Şimdi Ara

FİAT MAREA NASIL ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
329
Cevap
6
Favori
337.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkür ederim.Yaz vakti iki çocuğum var.Gezmek için bir araba şart.Ama dediğiniz gibi arabalar zaten pek içime sinmiyor.
  • Klima gazı yok diyen adamlara inanmayın. Gaz 40-80TL arası doluyor ancak motoru arızalıysa 1000TL lik işlemler sizi bekliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

Klima gazı yok diyen adamlara inanmayın. Gaz 40-80TL arası doluyor ancak motoru arızalıysa 1000TL lik işlemler sizi bekliyor.

600-700 lira klima motoru opel astranınkini takarlarken ustayla konuştum o söylemişti.
  • arkadaslar 98 99 lar nasil 10000 civari paramiz var 11e de cikabilirim önerir misiniz yoksa yüksek model mi almalıyız liberty falan onlara para yetmez Mare a. dan vazgeçtim olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • valla bende aynı paralara(10 bin ve 11 bin civarı) bir marea ya da brava düşünüyorum hatta benim bir tanıdığımda var marea var.onu gidip kullanacağım almadan önce fikir sahibi olmak lazım.insanların söyledikleri değil bu aracı kullananları söyledikleri önemli!
  • HAKLISINIZ HOCAM HER ARACI ARTIK KULLANANDAN DİNLEMEK LAZIM DİYE DÜŞÜNÜYORUM! MİLLET BOŞA SIKIYO VALLA 10 SENE ÖNCE ARKADAŞIMDA 2,0 HL Mİ NE VARDI VALLA NAL TOPLATIYORDUK KIBRISTA MİLLETE! ŞİMDİ 1,6 DÜŞÜNÜYORUM BEN VE CİDDEN HEYECANLANIYORUM ALMAK İÇİN. ACABA DAHA MI YÜKSEK MODEL ALMALIYIZ YOKSA İŞ GÖRÜRMÜ 98-97 LER FALAN...
  • merhaba.. ben de donanim olarak yuksek ve fiyat olarak ta dusuk oldugunu dusundugumden esime almayi dusunuyorum.. bana gore onemsiz birkac lokal boyali, siyah deri koltuklu, tam otomatik, 2001 model mareayi arkadasimdan evet dedigim takdirde 12500 e alacagim.. henuz hlx mi elx mi yada baska ne modeli varsa iste, onu bilmiyorum.. sorum otomayik sanzumanlarinda sorun yasarmiyim? bilgisi olan arkadaslar cevap yazarlarsa cok sevinirim.. tesekkurler..

• bu arada sanlorenzomu dedi yok lansonderonzomu neyse iste, oyle lpgsi de varmis..

• quote:

Orijinalden alıntı: srknsngn

merhaba.. ben de donanim olarak yuksek ve fiyat olarak ta dusuk oldugunu dusundugumden esime almayi dusunuyorum.. bana gore onemsiz birkac lokal boyali, siyah deri koltuklu, tam otomatik, 2001 model mareayi arkadasimdan evet dedigim takdirde 12500 e alacagim.. henuz hlx mi elx mi yada baska ne modeli varsa iste, onu bilmiyorum.. sorum otomayik sanzumanlarinda sorun yasarmiyim? bilgisi olan arkadaslar cevap yazarlarsa cok sevinirim.. tesekkurler..

deri koltuklu ise 2.0 HLX modelidir.
    otomatik şanjımana ben hep uzak bakmışımdır. marka ne olursa olsun.
    2.0 güçlü bir model. bir bayan için bence fazla, yani hakim olamayabilir bazı durumlarda araca.
    temiz bir ELX (1.6) bulursanız onu tavsiye ederim.
    MAREA ya kötü derler, anlayanı fazla yok. ama sağlam bir motor ustası bulurda sürekli aynı kişi
    görüşürseniz, o fiyata alınabilecek en donanımlı ve rahat araçlardan biridir MAREA.

• quote:

Orijinalden alıntı: ..::No Name::..

quote:

Orijinalden alıntı: srknsngn

merhaba.. ben de donanim olarak yuksek ve fiyat olarak ta dusuk oldugunu dusundugumden esime almayi dusunuyorum.. bana gore onemsiz birkac lokal boyali, siyah deri koltuklu, tam otomatik, 2001 model mareayi arkadasimdan evet dedigim takdirde 12500 e alacagim.. henuz hlx mi elx mi yada baska ne modeli varsa iste, onu bilmiyorum.. sorum otomayik sanzumanlarinda sorun yasarmiyim? bilgisi olan arkadaslar cevap yazarlarsa cok sevinirim.. tesekkurler..

deri koltuklu ise 2.0 HLX modelidir.
    otomatik şanjımana ben hep uzak bakmışımdır. marka ne olursa olsun.
    2.0 güçlü bir model. bir bayan için bence fazla, yani hakim olamayabilir bazı durumlarda araca.
    temiz bir ELX (1.6) bulursanız onu tavsiye ederim.
    MAREA ya kötü derler, anlayanı fazla yok. ama sağlam bir motor ustası bulurda sürekli aynı kişi
    görüşürseniz, o fiyata alınabilecek en donanımlı ve rahat araçlardan biridir MAREA.

Aracın tam bilgilerini az önce öğrendim.. Arkadaşla aynı şehirde değiliz de, ondan bu kopukluk oldu.. 2001 model, 1.6 ELX, Landeronzo dedi sanırım, LPG'li, 171.000 km'de.. otomatik şanzuman olması eşim için avantaj olmakla beraber ben sorun çıkartan bir şanzuman mıdır diye sormak istemiştim, Fiatın şanzumanlarını bilmediğimden.. İlginiz için de teşekkür ederim..

• srknsngn S kullanıcısına yanıt
    eğer mümkünse 2002 ve sonrası, daha az yaktıklarını duymuştum. ama 2001 de çok yakan bir araç değil.
    bende 2000 i var yakıtından memnunum. genel olarak otomatik şanjımanlara destek vermiyorum.
    konya ilindeyim ve burada otomatiği yapacak usta yok. en yakın ankara, o da ne kadar olur bilemem.
    çevrenizde konu ile alakalı bayi servis usta var ise tercih edebilirsiniz.

kullanacısı olarak belirtmeliyim, kullanışlı, konforlu, yol tutuşu güzel, yakıt konusunda ideal,
    performanslı bir araç.
    2001 e 12.500 biraz fazla. son olarak ne dedi fiyata.
  • quote:

eğer mümkünse 2002 ve sonrası, daha az yaktıklarını duymuştum. ama 2001 de çok yakan bir araç değil.
    bende 2000 i var yakıtından memnunum. genel olarak otomatik şanjımanlara destek vermiyorum.
    konya ilindeyim ve burada otomatiği yapacak usta yok. en yakın ankara, o da ne kadar olur bilemem.
    çevrenizde konu ile alakalı bayi servis usta var ise tercih edebilirsiniz.

kullanacısı olarak belirtmeliyim, kullanışlı, konforlu, yol tutuşu güzel, yakıt konusunda ideal,
    performanslı bir araç.
    2001 e 12.500 biraz fazla. son olarak ne dedi fiyata.

ben ankaradayım ve direk otomatik üzerine master yapmış diyebileceğim bir ustam var ;) telefonda konuşurken arabayı 12.500-13.000'e satacağını söyledi de, biz direk pazarlık yapmadık.. 12.000'e de alabilirim tahmin ediyorum.. arkadaşın da çok zararı olmasın diye ölü pazarlığı yapamam zaten.. piyasası ne ise onu vermem en içime sineni olur.. internette 12.000-15.000 arası isteyenler var ama, gerçek piyasası daha mı düşüktür?

otomatik konusunda bir sıkıntınız yok ise neden olmasın...
    2001 piyasa değeri 11.000 civarında ama iki bayram arası fiyatlar oldukça yükseldi.. arada ben de bakıyorum
    nerelerde diye. eğer araç içinize siniyorsa 1.000 lira fazla vermenin bir sakıncası yok. sonuçta aracın temizliğine
    güveniyor iseniz. şimdiden güle güle binin diyeyim o zaman, hayırlı olsun.

size şöyle bir olay anlatmak istiyorum.
    aracın suyu depo kapağını açtığımda fokurdama yapıyordu. 4-5 ustaya gittim, araç conta yakmış
    minimum 600-700 masrafı var dediler. arabayı da yerden yere vurdular bunu neden aldın, masraflı araba
    sıkıntılı bu seriler diye. bir arkadaşımın ustasına gittik birlikte, kalorifer hortumunda delik varmış ve hava
    yaptığı için hem su kaybına hem de fokurdamaya neden oluyormuş. 50 tl lik bir hortum ile olayı çözdük.
    artık başka ustaya gitmiyorum.

otomatiği hallettik sayılır bir de sağlam bir motor ustanız var ise bu araç modeli iyidir kesinlikle alın derim.

• quote:

otomatik konusunda bir sıkıntınız yok ise neden olmasın...
    2001 piyasa değeri 11.000 civarında ama iki bayram arası fiyatlar oldukça yükseldi.. arada ben de bakıyorum
    nerelerde diye. eğer araç içinize siniyorsa 1.000 lira fazla vermenin bir sakıncası yok. sonuçta aracın temizliğine
    güveniyor iseniz. şimdiden güle güle binin diyeyim o zaman, hayırlı olsun.

size şöyle bir olay anlatmak istiyorum.
    aracın suyu depo kapağını açtığımda fokurdama yapıyordu. 4-5 ustaya gittim, araç conta yakmış
    minimum 600-700 masrafı var dediler. arabayı da yerden yere vurdular bunu neden aldın, masraflı araba
    sıkıntılı bu seriler diye. bir arkadaşımın ustasına gittik birlikte, kalorifer hortumunda delik varmış ve hava
    yaptığı için hem su kaybına hem de fokurdamaya neden oluyormuş. 50 tl lik bir hortum ile olayı çözdük.
    artık başka ustaya gitmiyorum.

otomatiği hallettik sayılır bir de sağlam bir motor ustanız var ise bu araç modeli iyidir kesinlikle alın derim.

ustadan ustaya fark var kesinlikle.. arkadaşım yaklaşık 5 senedir kullanıyor.. en ufak bişeyi olsa kesin söyler zaten.. değişeni vs yok.. güneş soluklarından dolayı kendi boyattığı parçaları var.. tavana boyalı vb demesinler diye de koruma filmimi ne yaptırmış.. benim içime donanım olarak ta görünüm olarak ta sinmişti zaten.. belki eşime sedan olduğu için uzun gelir bilmiyorum ama o zaman da ben eşimle araçları değişirim artık napıyım :) bu fiyata bu özelliklerde bir araba bulamam zaten.. ben alıyım bunu en iyisi.. çok teşekkür ederim görüş, öneri ve yardımların için ;)

güle güle kazasız günlerde binersiniz inşallah.
    rica ederim.
  • iyi günler marea almayı düsünüyorumda yakıt olarak nasıl son zamlara göre ne kadar yakıyor aile arabası lazım o kadar hızı sevmem arıza vermesin yeter bana önerirmisiniz;? opel vecta b kasa ile arasında kaldım hanigisi acaba yardım ederseniz sevinirim
  • arkadaşım bence marea al kalıtelı guzel araba
  • Marealara bakıyorum ama donanımlarından haberdar değilim nette sağlam bilgide bulamadım.Genelde 2002 sonrasını alın deniliyor hangi mareayı seçmeliym

Elx
    Exs
    liberty
    sx ?

ve farkları nelerdir? Şimdiden teşekkürler
  • bende 2004 liberti modeli var direksiyondan kumada, içi geniş ve ferah yakıt olarak temmuz ayında tatile gittiğimde 5 yetişkin bağaj dolu Ankara, Alanya 0,215KRş. yaktı, Performans olarak da gayet iyi. bu aslında ne beklediğine bağlı. ben araçdan menmunum, piyasası temizliğine göre 15000-17000 arası alınabilecek araç.
  • Merhaba arkadaşlar. Devamlı takipçisi olduğum aradığım cevapları her seferinde bulabildiğim DH bu gün kayıt olmak nasipmiş.Öğrenmek istediğim şey,kısmetse 2002 model 1.6 ELX marea araç almak istiyorum,ilgilendiğim araç 70.000 KM'de olup değişeni ve boyası yok aracın içi dışı tertemiz görünüyor ve LPG hiç takılmamış,araç sahibi 14.500 TL isityor pazarlık ile 13 750 ya da 13 500 e kadar düşüreceğimi düşünüyorum.Sizce belirtmiş olduğum fiyat uygun mudur? Ve aracı alırken öncelikle dikket etmem gereken şeyler nelerdir ? Ve son olarakta LPG bağlatmak istesem tahmini ne kadara çıkar. Şimdiden teşekkür ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.