Şimdi Ara

Fiat Egea'da otomatik vites için tarih belli oldu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
7.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 2024'te Egea yerini Emp2 temelli modele bırakıyor.
    Çıktığından itibaren otomatik her motorda olmalıydı.
    Artık biraz geç kalınmış ve en pahalı motor seçeneğine de gelmesi saçmalık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tonodias

Tamam da 250 nm tork ile çalışmasına rağmen birçok arıza veriyor. Dsg’nin tek artısı hızlı olması başka bir artısı yok.

350 nm tork dayanımını dct için söyledim dsg için değil.

Yoksa dsg belasını hepimiz biliyoruz. 

• Tebrikler Tofaş,
    Millet artık elektirikliye geçince sizde geçersiniz otomatik vitese, dış görünüşünün onda biri kadar trime de özenseler ayrıca satışları 4 e katlarlardı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 sene sonra çöp olacak dizel motorları bizim gibi ülkelere iteliyorlar işte. Dizel'in şu an hiçbir avantajı yok.

• egea 'nin zaten otomatigi yok muydu , aisin şanzuman hatta ?

• Egea'ya bu şanzıman gelince 350 bin liralara çıkacak.

Ölü doğacak.

320'ye e-TSi Hybrid Golf 8 DSG var. Yeni DSG'ler sorunsuz.

220'ye DSG Polo var, makyajlı kasa gelecek yakında.

Egea'daki DCT şanzımanda sonuçta çift kavrama. O da sorunlu. Onunda kavrama değişecek. Birkaç yıl sonra o da dağılacak.

https://www.youtube.com/watch?v=iZBmI8qG3-g&feature=youtu.be

Çift kavramaya bulaşacaksam DSG alırım.

• Şimdi gelse ne yazar hocam..!

Çünkü açılış fiyatı 250.000 civarı olur vede kaç kişi alabilir ?

• Otomatik Egeadan haber var mı? Gelirse sadece 1.6 dizele mi gelecek acaba?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ozenc_35f kullanıcısına yanıt
    2022 ilk çeyrekte gelecek diyorlar. Yani ocak-mart arasında. Sadece 1.6 dizele gelecek dct şanzıman

• Denorath kullanıcısına yanıt

Yurtdisinda var makyajlı kasada otomatik

• huso kullanıcısına yanıt

Kaldı ki bazı arabalarda hala arka camlar manual. Yok değil yani :)

Ek olarak yıllarca bravo da otomatik şanzıman kullanan fiat egea gibi bir arabaya otomatik seçeneğini niye koymaz anlamıyorum. Bir ara bakındım ciddi ciddi egea cross a, ne kadar fullesem de paketleri otomatik şanzımanla sunroof a erişemedim. Bunlar şu devirde en azından opsiyon olarak sunulması gereken şeyler.

FIAT gibi bir grup için zor olacağını sanmıyorum. Fiyat dilimi kısmı ise kullanıcıyı bağlayacak bir durum. Otomatik şanzımanı, sunroof u veya cam tavanı opsiyon olarak koy isteyen seçsin.

Bir çok firma bunu bu şekilde sunuyor zaten. Zibil gibi satan corolla hybrid de sırf sunroof olsun derseniz fiyat 100 000 atıyor ama alan da alıyor.

• 1.6 dizelin otomatik şanzımanı yokmu zaten, 2022 de ne geliyor ki?

• parker48 kullanıcısına yanıt

Hayir yok

• hardcrss kullanıcısına yanıt

Otomatik şanzımandan kasıt tork konvertörlü şanzıman mı ? DCT şanzıman ezelden beri var çünkü.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2020-model-1.6-multijet-dct-otomatik-vites-982708702/detay

• türkiye otomobil satışlarının %40'ı sadece istanbul'da. bu dur kalktan bıkan araç sahiplerinin de %75'i otomatik alıyor. dizel otomatik tartışması 2015 yılının tartışması.bunca senedir zaten çoktan gelmiş olması lazımdı.

• Kristallklar kullanıcısına yanıt

Siz deyince girip baktım ama fiat.it adresinde sadece manuel görebiliyorum.

Bildiğim kadarıyla emisyonu tutturamadılar. En geç aralık sonu gelecekti şimdi mart falan deniyor, kaldı ki gelse fiyatı zaten aracın çok uç noktalara gitti.

--

Bu arada yukarıda dizel motor şöyle böyle muhabbeti dönmüş. Valla arkadaşlar kimse kendini kandırmasın, aracı aktif olarak süren biri dizelde çok avantajlı. Makyajlı kasa dizel aracım geldi kiralık, yakıt tüketimi ciddi düşmüş en ağır trafikte şehiriçi 5 lt yakıyorum ki ortalamam 25 falan oluyor. Uzun yolda tek depoyla 1200 km gittim daha da giderdi ortalaması 3.7 lt/100 km oldu.

Ayrıca dizelin titreşimi ve gürültüsü de azaltılmış, bu yönden çok beğendim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.