Şimdi Ara

Fikret Orman: Talisca'nın hayatı para üzerine kurulmuş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
1.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Çin Süper Ligi'ne transfer olan Anderson Talisca için, "Talisca'nın hayatı para üzerine kurulmuş" dedi.

Şampiyonluğu sadece Galatasaray derbisinde kaçırmadıklarını ifade eden Orman, "Galatasaray maçına gelene kadar çok sayıda hata yaptık. Şampiyonluğun kaçışını sadece o maça bağlamamak lazım" diye konuştu.

"Mali durumu 3 rakibimizden de iyi"
    Siyah-Beyazlı kulübün mali açıdan rakiplerinden iyi olduğunu belirten Orman, "Beşiktaş'ın mali durumu 3 rakibimizden de iyi. Gördüğünüz gibi onlar UEFA tarafından görüşmeye çağrılıyor ama Beşiktaş'ın böyle bir durumu yok. Bize de 'başkanım Ronaldo'yu al' diyorlar. Bunu alabilme potansiyelini taraftarın görmesi güzel ama döviz konusunda problem yaşayacağımız kesin. Taraftarın ayağının yere basması lazım" ifadelerini kullandı.

"Talisca 'Kalmayı düşünmüyorum' dedi
    Geçtiğimiz 2 sezonda gösterdiği performansla Beşiktaşlı taraftarların sevgisini kazanan Talisca hakkında da konuşan Orman, "Talisca'ya "Senin bonservisini alacağız" dedik. "Ben Beşiktaş'ta kalmayı düşünmüyorum" dedi. Talisca'nın hayatı para üzerine kurulmuş" şeklinde konuştu.

"Oğuzhan'ı yakında açıklarız"
    Takım kaptanlarından Oğuzhan Özyakup'un sözleşme imzaladığını ifade eden Orman, "Oğuzhan imzaladı. Zaten imzalıydı, ben de imzaladım, yakında KAP'a bildiririz. Geçen sene performansından memnun değildik, bu sene daha iyi şeyler bekliyoruz ondan" diye konuştu.

"Fernandes gelmek istiyor"
    Beşiktaş forması giyerken Rusya'ya transfer olan ve transfer döneminde adı sıkça Beşiktaş ile anılan Fernandes ile ilgili açıklamalarda bulunan Fikret Orman, "Fernandes gelmek istiyor. Gidiş şeklinden memnun değildim ama bir insan hatasını kabul ediyorsa, ikinci şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Quaresma'da yaptık, iyi oldu. Manuel ile ilgili taraftarın bir isteği var, bir konuşmam lazım" dedi.

"Beşiktaş'ın kıymetini Beşiktaş'ta oynarken bilecekler"
    Futbolcuların Beşiktaş'ın kıymetini formasını giyerken bilmesi gerektiğini vurgulayan Orman, "Türkiye'de oyuncuları öyle bir hâle sokuyoruz ki, Messi kramponlarını taşıyacak zannediyorlar. Gittikten sonra da Beşiktaş'a nasıl dönerim diye düşünüyorlar. Beşiktaş'ın kıymetini Beşiktaş'ta oynarken bilecekler" diye konuştu.

"Yerli ağırlıklı genç futbolcular arıyoruz"
    Siyah-Beyazlı kulübün transfer hedefleriyle ilgili de konuşan Başkan Orman, "Emre Akbaba ve Deniz Türüç'ün kulüplerinin büyük beklentileri var, bu yüzden şu anda gündemimizde değiller. UEFA'yla yaptığımız anlaşmadan dolayı daha çok bonservisi elinde olan tecrübeli oyuncuları aldık. Artık o anlaşma bitti. Özellikle yerli ağırlıklı genç futbolcular arıyoruz. Beşiktaş sonuç takımı, şampiyon olması lazım. Oyuncu yetiştirip satma takımı değil. Oyuncuların yaşları ve istikballeri önemli. Ama şampiyon olmak da önemli" ifadelerini kullandı.

"Santrafor arıyoruz"
    Gelecek sezon için takıma santrafor almak istediklerini ifade eden Fikret Orman, "Santrforda her sene çıta daha yükseğe çıktı. Demba Ba, Mario Gomez, Vincent Aboubakar, Cenk Tosun. Bu sene olmadı. İstediğimiz gol seviyesine ulaşamadık. Vagner Love'u gol kralı diye aldık, çok daha fazla beklentilerimiz vardı. Gelecek sezon için santrfor arıyoruz" şeklinde konuştu

"Demba Ba'ya verdiğimizin 3-4 katı teklif geldi"
    Demba Ba'nın Göztepe'ye kendi onaylarıyla gittiğini belirten Orman, "Demba Ba, Göztepe'ye de bizim onayımızla gitti. Tamer orada diye gitti. Biz oluru verdik. Demba Ba'ya yapılanlar ayıp. Demba Ba'ya kontrat önerdik ama Çin'den 3-4 katı ciddi bir teklif geldi" dedi.

"Beşiktaş'ta transferleri ben yönetirim"
    Beşiktaş'ta transferleri kendisini yönettiğini söyleyen Orman, "Erdal Torunoğulları bizde hiçbir zaman transferden sorumlu olmadı. Dış ilişkilerden sorumluydu. Beşiktaş'ta transferleri ben yönetirim. İyisi de kötüsü de benimdir. Erdal Torunoğulları'na söyledim "Kendini basında sihirbaz gibi gösteriyorsun ama görevlendirmeleri ben yapıyorum, seni transfer görüşmesine ben gönderiyorum, yok öyle bir olay" dedim. Yetkiyi ben verdim Torunoğulları'na" diye konuştu

"Güneş'ten sonrasını da planlamamız lazım"
    Şenol Güneş'ten sonrasını da planlamaları gerektiğini söyleyen Fikret Orman, "Şenol Güneş, Tamer Tuna'yla birlikte artık hoca da yetiştirmeye başladı. Şenol Güneş'ten sonrasını da planlamamız lazım. Futbolcuların çoğu artık yabancı. Dolayısıyla bizde daha önce oynamış eski yabancı futbolculardan yararlanmak istiyoruz. Şenol hocanın yanında yardımcılar yetiştirmesi lazım. Şimdi oyuncuların çoğu yabancı. Bunun için bizde oynamış oyuncuları da kullanmak istiyorum. İlhan Mansız'ın kendisini hazırlaması lazım ama evladıdır. Bir şekilde başlamalıdır" ifadelerini kullandı.
    http://t24.com.tr/haber/fikret-orman-taliscanin-hayati-para-uzerine-kurulmus,651378

• Bu adam çok konuşuyor ve boş konuşuyor

İlk başlarsa çok beğeniyordum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Artık şu bizden giden oyuncuları muhattap alıp arkalarından sallama işinden başkanın vazgeçmesi gerekiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurkan19

Bu adam çok konuşuyor ve boş konuşuyor

İlk başlarsa çok beğeniyordum.
    Aynen hocam seni takip ediyorum baya dolu konuşuyosun ileride Fikret Orman'dan çok daha başarılı olacağına inanıyorum oyum senin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beşiktaşlı arkadaşlar alınmasın takımınıza ve sizin sevginize saygı duyuyorum. Ama başkanınız gerçekten ilginç bir adam. Komik desen değil acınacak halde desen değil. Gerçekten ilginç birisi.

''UEFA tarafından görüşmeye çağrılıyor ama Beşiktaş'ın böyle bir durumu yok. Bize de 'başkanım Ronaldo'yu al' diyorlar. Bunu alabilme potansiyelini taraftarın görmesi güzel ama döviz konusunda problem yaşayacağımız kesin.Taraftarın ayağının yere basması lazım"

''Talisca'nın hayatı para üzerine kurulmuş"

"Demba Ba, Göztepe'ye de bizim onayımızla gitti.''

Erdal Torunoğulları'na söyledim "Kendini basında sihirbaz gibi gösteriyorsun ama görevlendirmeleri ben yapıyorum, seni transfer görüşmesine ben gönderiyorum, yok öyle bir olay" dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .mRcan.

Beşiktaşlı arkadaşlar alınmasın takımınıza ve sizin sevginize saygı duyuyorum. Ama başkanınız gerçekten ilginç bir adam. Komik desen değil acınacak halde desen değil. Gerçekten ilginç birisi.

''UEFA tarafından görüşmeye çağrılıyor ama Beşiktaş'ın böyle bir durumu yok. Bize de 'başkanım Ronaldo'yu al' diyorlar. Bunu alabilme potansiyelini taraftarın görmesi güzel ama döviz konusunda problem yaşayacağımız kesin.Taraftarın ayağının yere basması lazım"

''Talisca'nın hayatı para üzerine kurulmuş"

"Demba Ba, Göztepe'ye de bizim onayımızla gitti.''

Erdal Torunoğulları'na söyledim "Kendini basında sihirbaz gibi gösteriyorsun ama görevlendirmeleri ben yapıyorum, seni transfer görüşmesine ben gönderiyorum, yok öyle bir olay" dedim.
    Aziz Yıldırım bundan daha mantıklı ve iyi konuşuyordu.

• Aziz Jr.

ali koçu olmayanların allah yardımcısı olsun kötü günler takımınızı bekliyor
  • Tam Aziz Yıldırım açıklamaları olmuş. Her şey böyle başlıyor gençler dikkatli olun

• Quaresma gibi ilerde dönerse buda dönecek.

• En azından ne dediği belliydi.

• Haykiriyorum ya.

• Bu konuşma tarzı bana birini andırıyor ama kim

• Burada imzalar nereye atiliyodu.

Yakinda Love icinde aynisini soyler. Lens icinde.

• iyi topçu ama
  • ulan ciddi ciddi bu adam da aziz yıldırım'a mı dönmeye başlıyor???

Aziz in gitmesi ile birlikte bi boş asan kesen kontenjanı açılmıştı, Bizim Fikret başkan mı aday oldu o işe??

Ne gereği var bu tarz açıklamaların? Geçende Şenol hocaya posta koydu, şimdi yöneticisini gömüyor vs...

Futbolcular hakkında söyledikleri doğru, DembaBA nın göztepeye gitmesi Beşiktaş'a geri dönmek için form tutması içindi. ama sonra çinden çılgın teklif geldi ve gitti. Talisca konusunda da haklı. Adam gitmek istedi. para kazanmak istedi. yalan bişey söylemiyor adam.

Ama diğer sağa sola gömme konusunu tasvip etmiyorum...
  • Konuya hep ayni yorumlar gelmia ama hakkaten malum kişiyi hatırlatan üslup ve yorumlar

• Konuya hep ayni yorumlar gelmia ama hakkaten malum kişiyi hatırlatan üslup ve yorumlar

• Vercen parayı tutcan takımda başkan boş konuşmaya gerek yok rakipler bitik diyoruz peş peşe transferleri geliyor bizde hiçbir şey yok love larin pektemek izlicez. Vizyona bak

• Tekrar avrupa liglerine dönecek mi göreceğiz
  • Özeleştiri yapmaktan uzaklaştı Fikret Orman.

Aboubakar çok rahat 10 milyon euroya alınabilecek iken cimrilik yapıp Beşiktaş'ın daha fazla para ve başarı kaybetmesine yol açtı.

Olur olmaz açıklamaları yüzünden yönetim ve teknik heyet üzerinde baskı oluşturdu.

Her mikrofona demeç vermesi ve politikaya iyice batması yüzünden kulüp içi dengeleri bozdu.

Talisca takımın en iyi oyuncusu iken daha fazla para istemesi gayet doğal ve bunu makul bir seviyeye indirip anlaşılmalıydı. Talisca'ya "parayı seviyor" diye etiket takmak amatörlüktür. Futbolcuyu basın ve taraftarın önüne atıp, olası tepkileri yumuşattı.

Cenk'ten gelen parayı Talisca'ya verebilirdi. Takımın iskeletini satarak para kazanması daha fazla zarar getirir. Cenk gittiği için o sene şampiyonluktan oldunuz. Gomez, Ba ve Cenk'ten sonra aşı tutmadı. Negredo iyi oyuncu olmasına karşın sisteme uygun değildi. Şenol Güneş'in asla B planı olmaz. Kafasında ne varsa onu yaptığı için hocaya danışılmadan oyuncu alındı.

Kelepir alayım diye takımın yaşını fezaya çekti. Unuttuğu birşey, takımı şampiyon yapan Bilic döneminde kurulan genç Türk iskelet ve kaliteli yabancı takviyeleriydi. Popüler olacağız diye yaptığı transferler yüzünden menajerlere peşkeş çekildi.

Kazanılan transfer gelirleri aldıkları pahalı yaşlılara ödendi.

Lens transferi hataydı. Fenerbahçe ile aşık atacağım diye paraları savurdu. Aynı şeyi Galatasaray bu sene Emre Akbaba transferinde yaptı. Tüm parayı Emre'ye veren Galatasaray bu nedenle forvet alamadı. Rakiplerle uğraşmak Aziz Yıldırım'ın işi ve bize ne kadar pahalıya patladı öğrendik. Bu akşamda tam anlamıyla öğreneceğiz.

Herkes kendi işine bakarsa Türk Futbolu iyileşir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.