Şimdi Ara

Fiat 500L Rockstar vs. Kia Soul vs. Renault Captur

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
2.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba, engelli ötv indirimiyle araç almak istiyoruz. Gerek yerden yüksek gerek tavanının yüksek olması dolayısıyla yaptığımız araştırmalarla Fiat 500L, Kia Soul, Renault Captur ve Skoda Yeti modellerinde kaldık ancak Yeti'nin sıfır dizel otomatiği piyasada olmadığından elemek zorunda kaldık. Sedan araçlar hem yere çok yakın hem de tavanları çok alçak. Sportage vs deli para.. Bizim için mpv veya crossover şeklinde olması, dizel otomatik olması (yılda 15bin km garanti yaparız ve lpg'yi istemiyoruz), piyasa fiyatının 90bin hadi bilemedin opsiyonlarla en çok 105bin olması gerekli. Şu an 2010 model Fiorino 1.3 Dualogic var. Fiat'ın yarı otomatiğiyle sıkıntımız yok. Dilinden anlayınca sürmesi eğlenceli.. Tek sıkıntı sıcak havalarda vitese geçmeme yolda kendini boşa alma 3.vitesten yukarı çıkamama sorunu yaşıyorduk (Bu sorunumuzun olmadığı hali ). Vites için hala servise gidemedim..

Kia Soul: 104bin
    Kia Soul 1.6 DCT Dizel Teknik Özellikler

Fiat 500L Rockstar: 103bin
    Fiat 500L 1.3 Dualogic Rockstar Teknik Özellikler

Renault Captur: 100bin
    Renault Captur 1.5 EDC Teknik Özellikler

Sizin tavsiyeniz yada tercihiniz nedir?
    Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar

GÜNCEL LİSTE:
    2016 model Citroen C4 Picasso - AT - 126.390 TL. (Pazarlıkla 110bin altına inebilir)
    2017 model Kia Soul - DCT - 104.000 TL
    2017 model Peugeot 2008 - EAT - 103.037 TL
    2017 model Fiat 500L - Dualogic - 101.650 TL
    2017 model Ssangyong Tivoli - AT - 98.000 TL (Şanzıman türünü bilmiyorum)
    2018 model Skoda Yeti - DSG - ?? TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castor10400 -- 20 Mart 2017; 16:38:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kadjar dCi edc touch paket 2016 alınabilir gibi. Bütçeyi zorlamazsa çok tercih edilebilir.

• Ne Captur'e ne de Kia'ya o para verilmez, illa 3 seçenekten birisi diyorsan 500L derim. Ben yine de size HB önereceğim. 2016 model sıfır C4 dizel otomatik Confort Tekno Plus 90.000 tl'ye bayi bırakıyor. Motor, şanzıman ve konfor açısından diğer 3 arabadan da üstündür. Yada yukarıda bahsedildiği gibi Kadjar da bakabilirsiniz.

• Yine 2016 model C4 Grand Picasso full dizel otomatik de bakabilirsiniz. 118-120 bin arası fiyatı ama genişlik ve kullanışlılık efsane.

• quote:

Orijinalden alıntı: entigin

Ne Captur'e ne de Kia'ya o para verilmez, illa 3 seçenekten birisi diyorsan 500L derim. Ben yine de size HB önereceğim. 2016 model sıfır C4 dizel otomatik Confort Tekno Plus 90.000 tl'ye bayi bırakıyor. Motor, şanzıman ve konfor açısından diğer 3 arabadan da üstündür. Yada yukarıda bahsedildiği gibi Kadjar da bakabilirsiniz.

C4 tavan yükseliği sunduğum seçenekler kadar yoktur sanırım. yerden yüksekliği nasıl?
  • illa bu 3 seçenekse aralarından en alınabilir olanı kia soul. Aceleniz yoksa kia nin hibrit suv u niro gelecek. Fiyati ne olur bilmiyorum ama dediğim gibi acil değilse beklemekte fayda var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yine 2016 model C4 Grand Picasso full dizel otomatik de bakabilirsiniz. 118-120 bin arası fiyatı ama genişlik ve kullanışlılık efsane.

C4 Picasso candır ama ne yazık ki 105 binden 1 kuruş fazla veremem
  • quote:

Orijinalden alıntı: altaygencaslan

quote:

Ne Captur'e ne de Kia'ya o para verilmez, illa 3 seçenekten birisi diyorsan 500L derim. Ben yine de size HB önereceğim. 2016 model sıfır C4 dizel otomatik Confort Tekno Plus 90.000 tl'ye bayi bırakıyor. Motor, şanzıman ve konfor açısından diğer 3 arabadan da üstündür. Yada yukarıda bahsedildiği gibi Kadjar da bakabilirsiniz.

C4 tavan yükseliği sunduğum seçenekler kadar yoktur sanırım. yerden yüksekliği nasıl?

Onu da görmüştüm ama hibrit'ler her zaman pahalı oluyor. Acaba Skoda Yeti'yi mi beklesek diyorum ama bir yandan da "kim bilir o da ne kadara gelir" diye düşünüyorum.

• Bu modellerin hepsi B sınıfı yerden biraz yüksek olması dışında bir esprisi olmayan araçlar, yerden 10 cm yükseltip fiyatı 20 bin arttırıyorlar. Eğer biraz olsun SUV olsun istiyorsanız C sınfına yönelin derim. Bütçeniz dahilinde bulunabilir bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Efective

Bu modellerin hepsi B sınıfı yerden biraz yüksek olması dışında bir esprisi olmayan araçlar, yerden 10 cm yükseltip fiyatı 20 bin arttırıyorlar. Eğer biraz olsun SUV olsun istiyorsanız C sınfına yönelin derim. Bütçeniz dahilinde bulunabilir bence.

Önerilere açığız.. Saydığım özelliklerde C sınıfı SUV önerebileceğiniz araç varsa paylaşır mısınız?
  • https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-renault-2016-kadjar-1.5-dci-edc-touch-muson-paket-412340074/detay
    Kısa bir göz gezdirmeyle piyasasına baktım sıfır gibi 3-5 bin kmde kadjarlar bütçeniz dahilinde. Tabi sıfır bayi fiyatı nedir bilmiyorum isterseniz gidip bir test sürüşü yapıp fiyat alın. Capturdan 3 gömlek kaliteli bana sorarsanız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Efective

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-renault-2016-kadjar-1.5-dci-edc-touch-muson-paket-412340074/detay
    Kısa bir göz gezdirmeyle piyasasına baktım sıfır gibi 3-5 bin kmde kadjarlar bütçeniz dahilinde. Tabi sıfır bayi fiyatı nedir bilmiyorum isterseniz gidip bir test sürüşü yapıp fiyat alın. Capturdan 3 gömlek kaliteli bana sorarsanız.

Ne yazık ki 2.el alma şansım yok zira ötv indiriminden yararlanmak istiyoruz. Alacağım aracın piyasa fiyatı maksimum 105 bin olması lazım ki bize ÖTV indirimi ile ortalama 70 bine gelsin. Yine de öneriniz için teşekkürler

• quote:

quote:

Yine 2016 model C4 Grand Picasso full dizel otomatik de bakabilirsiniz. 118-120 bin arası fiyatı ama genişlik ve kullanışlılık efsane.

Bayilere fiyat sordunuz mu? 2016 kalan var ise güzel indirim olabilir.

Yukarıdaki araçlardan birisi olacak ise Kia Soul derim, iç hacmi geniş-ferah, donanım ve işçilik de güzel.
  • Güven Turbo Ltd. Tüm motorlarda montaja giren orijinal markaların Garrett- KKK – SCHWITZER –MİTSUBISHI –HOLSET-IHI Turbolarının Türkiye Distrübütörüve Yetkili satıcısıdır.

2002 yılındaticarihayatınabaşladığıgündenbuyanabüyümegrafiğindekiistikrarısürdüren Güven Turbo; “ticarettegüvenvedürüstlük” esasınıkendinefelsefeedinmiştir. Bu yaklaşımla, dünyastandartlarındakalitesikanıtlanmışorijinalturboşarjürünleriniTürk Otomotiv sanayiilebuluşturmamisyonuylahareketetmektedir.
    Güven Turbo’yubazıbenzerlerindenayrılantemelözelliklerindenbiriorijinalliğindenşüpheduymayacağınız, kalitelivegenişürünyelpazesistoğunu, müşterimemnuniyetiesasıylaharmanlayarakhızlıveözenlibirşekildehizmetsağlamasıdır.Ötetaraftanyıllariçindebiriktirdiğibilgivetecrübesiyle siparişdesteğivesorunçözmekonularında da müşterilerinedestekolmaktadır.
    İşletmemizbuanlayışvekaliteyisadecesiparişesnasındadeğil,satışvehizmetsüreçlerini de içinealanbütünkurumsalboyutlardagerçekleştirmeyihedeflemektedir. Bunusağlamakiçin her çalışanımız, işinisahiplenmek ,sorumlulukalmak , inisiyatifkullanmak , alanındagereklibütünbilgivebecerileresahipolmakzorundadır. Kalitevehizmetkadarönemlibirdeğer de onuuygunbirmaliyetvefiyatlasunmaktır. Bu kendimizdençokmüşterilerimiziçinsahipolduğumuzbirsorumlulukduygusudur.Açıklık ,ŞeffaflıkveDürüstlükdeğerleriileişyapmailkemiz müşterilerimizinbizeduyduklarıgüvenidoğuranentemelözelliklerimizdir. Tümişvehizmetlerimizdebunukorumakgerektiğininbilincindeyizvebubilinçlehareketetmeyedevamediyoruz…
    Vizyonumuz ;
    Orijinal, güvenilirvegenişürünyelpazemizi, kalitedenödünvermeyenhızlıhizmetanlayışıylamüşterilerimizeulaştırmak, busüreçtemüşteribeklentilerininüstüneçıkarakkoşulsuzmüşterimemnuniyetisağlamak.
    Misyonumuz ;
    Müşterilerimizinzamanınavehaklarınasaygıduymak, tümsüreçlerimizboyuncaşeffaf, dürüst, güvenilirhizmetanlayışıileevrenseldeğerlereolansorumluluklarımızıyerinegetirmektir.
    Firma Politikamız ;
    Müşteribeklentilerini her defasında ,zamanındave tam olarakkarşılamak ; güvenilir, kaliteli, fonksiyonelaçıdanmüşterimemnuniyetinienüstdüzeydesağlayacakhizmetisunmaktır.
    Hizmettegüven , müşterimemnuniyeti, kalite , hızvestabiliteprensiplerinebağlı , etikdeğerleriolan, müşteriodaklıçözümlereönemveren , sosyalsorumluluksahibiturboşarjihtiyaçlarınıtekeldençözebileceğiniz, alanındauzmanhizmetsağlayıcısı olmakve %100 müşterimemnuniyetiesasıylahareketetmektir.

Güven Turbo gösterdiğinizyakınilgivedesteğinizdenötürüteşekküredereksizlerebugünvegelecektehizmetvermeyedevamedecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

quote:

Yukarıdaki araçlardan birisi olacak ise Kia Soul derim, iç hacmi geniş-ferah, donanım ve işçilik de güzel.

C4 Picassoyu ben de çok seviyorum ancak internet sayfasında 126 binden başlayan fiyatlar deyince bilgisayarın fişini çektim Kaldı ki opsiyonu da eklenmemiş. Bi cam tavan fena olmazdı mesela ama deli paralar. Ama siz 2016'dan kalan araçlar pazarlıkla uygun fiyatlara veriliyor diyorsunuz öyle mi? Hangi bayide 2016 araç kalmış nasıl öğrenebilirim? Bayileri tek tek gezmem mi gerekir?

• entigin E kullanıcısına yanıt
    Güven Turbo Ltd. Tüm motorlarda montaja giren orijinal markaların Garrett- KKK – SCHWITZER –MİTSUBISHI –HOLSET-IHI Turbolarının Türkiye Distrübütörüve Yetkili satıcısıdır.

2002 yılındaticarihayatınabaşladığıgündenbuyanabüyümegrafiğindekiistikrarısürdüren Güven Turbo; “ticarettegüvenvedürüstlük” esasınıkendinefelsefeedinmiştir. Bu yaklaşımla, dünyastandartlarındakalitesikanıtlanmışorijinalturboşarjürünleriniTürk Otomotiv sanayiilebuluşturmamisyonuylahareketetmektedir.
    Güven Turbo’yubazıbenzerlerindenayrılantemelözelliklerindenbiriorijinalliğindenşüpheduymayacağınız, kalitelivegenişürünyelpazesistoğunu, müşterimemnuniyetiesasıylaharmanlayarakhızlıveözenlibirşekildehizmetsağlamasıdır.Ötetaraftanyıllariçindebiriktirdiğibilgivetecrübesiyle siparişdesteğivesorunçözmekonularında da müşterilerinedestekolmaktadır.
    İşletmemizbuanlayışvekaliteyisadecesiparişesnasındadeğil,satışvehizmetsüreçlerini de içinealanbütünkurumsalboyutlardagerçekleştirmeyihedeflemektedir. Bunusağlamakiçin her çalışanımız, işinisahiplenmek ,sorumlulukalmak , inisiyatifkullanmak , alanındagereklibütünbilgivebecerileresahipolmakzorundadır. Kalitevehizmetkadarönemlibirdeğer de onuuygunbirmaliyetvefiyatlasunmaktır. Bu kendimizdençokmüşterilerimiziçinsahipolduğumuzbirsorumlulukduygusudur.Açıklık ,ŞeffaflıkveDürüstlükdeğerleriileişyapmailkemiz müşterilerimizinbizeduyduklarıgüvenidoğuranentemelözelliklerimizdir. Tümişvehizmetlerimizdebunukorumakgerektiğininbilincindeyizvebubilinçlehareketetmeyedevamediyoruz…
    Vizyonumuz ;
    Orijinal, güvenilirvegenişürünyelpazemizi, kalitedenödünvermeyenhızlıhizmetanlayışıylamüşterilerimizeulaştırmak, busüreçtemüşteribeklentilerininüstüneçıkarakkoşulsuzmüşterimemnuniyetisağlamak.
    Misyonumuz ;
    Müşterilerimizinzamanınavehaklarınasaygıduymak, tümsüreçlerimizboyuncaşeffaf, dürüst, güvenilirhizmetanlayışıileevrenseldeğerlereolansorumluluklarımızıyerinegetirmektir.
    Firma Politikamız ;
    Müşteribeklentilerini her defasında ,zamanındave tam olarakkarşılamak ; güvenilir, kaliteli, fonksiyonelaçıdanmüşterimemnuniyetinienüstdüzeydesağlayacakhizmetisunmaktır.
    Hizmettegüven , müşterimemnuniyeti, kalite , hızvestabiliteprensiplerinebağlı , etikdeğerleriolan, müşteriodaklıçözümlereönemveren , sosyalsorumluluksahibiturboşarjihtiyaçlarınıtekeldençözebileceğiniz, alanındauzmanhizmetsağlayıcısı olmakve %100 müşterimemnuniyetiesasıylahareketetmektir.

Güven Turbo gösterdiğinizyakınilgivedesteğinizdenötürüteşekküredereksizlerebugünvegelecektehizmetvermeyedevamedecektir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

quote:

C4 Picassoyu ben de çok seviyorum ancak internet sayfasında 126 binden başlayan fiyatlar deyince bilgisayarın fişini çektim Kaldı ki opsiyonu da eklenmemiş. Bi cam tavan fena olmazdı mesela ama deli paralar. Ama siz 2016'dan kalan araçlar pazarlıkla uygun fiyatlara veriliyor diyorsunuz öyle mi? Hangi bayide 2016 araç kalmış nasıl öğrenebilirim? Bayileri tek tek gezmem mi gerekir?

2016 modeller 110.800TL den başlayan fiyatlı, eğer bayide var ise indirime göre düşünülebilir. Bayileri arayıp sormaktan başka yolu yok, neticede vereceğiniz para az değil, iyi ve uygun araca ulaşmak için 10-15 yer aranabilir.

*Geçmiş yıllar; geçen yıl listesi üzerinden citroen'de 14.000TL indirim aldım. Kia'dan da güzel indirim alabilirsiniz, mutlaka sorun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 20 Mart 2017; 11:31:41 >

• Panthér kullanıcısına yanıt
    Evet arabalar artık neredeyse ev fiyatına.. Hiç sorun olmaz aramak sormak. Öneriniz için teşekkürler C4 Picasso için en iyisi marmara bölgesi bayilerinin bir listesini çekip en yakından en uzağa doğru tek tek aramak ve fiyat almak.
  • Tavan yüksekliği o kadar yok ama aman aman da fark yok sonuçta diğerleri B suv. C sınıfı araçların ise omuz yüksekliği ve diz mesafesi daha iyidir. C4 özelinde ise bagaj hacmi 408 lt ve çok kullanışlı. Bayiye gidip denemenizi tavsiye ederim.
  • Ankara Bayraktar 7 kişilik makyajlı Grand Picasso'ya tüm paketler eklenmiş haline 117.000 TL fiyat verdi. 5 kişilik olanları daha uygun olabilir, arayın pazarlık edin çok ciddi indirimler olabiliyor.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.