uçaklarda bazı fonksiyonlar baştan gidiktir (bknz. CS 707)

Temin olayına gelince, bu noktada yurtdışına bağımlısınız, Oyunun kendisini DnR'dan bulabilirsiniz sanıyorum, eklentilere gelince, simmarket dediğim gibi, yahut başka alternatiflerle ulaşmanız mümkün.

Yazan :_RevO_

.: SİSTEM GEREKSİNİMİ :.
    FSX'in asıl sistem gereksinimleri, oyunun istediğiyle tamamen çelişir durumda. Teknik olarak oyunu oynamak için;

Microsoft® Windows® XP SP2 / Vista / Windows 7
    PC with 1 GHz equivalent or higher processor
    256 MB of system RAM for Windows XP SP2 / 512 MB Vista
    14 GB available hard disk space
    DVD-ROM drive
    32 MB DirectX 9 compatible video card required
    Sound card, speakers or headphones required for audio
    Microsoft Mouse or compatible pointing device
    56.6 Kbps or better modem for online play

yukarıdakiler minimum olarak sıralansa da, tamamen işe yaramaz bilgiler. FSX'i babalar gibi oynamak istiyorsanız yukarıdaki minimum pc'nin 10 katı güçlüsüne ihtiyacınız var demektir.

Teknik olarak, FSX Cpu özürlü bir oyun. Günümüz HT teknolojilerini tamamen es geçen tanımayan bir altyapıya sahip. Çünkü teknik olarak FSX, max. 32 çekirdekli işlemcilerde çalışabilecek bir şekilde tasarlanmış olmasına rağmen, i7 deki sanal çekirdekleri okumuyor; reel çekirdek artışı cpu'da FSX'e asıl artı kazandıran şeydir.

Bu noktada mantıken AMD'nin 6 reel çekirdekli cpu'larında alacağınız perfonmans, intel'in 4 reel 4 sanal çekirdekli i7'lerinden daha fazla olacaktır. Bu durum i7-2600 serisinde farklı, işlemci her ne kadar 'yeni' sayılabilecek olsa da FSX'de perf. açısından daha iyi.

Bir diğer nokta, FSX için yüksek Ghz hızları gerekmekte. Yani, 4 çekirdekli ancak yuksek GHz'de çalışan PC'ile def hızlarda çalışan i7 arasında hiç bir grafik farkı göremezseniz bu Ghz hızlarından kaynaklıdır.

FSB x CPU Multiplier olayından hareketle, ne kadar yüksek Ghz, FSX'e o kadar perfonmansa eşit, bu durumda CPU'ya overclock yapılması, FSX de düzgün perfonmans ve görsel için kaçınılmaz. Overclock ihtiyacından hareketle, CPU soğutmada, su sistemlerini tercih etmeniz mantıklı olacaktır.

RAM'in etkisi az olsa da yine de artı değer olacaktır. DDR3 1066 ve DDR3 1600 arasındaki perfonmans farkı 'Oh my God' modunda olmasa da minimum 3-5 FPS atacaktır ki, bu FSX'de oldukça iyi bir fark demektir. 20'den 25FPS'ye veya 25'den 33 FPS'ye artış farkedilir.

RAM alırken de mümkünse DDR3 1600 ve üstü yani, 1800 ve 2000Mhz hızlarda RAM almanız yararlı olacak aynı şekilde CPU'yu overclock etmede işinize yaracaktır. Yine sistem gereksinimlerine aykırı olarak, 64 bit sistem kurulmalı. Ideal RAM miktarı 6GB'dır, üzerini almanız teknik olarak bir işe yaramayacaktır ama ne demişler 'Fazla RAM, göz çıkarmaz'

Ekran kartında FSX yine özürlüğüğünü gösteriyor. Tamamen Ati kıtıdır FSX. Eğer sistem toplarken, sistemi FSX için hazırlıyorsanız, Ati'den kaçın. Nvidia almanız doğru seçim olacaktır.

2 işlemin mimari yapısındaki farklılıklar nedeniyledir bur sorun. Teknik olarak, Ati, veriyi küçük parçalara bölüp işlerken, Nvidia veriyi olduğu gibi alır. Bu sebeple Ati'de Frame düşmesi yaşarken Nvidia'da olmaz. Bir başka sorun da Anti Aliasing sorunudur. (AA).

Yine Nvidia kartlar içni geliştirilen Nhancer programı ile FSX'de perf. artışı yapabilirsiniz. Ati kart sorunu her ne kadar 5870'den sonra düzeldi dense de, bir 5870 kullanıcısı olarak aynen devam ettiğini söyleyebilirim. Bunun dışında Ati kartı OC yaptığınız zaman, hala giderilemeyen ekranda karıncalanma mevcut, aynı sorun Multi ekranlarda daha da belli ediyor kendini. Özetle ekran kartı dedinizmi, Nvidia forever ağalar.

GTX 560 ve üzeri işinizi görecektir.

Harddisk seçiminde SSD tercih edin. FSX ve C'yi bir SSD üzerine kurmanız olumlu sonuçlar verecektir. Teknik olarak standart HDD'ler içe doğru gittikçe perf. düşerken, SSD'lerde böyle bir sorun yok. Doğal olarak SSD üzerine kurulmuş sistem daha hızlı açılır, daha hızlı veri işler, daha iyi çalışır.

Yazımı tamamlamadan, yazdıklarımı toparlamak gerekirse,

CPU: i7 2600K - veya AMD 6 Çekirdekli CPU'lar
    RAM: 6GB 1600Mhz ve/ya üzeri DDR3, DDR4 ler.
    GPU: Kesinlikle Nvidia kullanın GTX560 minimum olarak değerlendirin.
    HDD: 180GB SSD

Soğutma: Su Soğutucu Overclock için.
    Anakart: Gigabyte X58 veya Overclock için avantajlı olacak ASUS anakartlar işinizi görecektir.

Yukardaki sistemleri 'oha kardeşim' olarak değerlendirmeyin. Eğer FSX'de maximum akıcılık ve görsellik istiyorsanız, 'ben ORBX'in scenerylerde uçmak istiyorum' diyorsanız; 4.2GHZ'e overclock edilmiş bir CPU, 1600 ve üzerinde çalışan RAM, Nvidia ekran kartına gerek var demektir.

Not: Yazıyı tamamen kendim hazırladım, birisi 'ç'alacaksa adımı belirtirse iyi olur teşekkürler

REV0LUTION

Yazan :_RevO_

.: ALTIN KANATLAR:.
    1- RDS
    2- aQua~MaDooR`
    3- Guestoo Boeing 747-400
    4- jedi_master
    5- _RevO_ Boeing 757-400 , Airbus
    6- puchaczdriver
    7- drillroid
    8- mahfuzalbayrak
    9- Atabérk
    10- ploff
    11- W140 KA-50 Black Shark
    12- velociraptor
    13- Kavil
    14- agrilex PMDG737 + Airbus A3XX
    15- -ExTReMe-
    16- pilot5858
    17- deadman_084
    18- casualities
    19- expresci VATSIM Callsign AYT194
    20- citiesxl2011
    21- wampirr17
    22- erkalcan Boeing 737-800 + Solo Türk F-16
    23- Erai Mc Donnell Douglas DC9, MD80
    24- Algos34
    25- ilkr96
    26- klima5505
    27- aliosman2323
    28- AlperAkbilgi Airbus A330-300 RR, Boeing 737-900ER, Boeing 737-800.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 9 Şubat 2013; 21:18:37 >

• Yaz beni hocam en başa.

FS de benim o kadar çok denemelerim ve tecrübelerim oldu ki bir türlü sağlam bir dikiş tutturamadık. Bunun en büyük sebebi kendi bilgisayar donanımımın yetersiz gelmesi ve uygun donanıma sahip her arkadaşımın bilgisayarına FS yi kurmamdı. Ne zaman müsait bir pc bulsam hemen oturuyordum başına. En nihayetinde artık kendime pc yapma zamanı geldi. :)

Ben çalışmalarıma yanımda pilot varken başladım. Yani yanımda şimdi şuna bas, şimdi şuna bak, evet şimdi şuraya gelelim, şu kadar derece tahdit ver gibi sürekli komut veren biri vardı. O zaman işler kolaydı ve istenilen şekilde gidiyordu. Tabi bunun üzerinden zaman geçti. Similatörle ayrılıklar oldu. Gel zaman git zaman derken bugünlere geldik. :)

Similatörde birinci yardımcı unsur olarak R/C similatör kumandası kullanıyorum. Trim ayarlarıda var. Bana göre gayet yeterli bir kumanda. Fiyat THK sitesinde 55 TL idi ben aldığımda.

Similatörün fiyatı ise 40-60 TL arasında değişiyor.

Yanlış hatırlamıyorsam en son arkadaşımın laptop'ında similatör çalışırken o zamanlarda 1600 lere çıkmıştı çözünürlük. Hocam FSX baya baya gelişmiş durumda. Elbette çok önceden beri similatör kullanan arkadaşlar bu konu hakkında bize daha da fazla aydınlatıcı bilgi vereceklerdir.

Normal seyrimizi tutturduktan sonra kendi adıma online uçuşlara da geçmeyi düşünüyorum.

Bu ardada ben similatörde Pilot değilim. Henüz amatörün en dip leveli tam olarak beni tanımlar herhalde.

Birde sistem tavsiyesi konusunda da yazmıştım. Şu an için iPad'e özgü (iPod ve iPhone içinde geçerli tabi) bir dökümandan faydalanıyorum. Bu aletlerden biri varsa Microsoft Flight Similator isimli uygulamayı edinebilirsiniz. Uygulama ingilizce olup hemen hemen ihtiyacımız olan tüm bilgiler açıkça anlatılmış durumda.

Hadi bakalım pilotlar buyrun gelin.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Ekle hocam.

FSX Online : H0B07

Altın Kanatlar!

[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_50308555/mpage_1/key_/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/ad/05/fd/ad05fd3f8abb423239fb1d7985294c75.png[/image][/link]  
    [color=#8d435c][b]Altın Kanatlar![/color][/b][/center]

Gümüş Kanatlar!

[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_50308555/mpage_1/key_/tm.htm][imagehttps://store.donanimhaber.com/57/f3/72/57f37294ebc055d3ab388d4809cc27a1.png[/image][/link]  
    [color=#8d435c][b]Gümüş Kanatlar![/color][/b][/center]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobo. -- 2 Temmuz 2011; 14:58:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rds

Yaz beni hocam en başa.

:) Tamamdır, hangi uçağı kullanıyorsunuz?

aQua~MaDooR` sizi de ekledim hocam.

Bu arada arkadaşlar hangi uçağı kullanıyorsanız onuda belirtirseniz onuda ekleyim, uçak resimlerinizi de paylaşırsanız sevinirim ve elinizde olan her türlü dökümana talibim.

Efsaneye göre bu uçağı kullananlar, normal uçağıda kullanabilirmiş, doğru mudur kaptan pilotlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 29 Haziran 2011; 1:47:34 >

• Gerçekten öğrenmek isteyenler varsa atalay.ak1@gmail.com'a mail atabilirler.
    Bu arada listeye benide ekleyin hocam :)

Edit : Boeing 747-400.

*Joystik olarak size Logiteck extreme 3d pro'yu öneririm, ben aldığımda (1.5 sene önce) 55 tl'ydi.
    *Multiplayer konusuna gelince, tabiki multiplayer uçuşları oluyor, fsx'te belirli clanlar vardır, pilotlar teamspeak 2'de toplanır ve bir server açarak uçarlar. Gayette zevkli oluyor. Metin2 veya Knight Online gibi oyunları oynamaktansa Fsx'te usta bir pilot gibi uçmayı tercih ederim ve eminim sizde öğrendikten sonra benimle aynı fikirde olacaksınız. Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guestoo -- 29 Haziran 2011; 1:54:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guestoo

Gerçekten öğrenmek isteyenler varsa atalay.ak1@gmail.com'a mail atabilirler.

Teşekkürler hocam, ekledim.

Size ulaşacağım hocam, yalnız benim bu işin ustalarından ricam, bir döküman oluşturmaları olacak, eğer bana veya konuya iletirseniz eğitim dökümanlarınızı, 1.mesaja ekleyip öğrenmek isteyen herkesin bilgisine sunacağız.

Sanırım öncelikle bir terimler sözlüğü oluşturmamız şart, flap vs gibi birçok anlaşılmaz terim var bunları öğrenirsek sağlam bir adım atmış oluruz, hemde defalarca sorulan soruların önüne geçeriz, şahsen benim çok ihtiyacım var böyle bir sözlüğe.

Ve ingilizce çeviri yapabilme yeteneğine sahip arkadaşlar müsait oldukça çeviriler yapsa büyük sevaba girerler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ocean Mist

quote:

Size ulaşacağım hocam, yalnız benim bu işin ustalarından ricam, bir döküman oluşturmaları olacak, eğer bana veya konuya iletirseniz eğitim dökümanlarınızı, 1.mesaja ekleyip öğrenmek isteyen herkesin bilgisine sunacağız.

Sanırım öncelikle bir terimler sözlüğü oluşturmamız şart, flap vs gibi birçok anlaşılmaz terim var bunları öğrenirsek sağlam bir adım atmış oluruz, hemde defalarca sorulan soruların önüne geçeriz, şahsen benim çok ihtiyacım var böyle bir sözlüğe.

Ve ingilizce çeviri yapabilme yeteneğine sahip arkadaşlar müsait oldukça çeviriler yapsa büyük sevaba girerler.

sizde kabul ederseniz bir döküman hazırlamaya başlayabilirim. Yaklaşık 2.5 senedir Fsx'te uçuyorum ve yeterli tecrübem olduğunu düşünüyorum. Saygılar.

• quote:

quote:

quote:

sizde kabul ederseniz bir döküman hazırlamaya başlayabilirim. Yaklaşık 2.5 senedir Fsx'te uçuyorum ve yeterli tecrübem olduğunu düşünüyorum. Saygılar.

Maşallah Kaptan 2.5 sene çok iyi, harika olur tabi size zahmet olmazsa hocam, değerli vaktinizden çalmak istemem, boş zamanınız oldukça...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 29 Haziran 2011; 2:05:41 >

• Havacılık Terimleri eğitim notları bölümüne eklendi arkadaşlar, tavsiyem bunu yazdırıp öğrenesiye kadar gözönünde tutmak, öğrendikten sonra diğer dökümanlar ile beraber saklamak...
  • quote:

Havacılık Terimleri eğitim notları bölümüne eklendi arkadaşlar, tavsiyem bunu yazdırıp öğrenesiye kadar gözönünde tutmak, öğrendikten sonra diğer dökümanlar ile beraber saklamak...

kesinlikle tavsiye etmiyorum. çok karmaşık olduğu için yeni başlayanların gözünü korkutacaktır. ilk başta bi yerden bi yere sorunsuz bir şekilde uçmayı öğrenmeli, daha sonra terimleri öğrenmeli diye düşünüyorum.
  • Ana kumanda olarak şunu kullanıyorum :http://www.thkpilotshop.com/USB-Baglantili-RC-Sumulator,PR-22.html

Şimdi hocam benim birincil amacım R/C olduğu için ben bu yönden similatöre kaydım. O sebeple elimdeki aparatlar tam olarak bu iş için uygun olmayabilir. Ama iş görüyor. Birde oyun demeyelim lütfen şu şeye, uçuş simülatörü daha hoş oluyor.
  • Bu arada bizim forumun simülasyon bölümü tam bir cennetmiş yemin ediyorum yoğunluktan gözümüzün önündeki şeyleri görmez olmuşuz.
  • pmdg nin uçakları iyimiş
  • @guestoo, anladim hocam dediginiz gibi yapalim.

@rds haklisiniz oyunu asmis bir olay.

Arkadaslar yabancilarin rehberlerine ihtiyacimiz yok aramizda cok yetenekli pilotlar var, kendi gozlemlerini yazsalar bize yeter...

Oncelikle sunu sorayim oyunu en yakin zamanda edinecegim yalniz sadece oyunumu kuracagiz ek patch vs yapilacak mi, kaptanlar kurulum sonrasi yapilacaklari(neler kurulacagini) anlatirsa cok iyi olur, cunku bircok sey yazilip cizilmis yuklemeler konusunda bu da kafa karisikligina neden oluyor, en azindan bunu etiketlersek hem yeni baslayanlar icin yol gosterici olur, hemde sık sık sorulan sorularin onune gecmis oluruz...

Tesekkurler.

Ek: ayrica aramizda ki konusmalarda kullandigimiz terimlerin ardindan parantez icerisinde turkce anlaminida yazarsak faydali olur gorusundeyim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 29 Haziran 2011; 2:33:45 >
  • quote:

@guestoo, anladim hocam dediginiz gibi yapalim.

@rds haklisiniz oyunu asmis bir olay.

Arkadaslar yabancilarin rehberlerine ihtiyacimiz yok aramizda cok yetenekli pilotlar var, kendi gozlemlerini yazsalar bize yeter...

Oncelikle sunu sorayim oyunu en yakin zamanda edinecegim yalniz sadece oyunumu kuracagiz ek patch vs yapilacak mi, kaptanlar kurulum sonrasi yapilacaklari(neler kurulacagini) anlatirsa cok iyi olur, cunku bircok sey yazilip cizilmis yuklemeler konusunda bu da kafa karisikligina neden oluyor, en azindan bunu etiketlersek hem yeni baslayanlar icin yol gosterici olur, hemde sık sık sorulan sorularin onune gecmis oluruz...

Tesekkurler.

Ek: ayrica aramizda ki konusmalarda kullandigimiz terimlerin ardindan parantez icerisinde turkce anlaminida yazarsak faydali olur gorusundeyim...

Kurulacak (gerekli) ek paketleri söyleyeyim ben size : Oyun kurulduktan sonra FSX Acceleration (Grafikleri Güzelleştirir) kurulması gerekir, sonrasında Fsx Passenger (Yolcu Taşımanız İçin Gerekli) , En son olarak FSX Rex (Grafikleri Üst Düzey Yapar Diyebilirim, Sisteminiz İyi Değilse Tavsiye Etmem). Bu saydıklarım Flight Simulator X için gereklidir, fs 2004 hakkında bir bilgim yok.

• Guestoo tesekkur ederim, ilk mesaja ekleyecegim kurulum bilgilerini ve aciklamalarini.

Acaba bu yamalar ucretli mi?

Ve oyunu en ucuz nerden temin edebiliriz?
  • Beni de ekleyin hocam.
    Ancak Flight Simulator'e "oyun" derseniz bazı ustalar kızıyorlar.
  • Tesekkurler arkadaslar, geceye dogru ekleyecem...

Sistem gereksinimi bilgisi cok iyi olur hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 29 Haziran 2011; 21:07:32 >
  • Güzel konu mesajım bulunsun hocam. Ekle benide. Puchaczdriver
  • Kaptanlar bilgiler eklendi, yeni başlayan birisine önerileriniz nelerdir? Ayrıca oyun için Türkçe dil çalışması var mı acaba?

Microsoft Flight Simulator X: Space Shuttle' ı deneyen var mı peki, heyecan verici görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 30 Haziran 2011; 19:04:35 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.