Şimdi Ara

FIAT EGEA CROSS (ANA KONU) (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
13 Misafir (2 Mobil) - 11 Masaüstü2 Mobil
5 sn
926
Cevap
61
Favori
131.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Geçtiğimiz hafta perşembe günü Ankara'dan Egea Cross alarak aranıza katıldım. 1.4 urban paketini aldım. Öyv muafiyetli olduğu için 207.500 tl ye geldi bana.

İlk izlenimim iyi, motor performansı korktuğum kadar kötü değil, bence vites seçimini iyi yapmak gerekiyor.

958 tl ile depoyu doldurdum. Şu an 600 km oldu, 100 km daha yapacak gibiyim. Yakıtı da şimdilik iyi gidiyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ulas_arikan U kullanıcısına yanıt

viraj performansı nasıl ? eski arabamla 100 ile girdiğim virajı şimdi 80 ile anca gibi bişey var mı ? veya virajda süper eskiden 80 ile girdiğim virajı 100 ile rahat alıyorum gibi bişey

• Önceki aracım 2.0 motor mondeo olduğu için kıyaslamak doğru olmaz :) Ama virajlarda henüz bir savrulma hissetmedim. Atmosferik motora alışkın olduğumdan doğru devirde iyi performans veriyor.

Beni endişelendiren kısım; 3 sene sonra içi dökülür mü endişesi.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

ben virajlarda savrulma yol tutuş olarak sordum . dökülmez herhalde en fazla renk atar.

4 sene oldu ben alalı, sadece kol dayamanın kumaşı parlaklaştı sürtünmeden dolayı, başka dökülen deforme olan, solan soyulan hiçbir yeri yok.aracım 34 bin km.de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 15 Nisan 2022; 8:24:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar, Ocak ayında Cross Urban 1.4 ile aranıza katıldım. Yakıt konusunda 9 lt altına düşen varmı, kaç km den sonra yakıt düşüyor. Tecrübelerinizi paylaşırmısınız.

• EscherichiaColi kullanıcısına yanıt

Düşmüyor, rodajdan sonra düşer koca bir şehir efsanesi, en azından benim aracımda hiç düşmedi. Ş.içinde hep 10+ lt.lerde kullanıyorum (Benimki 1.6 otom.). Kış-yaz, yol ve yük durumuna göre 10-13 lt arası değişiyor.

• Düşmesi lazım bu yakıt fiyatlarında bu tüketim dokunur adama :)

• Gündüz farlarının on/of ayarı varmı bu arada. Apartmanın önüne parkediyorum, hava kararınca girişteki daire apaydınlık oluyor.

Ayarlarda olması lazım, bir ara kurcalarken görmüştüm ama şimdi menüyü hatırlayamadım.

Ahmet Dingazyoutube
    Fiat Egea Araçların Kontağı Çevirdiğimiz anda yanmaya başlayan Gündüz Farlarının nasıl kapatıldığını anlatan videodur. ----------Eğer Aracınızın Menüsünde Farklılık (Eksik Sekme) Var ise Aktivasyon Veya Bilgi İçin Hakan Yapıcı ile İrtibata geçiniz....0542 550 1646 ----------
    https://www.youtube.com/watch?v=QCgWMbAo884

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 29 Nisan 2022; 12:30:15 >
  • MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt

Malesef hocam ayarlarda yok. Bu videoyu bende izledim, sanırım yazılım falan atıyorlar. Zaten aktivasyon için iletişime geçin bizimle falan demiş bu videodaki şahısta.

Benim aracım 2018 urban plus, ayarlarında var eminim, hatta araca geçtiğimde bakıp size menü yolunu yazıyım. Yazılım v.s. de atılmadı aracıma, fabrikadan çıktığı gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 5 Mayıs 2022; 9:35:4 >
  • MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt

Benim aracım da 2020 cross urban ve benim aracımın hiçbir ayarında yok malesef.

• 1.0 lounge bulabileceğim bayi var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ririii kullanıcısına yanıt

FIAT MİM

444 22 55

arayınca hangi bayide olduğu konusunda bilgi veriyor sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moozcan -- 10 Mayıs 2022; 14:34:3 >
  • Arkadaşlar merhaba. Sıfır bir egea cross urban 1.6 dct alarak aranizaa katıldım. Aracı çok begendim.Bir kaç sorum olacak malum araçlarımızda stepne yok ben almak istiyorum. Bijon aralığı 5x98 dediler ama önce teker mini stepne bulmak zor. Normal stepne ise sigmayabilir. Öneriniz nedir? Birde aksesuar olarak yan basamak onerirmisiniz servis 2500 diyor. Yada başka aksesuar öneren varmıdır?

• Bizde aileye bi Egea Cross 1.4 alalım dedik hiçbir yerde yok.

Ne lounge, ne urban.

Eskişehir'deyim.

Aramadığım şehir kalmadı yakın bölgelerde.

Bursa, Ankara, Kütahya, İstanbul, Balıkesir, Bilecik.

1,5-2 ay sonra gelir sıraya yazılıyorsunuz, o günün fiyatından geçerli oluyor diyorlar.

Sıfır Urban 380 bin.

5-6 bin kmde ikinci elleri 400 bin :)

Şaka gibi.

• Bayinin soyledigi lounge paket ve urban plus paketin artık bulunmadığı.Ayni şeyi Ford da söylemişti plus paketlerin artık gelmeyenilecegini. Çünkü çip krizi ve fiyatlardan dolayı pek tercih edilmiyor. Fabrika lounge pakete taktiği fazladan çipler ile 3 tane urban yada 5 tane giriş paket yapabiliyor. Bizim gördüğümüz en çok aracın Toyota, Fiat ve Hyundai gurubunda olduğuydu onlarda da yerli olanlar çoğunlukta. İthal araçlar için firmalar 2-3 ay sıra yazıyor.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.