Şimdi Ara

Fiat Egea'da otomatik vites için tarih belli oldu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
7.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Otomatik
    Cam Tavan

Egea Cross lazım.

• Makul fiyatta olursa ben bakarım.

• Otomatik şanzıman geldiğinde fiyatların hala makul kalacağını mı sanıyorsunuz? En 20-30 artacak o fiyatlar. Hatta bazı araçlar bi üst vergi dilimine bile geçecek büyük olasılıkla.

• 4 aydır üretim yapmadığı 1.3 dizele mi gelecekmiş? bayiye sorduk 4 aydır 1.3 egea gelmiyor dedi.

• fabrika zaten talebe yetişemiyor, bayilerde aylarca sıra bekliyorsunuz bence gereksiz bir hareket otomatiği çıkarmak.

Egea uygun fiyatlı otomobil isteyen halkın otomobili. Özellikle 1.4 fire son kullanıcı tarafından inanılmaz talep görüyor, 1,3 dizel ise şirket aracı olarak biçilmiş kaftan.

bu talep çok uzun süre devam edecektir manuel için bence zaten üretimde boşluk yokken bide ar-ge maliyetini karşılayıp otomatik çıkarmaya gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Donald Draper -- 23 Ağustos 2021; 16:36:5 >
  • Donald Draper kullanıcısına yanıt

Argeye gerek yok, eskiden 0 olarak otomatik egea satışı vardı. Yani dizaynı hazırdır muhtemelen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TIGERSHARK

Galiba bunların dct si diğer çift kavramalılar gibi çok sorun çıkarmıyor ?

DSG kadar sık sorun çıkarmıyor sanırım, ben de duymadım pek fazla.

• Hyundai grubu tüm motor seçeneklerinde yıllardır otomatiği gani gani getirip ülkeye değer veriyor,zira Tucson lansmanı belki de son 10 yılın en harika lansmanı idi Türkiye'de yapılmış. Sen kocaman TOFAŞ yıllardır Türkiye'nin ekmeğini yiyorsun ama bu kadar küçük bir şeyi sunmaktan acizsin,hoş değil.

• 2 tane teneke diyen sahsiyet var.Sanki alıp test edip kaza yapıp da teneke olduguna kanaat getirmisler.

Memleket Egea dolu deli gibi satıyor.Halk tercih etmiyormus.

1.4,1.0 Turbo Egea ya Otomatik koy git Reno gibi CVT koy, Cift kavrama Koy,Tork Konvertorlu Koy ama koy deli gibi satar.

1.6Mjet de Otomatik de cok guzel olur ama dilim artar fiyat yukselebilir.

300 bin liralık 20 yıllık Atmosferik Civice bayılan adam Egea ya teneke diyor.

1.0 120BG araclar da var ama nedense 500X ve Jeep e koyuyor o motoru koy Egea ya koy Cross a koy HB e koy Sedan a bir de CVT koy zaten 5-6 bin fiyat farkı var Manuelden kasnak-kayıs deli gibi satarsın.

Fiat cok gec kaldı ve kalmaya devam ediyor.Su hamleyi 2015 den beri yapsaydı satısları 2 ye katlardı.

• 1.3 dizeli kesinlikle rafa mı kaldırmışlar ben mi yanlış duydum ?

• quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

1.0 Turbo
    Otomatik
    Cam Tavan

Egea Cross lazım.
    250 lira çekerler buna

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • huso kullanıcısına yanıt
    500x ve Jeep'e bakmaya gerek bile yok;
    Tr'nin de ucuzu olarak konumlanan Brezilya gibi yerlerde tam dijital kadran, buyuk orta tablet, 6 ileri otomatik 120 hp. Guncel direksiyon ve aracin on/arka logo butunlugu de cabasi. Bkz: Fiat Pulse
    Sorsan en iyi Fiat fabrikasi ve ulkenin en iyi muhendisleri Tofas'ta.
    İsin en kotu tarafi Egea kotu degil, bizimkiler kilini kipirdatmak istemiyor sadece. Koy suna elektronik park freni, ufak vites kolu, sunroof gibi seyler, Civic alanin aklina sasarim. Alman ve Fransiz satislarini bile baltalar. Hayir koysan kendi hangi modelin zarar edecek?
    https://www.donanimhaber.com/fiat-in-yeni-suv-modeli-pulse-in-ic-mekani-ortaya-cikti--136892

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schtroumpf Grognon -- 23 Ağustos 2021; 19:44:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Schtroumpf Grognon

500x ve Jeep'e bakmaya gerek bile yok;
    Tr'nin de ucuzu olarak konumlanan Brezilya gibi yerlerde tam dijital kadran, buyuk orta tablet, 6 ileri otomatik 120 hp. Guncel direksiyon ve aracin on/arka logo butunlugu de cabasi. Bkz: Fiat Pulse
    Sorsan en iyi Fiat fabrikasi ve ulkenin en iyi muhendisleri Tofas'ta.
    İsin en kotu tarafi Egea kotu degil, bizimkiler kilini kipirdatmak istemiyor sadece. Koy suna elektronik park freni, ufak vites kolu, sunroof gibi seyler, Civic alanin aklina sasarim. Alman ve Fransiz satislarini bile baltalar. Hayir koysan kendi hangi modelin zarar edecek?
    https://www.donanimhaber.com/fiat-in-yeni-suv-modeli-pulse-in-ic-mekani-ortaya-cikti--136892

İlginc iste 1.6 E Torq 110Bg 155 Tork Motor da sanırım Brezilya da uretilmisti.

10.1 Ekran CVT diyor ve 1.3 Atmosferik 1.6 Gucunde neredeyse 110BG 140 Tork, 120 BG 196 Tork Turbo ise cogu araca el sallatır.

Bunları neden akıl etmez,getirmez,kendi uretmez ilginc Egea da 2015 den beri Otomatik olsaydı her modelinde yıkardı ortalıgı...

• Otomatik gelir, bu sefer de sadece Lounge ile satarlar 350 bin TL liste fiyatı olur. Apaçi zevki elmas kesim jant ve gereksiz donanımlarla..

Haberdeki 1.3 atmosferik motor da oradan cikma. Avrupa icin turbolandi. Yani bildigimiz Firefly. 180 hp bile verebiliyor (Renegade modelinde vardi). 500x'de ise 150 hp versiyonu kullanildi.
    İlk baslarda 1.4 turbo vardi Egea'da diye hatirliyorum. O da neden kalkti bilmiyorum.
    Yenilenen doblo diye adamlar bunu tanitiyor ya hic mi utanma olmaz:
    https://www.donanimhaber.com/yenilenen-fiat-doblo-trekking-turkiye-fiyati-ve-ozellikleri--137190

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schtroumpf Grognon -- 23 Ağustos 2021; 19:48:7 >
  • quote:

Haberdeki 1.3 atmosferik motor da oradan cikma. Avrupa icin turbolandi. Yani bildigimiz Firefly. 180 hp bile verebiliyor (Renegade modelinde vardi). 500x'de ise 150 hp versiyonu kullanildi.
    İlk baslarda 1.4 turbo vardi Egea'da diye hatirliyorum. O da neden kalkti bilmiyorum.
    Yenilenen doblo diye adamlar bunu tanitiyor ya hic mi utanma olmaz:
    https://www.donanimhaber.com/yenilenen-fiat-doblo-trekking-turkiye-fiyati-ve-ozellikleri--137190

Evet vardı 1.4 Turbo 120BG , 140BG vardı.

Doblo icin ben yeni bir Rifter bekliyordum acıkcası PSA dan, Proace,Berlingo,Opel,Rifter gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huso -- 23 Ağustos 2021; 19:49:49 >

Doblo uretimini 2022'ye kadar uzatti bizimkiler. Herhalde 2023'de tanitilip 2024'de elimize gecer.
    Duzgun motor/sanziman kombinasyonunu en azindan o zaman goruruz. Sunroof da gelir hem

• quote:

Doblo uretimini 2022'ye kadar uzatti bizimkiler. Herhalde 2023'de tanitilip 2024'de elimize gecer.
    Duzgun motor/sanziman kombinasyonunu en azindan o zaman goruruz. Sunroof da gelir hem

Orası biraz tartısılır PSA da elektronik sorunu da,motor sorunu da bitmez.Adamlar 1.2 Puretech de icine koymuslar motorun Zinciri kopunca motor gidiyor.Adblue larda sorun var.Adam 3008 i sattım once 10.000 odedim baktım sorun bitmiyor sattım yazmıs Sıfır bolumune...

Eat 6/8 guzel de kalan kısım supheli...

Multijet ile DCI ise belki de tarihin en iyi Motorları...

Fiat motorlarinin test avantaji var sanirim ondan. Adamlarin tek bir modelde denedigi motoru diger firmalar tum modellerinde anca deniyordur km ve calisma omru olarak.
    Ama bunun disinda bluehdi+8at kombinasyonunu seviyorum o grupta.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.