Şimdi Ara

Fiber Altyapı Başvuru sürecim /altyapı aktif edildi. başvuru yapıldı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
4.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • Süreç güncellemesi; (resimler aşağıda konu cevaplarında)

  26.11.2020 -- turuncu fiber kablo binaya çekildi.

  27.11.2020 -- siyah fiber kutusu takıldı ve turuncu kablo kutuya bağlandı.

  02.12.2020 -- TT CEO suna linkedin den mesaj attım ilgilendiğini iletmiş. bir gelişme yok. her gün yazıyorum

  07.01.2021 -- kutuya etiket yapıştırmışlar başvuru için bölge sorumlusu telini yazmışlar aradım bu cuma aktif olacak cuma günü sabahtan arayabilirsiniz ddediler. altyapı gözükmüyor hala.

  09.01.2021 — dairelere fiber optik kablo çekildi. Sadece aktivasyon kaldı. Hala altyapı aktif edilmedi.

  18.01.2021 -- altyapı aktif edildi. başvuru yapıldı. mutlu son!!

  ........
  merhaba arkadaşlar


  1 ay oldu nerdeyse yeni bir binaya taşındım ilk oturan benim 12 daire var.


  sokakta fiber olmasına rağmen (yan binada vs) bizde altyapı yok görünüyordu. yoktu zaten kutu vs falanda yoktu binada o yüzden internet bağlatamamıştık. çoğu kii nakil bekliyordu ben ise turknet nakil edemediğim için iptal ettirmiştim. sonra ttnet yetkili gelip dairelerden talep topladı bana da sözleşme imzalattılar internet başvurusu için.


  dün yetkililer gelip binaya hat çekmişler sanırım turuncu bi kablo resmide ekliyorum.binanın giriş holde bırakmışlar kabloyu açıkta toplayıp. bu internet geliyor mu demek oluyor acaba? bundan sonraki süreç hakkında başına gelipte yaşamış olan varsa paylaşabilir mi? bizim bir şey yapmamıza gerek var mıdır?


  Fiber Altyapı Başvuru sürecim /altyapı aktif edildi. başvuru yapıldı.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheWalkingDead -- 18 Ocak 2021; 13:30:9 > • Büyük ihtimalle ocak ayından sonra işlem tamamlanmış olacaktır

 • quote:

  Orijinalden alıntı: Sacrific3

  Büyük ihtimalle ocak ayından sonra işlem tamamlanmış olacaktır

  bu sabah gelip aşağıdaki kutuyu taktılar kabloyu bağlayıp gittiler. daha yapılacak bir şey varmı sizde dairelere çekmek bizim görevimiz mi? bilginiz var mıdır?

  Fiber Altyapı Başvuru sürecim /altyapı aktif edildi. başvuru yapıldı.
 • TheWalkingDead kullanıcısına yanıt

  Kablo çekme işi şehirden şehire göre değişebiliyor, bizde Türk Telekom kabloları daire içine kadar kendisi çekmişti. Ancak bazı şehirlerde kabloları aşağıda bırakıyorlar, bazı şehirlerde kapını önüne kadar getiriyorlar ve gerisi size ait diyorlar. Daire içi kablolar çekildikten sonra geriye test ve altyapıya tanımlama işi kalıyor, sizin iş baya hızlı ilerlemiş gibi görünüyor.

 • TheWalkingDead kullanıcısına yanıt

  Hocam hayırlı olsun şimdiden kabloyu siz çekmiyorsunuz tt çekecek isterseniz abonelik başlatın süreç hızlı ilerler en azından

 • Teşekkürler.


  TT yetkilisine sordum telefonda balantıyı ekiplerin yapacaklarını söylediler.


  tabi ben bu süreçte şikayetlere devam ediyorum hala bi gelişme yok en son kutu takıldı ve kaldı öyle.


  ön başvuru da almıyorlar bu arada yoğunluktanmış.

 • gelecek sene

 • quote:

  Orijinalden alıntı: rocky_balbao

  gelecek sene

  seni duydular sanırım bağlandı bugün.  konu kapanabilir sorunum çözülmüştür.


  edit: bağlantı değilmiş hala devam ediyor sıkıntı.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheWalkingDead -- 7 Ocak 2021; 10:2:8 >
 • TheWalkingDead kullanıcısına yanıt

  hayırlı olsun şanşlısın normalde o kutu takıldıktan 1-2 ay sonra anca bağlantı sağlarlardı


  ben 1 yıldır vdsl bekliyorum


  https://forum.donanimhaber.com/yuklendi-turk-telekom-vdsl-hipernet-saha-dolaplari-kac-ayda-tamamliyor--145926495

 • quote:

  Orijinalden alıntı: rocky_balbao

  hayırlı olsun şanşlısın normalde o kutu takıldıktan 1-2 ay sonra anca bağlantı sağlarlardı


  ben 1 yıldır vdsl bekliyorum


  https://forum.donanimhaber.com/yuklendi-turk-telekom-vdsl-hipernet-saha-dolaplari-kac-ayda-tamamliyor--145926495

  hocam haklıymışsın valla bağlantı değilmiş o sadece kablolama yapılmış. hala bekliyorum. dün bir gelişme oldu kutuya etiket yapıştırmışlar aradığımda cuma aktif olacak dendi.


  eğer olursa dediğin gibi 1.5 ay yaklaşık sürmüş olacak.


  Fiber Altyapı Başvuru sürecim /altyapı aktif edildi. başvuru yapıldı.
 • TheWalkingDead kullanıcısına yanıt

  hayırlı olsun ben turknete geçerdim 100 mbit 85 tl modem parasıda yok ekonomik olarak en mantıklısı o

 • altyapıyı onaylasalar direkt geçeceğim. altyapı hala yok gözüküyor. benim yarından da ümidim yok daha devam edecek gibi bu durum.


  naylanırsa eğer tahahütsüz bir paket alıp türknet e geçerim hemen.

 • quote:

  Orijinalden alıntı: TheWalkingDead

  altyapıyı onaylasalar direkt geçeceğim. altyapı hala yok gözüküyor. benim yarından da ümidim yok daha devam edecek gibi bu durum.


  naylanırsa eğer tahahütsüz bir paket alıp türknet e geçerim hemen.

  Dostum üzgünüm ama 2.5-3 ay önce senin olduğun noktadaydım ben de. Hala aynı yerde sayıklıyorum Fiber Altyapı Başvuru sürecim /altyapı aktif edildi. başvuru yapıldı.  Kutu var bina içi obk (Evet FTTH çekildi) var sadece aktif edilmedi satışa sunmadılar fiber interneti. 3 şikayet yazdım geçenlerde bi ekip geldi ben giderlerken gördüm yetişemedim bana online işlemlerden cevap yazmışlar işte proje çizim onay süreci devam ediyor 1 ay içinde kullanıma sunulacak tarzında. Baya şans işi bu fiberin bağlanması olmayınca olmuyor.

 • quote:

  Orijinalden alıntı: Ogami

  Dostum üzgünüm ama 2.5-3 ay önce senin olduğun noktadaydım ben de. Hala aynı yerde sayıklıyorum   Kutu var bina içi obk (Evet FTTH çekildi) var sadece aktif edilmedi satışa sunmadılar fiber interneti. 3 şikayet yazdım geçenlerde bi ekip geldi ben giderlerken gördüm yetişemedim bana online işlemlerden cevap yazmışlar işte proje çizim onay süreci devam ediyor 1 ay içinde kullanıma sunulacak tarzında. Baya şans işi bu fiberin bağlanması olmayınca olmuyor.  Alıntıları Göster

  anladım. şans değil de torpil işi diyelim. hayatımda bu kadar yaptığı işin belli olmadığı, belirsiz kendinden habersiz bir kurum görmedim :)


  allahtan ev sahibi falan değilim de çok fazla takılıp uğraşmıyorum. en kötü kablonet olan binaya taşınırız yaptık bir cahillik tecrübe oldu yapacak bir şey yok :)

 • Malesef... Öyle bir raddeye gelmiş ki işgüzarlık, bana kabloyu döşedikten 1 ay sonra "binanız fiber proje kapsamında değildir" diye mesaj atmışlardı . Fiber Altyapı Başvuru sürecim /altyapı aktif edildi. başvuru yapıldı. 
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ogami -- 8 Ocak 2021; 13:2:6 >
 • Fiber Altyapı Başvuru sürecim /altyapı aktif edildi. başvuru yapıldı.
 • Apartmana kutu taktırmak icin ne yaptınız kac kişinin imzasına ihtiyacınız var ek olarak o turuncu kabloyu yolda ki alt yapıdan apartmana kadar nasil getirdiler mermeri mi kırdılar o kablo nereden geliyor
  Apartmanda ki dairelere iletmek için merdivenden her kata delik mi açacaklar ya da istemeyen olmazsa onun katına acmasalar oluyor mu ve bu işlem ücretli mi?
 • M.S .T kullanıcısına yanıt
  Fiber Altyapı Başvuru sürecim /altyapı aktif edildi. başvuru yapıldı.
  Fiber Altyapı Başvuru sürecim /altyapı aktif edildi. başvuru yapıldı.
  Fiber Altyapı Başvuru sürecim /altyapı aktif edildi. başvuru yapıldı.


  Hocam öncelikle şöyle anlatayım, Manisa'da yaşıyorum ve anladığım kadarıyla türk telekom her şehirde farklı uygulamalar yapıyor.Benim süreç ftth çalışmasıydı sokakta hiç fiber kutu konulmadı direkt olarak fiber kabloyla iletim yapılıyor.Bildiğim kadarıyla önce belediyeden izin alıyor tt, belediye ekipleri geldi sokağı ve evlerin kapıya kadar olan bölümünü kazdı max 1m genişlikte kazıldı.Borular geçirdiler yer altından yine 1 metre çapında, sonra türk telekom teknik saha ekipleri geldi o borulara fiber kabloları geçirdiler her bina için 1 kablo olacak sekilde toplam 5-6 taneydi yanlış görmediysem. Silindir şeklinde bir tutucu gövdeden o kabloları belediyenin kazdığı binalara giden sokaktakinden daha dar kazılmış yerden geçirip bina kapısına getirdiler yer yüzüne çıkan ve bina içinde açıkta duran kabloların etrafına zarar görmesin diye pvc plastik kaplama yapıp o günlük çalışmayı bitirdiler.Buraya kadar her şey iyi hoş bundan sonra o kablolar binanın ankastresine geliyor, tv kutusu olur varsa telefon, türk telekom kutusu/dolabı olur oraya kadar getiriyorlar bunu ya ertesi gün ya öbür hafta falan yapıyorlar, oradan sonra o ankastreye türk telekom ftth için kutu bırakıyor bir dslam makinesi anladığım kadarıyla fiber kablolar o kutuya giriyor içeride portlar vs. ayarlanıyor o günlük ekip bitirdikten sonra yine belli süre sonra başka ekip gelip ev içine fiber kabloyu çıkarıyor obk denilen.Bu kısımda bulunduğunuz telekom müdürülüğünün politikasına kalmış bazıları iç tesisata dokunmuyor benim durumumda sordular içeriye geçirelim mi geçirmeyelim mi? diye. Karşı komşu istemeyiz dedi mesela onların kabloyu sarıp bıraktılar ankastereye biz geçir dedik sağolsunlar getirip odamın içine kadar duvarın içinden geçirip bıraktılar apartmandan kimseden de imza toplamadık yöneticiyle görüşmedik (yalnız bizim yöneticilik burada kurumsal bir fimaya verildi onlar ilgilenmiş olabilir).Bununla birlikte çalışma bitirilmiş oluyor, sadece türk telekomun aktif edip satışa sunmasını bekilyorsunuz bize haftasonu obk yaptılar pazartesi gidin alın dediler.Aslına bakarsanız bayağı özverili hızlı bir çalışma yaptılar lakin gel gelelim çok büyük bir sıkıntı var.Ben 3 aydır bekliyorum hala daha altyapım aktif edilmedi tüm bu dediklerimi de sırayla yaptılar şu anda gelen giden yok.Hatta unuttular gibime geliyorFiber Altyapı Başvuru sürecim /altyapı aktif edildi. başvuru yapıldı. 

 • Bugun itibariyle dairelere fiber obk kabloda cekildi. Daire içine kadar. Umarım senin gibi bu surecten sonra beklemeyiz gelismeleri yazacağım :) sadece aktivasyon sureci kaldı su an.  Fiber Altyapı Başvuru sürecim /altyapı aktif edildi. başvuru yapıldı.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.