Şimdi Ara

Fiat Egea'da otomatik vites için tarih belli oldu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
7.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Schtroumpf Grognon

Fiat motorlarinin test avantaji var sanirim ondan. Adamlarin tek bir modelde denedigi motoru diger firmalar tum modellerinde anca deniyordur km ve calisma omru olarak.
    Ama bunun disinda bluehdi+8at kombinasyonunu seviyorum o grupta.

EAT8 Aisin ben de seviyorum da Adblue da vs de sorun yasayıp yolda kalacaksam,10.000 lira cebimden cıkacaksa varsın EAT8 olmasın.

• Sene olmuş 2021 Manuel vites nedir ya... Ülkeye Manuel vites araba girişi yasaklanması lazım. 10 yıl içinde herkes elektrikli araba geçecek vites yok (ileri tek vites anlamında) arabanın ameleliğini yapmaya gerek yok

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • huso kullanıcısına yanıt
    O da dogru ben de cok okudum adblue sorunu. Fiat rakiplerinin aciklarindan ders alsa ona gore pazar stratejisi belirlese keske. Gerci artik yeni modeller icin kendi sorunu da haline geldi de neyse.
    O attigim Pulse bile gelse 2008 satislari duserdi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Semihh16

Sene olmuş 2021 Manuel vites nedir ya... Ülkeye Manuel vites araba girişi yasaklanması lazım. 10 yıl içinde herkes elektrikli araba geçecek vites yok (ileri tek vites anlamında) arabanın ameleliğini yapmaya gerek yok

Sene 2021 de olsa Otomatik Vites arızası yasayıp yolda kalmak istemeyen de olabilir.Yok ısınmıs yok kavrama gitmis yok mekatronik gitmis vb sebeplerle...

Düzgün şanzıman koyarsan tık sesi etmez 5 yıldır c200d amg var bir problem yok. Yeter ki düzgün şanzıman olsun. Hala 2 ayak 3 pedal yok el freni falan nedir utanç. Nasıl airbag zorunlu ise otomatik viteste zorunlu olmalı.

• quote:

Düzgün şanzıman koyarsan tık sesi etmez 5 yıldır c200d amg var bir problem yok. Yeter ki düzgün şanzıman olsun. Hala 2 ayak 3 pedal yok el freni falan nedir utanç. Nasıl airbag zorunlu ise otomatik viteste zorunlu olmalı.

Nesi utanc olsun?

Adam diyor ki 1.5 Turbo 182BG CVT gucu torpuluyor.Zevk alamıyorum.Manuelini istiyorum diyor.

El freninin nesi utanc?ben hic sevmiyorum Elektronik parak frenini mesela bana guven vermiyor.

Koprude Sanzıman ısındım abi dedi,cek kenara dedi.Kaldın orada sogumasını bekledin calıstı gittin.Calısmazsa Alo Cekici ...

Otomatik guzel ama Manuel de yok yasaklansın yok El Freni utanc falan cok abartı...

Hatta size kalsa camları brodway gibi elle Manuel açmak isterseniz sanırım. El freni hayırdır elektrik sana zararı ne? Sanarsın f1 pilotu da Manuel vites kullanacak. Evet yasaklanmalı Manuel vites arabanın ameleliğini yaptıracak araba satmak resmen rezillik. Yok şanzıman ısınmış. Kaç yıldır alman arabaları otomatik hatırlamıyorum. Bi ww sorun yaşadı. Gidip ikinci el alıcılara bişey diyemem ama sıfır araba belli şart olmalı. Avrupa emisyon dışında 60 km otomatik fren olacak diyor şerit takip falan. Sen şimdi bunlara da gerek yok dersin. Ne gerek var otonom sğrüşe tesla falan benzin kokusu egzoz sesi gürültü kirliliği oley.. Çoğu araba otomatik zaten a ve b segment kaldı c bile otomatik çoğu model.

• quote:

Hatta size kalsa camları brodway gibi elle Manuel açmak isterseniz sanırım. El freni hayırdır elektrik sana zararı ne? Sanarsın f1 pilotu da Manuel vites kullanacak. Evet yasaklanmalı Manuel vites arabanın ameleliğini yaptıracak araba satmak resmen rezillik. Yok şanzıman ısınmış. Kaç yıldır alman arabaları otomatik hatırlamıyorum. Bi ww sorun yaşadı. Gidip ikinci el alıcılara bişey diyemem ama sıfır araba belli şart olmalı. Avrupa emisyon dışında 60 km otomatik fren olacak diyor şerit takip falan. Sen şimdi bunlara da gerek yok dersin. Ne gerek var otonom sğrüşe tesla falan benzin kokusu egzoz sesi gürültü kirliliği oley.. Çoğu araba otomatik zaten a ve b segment kaldı c bile otomatik çoğu model.

Carptırıp duruyorsun.Otomatige karsıyım demedim ama manuel yasaklanmalı, igrenc ve karsıyım dedim.Senle aynı dusunme zorunlulugum mu var?

Ben guvenemiyorum Elektronik El frenine sen de begenirsin.Yaz Otomobilciler Dernegine,Devlete onerilerini sun yasaklayın de manueli...

Cam elle acmalı olsunmus.Sırf carpıtmak baska birsey degil...

5 yıl sonra sen yazarsın Manuel vites istiyorum. Gider sanayide arabayı Manuel vitese çevirirsin. Sizin gibiler internetten alış veriş yapmam diyen kafa ile aynı kafa. Elektronik parka güvenmiyorum araba Manuel olurmuş muş. Tamam dostum hatta airbagsiz araba kullan tavsiye ederim

• Semihh16 bloklaman isabet olmus.Ben de aynı seyi yapacaktım.Carpıtmak da ustune yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huso -- 23 Ağustos 2021; 20:37:4 >
  • corolla civic 508 den egea'ya düştük  

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Malesef haklısın, teknik olarak bakılırsa bu durumun sebebi anlaşılır, neredeyse her modeline bol seçenek sunan bir listeye sahip oldukları için ve en azından tasarımı da ilk dönemler çok iyi olduğu için VW tutuldu/tutulamaya devam ediyor, hatırı sayılır bir kitlenin tercih ağırlığı oldu. bunun kaymağını sömürerek yeseler de tüketici seçeneğe baktımı yine VAG alıyor pahalı olsa da, Daha geçen hafta sırf bu sebeplerden 297'bin'e EGEA cross alacağına gidip 353bin'e Golf 8 aldı cuma günü'de aracı gördüm aynı segmentteki KİA'dan daha az donanımlı ama satışa koysan piyasa şartları sebebiyle çok daha hızlı satılacağı için insanlar her segmentte VAG almayı tercih ediyor. pahalı olsa da satış rakamları imkanı olanın tercih ettiğini gösteriyor. SEAT ve SKODA'da VAG'a gidemeyenlerin tercihi :) KİA stonic/ceed benim gibi fakir+ kullanıcıların tercihi oluyor.

Son olarak bu nedir kardeşim otomatik vites olmayan model mi olur, ne içiyorsunuz demek istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-ACF8F4F94

Bu mesaj silindi.
    Bi bitmediniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: huso

Orası biraz tartısılır PSA da elektronik sorunu da,motor sorunu da bitmez.Adamlar 1.2 Puretech de icine koymuslar motorun Zinciri kopunca motor gidiyor.Adblue larda sorun var.Adam 3008 i sattım once 10.000 odedim baktım sorun bitmiyor sattım yazmıs Sıfır bolumune...

Eat 6/8 guzel de kalan kısım supheli...

Multijet ile DCI ise belki de tarihin en iyi Motorları...

Alıntıları Göster

1.2 puretech motorda zincir yok triger kayışı var. Yağın içinde çalıştığından kayış yıpranıp tortuları karterde birikiyordu ve yağ pompasının ağzını tıkıyordu. Triger kayışını tedarik eden firmanın üretim hatasıydı. 2018'den sonra üretilenlerde daha farklı bir kayış kullanmaya başladılar. Eski kayışa sahip motorların kayışını ve ilgili parçaları ücretsiz değiştiriyor servisler. 2018 sonrası üretilenlerde sıkıntı yok.

• Semihh16 S kullanıcısına yanıt
    Otomatik son dönemde ülkemizde çok revaçta oldu. Ancak İngiltere gibi ülkelerde Manuel hala pazarın önünde geliyor.

Siz sevmiyor olabilirsiniz. Ancak hem her bütçeye uyması hem çeşitlilik olması hem de herkesin zevkinin başka olmasından dolayı ben manuel vitesin kaldırılmaması yönünde düşünüyorum.

Herkes İstanbul'da yaşamıyor. Yaşadığım yerde trafik epey az. Manuel kullanmak da ekonomik olarak bize göre daha mantıklı.

• özellikle egea cross'ta otomatik seçeneği olsa satışları daha da artar

• Profes124 kullanıcısına yanıt
    Zf şanzıman 2010 yada 2012 sonrası otomatik vites yakıt katili değil. Şehir içinde eziyet Manuel uzun yola giden Manuel alabilir. Revaçta derken Manuel ve otomatik vites araç satış sayısı gösterebilir misin İngiltere ait? Bir de D ve E segment zaten yıllardır otomatik BMW Mercedes audi yıllardır her araç otomatik Manuel opsiyonu yok yani a segment dahil. Artık c segment en alt paketler hariç onlarda otomatik. A ve B segment yarısı otomatik yarısı Manuel eee bu durumda nasıl Manuel sayısı fazla olabilir. Nasıl araba camı tuş ile aç kapat elektrik elektronikli ise aynı şekilde vites şanzımanı da öyle olacak 10 yıl sonra elektrikli olunca öyle dertler yok

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.