Şimdi Ara

FIREFOX 4 - 17.0a1 SORUNLAR-ÇÖZÜMLER-KODLAR (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
7
Favori
18.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam çok önemli bir konu 3 sayfa ile takılıp kalmamalı idi .Öncelikle birçok kod yaptım sayenizde teşekkürler.bu kodları yani stylish eklentisini + ayarlarını nasıl kopyalarız.birşey falan olur da silinir herşey.bunun yanında firefox yerimleri eklentiler bunlarıda yedeklemeyi söylerseniz iyi olur.Tüm mesajları okudum sadece 1 mesajta söylenmiş.stylish.com sitesinde birçok kodun olduğu bunu birçok kullanıcı bilmiyordur ilk mesajı düzenleyip en sona yada bir yerine her kullanıcının göreceği şekilde bunu duyurabilirsin.bu kodlar haricinde stylish sitesinde daha 1000 lerce kod olduğunu.Şöyle birşey de mümkün mü acaba ? bir tuşa eklentiye falan basıpta öerneğin forum dh de sayfayı belli bir hızda baştan aşağı ya kaydırsın.buu kaydırma hızını biz ayarlayabilelim.kaydırırken aşağı ok tuşuna basarak hızlandıralım falan böyle birşey var mı dır ?
  • imzamdaki konuya göz at, ilk mesajın sonunda ayarları sıfırlama var. O bölümü klasörü ile beraber yedeklersen hiç bişeyin kaybolmaz. Diğer dediğini bilmiyorum. Kaydırmayı yani. Daha çok imzamdaki konuylan uğraştığımız için bunu salladık biraz. Ordan buraya link verdik falan filan.
  • quote:

Hatalı giriş yaparsanız....!!!

C:\Users\kullanıcı adı\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\????.default

kullanıcı adı yazan yere sizde neyse o yazılacak, ???? olan yer herkesde farklı olur rakam ve harflerden oluşan karışık bir isim. Zaten birtek o var Profiles klasöründe.

Buraya gitmek için, windows gezgininin adres satırına

C:\Users\kullanıcı adı\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\

bunu yapıştırın kullanıcı adını sizinki yapın, böylece profiles klasörüne gideceksiniz, ordan da default uzantılı klasöre girin.

içinde pref.js isminde bir dosya var. O dosyayı sağ tıklayın ve düzenle diyin. Notpad ile açılacak. Yanlış girdiklerinizi bulun, silin ve kaydetin.

Tabi verdiğim bu klasör yolu win7 için geçerli. Eğer xp kullanıyorsanız kendiniz bulmalısın, şu an ben hatırlamıyorum yolunu.

Firefox kapalı olsun bunu yaparken.

Bunun olduğu klasörü kopyaladım kenarda dursun.Artık yer imleri eklentiler bu konudaki tüm ayarlar özelleştirmeler diğer konudaki hızlandırmalar bunların hepsini içeriyor değil mi bu klasör ?

• Evet.

klasörünü almanız yeterli. Şifrelerinize kadar yedeklemiş olursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

Evet.

teşekkürler. yedeği aldım
  • DH Forumun arka planını değiştirmek istiyorum dosyaları indirdim fakat ne yapacağımı bilmiyorum biri bana yardımcı olsun lütfen
  • quote:

Evet.

Konunun tamamını okudum, googlea baktım, about configten eklemeye çalıştım.
    .Json dosyasını editledim, Firebug eklentisini indirdim...
    Ama kodları girmeyi öğrenemedim
    Kimse de sormamış.
    Yardımcı olursanız sevinirim
    Teşekkürler paylaşım için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 11 Mart 2012; 11:03:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1200gs

Konunun tamamını okudum, googlea baktım, about configten eklemeye çalıştım.
    .Json dosyasını editledim, Firebug eklentisini indirdim...
    Ama kodları girmeyi öğrenemedim
    Kimse de sormamış.
    Yardımcı olursanız sevinirim
    Teşekkürler paylaşım için.

İlk mesajda yazıyor aslında :) ilk mesajın en alttında oraya bakarsan yardımı olacaktır.
  • quote:

İlk mesajda yazıyor aslında :) ilk mesajın en alttında oraya bakarsan yardımı olacaktır.

Evet görmemişim :)
    Yine de yapamadım (kod girince 1 2 3 rakamları çıkıyor sol sütunda 1. mesajdaki son resim gibi olmuyor, stylish butonu da yok optionsdan girebiliyorum) bendeki, eklentilerden biri engelliyor olabilir . Temiz bir kurulumdan sonra denerim.
    Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 11 Mart 2012; 14:21:07 >
  • yeni pencerede aç özelliğini kullanmıyordum, kaldırdım iyi oldu.

Peki Bağlantıyı gönder, resmi gönder seçeneklerini de kaldırmamız için kod var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fireforge35

yeni pencerede aç özelliğini kullanmıyordum, kaldırdım iyi oldu.

Peki Bağlantıyı gönder, resmi gönder seçeneklerini de kaldırmamız için kod var mıdır?

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/menu-editor/?src=ss
  • quote:

Orijinalden alıntı: ► v-s-l ◄

quote:

bu eklenti menü listesinde ayracın yerini bozmakla menü sırasını da bozuyor, olmadık sağ klikte hiç çıkmaması gereken menüyü de çıkarıyor.

Varsa kodu, kodunu kullanmak istiyorum.

• quote:

quote:

quote:

bu eklenti menü listesinde ayracın yerini bozmakla menü sırasını da bozuyor, olmadık sağ klikte hiç çıkmaması gereken menüyü de çıkarıyor.

yoo sırayı da bozmuyo. bişeyi de bozmuyo. sen yapamamışsın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

olur mu kardeşim ya? Tamam sırayı çoğu zaman bozmasa da (arada bir bozuluyor) Alakasız zamanlarda alakasız menü seçenekleri gelmesine ne diyeceksin peki?

Ör; bazen çerçeveyi engelle kısmının reklam engelleme kısmından hariç hiçbir zaman gelmemesi lazım ama geliyor????

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

olur mu kardeşim ya? Tamam sırayı çoğu zaman bozmasa da (arada bir bozuluyor) Alakasız zamanlarda alakasız menü seçenekleri gelmesine ne diyeceksin peki?

Ör; bazen çerçeveyi engelle kısmının reklam engelleme kısmından hariç hiçbir zaman gelmemesi lazım ama geliyor????

sorununu tam olarak anlamış değilim. ama bu eklentiyi senelerdir kullanırım. firefoxun olmazsa olmazıdır. hiç stabilite sorunuyla karşılaşmadım. silip temizleyip baştan krun isterseniz. SS atabilirim istersen

• quote:

Orijinalden alıntı: v-s-l

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

sorununu tam olarak anlamış değilim. ama bu eklentiyi senelerdir kullanırım. firefoxun olmazsa olmazıdır. hiç stabilite sorunuyla karşılaşmadım. silip temizleyip baştan krun isterseniz. SS atabilirim istersen

Alıntıları Göster
    Bakın, bu bahsettiğim olaydan sonra bilgisayarıma format atıp FF'u yeniden sil baştan teker teker eklentilerimi kurdum ve bu menü editoru az önceye kadar kurmamamıştım. Formattan sonraki ilk menü editor kurulmuş oldu bilgisayarıma ve sadece bağlantıyı gönder kısmını "hide" yaparak oluşan sonuç aşağıdaki gibi: "mesajım bulunsun" butonu üzerindeki sağ klikle farkları aşağıdaki resimlerle anlatayım:

Menü editor KAPALIYKEN:
     FIREFOX 4 - 17.0a1 SORUNLAR-ÇÖZÜMLER-KODLAR

Menü editor AÇIKKEN:
     FIREFOX 4 - 17.0a1 SORUNLAR-ÇÖZÜMLER-KODLAR

Görünen sadece ayraçın fazlalık çıkması ama bunu da yapmaması gerekir. Kullanmaya devam edip fark yakaladığım yerde yine SS le anlatmaya çalışacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fireforge35 -- 19 Temmuz 2012; 0:53:22 >

• Sırasını kendin bozmuşundur. Düzeltmesi kolay. Eklenti ile kendi istediğin gibi de sıralayabilirsin. Mausla tutup aşağı yukarı yerlerini değiştirebilirsin. Ayraçları seçip "remove" deyip kalıdrabilirsin.
  • quote:

Sırasını kendin bozmuşundur. Düzeltmesi kolay. Eklenti ile kendi istediğin gibi de sıralayabilirsin. Mausla tutup aşağı yukarı yerlerini değiştirebilirsin. Ayraçları seçip "remove" deyip kalıdrabilirsin.

sırayı nasıl kendim bozayım arkadaşım?! Temiz bir şekilde eklentiyi kurduğumu söyledim.

Sadece bağlantıyı gönder kısmını kaldırdım. Geri kalan HİÇBİR AYARI OYNAMADIM, hiçbir menü veya ayracı yukarı aşağı almadım. Daha nasıl ikna edici olabilirim?

Mantıken bu eklentinin 'bağlantıyı gönder"i hide yaptıktan sonra hiçbir ayarının veya sağ klik menüsünün bozulmadan sadece "bağlantıyı gönder"i kaldırması gerekir, değil mi?

• Abi o eklenti sorunlu zamanında bende denedim, bir tuhaf işler yapıyor. Yapabilen varsa da ben yapamadım açıkcası.
  • quote:

quote:

Sırasını kendin bozmuşundur. Düzeltmesi kolay. Eklenti ile kendi istediğin gibi de sıralayabilirsin. Mausla tutup aşağı yukarı yerlerini değiştirebilirsin. Ayraçları seçip "remove" deyip kalıdrabilirsin.

sırayı nasıl kendim bozayım arkadaşım?! Temiz bir şekilde eklentiyi kurduğumu söyledim.

Sadece bağlantıyı gönder kısmını kaldırdım. Geri kalan HİÇBİR AYARI OYNAMADIM, hiçbir menü veya ayracı yukarı aşağı almadım. Daha nasıl ikna edici olabilirim?

Mantıken bu eklentinin 'bağlantıyı gönder"i hide yaptıktan sonra hiçbir ayarının veya sağ klik menüsünün bozulmadan sadece "bağlantıyı gönder"i kaldırması gerekir, değil mi?

aynı şekilde dediğin gibi yaptım. sıfır sanal makineye ilk defa sadece firefox bide bu eklentiyi kurdum. sadece bağlantıyı gönderi hide yaptım. hiç sorun olmadı. sadece bağlantıyı gönder gizlendi.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.