Şimdi Ara

firefox febe yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar ben febe ile bir xpi dosyası yedekledım fakat format attıktan sora bunu gerikuramıyorum fırefox un ıcıne yardım edebılırmısınız
    cok arastırdım bulamadım bu xpi dosyasını nereye kopyalayacaktık

• sanırım o eklentiyle yerimlerini, önceki ayarları falan yedekledin. bunları firefox a göstermek için febe yi tekrar kurman gerekiyor. kurduktan sonra eklentinin options bölümünden hangi ayarları yüklemek istediğini belirtip xpi dosyasının olduğu klasörden ilgili dosyayı seçeceksin. kısacası yine febeden ekleyeceksin o dosyayı.
  • febeyi kurdum fakat gerı yuklemeye ı halledemedım yok mu bı yol gosterebılecek
  • FEBE RESTORE (Geri Yükleme)

Bunun için öncelikle firefox profil yöneticisini kullanarak yeni bir profil oluşturmalı ve yedeğimizi bu profil üzerine yüklemeliyiz. Zira firefox o an çalışan (default) olan profilin yedeğini alsada bunun üzerine geri yükleme yapmaz. Bu yüzden biz yeni bir profil oluşturup yedeğimizi bu profil üzerine yükleyeceğiz. Tıpkı windostaki kullanıcı hesapları gibi düşünebiliriz bunu, firefoxu aynı şekilde kullanmaya devam edeceğiz.

Bu açıklamadan sonra şimdi profile manageri açalım.
    Firefoxu kapattıktan sonra Başlat çubuğundan Run(Çalıştır) kısmını seçin ve "firefox -p" yazıp enter tuşuna basın.

Bundan sonra Profile Manager penceresi açılacak.

NOT: Bazı durumlarda profile manager penceresi açılmayabilir. Görev Yöneticisinden (Alt+CTRL+Del) firefox işleminin kapandığından emin olup yeniden deneyin.

Şimdi "Create Profile..." buttonuna tıklayacağız ve karşımıza "Create Profile Wizard" penceresi çıkacak.

Next tuşu ile devam edelim.

Açılan pencerede profil ismini girin. Ben bu durumda "New User" girdim siz başka bir isim yahut kendi isminizi de girebilirsiniz.

Bu noktadan sonra profile managerde firefoxumuzu yeni açtığımız profilden başlatmayacağız henüz. Yine Default profile ile firefoxu açıp geri yükleme işlemini yeni açmış olduğumuz hesaba(profile) yükleyeceğiz.
    Ondan sonra yine profil yinetimini (manager) açıp yedeği yüklediğimiz yeni profilimizi "New User" Seçerek firefoxumuzu kişiselleştirdiğimiz şekliyle sorunsuz kullanabileceğiz.

Şimdi Frefoxumuzu yeniden başlatıp
    "Tools(Araçlar)> FEBE > Restore > Restore Profile" yolunu izleyerek
    devam edelim ve açılan pencerede yedek dosyamızın konumunu belirtelim
    biz bu örnekte "C:\Firefox backups" klasörünü belirlemiştik.
    Şimdi "profile{Default User}.fbu" adlı yedek dosyamızı seçelim ve "Open" butonuna tıklayalım.

Şimdi yedeği hangi profile yapmak istediğimizi soran bir pencere çıkacak.
    Biz burada az evvel oluşturmuş olduğumuz " New User " adlı profili seçiyoruz.

OK butonunu tıklayın.

Geri yükleme işini başarı ile gerçekleştirdiniz. Ancak şu an hala default profildesiniz bu yüzden yukarıda anlattığım şekilde profile manageri(yöneticisi) açarak yüklemeyi üzerine yaptığımız "New User" adlı profilinizi seçip firofoxunuzun keyfini sürün.

Alıntıdır...

• yeni profil oluşturdum, febeyi default profile yükledim, yeni user üzerine yedeği seçip kur diyorum işlem yapmıyor sorun ne olabilir?
  • Mozbackup en kolay yedekleme ve geri alma programı bence.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.