Şimdi Ara

Fiber İnternet Altyapı Talebi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar.

Sizlere danışmak istediğim bir şey var. Yıllardır bulunduğum sokakta Türk Telekom adsl hizmeti veriyor. Aslında netspeed sitesinden altyapı sorgulama yaptığımda Vdsl 57 Mbit gibi hızları görebiliyorum. Ancak bu hizmetten yararlanamıyoruz.Çünkü boş port yok. İnternet bağlatmak için başvuru yapanlar boş port yok diye bağlatamıyor , Adsl'den Vdsl hizmete geçip hızını yükseltmek isteyenlere boş port yok denilenerek hizmet verilmiyor. Bu sadece benim bulunduğum bina için geçerli değil. Bulunduğum sokakta yer alan 3 bina için geçerli alt sokakta bulunan binalar için de geçerli. Yani onların altyapılarını da sorguladığımda boş port yok olarak gösteriyor.

Kısaca demem o ki benim gibi hızını yükseltmek isteyenler yükseltemiyor, yeni taşınanlar evine internet bağlatamıyor. Çünkü boş port sorunu ile karşılaşıyorlar. Port açılması için başvurular kısa sürede zaten çözülmüyor yıllarca bekleyen insanlar var. Ben bu konu hakkında ne yapabilirim. Yani vdsl geçemiyoruz port yok her başvuru yapanada gelip port açacaklarını zannetmiyorum anca bekletiyorlar. Mesela fiber altyapı başvurusu yapabilir miyim kendi binam için. En azından port ile uğraşacaklarına daha kolay olur diye düşünüyorum. Ne önerirsiniz. Şimdiden teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.