Şimdi Ara

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (397. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
8.868
Cevap
131
Favori
752.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 395396397398399
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende yoktu. Sordum forum da ama kimse cevap vermedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dinchr

Bende yoktu. Sordum forum da ama kimse cevap vermedi.

Güzel günlerde olsun. Yoksa gerekli tabi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dinchr D kullanıcısına yanıt
    Standart değil mi muhafaza? Benim plastik olanı arazi de kırılmaya başlayınca bende demir taktırdım fakat altını sürttükçe zamanla ses yapmaya başladı. Alttan zamanla ses gelirse aklında olsun muhafazadandır

• Atl@s kullanıcısına yanıt
    2013 Manuel popstar var bende. Bu araçlarda kronik sorun yok. Tavsiyem rockstara yönelin bizim araç bazı yerlerde alçak kalıyor ve rockstardaki traction özelliği müthiş özellik. Euro 6 lar 95 beygirlik olanları.

• Arkadaşlar 2013 Dizel Otomatik Popstar ile aranıza yeni katıldım, konuyu baştan sonra bir okuyacağım müsait zamanda.

Takipteyim.
  • talsuv61 T kullanıcısına yanıt
    donanıma açıkcası çok önem vermiyorum o nedenele popstar yeterli zaten asfalttan çıkan birisi değilim pek, bugün bi 1.6 dizel buldum sahibi 1000 tl için nazlandı bende üstünde durmadım pek bakalım kısmet artık.
  • Arkadaslar ix35 te on tarafta sensor vardi cok iyi oluyordu takilma imkani varmi acaba birde garanti uzatan varmi kaca uzatiyorlar

• Mrb arkadaşlar,
    Bir sorunum var gibi.. Erciyes'ten bayır aşağı inerken (15-20 km falan ve hava da kar yağışlıydı) hararet göstergesi neredeyse 0'a kadar indi. İndikten sonra da 3-4 dk içinde ibre çabucak ortaya geldi. (Normalde şehir içi düz yolda hiçbir sorun yok. İbre hep ortada). Sanki termostatta sorun var gibi. Kayseri'deki Fiat yedek parçacılarında termostatı bulamadım. Orijinalini getirttirelim diyorlar 318 TL'ye. Servise henüz sormadım ama galiba fiyatı daha pahalıdır. Forumlarda yaptığım araştırmaya göre bu durumu havanın soğukluğuna bağlayanlar da var, termostat kesinlikle bozuk diyenler de var.. Daha önce başınıza buna benzer bir şey geldi mi? Termostatta sorun varsa şehir içinde de hararet ibresi hep ortada sabit kalmaz, bozuk olduğu buradan da anlaşılır diyorlar forumlarda ama bende böyle bir sorun yok. Servis, termostatta arıza olup olmadığını kesin olarak tespit edebilir mi sizce?Sanayideki ustam termostat bozuk, değiştirelim diyor ama bir de sizin fikrinizi almak istedim.(Aracım 2013 Rockstar 1.6 Dizel 105 P).

Teşekkürler..

• pm204 kullanıcısına yanıt
    Selam, ben temmuz ayında uzatılmış garantiyi 4.ve 5.yıl/150.000km gold plan paketi 1999tl yerine 1178tl ye yaptırmıştım. Daha yakın tarihli yaptıranlar vardır.Kampanya sürekli oluyor ve servise uzatacağınızı söylerseniz size haber veriyorlar.
  • saberay S kullanıcısına yanıt
    Kalorifer çalışıyorken böyle yapıyorsa bence normal durum. Yanlış hatırlamıyorsam geçen sene bende de karlı çok soğuk havalarda böyle olmuştu.

Düşüncem düşük hızlarda ve çok soğuk havalarda motor sıcaklığını içeri verdiği için, motor soğuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: talsuv61

Kalorifer çalışıyorken böyle yapıyorsa bence normal durum. Yanlış hatırlamıyorsam geçen sene bende de karlı çok soğuk havalarda böyle olmuştu.

Düşüncem düşük hızlarda ve çok soğuk havalarda motor sıcaklığını içeri verdiği için, motor soğuyor.

Bana da öyle geliyor Acaba diğer arkadaşlar ne düşünüyor?
  • Normal hocam bu şekilde olması bir sorun yok. Boşuna değiştirmeyin termostatı.
  • talsuv61 T kullanıcısına yanıt
    O kadar düşmesi normal değil. Kolariferle düşen sıcaklığı ataç ayarlar. Derece dibe indiyse ortada sorun var. Termostat yanlış zamanda açıp kapama yapıyor sanırım.

• ali119 kullanıcısına yanıt
    Karlı havada 15-20 km gaza basmadan cut-off ile rampa iniyorsunuz. Dolayısıyla motor yakıtla değil, eğimden dolayı tekerleklerin hareketinden kaynaklanan motora dönme hareketi veriyor. Yakıt odalarında gaza basarak yanma olmadığından motor soğuk havanın etkisiyle buz gibi oluyor. Dizel motor için normal bir durum tamamen sıfıra inmesi.
  • feedbackx kullanıcısına yanıt
    Cut off olayı sadece dizelde değil benzinlide de var. 20 km boyunca hiç gaza basılmadan inilecek yer var mı? Soğuk motorda aşınma çok olur. Araba yakıt püskürtmeden o kadar yol gideceğini sanmıyorum. Neyse arkadaş bira daha binsin belli olur ne olduğu.

• ali119 kullanıcısına yanıt
    Benzinli de yok demedim. Dizel motorlar yapısı sebebiyle benzinli araçlara göre geç ısınır çabuk soğur. Bursa merkezden Uludağ oteller bölgesi 30 km. Yukarıdan aşağı inerken gaza basmiyorsunuz haliyle. Havanin soğuk olması sebebiyle sadece tekerlek dönüşü motoru döndürüyor.Dolayısıyla aşağı inene kadar motor sıcaklığı neredeyse sıfıra iniyor. İnince de gaza basınca normal sıcaklığına ulaşıyor. Arkadaşın başına gelen olay tamamen bu. Termostat bozuk falan değil. Yeter ki rampa olsun araç 100 km de gider böyle 200km de.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali119

Cut off olayı sadece dizelde değil benzinlide de var. 20 km boyunca hiç gaza basılmadan inilecek yer var mı? Soğuk motorda aşınma çok olur. Araba yakıt püskürtmeden o kadar yol gideceğini sanmıyorum. Neyse arkadaş bira daha binsin belli olur ne olduğu.

"Cut off" olayı doğrudur. Dediğiniz gibi neredeyse gaza hiç basılmadan(1-2 yer hariç) inilebiliyor. Şehirde tekrar kullandım, hiçbir sorun yok. Tuhaf bir durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: feedbackx

Benzinli de yok demedim. Dizel motorlar yapısı sebebiyle benzinli araçlara göre geç ısınır çabuk soğur. Bursa merkezden Uludağ oteller bölgesi 30 km. Yukarıdan aşağı inerken gaza basmiyorsunuz haliyle. Havanin soğuk olması sebebiyle sadece tekerlek dönüşü motoru döndürüyor.Dolayısıyla aşağı inene kadar motor sıcaklığı neredeyse sıfıra iniyor. İnince de gaza basınca normal sıcaklığına ulaşıyor. Arkadaşın başına gelen olay tamamen bu. Termostat bozuk falan değil. Yeter ki rampa olsun araç 100 km de gider böyle 200km de.

Valla benim de kafam karıştı. Fiat Servisindeki ustayla görüştüm. Hararetin o kadar düşmemesi lazım dedi. Getir bir bakalım dedi(Termostatın bozuk olmadığını nasıl anlayacak, acaba söküp paslanıp paslanmadığına veya contasına mı bakacak? Diyelim ki bir arıza yok, işçilik parası vereceğiz bir sürü:)) Daha sonra yedek parça bölümüne bağlandım. Termostatın 300 kusür lira olduğunu söyledi. Ayın 8'ine kadar sayım varmış. Sayım bitince sipariş verilebiliyormuş. O da 1 hafta sürermiş. Yani 15 gün falan beklersin dedi..
    İnşallah senin dediğin gibi sağlamdır umarım, çünkü şehir içinde hiçbir sorun yok. Sorun olsaydı şehir içinde de ibrenin oynaması gerekir diye okumuştum. Bir de şu var: O gün abimgil de vardı.Kia 1.6 dizel var onda. Bayır aşağı inerken (yolun sonlarına doğru) seyir halinde aradım. Senin hararet nasıl dedim. Biraz düşmüş dedi, 80 derecelerde falan dedi..Peki onun ki niye benimki kadar düşmedi o zaman? (Başka forumlarda da yazıyor en fazla 10 derece düşebilir, 10 dereceden aşağı düşmemesi gerekir diye. Galiba VW forumlarındaydı). Acaba arabadan arabaya değişen bir şey mi bu?? Şu an servise gidip gitmemekte kararsız kaldım.(Utanmasam taa Erciyese tekrar çıkıp bir daha deneyeceğim )

• Eğer termostat bozuksa genel olarak 90da sabit durmaz. 90 nın altında bir yerlere 70-80 lere kadar çıkar hızlanınca daha da düşebilir. Bozuk olsaydı şehir içinde de aynı sorunu yaşardınız. Servis ancak bu şekilde anlar durumu. Kia için birşey diyemeyeceğim sonuç olarak termostat devirdaimde dönen su sıcaklığını gösteriyor. Kianın izolasyonu daha iyi olabilir. Benim 500L ile uludağdan karlı dönemde indiğim zaman oldukça düşüyor. Ancak sıfıra kadar düşmedi tabi yine bir 30 derecelerde kalmıştır.
  • saberay S kullanıcısına yanıt
    Sıfıra kadar inmesi biraz tuhaf olsa da, araba hangi şartlar içindeydi tam olarak bilmiyoruz. Bence bu kadar takma kafana. Belki de senin araba zaten soğuktu

• 
Sayfa: önceki 395396397398399
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.