Şimdi Ara

FIFA Ultimate Team (FUT) [PC ANA KONU] (795. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.300
Cevap
120
Favori
484.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 793794795796797
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Katalogtan kariyer modunda oyuncu düzenle isimli ögeyi açmanız lazım.
    Yalnız o olayı biraz yanlış anlamışsınız. Bahsettiğim özelliği açınca kadronuzdaki oyuncuların forma krampon bileklik vb kısaca aksesuarlarını düzenleyebilirsiniz sadece, güçlerini değil.

Oluşturduğunuz oyuncu normalde kariyerde çıkmaz, güncel kadroları indirdiğiniz için. O açmanız gereken özellikle bunun alakası yok. Kariyere başlarken kadrolar kısmında altta en güncelini indir yerine geçerli özelleştirmeler i seçmeniz gerekiyor. Oluşturduğunuz oyuncu hangi takımdaysa o takımla başlayın kariyere, o şekilde çıkması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulkan

Katalogtan kariyer modunda oyuncu düzenle isimli ögeyi açmanız lazım.
    Yalnız o olayı biraz yanlış anlamışsınız. Bahsettiğim özelliği açınca kadronuzdaki oyuncuların forma krampon bileklik vb kısaca aksesuarlarını düzenleyebilirsiniz sadece, güçlerini değil.

Oluşturduğunuz oyuncu normalde kariyerde çıkmaz, güncel kadroları indirdiğiniz için. O açmanız gereken özellikle bunun alakası yok. Kariyere başlarken kadrolar kısmında altta en güncelini indir yerine geçerli özelleştirmeler i seçmeniz gerekiyor. Oluşturduğunuz oyuncu hangi takımdaysa o takımla başlayın kariyere, o şekilde çıkması lazım.

Aynen hocam yanlış anlamışım düzeltme için sağolun öyle deniyim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Baska bir konuda yazmistim burada da ayni seyleri dile getirmek istoyorum.

Fifa18 FUT PC artik sinir etmeye basladi. Mac icerisinde ve her macta farki olacak sekilde yapay zekadaki degisiklikler (Hatta global olarak buna Input Delay deniliyor) insani neredeyse kanser edecek seviyede. Ben rastladigim bir kac onemli noktadan bahsedeyim. Sizler de ayni sorunla karsilasiyorsaniz buldugunuz cozum varsa lutfen paylasin:

1. Input Delay: Bazi maclarda oyun hizi yuksek ve puruzsuzken bazi maclarda oyuncularin ayagina agirlik takiyorlar ve tepkileriniz gecikiyor.
    2. Degisken Yapay Zeka: Oyuncu yerlesimleri ve oyuncu tepkileri her mac ayni hassasiyette olmuyor.
    3. Squad Rating Hesapalama Hatalari: Maca baslrken rakip takimin kadrosunu ve dizilisini gosteren ekranda en dusuk seviyede adam 83 iken, hatta genel olarak bircok 87-89 seviyesinde adam barindirirken rakibin takim ratingi 81 gozukuyor.
    4. Matchmaking Sistem Hatalari: Mac eslestirmelerinde Fifa help menusunde ve fifa kullanici klavuzunda division ve ratingleri birbirine yakin eslesmeler yapilir diyor. Ancak 82 rating takimima karsi surekli olarak 86-87 ratingde takimlarla karsilasiyorum. Bu da oyunu inanilmaz zor hale getiriyor.
    5. Rating Kurnazligi: Yine ayni sekilde 82 ratingli takimim ile oynarken 86 seviye rakip geliyor. ilk dizilis ekraninda defans ve orta sahasi neredeyse ful 90 ama forveti 80 seviyelerinde gibi gozuken bir rakip ile eslesiyorum. Maca baslarken hemen Pause talebi geliyor rakipten. Forvetteki 80leri cikarip Special Neymar, Special Gareth Bale ve Special Messi degisikligi yapiyor adam. Haliyle aslinda takim ratingi 90larin da ustune cikiyor. Tabi boylesi bir maci kazanmak mumkun degil.

Tum bu sacmaliklar sebebiyle artik oyunu uninstall edesim geliyor. Ancak maalesef ki daha iyi bir alternatifi yok. Futbol duskunu biri oldugum icin acip oynuyorum ama sinir stres ile bogusuyorum. FIFA QA takiminin tum bu yazdiklarimdan haberinin olmamasi mumkun degil ama halen cozum bulabilmis degiller.

Bu yazdiklarim konusunda cozum oneriniz var midir? Ya da bunlar gibi sizin de karsilastiginiz sinir bozucu durumlari paylasabilir misiniz?

Simdiden tesekkurler..

• AyBuBi A kullanıcısına yanıt
    1- input delay en önemli sıkıntı bence çünkü bu şekilde bozuk bir oyunda oyun oynamış oluyoruz. Ancak sebebi internet servis sağlayıcı ya da ev/bilgisayar donanımınızdaki hatalar oluyor.
    2- Yapay zeka konusunda aynı fikirde değilim. Senede 2000 maç yapıyorum hepsini de aynı şekilde oynamak istemem, her maçta farklı bir senaryo olmalı.
    3-Bazı rakipler çakallık yapıp yedeklere 45-47 raiting bronz adam doldurup sistemi yanıltıyor. Oyun hatası değil.
    4- Raiting bir avantaj, amaç zaten insanları sürüekli oyunda tutmak ve paket açtırmak, Bunda bir sıkıntı yok. Bu durumdan şikayetçi iseniz en güçlü kadroları kurmaya çalışmanız gerekir.
    Diğer yandan; iyi bir oyuncu iseniz karşınıza gelen 85+ kadroları dahi full Silver kadro ile yenebilirsiniz. Verdiği zevk muhteşem olur :)
    5- Oyuncu değil; oyunu oynayan kişi önemli. Ferrariyi tarlaya sürersen verim alamazsın. Oynamayı bilmedikten sonra karşı tarafta dünya karması olsa fark etmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: single_factor

1- input delay en önemli sıkıntı bence çünkü bu şekilde bozuk bir oyunda oyun oynamış oluyoruz. Ancak sebebi internet servis sağlayıcı ya da ev/bilgisayar donanımınızdaki hatalar oluyor.
    2- Yapay zeka konusunda aynı fikirde değilim. Senede 2000 maç yapıyorum hepsini de aynı şekilde oynamak istemem, her maçta farklı bir senaryo olmalı.
    3-Bazı rakipler çakallık yapıp yedeklere 45-47 raiting bronz adam doldurup sistemi yanıltıyor. Oyun hatası değil.
    4- Raiting bir avantaj, amaç zaten insanları sürüekli oyunda tutmak ve paket açtırmak, Bunda bir sıkıntı yok. Bu durumdan şikayetçi iseniz en güçlü kadroları kurmaya çalışmanız gerekir.
    Diğer yandan; iyi bir oyuncu iseniz karşınıza gelen 85+ kadroları dahi full Silver kadro ile yenebilirsiniz. Verdiği zevk muhteşem olur :)
    5- Oyuncu değil; oyunu oynayan kişi önemli. Ferrariyi tarlaya sürersen verim alamazsın. Oynamayı bilmedikten sonra karşı tarafta dünya karması olsa fark etmez.

Merhabalar,

Oncelikle yanlis anlamalari veya yanlis bilinenleri gidermek gerek.

1. Input Delay denen sey sizin bilgisayarinizdan ya da bilesenlerinizden ya da sizin internetinizden kaynaklanan bir durum degil. Etraflica arastirip okursaniz ogreneceksiniz ki, Input Delay karsilasmadaki 2 tarafin durumlarini esitlemek amaciyla EA tarafindan AI uzerinde sistemsel olarak yapilan degisiklikler. Bunun negatif ve pozitif etkileri var. Tabii ki bu durum her iki turlu de sizin anlik etkilesimin cok onemli oldugu bir oyunda tepkilerinizin on gorulmeyen sekilde gerceklestirilmesi demek. Yani rakibinizin surekli 1 adim gerisinde olabileceginiz gibi bazi maclarda surekli 1 adim otesinde de olabilirsiniz. Bu durumda iyi oynayip ezip gectiginizi dusunebilirsiniz ancak bu yaniltici olur. Cunku rakibinizde Input Delay olmasi muhtemel.

Somut bir ornek ile soylemek gerekirse, Ingiltere'de yasiyorum, fiber baglantim mukemmel seviyede. Sistem bilesnlerim FIFA icin fazlasiyla iyi. 16GB Ram I7 islemci ve 980Ti ekran kartim var. Ancak rakibinizde bu durum tam tersi oldugunda durumu esitlemeye calisan sistem size Input Delay'e neden oluyor. Latency ile karistirmayin lutfen. Bu kisimda anlasildiysa;

2. Yapay zekadaki degiskenlikten kastim single player oyun icin degil. Single Player icin degisken senaryo isteyebilirsiniz elbette. Ama online bir rakip ile oynuyorum. Zaten takim ve oyun sekli diger online oyunculardan farkli olacagi icin ayni sekilde oynamazsiniz. Ama benim takimimin taktigini stratejisini ben belirlemeliyim. Rakibe gore benim takimimdaki oyuncularin konumlarinin ve yerlesiminin mac icinde degiskenlik gostermesini ben istemiyorum. Kendi takimimi taniyamazken rakibi nasil cozup aksiyon alabilirim ki. Sonucta anlik olarak sadece 1 oyuncuyu yonetebiliyorsunuz, geri kalan oyuncular yapay zeka degil mi? Bu acidan bakmalisiniz.

3. Bazi kurnaz adamlar sistemi yaniltabiliyorsa bu sistem hatasidir. Bunu gorup onlem almak, formulasyonu degistirmek EA'in elinde olan bir durum. Yaniltmalara taviz vermek tamamen basarisizlik. Ben iyi oynuyor olabilirim ya da kotu oynayabilirim. Benim benim seviyemdeki rakiplerle karsilastirmasi gerekiyor. EA bunu vaad ediyorsa, yapmali.

5. Hayir hic de o sekilde olmuyor. Rakip 90 siz 82 oldugunuzda ve rakip sizin kadar iyi oynayamadiginda bile, siz 20 pozisyona girip 90 ratingli kaleci sebebiyle gol bulamazken rakibiniz 40 metreden 90a giden 2 sutla sizi 2-0 2-1 yenebiliyor. Yani takim istatistigi ve yapay zeka sizin kabiliyetinizin onune geciyor cogu zamanda. Bu durumda sinir olmaktan baska elinize birsey gecmiyor.

Cok uzun oldu kusura bakmayin. Herkes gibi ben de keyifli ve zevkli gercekci mac tecrubesi yasamak istiyorum. Ama cogunlukla hissettigim sey adaletsizlik ve oyun hatasi. 10 macin 2sinden gercekten keyif aliyorum. (Kazandigim icin degil, yenilip de cok keyif aldigim maclar da var). 10da2 cok dusuk bir oran degil mi sizce de?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AyBuBi -- 26 Aralık 2017; 15:40:0 >

• AyBuBi A kullanıcısına yanıt
    Belirttiğiniz yakındığınız tüm bu sorunları, gecikmeyi, futbolun doğasına aykırı durumları, ciddi bug ve ufak hataları, matchmakingten tutarsız dengesiz oynanışa, sunucu problemlerine kadar bunları yapan EA in kendisi zaten. Sosyal medyada ve resmi forumlarında binlerce şikayet var bu ve daha birçok konuda.

Eskiden fifayı tercih etme sebebimiz daha simulasyona yakın olması, gerçekçilikle eğlence faktörünün dengeli şekilde sunulmasıydı. Benim öyleydi en azından. We-pes ile keyifli giderken 2011 ile saçmalamasının ardından EA tam tersi iyib bir atılım yaparak önceki nesilden itibaren oldukça iyi duruma gelmiş beni sevindirmişti. Yıllardır lisanslı alır oynarım desteklerim ama son 2-3 yıldır acayip tadı kaçtı işin EA in saçmalıkları ve para makinası futa öncelik vermesi yüzünden. Akıcı ve fizik mücadelelerin güzel geçtiği bir oyundu, en azından mantığı tutarlılığı vardı.
    Özellikle geçen sene frostbite motoruna geçiş ile birlikte gerileme dönemi başladığını düşünüyorum. Eski seri tepki veren akıcı, fizik mücadelelerin çetin geçtiği ve top fiziğinin iyi olduğu tutarlı fifadan eser yok. 17 bile bugün gelinen duruma baktığımızda daha öndeydi. Her geçen sene işin tadını kaçırıyor EA. Maçta daha ilk dakikalardan birşeylerin ters gittiğini anlıyorsunuz. Oyuna bariz müdahele var, ögzürlük söz konusu bile değil. Bİr oyuncunuzun performansı, verdiğiniz komutlara tepkisi maçtan maça çok sık değişiyor. Bazen takım hâlinde tüyü dikebiliyorsunuz.

Size çok net söyleyebilirim ki yaşadığınız tüm bu sorunlar sizden kaynaklı değil EA in halt yemesidir. Hataları sinir harbini vb lehine çevirenler zaten profesyonel oyuncu oluyor her ince noktayı çözüp meslek haline getiriyor. İnsanüstü bir sabır ve çok iyi kadro gerekiyor. Pay to win e yöneldi iyice bu sene efsanelerin 3 platforma da gelmesiyle. Gerçek para yatırmayan bir yere gelemiyor. Top 100lerde bölge ülke sıralamalarında oluyorlar ki onlar bile bu sene hiç olmadığı kadar isyan edip oyunu eleştiriyor. Demem o ki sorunu kendinizde aramayın bu oyun sizin benim gibi futbol tutkusu olan, oyun da olsa saf eğlence değil biraz gerçekçilik oturaklı futbol da bekleyenlere hiç hitap etmiyor. Bu sene malesef olmamış. Hem oynanış dinamiklerinden hem de motordan kaynaklı problemler var. Serverlar da bazen yoğunluğu kaldıramıyor o da ayrı bir komedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: AyBuBi

2. Yapay zekadaki degiskenlikten kastim single player oyun icin degil. Single Player icin degisken senaryo isteyebilirsiniz elbette. Ama online bir rakip ile oynuyorum. Zaten takim ve oyun sekli diger online oyunculardan farkli olacagi icin ayni sekilde oynamazsiniz. Ama benim takimimin taktigini stratejisini ben belirlemeliyim. Rakibe gore benim takimimdaki oyuncularin konumlarinin ve yerlesiminin mac icinde degiskenlik gostermesini ben istemiyorum. Kendi takimimi taniyamazken rakibi nasil cozup aksiyon alabilirim ki. Sonucta anlik olarak sadece 1 oyuncuyu yonetebiliyorsunuz, geri kalan oyuncular yapay zeka degil mi? Bu acidan bakmalisiniz.

5. Hayir hic de o sekilde olmuyor. Rakip 90 siz 82 oldugunuzda ve rakip sizin kadar iyi oynayamadiginda bile, siz 20 pozisyona girip 90 ratingli kaleci sebebiyle gol bulamazken rakibiniz 40 metreden 90a giden 2 sutla sizi 2-0 2-1 yenebiliyor. Yani takim istatistigi ve yapay zeka sizin kabiliyetinizin onune geciyor cogu zamanda. Bu durumda sinir olmaktan baska elinize birsey gecmiyor.

2-ST a "ataklarda ilerde kal" talimatı vermişim. bir bakıyorsunuz çok önemli bir pozisyonda geri gelip gol olabilecek bir pozisyonu engellemiş.
    ya da her maç verdiğiniz komutla "orta gelebilecek pozisyonlarda ceza sağasına koşan" başarılı kanat oyuncunuz; aynı atakta dışardan koşmaya başlamış.
    Online ya da offline meselesi değil bence, Gerçek hayatta her maçı %100 istikrarlı oynayan, teknik direktörün tün verdiği talimatlara uyan futbolcu var mı? Bu yapay zekanın olumlu etki sağladığı görüşündeyim. Aynı ve kalıpsal oynamanızı engelliyor ve bu da bence keyif katıyor. elbette her zaman sizin lehinize çalışmıyor sistem.

5- geçen seneye kadar 3 sene sadece Silver kadrolar ile oynadım, bu sene ise ödüllerin cazibesine katılıp sürekli kadromu güçlendirmeye karar verdiğim için Gold ile oynuyorum. Forumda daha önceki paylaşımlarıma denk gelmişseniz 70-72 raiting li kadro ile 90+ kadroları çok defa yendiğimi paylaştığım bir çok post bulunmakta. Oynamayı bilmeyen için gerçekten adamın elindeki oyuncu hiç birşey ifade etmiyor. ancak söyledğin gibi şansa vuruşlar yapıp gol bulabiliyor da tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi single_factor -- 27 Aralık 2017; 9:49:48 >

• Fifa 18 Origin hesabını satmak isteyen varsa ilgileniyorum
  • Başakşehirden inform Mossoro gelmiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• FIFA Ultimate Team (FUT) [PC ANA KONU]
  • FIFA Ultimate Team (FUT) [PC ANA KONU]

Nainggolan çıktı onu satıp gelen parayla ne yapabilirim ? Kaleye Courtois ve orta sahaya SIF Mooy düşünüyorum var mı başka öneri ?
  • bu oyunun en sevmediğim yanı ovrlerin göz boyama olması. full tots 99 ovrde dizsen silver kadroya yenildiğin oluyor. 2k18'de 89 - 90 ovr arasında bile epey fark var. 89 ovr oynarken kimse kadrosuna bile almıyordu şimdi 90 ovr oldum herkes squad daveti atıyor steamden arkadaş ekliyorlar beraber oynamak için öyle bi fark.
  • WrathChild kullanıcısına yanıt
    Bailly kesin al. sol beke if zeegelaar, if kolasinac, if alonso, sif young bakabilirsin. forvete rashford yerine gabriel jesus olabilir
  • Arkadaşlar kadroma ne gibi eklemeler yapmalıyım sizce
    FIFA Ultimate Team (FUT) [PC ANA KONU]

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: johnymu

Arkadaşlar kadroma ne gibi eklemeler yapmalıyım sizce

bütçe kısıtlı sanırım ben olsam zlatanı st değil cam oynatırdım firmino satıp yerine vardy alırdım wijnaldum yerine gueye yada bakayoko milner yerinede rose yada shaw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adjustik -- 1 Ocak 2018; 2:27:2 >

• quote:

Orijinalden alıntı: adjustik

quote:

bütçe kısıtlı sanırım ben olsam zlatanı st değil cam oynatırdım firmino satıp yerine vardy alırdım wijnaldum yerine gueye yada bakayoko milner yerinede rose yada shaw

Dediğini bi deneyecem bakalım ama bana wijnaldum yerine şut, drift ve hızı iyi olan bi oyuncu tavsiyesi verirsen sevinirim. 3-4000 değilde 15-20-30000 civarı birini söylersen daha iyi olur. Bide solbeke iyi birini arıyorum aslında. Defansa bailly yi yeni aldım zaten. Defans takviyesi yapmaya çalışıyorum. Ayrıca kimisi firminoyu çok iyi diyor onun için tutuyorum elimde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the guardian14 -- 1 Ocak 2018; 2:56:31 >

• quote:

quote:

quote:

Dediğini bi deneyecem bakalım ama bana wijnaldum yerine şut, drift ve hızı iyi olan bi oyuncu tavsiyesi verirsen sevinirim. 3-4000 değilde 15-20-30000 civarı birini söylersen daha iyi olur. Bide solbeke iyi birini arıyorum aslında. Defansa bailly yi yeni aldım zaten. Defans takviyesi yapmaya çalışıyorum. Ayrıca kimisi firminoyu çok iyi diyor onun için tutuyorum elimde.

cdm için şut drib özelliği fazla arama bence çünkü cdm adamın yapacağı şeyler yer tutup top kapmak olacak o yüzden dediğim isimler bpl nin en iyi cdm leri diyebilirim.Sol bek için paran varsa if zeegelar alabilirsin ucuz istersen dediğim gibi rose-shaw-aanholt deneyebilirsin.Defansın güzel bailly azpilicueta aurier bunlar dursun.Firmino iyidir ama zlatan varken onu kullanman lazım :) st de çok yavaş kalacağından bence cam da daha faydalı olur pas ve uzaktan şutlarla kanattan açılan ortalara dışardan gelip kafa vurarak vs st konusunda morata çok hızlı bir st olmadığı için yanına hızlı st koyman lazım o isimde firmino değil bence paran varsa jesus alabilirsin yada if zaha deneyebilirsin yoksa vardy de işini görür

• 's. a arkadaşlar İngiltere ligi özel kartlardan 84 lük fernandinho nasıl. oyuncu öneriniz var mi

• quote:

quote:

quote:

quote:

cdm için şut drib özelliği fazla arama bence çünkü cdm adamın yapacağı şeyler yer tutup top kapmak olacak o yüzden dediğim isimler bpl nin en iyi cdm leri diyebilirim.Sol bek için paran varsa if zeegelar alabilirsin ucuz istersen dediğim gibi rose-shaw-aanholt deneyebilirsin.Defansın güzel bailly azpilicueta aurier bunlar dursun.Firmino iyidir ama zlatan varken onu kullanman lazım :) st de çok yavaş kalacağından bence cam da daha faydalı olur pas ve uzaktan şutlarla kanattan açılan ortalara dışardan gelip kafa vurarak vs st konusunda morata çok hızlı bir st olmadığı için yanına hızlı st koyman lazım o isimde firmino değil bence paran varsa jesus alabilirsin yada if zaha deneyebilirsin yoksa vardy de işini görür

Wijnaldum yerine fernandinho var bakalım , gueye ve bakayoko iyi gibi gelmedi bana

• 4 lü defans çok büyük açıklar veriyor, Bir süredir 5 li savunma ile oynuyorum ve farkı görünce artık oyunda defans bug ı olduğuna kesinlikle ikna oldum. Takım, korner ya da gereksiz penaltı harici hiç gol yemedi. defans hattında eğer bir oyuncunuz kademeyi bozarsa diğerleri gayet dengeli bir şekilde anlık açığı kapatıyorlar. Tek sıkıntı savunma ağırlıklı bir oyun kurgulamak zorunda oluyorsunuz. Sağ ve sol bekteki adamlarınıza "Dengeli atak" komutu verir ve pass isabetleri yüksek stoper ve kanat bekleri kullanırsanız; bir süre sonra pozisyon bulmakta da sıkıntı yaşamıyorsunuz . denemenizi tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi single_factor -- 3 Ocak 2018; 10:25:48 >
  • 
Sayfa: önceki 793794795796797
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.