Şimdi Ara

FIREFOX 4 - 17.0a1 SORUNLAR-ÇÖZÜMLER-KODLAR (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
7
Favori
18.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Link var mı? Bizde deneyelim bi Aurorayı...
  • Tabi buradan ulaşabilirsiniz..

http://www.mozilla.com/tr/firefox/channel/

Akabinde güncelleştirmeler oldugunda Menü Çubugunda hakkında bölümüne girerek Aurora'nı güncelleyebilirsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiyahLimm -- 2 Haziran 2011; 14:45:11 >
  • Link için teşekkürler...
  • Bana göre şuan piyasadaki en iyi tarayıcı Chromium'mu bile geçti Aurora..
  • firefox 6 yükledim ama stykish çalışmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: moondalina

firefox 6 yükledim ama stykish çalışmıyor

https://addons.mozilla.org/tr/firefox/addon/add-on-compatibility-reporter/?src=api

Bunu yükleyin hiç bir eklentinizde bundan sonra sorun yaşamayacaksınız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

quote:

Orijinalden alıntı: moondalina

firefox 6 yükledim ama stykish çalışmıyor

https://addons.mozilla.org/tr/firefox/addon/add-on-compatibility-reporter/?src=api

Bunu yükleyin hiç bir eklentinizde bundan sonra sorun yaşamayacaksınız..

kralsın sen ya eyvallah saol

• arkadaşlar ben bilgisayarı her açtımda YARDIM VE DESTEK penceresi açılıyor bunu kapatmak için tıkladımda bir sonraki bir sonraki çıkıyor sadece başlata tıkladıktan sonra kapanıyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekürler.
  • güzel çalışmalar, bir ara denemek lazım... Kodlar için çok tşkler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdi morkoç

arkadaşlar ben bilgisayarı her açtımda YARDIM VE DESTEK penceresi açılıyor bunu kapatmak için tıkladımda bir sonraki bir sonraki çıkıyor sadece başlata tıkladıktan sonra kapanıyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekürler.

Şimdi bunun firefox ile alakası ne anlayamadım. Klavyeden windows tuşu + R bas , msconfig yaz, enter'la... Orada başlatma yada başlangıç sekmesi vardır,ona tıkla, yardım ve destek uygulamasının exe sini ordan listeden bul ve başındaki kutudan işareti kaldır, başlangıçta çalışmaz artık...

• firefox'un ''yanıt vermemesi'' ve ''takılı kalması '' sorununu çözen varmı? sayfa vs açamıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: pc-system1

firefox'un ''yanıt vermemesi'' ve ''takılı kalması '' sorununu çözen varmı? sayfa vs açamıyor

Dostum şimdi bişey söyliyecem yanlış anlayacaksın, ama lütfen anlama. ;)

Firefox'un yıllardır böyle bir sorunu yok. Neredeyse üzerine ihtisas yapacam artık. Bu tip sorunlardan yakınan arkadaşlarımızın ya pc lerinde bir sıkıntı var, yada kullandıkları eklentilerin birinde. Doğal olarak zannediliyorki hata Firefox'a. Yıllardır işimde evimde her türlüsünü kullandım, kullanıyorum. Birak kilitlenmeyi çöktüğü bile olmamıştır.

Dolayısı ile böyle bir sorun yok. Sorun kişilere özel kaynaklanıyor dediğim sebeplerden. Aksi olsa muhakkak çözümü bulunurdu. Çünkü yıllardır bir çok insan firefox takılıyor, yanıt vermiyor diyor. Sonra bakıyoruz ki falanca eklentiyi kapatınca olay çözülüyor.

Yapacağınız şu, yaşadağınız sıkıntının sizden değilde Firefox'tan kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız bugzilla ya bildirin. Aksi takdirde burda bir çözüm bulamazsınız. Çünü yaşanan spesifik tecrübe edilmiş bir durum yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

quote:

Orijinalden alıntı: pc-system1

firefox'un ''yanıt vermemesi'' ve ''takılı kalması '' sorununu çözen varmı? sayfa vs açamıyor

Dostum şimdi bişey söyliyecem yanlış anlayacaksın, ama lütfen anlama. ;)

Firefox'un yıllardır böyle bir sorunu yok. Neredeyse üzerine ihtisas yapacam artık. Bu tip sorunlardan yakınan arkadaşlarımızın ya pc lerinde bir sıkıntı var, yada kullandıkları eklentilerin birinde. Doğal olarak zannediliyorki hata Firefox'a. Yıllardır işimde evimde her türlüsünü kullandım, kullanıyorum. Birak kilitlenmeyi çöktüğü bile olmamıştır.

Dolayısı ile böyle bir sorun yok. Sorun kişilere özel kaynaklanıyor dediğim sebeplerden. Aksi olsa muhakkak çözümü bulunurdu. Çünkü yıllardır bir çok insan firefox takılıyor, yanıt vermiyor diyor. Sonra bakıyoruz ki falanca eklentiyi kapatınca olay çözülüyor.

Yapacağınız şu, yaşadağınız sıkıntının sizden değilde Firefox'tan kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız bugzilla ya bildirin. Aksi takdirde burda bir çözüm bulamazsınız. Çünü yaşanan spesifik tecrübe edilmiş bir durum yok.

Hocam haklısın, AWC de ''internet güçlendirici'' vs. onu çalıştırmıştım, ondan sonra başladı firefox'un bu sorunu.Yoksa firefox dediğin gibi gayet güzeldi. Sorun sadece eklentilerden kaynaklanmıyor,zaten eklenti yok.İnternetten de çok araştırdım ama malesef kesin bir çözümünü bulamadım. Firefox da sorunla user\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\ dizinindeki ''parent.lock.parentlock adlı kilit dosyasını silin.'' diyor, bu da geçici çözüm, yine sorun devam ediyor,her defasında silmek durumundayım. Mozilla'dan bir çözüm bekliyorum

http://forum.donanimhaber.com/m_52519007/mpage_1/f_/key_//tm.htm#52519007 bu da yaşadığım sorunla ilgili konum.

• Hemen bakıyorum

Baktım : Bence şöyle yapın, sizin lockfile diye bahsettiğiniz sorun daha çok MAC OS X ile alakalı bir durum sanırım ki mozilla nın sitesinde ONYX isimli MAC uygulamısnı önermiş :), neyse konumuz bu değil. Bence tüm yer imlerinizin bir yedeğini alın. Eklentide kullanmıyorum diyorsunuz. Firefox ile ilgili ne varsa silin daha sonra. Komple profil klasörünüz dahil.

Sonra Firefox un gecelik sürümü olan nightly 9.01a versiyonu çekip kurun. İsim değişikliği dışında en az şuan kullanılan 6.02 sürümü kadar stabil çalışmakta. O konuda sorun yaşamazsınız. Ben sürekli nightly sürümünü kullanıyorum, otomatik güncellemesini de açarsanız gecelik olarak kendini günceller. Sonra yer imlerinizi de geri yükleyin. Bakalım yapacak mı halen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2smoke -- 18 Eylül 2011; 11:12:45 >

• firefox'u kaldırıp,dosyaları&kayıt girdilerini&p vs. de silmiştim. Geçmiş sürümlere dönmüştüm 5 i kurdum ama fayda etmedi.
    nightly 9.01a 'yı denemedim ,bir bakarım ona. Yardımların için teşekkür ederim, iyi günler
  • Yeni bir özelik daha keşfettim arkadaşlar Mousenin tekerligine acık olan sekmenin yanına tıklıyarak yeni sekme acabilir acılan yeni sekmeye bir daha tekerlek tıklarsanı kapanıyor harika oldu bu bana göre =)
  • Waterfox 9.0 64 bit olan versiyonunu kullanıyorum verdiğiniz ayarların çoğu zaten mevcut ama stylish için verdiğiniz kodlar çok işime yaradı emeğinize sağlık teşekkürler.
  • Waterfox Mozillanın destekledigi bir ürünmü bilemiyorum ama 64bit sisteminiz varsa Firefox Nightly kullanabilirsiniz.
  • Bende de Donuyordu bi daha geri gelmiyordu 9 sürümünde, 10 sürümüne geçtim ama bunda da çok takılma var yav, youtube videolarında falan.
  • Sürekli kullandığım iki eklenti :

1- Tab Mix Plus http://tmp.garyr.net/forum/viewtopic.php?f=3&t=15740

2- IE Tab 2 https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/ie-tab-2-ff-36/

Her ikisi de Türkçe desteğine sahip.

Özellikle Tab Mix Plus çok geniş bir seçenek sunumuyla favorim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahbecan -- 26 Ocak 2012; 15:54:08 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.