Şimdi Ara

Fiat Doblo 1.9D motor ömrü (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
1
Favori
155.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaş 80 bin gider demiş ama k.bakmasın kafası güzel galiba :)
    o arabanın rahat 170.000 i var arkadaşlar. inanmayan gelsin baksın bizim şirket araçlarına kaç binde hepsi :)

ek olarakda
    en sağlam dizel motor isuzu dadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Du Hast -- 1 Ocak 2010; 4:22:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bucakli

Düz dizel motor;en fazla 75.000-80.000 km gider.Sonrasında segman atılması gerekir.

fiat motorlarında olabilir dediklerin . peugeot partnerler var bizim şirkette . 350 bin 250 bin derken araçların hepside (30 araç) yol yapan araçlar. bendeki 2007 temmuz çıkışlı trafiğe 120 bine geldi. normal kırsal motorin kullananlar varsa diyorum belki yakıt yüzünden problem çıkıyorrdur. servis bakımından çıkmaması için bize eurodizel almamızı öneriyorlar. 2 senedir arabaya aynı istasyondan aynı yakıtı alıyorum. devamlı yetkili servis bakımlı. 10 bin kmde bir gider bakımını yaptırırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecder1980

quote:

Düz dizel motor;en fazla 75.000-80.000 km gider.Sonrasında segman atılması gerekir.

fiat motorlarında olabilir dediklerin . peugeot partnerler var bizim şirkette . 350 bin 250 bin derken araçların hepside (30 araç) yol yapan araçlar. bendeki 2007 temmuz çıkışlı trafiğe 120 bine geldi. normal kırsal motorin kullananlar varsa diyorum belki yakıt yüzünden problem çıkıyorrdur. servis bakımından çıkmaması için bize eurodizel almamızı öneriyorlar. 2 senedir arabaya aynı istasyondan aynı yakıtı alıyorum. devamlı yetkili servis bakımlı. 10 bin kmde bir gider bakımını yaptırırım.

Arkadaşlar atmosferik dizelleri kastediyor, sizin 2007 model aracınız Turbo beslemeli dizel motora sahip, yine de her atmosferik motor için geçerli degil söylenenler.

• bende atmosferik J9 dan bahsetmiştim. arkadaş her sene motor yapıldığından bahsetmiş. adam gibi bakım yapılmazsa motorin yerine kızartma yağı konulursa motor naapsın?
  • quote:

--------------------------------------------------------------------------------

quote:

Orijinalden alıntı: ecder1980

quote:

Arkadaşlar atmosferik dizelleri kastediyor, sizin 2007 model aracınız Turbo beslemeli dizel motora sahip, yine de her atmosferik motor için geçerli degil söylenenler.

+1

• peki arkadaslar bu düz motor değişimi ne kadar a mal olur ? bilgisi olan payşassın
  • cevap verecek kimse yok mu arkadaslar?
  • Bizim 1.9 D'miz 110 bin'e kadar gelmişti ondan sonra başlamıştı arızalar soğukta çalışmıyordu İmmobiliser okumuyordu yağ yakıyordu. 0'dan alıp 110 Bin'e kadar kullanıldı sattık zaten sonra. İlk sahibi biziz yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: descent06

Fiatın dizel motorunun ömrü normal kullanımda en fazla 150.000

haha sen beni güldürdün allahda seni güldürsüneski 2003 1.9jtd doblo bizden 400.000 km çıktı o da dağlık yolda araba şimdi 600.000 km yakın bir kere motor yüzünden büyük arıza vermedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolf_HKN

80.000 de motor yaptıracaksın zarar üstüne birde 1.9 vergisi ödeyeceksin satarken zarar edeceksin bu aracı alanların işi zormuş

al benden de o kadar :)
  • Ben şimdi acayip kıllandım. 1.8 75hp tourneo connect'te turbo varmı arkadaşlar?araç 80 binde.Böyle bir sorun açarsa şuan acayip sıkıntıya sokar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ŞAhin

Ben şimdi acayip kıllandım. 1.8 75hp tourneo connect'te turbo varmı arkadaşlar?araç 80 binde.Böyle bir sorun açarsa şuan acayip sıkıntıya sokar.

Aracınız turbo beslemeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkvan

80.000 km gidecek bir motoru üretici asla piyasaya sürmez. Hele dizel motor konusunda usta bir firma olan Fiat bunu yapmaz.

Sürekli kötü yakıt, değiştirilmeyen filtre ve yağ nedeniyle 100.000 i görememesi motorun suçu değildir. Size denk gelenler bu kapsama giren talihsiz motorlardır.

• beyler su düz motoru değiştirmek ne kadara mal olur fiat dobloda ???????
  • quote:

Orijinalden alıntı: legendboxer

quote:

naptın sen ya ne 80 bini. O zaman ticari firmalar 5 ayda bir araba değiştirmesi gerekiyo. Bizim mitsubishi kamyonet 80 binde en ufak bi sorun bile yok. İlanları dolaşırsan 300 binde çok temiz diye satılanları ble göreblirsin.

Turbolu dizellerde sorun yok yani günümüzde üretilen coommon rail dizellerde problem yok. 300-400 gider.
  • Ben de bugün işyerinde elektrik teknisyeni olarak çalışan bi ustamıza bahsettim konudan, 80 binde motor istiyomuş diye.. Aracı Doblo 1.9 D 2001 model ve şu an 95000 de imiş. Aracı satın almadan önce 90.000 deyken motor yaptırmış aldığı adam. Dediğine göre de servis 90.000 ile 120.000 arasında bunlara motor yaptırmak şart diyormuş... Motor kaputu açıkken bi baktım motora da 1.3 multijet mi dedim yok 1.9 dedi... Motor çok küçük gibi görünüyordu üstten bakıldığında. Benim 1.6 dizelin bile plastik üst motor kapağı neredeyde 1,5-2 katı vardı herhalde 1.9 D'nin...

@Beyaz306 motor değiştirmek oldukça maliyetli bi iş... Bir de bir sürü prosedürü var... Turbo taktır aracına dicem ama sanırım o motorlardaki sorun sadece turbo ile sınırlı değil. Kabaca bi maliyet hesabı dersen 7 ila 9 bin liraya mal olur sanırım... Çıkma sağlam motor bulursan da prosedür işi acayip yorar seni. Onun da maliyeti 3/5 oranında falan olur tahminim 0 motora göre. Yani iyisimi siz aracı elinizden çıkarıp sorunsuz bir araç almaya bakın veya 1500-2000 liraya motoru yaptırıp bi süre daha kullanın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neowho -- 2 Ocak 2010; 15:40:55 >

• Düz dizel motorları kullanırken dikkat etmek lazım. hararet yaptırmaya gelmez. sahibi olduğum arac e200 dizel mercedes 165.000 km de düz dizel 75 beygir. Ne bir üfleme var ne yağ yakar. Gecen temmuz ayında 2000 km yol yaptık bir gram yağ eksiltmedi cok da güzel calışıyor. Aracındaki motorun limitlerinin farkında olarak kullandıkdan ve bakmımlarınıda yaptırdıksan sonra sorun cıkartmaz. Şu da var aracımın bugün motorunu yeniletmek istesem orjinal parcalarıyla değiştircek olsam parcaya vericeğim fiyat 1300 lira zincir devirdaim hepsi dahil. usta ve diğer işciliklerle beraber 2,500 liraya geliyor.
    Kimse kalkıpda 80,000 km de motor biter filan demesin.Bu kadar kısa ömürlü olan bu dayanıksızlıkda demek olur ozaman Dizel motorların kullanıldıkları alanlara bir bakmal lazım.
  • balanced blue adlı arkadasımız çok mantılı konusmus bncede 80.000 de hiç bi araba motor devirmez hem o kadar şirket arabası görüyoruz düz dizel olan adamlar salak mı o zaman ondan alsın herkez şirket arabalarının ne kadar yol aldını bilir fiat doblo düz motor şu an 130.000 nde bizde motordada hiç bi sorun yok bn sadece bilgim olsun die sordum bu soruyuu sağolun arkadaslar
  • 1- Eşit şartlarda Dizel motorların ömrü Benzinli motorlar ile kıyaslanmıyacak kadar uzundur.
    2- Turbosuz Dizellerin ömrünün kısa olduğu Tamamen saçma.

Kusura bakmayında hani meşhur bir mantık hikayesi vardır ya. Dağda bir tane siyah keçi görmüşsün sonra diyorsun ki tüm keçiler siyahtır.

Evet Kangonun düz dizel motoru çok lanet bir motordur. Çevremde bu yüzden çok mağdur insan gördüm
    Keza Fiatın otomobillerinde kullandığı eski tip dizel motoruda aynıdır.

Ama bu tamamen markalara has bir durumdur. Daha sonra yaptıkları hataların farkına vardılar ve o zamanda Turbolu motorlar yaygınlaştıkları için hatalarınıda düzeltip. Turbolu versiyonlarını piyasaya sürdüler.

Bence lisede coğrafya,Edebiyat,Beden eğitimi gibi tüm dersleri kaldırıp MAntık dersini koymaları lazım. Bizim Toplumun genel problemi

• bir ay içinde citroen saxo dizel almayı planlıyorum. araştırabildiğim kadarıyla düz dizel ve 300-400 bin km arası yol yapabiliyormuş. yani burada söylenenlerle çelişiyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.