Şimdi Ara

Fitness dan sonra tavuk yemek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
12.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Fitness dan sonra(haftada 3 gün) her bir güne 400-500 gram tavuk eti yiyorum. Bu kadar fazla yemenin bir zararı olur mu ve protein tozuna ihtiyaç var mıdır?
    Sadece bu şekilde gelişebilir miyim(supplement kullanmadan)
    Kilo|70

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Ben aylardir bu şekilde besleniyorum bi skntisini görmedim. Sebze, lif ve saglikli yağ alımini dengelersen kabizlik problemi yasamazsin. 10 kg tavuk gögüsten kiyma yaptiriyorum topluca koftelik yogurup 500g paketler halinde dondurucuda sakliyorum. Hiç şaşmadı 6 aydır boyle beslenirim. Protein tozu falan hikayeymiş gelisimi son 6 ayda gordum. Yulaf, bulgur, tavuk, yumurta beyazı. Bunlari hicbir supplement karsilayamaz.
  • öğünlerini kompleks karbonhidrat ve kaliteli yağlarla takviye edersen yani dengeli bir öğün oluşturursan gelişirsin ve protein tozuna ihtiyaç kalmaz. bu 500 g tavuğu tek öğünde yemediğini varsayarak söylüyorum tabi bunu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Günlük aldığın protein miktarı önemli tabi karbonhidratta aynı şekilde 400 500 gr tavukla olacak iş değil toz konusuda aynı şekilde protein ihtiyacı karşılayamıyorsan al kullan. Supplement kullanmadanda gelişebilirsin tabi zaten protein tozunun gelişime katkısı yok denecek kadar azdır. Zarar konusuna gelirsek bence gün içinde tüket o miktarı
  • acy23 A kullanıcısına yanıt
    Spordan gelince direkt yiyorum o kadar miktarı. Gün içine bölmek daha mı iyidir veya birden o kadar almak doğru değil midir?

• 00onur 0 kullanıcısına yanıt
    Spor günleri 400-500 gram yesem karşılıyorum rahatça. Yani tabi başka yemeklerde var sadece tavuk değil karbonhidrat onlardan da gelir bence.

• öğünlere böleceksin tabi tek öğünde yaklaşık 150 g protein almak nedir diğer öğünlerle birlikte yaklaşık 250 g protein alıyorsundur herhalde protein sentezi için kimyasal bir madde almıyorsan eğer iç organları ele alabilirsin bu gidişle.

Diğer öğünler sağlam yiyemiyorum. Sadece o öğün kurtarıyor beni.

• tek öğünde 150 g protein almak iyi değildir

Hmm. O zaman yarısını daha önce yemek daha faydalı olacaktır.

• Ben aylardir bu şekilde besleniyorum bi skntisini görmedim. Sebze, lif ve saglikli yağ alımini dengelersen kabizlik problemi yasamazsin. 10 kg tavuk gögüsten kiyma yaptiriyorum topluca koftelik yogurup 500g paketler halinde dondurucuda sakliyorum. Hiç şaşmadı 6 aydır boyle beslenirim. Protein tozu falan hikayeymiş gelisimi son 6 ayda gordum. Yulaf, bulgur, tavuk, yumurta beyazı. Bunlari hicbir supplement karsilayamaz.

• trivela67 kullanıcısına yanıt
    Hocam peki proteinin büyük kısmını bir öğünde almak doğru mudur? Mesela ben 500 gram tavuğu spordan gelince yiyorum.

• ben de öyle yapıyorum sadece sabah kahvaltısı ve spor sonrası akşam öğünü yiyorum gün içinde yanımda yiyecek taşıyamadığım için. bununla ilgili araştırmalar var vücut onu sindiriyor 1 saatte sindireceğine 4 saatte sindirir o ayrı. Suyu ve lifi ihmal etmediğin sürece bir sıkıntı çıkmayacaktır. Vücudunun sesini dinle sindirim problemleri yaşamıyorsan halsizlik bitkinlik yaşamıyorsan bi problem olmaz.
    Hm anladım. Bende sadece sabah ve spordan sonra yiyebiliyorum. İlginiz için teşekkürler

• ama şöyle bir şey de var. Amaçlarımız farklı ben bulkingden sonra definasyondayım su an yağ yakma amacım var boy 1.78 kilo 84. Eğer hacim kazanmak ve kas olarak kilo alma hedefin varsa öğün arttırman senin lehine olabilir. En azından bunu 3 öğüne çıkar, gün içinde tavuğun bir kısmını ekmek arası ızgara olarak yanına alabilirsin ya da dışarıdan bişeyler yiyebilirsin. Ben insülini düşük tutma amacım olduğu için böyle besleniyorum. Hacim kazanmak için senin kalori fazlası alman lazım 2 öğünde kalori fazlası yapman zor. Çiğ kuruyemişle de açığı kapatabilirsin çiğ fıstık çok ucuz mesela..
    Hm yani extra bir öğün daha yap diyorsun.

• eğer kilo alma amacın varsa öneririm. Aslında en önemli şey kaloriler. Gün bittiğinde ihtiyacından fazla kalori alabiliyorsan kaç öğünde aldığın önemli değil. Ben 1700 -2000 calori arası bir diyet yapıyorum bunu da rahatlıkla 2 öğüne yayabiliyorum. Ama bu kalori daha fazla olsaydı 2 öğünde temiz bir şekilde almam zorlaşırdı.
    Evet kilo alma amacım var ama kas olarak tabi. Her öümüze geleni de yemememiz lazım.

• EVET BASİT ŞEKERDEN UZAK DURMAK KAYDIYLA ÖĞÜN ARTTIRILABİLİR.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.