Şimdi Ara

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (395. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
8.869
Cevap
131
Favori
752.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 393394395396397
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sinyal verip direksiyonu çevirince tık tık sesleri geliyor direksiyondan. Sinyal vermeyip cevirince herşey normal.
    Bu durumu yaşayan var mıdır?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: adioses

Sinyal verip direksiyonu çevirince tık tık sesleri geliyor direksiyondan. Sinyal vermeyip cevirince herşey normal.
    Bu durumu yaşayan var mıdır?

Sinyal rolesinin sesidir.

• omentum O kullanıcısına yanıt
    Sinyal sesi değil ama birşeyler biryerlere sürtünüyormuş gibi

• Ascomba kullanıcısına yanıt
    Hocam mesakı yeni gördüm benim araçta da geri vites kamerası ve radyo geç açılmaya başlamıştı. Geçen hafta radyo garantiden onarıma gitti. Parça değişimi yapıldı. Ama bu seferde geri görüş kamerası görüntü açısı daraldı tekrar söküldü bakalım ne zaman gelecekbilimiyorum.
  • ö.rümcek kullanıcısına yanıt
    Teyp ekranı kendiliğinden geri geldi şimdi sıkıntı yok hacam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bir sorum olacak;

bizim start stop aküden bir başka aküye takviye yapsak sıkıntı olur mu? hem aküye zarar açısından hem de bizim araçlarda elektronik aksam fazla, onlara zarar açısından.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ascomba

Teyp ekranı kendiliğinden geri geldi şimdi sıkıntı yok hacam

uconnet yada teyp parça değişimi oldu. yazılım yüklendi ekran küçüldü. mşu an garantiden teyp değişii bekliyorum.resimler facebook 500l grubuda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ö.rümcek -- 5 Aralık 2017; 20:48:28 >
  • merhaba, Motor yagı, yağ filtresi, hava filitresi polen filitresi tüm malzeme orjinal polen filitresi hariç, yağ 100 tl selenia partiküllü, hava filtresi grat 38 tl , yağ filitresi 30 polen 10 tl renonun. işçilik yok evde halletim. bakım ışıgı arıza tespit cihazı var onunla sıfırladım. toplam:178 tl ;)
  • 60000km 1.6 dizel bakimi arti start stop aku 72 amp 1400...06.12.2017

• quote:

Orijinalden alıntı: turgut213

quote:

Orijinalden alıntı: kubilaykom

Herkese merhabalar. Arkadaşlar 2013 Duolocig Rockstar aracım var. Forumda daha önce okumuştum.Fakat şimdi bulamadığım için sizlerden bilgi almak istiyorum: Direksiyonu sağa-sola döndütdüğümde ses geliyor ve sanki biraz sertleştide. Problemin kronik olduğu ve aracın garantisi bitmiş olsa da değişim yapılacağı yazılmıştı. Konu hakkında bilgi verebilir misiniz? İyi akşamlar.

sol taraf amörtisör takozu olabilir bende de aynı sorun oluşmuştu onu değiştirdim halloldu o da kronik fiat araçlarının sorunu

Merhaba, direksiyonu çevirirken gelen tikirti 2 haftadir bende de var. Bir turlu zaman bulup servise gidemedim. Garanti biteli 1 yil oldu. Bu problem icin servis sorun cikarmadan kronik problem diyerek yapiyor mu yoksa kavga etmek gerekti mi?

Bir de yakin zamanda 60.000 bakimi yaptiran varsa yapilanlari ve fiyat paylasabilir mi? Pendik Kirmak oto 1250 civarinda tutar dedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: omentum

60000km 1.6 dizel bakimi arti start stop aku 72 amp 1400...06.12.2017

Hocam bakim kapsaminsa yapilanlari yazabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: aytekutku

merhaba, Motor yagı, yağ filtresi, hava filitresi polen filitresi tüm malzeme orjinal polen filitresi hariç, yağ 100 tl selenia partiküllü, hava filtresi grat 38 tl , yağ filitresi 30 polen 10 tl renonun. işçilik yok evde halletim. bakım ışıgı arıza tespit cihazı var onunla sıfırladım. toplam:178 tl ;)

Ben mazot filtresi dahil 265 TL yaptırdım. Ki mazot filtresi 90 TL. Bütün ürünler orijinal. Yağ Mobil 1 ESP.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hugo__mboy

quote:

merhaba, Motor yagı, yağ filtresi, hava filitresi polen filitresi tüm malzeme orjinal polen filitresi hariç, yağ 100 tl selenia partiküllü, hava filtresi grat 38 tl , yağ filitresi 30 polen 10 tl renonun. işçilik yok evde halletim. bakım ışıgı arıza tespit cihazı var onunla sıfırladım. toplam:178 tl ;)

Ben mazot filtresi dahil 265 TL yaptırdım. Ki mazot filtresi 90 TL. Bütün ürünler orijinal. Yağ Mobil 1 ESP.

Gercekten merak ettigim icin soruyorum. Mobil1 esp en az 100tl, mazot filtresi 90tl (demisiniz ama servisten sadece filtreyi almak isterseniz 140kusur lira istiyorlar), geri kalan 75tl yi de 3 adet filtre ve iscilige vermissiniz. Tum parcalarin da orjinal oldugunu soyluyorsunuz. Bana pek mantikli gelmedi acikcasi. Ben mi hesap hatasi yapiyorum?

• Serviste yaptırmadim tabi ki hocam. Servis mazot filtresi hariç 900 TL istedi 40 bin bakımına. Yıllardır tanıdığım Olcay oto diye Castrol bayii var. Aynı zamanda bütün bakım ürünleri mevcut. İşçilikleri de kendileri yapıyor ücretsiz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2015 model 500L living kullanıcısıyım. Aracımı aldığımdan beri ara ara yolda giderken bir anda start/stop devre dışı, dsg devre dışı vs diye bir anda bütün herşey alarm veriyır ve en sonunda motor ışığı yanıp kalıyorum. Kontağı kapatıp tekrar çalıştırdığımda motoru kontrol ettirin gibi ibr uyarı çıkıyor ama düzeliyor çoğu zaman. Bazen birkaç defa üst üste aynı şey oluyor. Servise götürdüm bişi bulamadılar. Bu gibi bir sorun yaşayan ve nedeni ile çözümünü bilen var mıdır?

• nilayers kullanıcısına yanıt
    Geçen gece bende de oldu aynı durum. Sorun aküden. Hatta o gün araba çalışmadı bir daha yolda kaldı. Çekici çağırıp sanayiye çektirdim. Akuyu olctuler ve yetersiz dediler. Değiştirince akuyu araba çalıştı ve o hataların hepsi gitti.

• Airbag arizasi emniyet kemerinden kaynaklaniyormus

• quote:

Serviste yaptırmadim tabi ki hocam. Servis mazot filtresi hariç 900 TL istedi 40 bin bakımına. Yıllardır tanıdığım Olcay oto diye Castrol bayii var. Aynı zamanda bütün bakım ürünleri mevcut. İşçilikleri de kendileri yapıyor ücretsiz.

Merhaba ,bir daha ki bakım için parçaları siz bizim adımıza satın alın. Orjinal ürünleri bu fiyata madem alabiliyorsunuz bize de faydası olur. Ancak motor yağını selenia olarak kullanmakta fayda var.
  • Merhaba 1.3 multijet 2013 rockstar yarı otomatik aracım yazılım yaptıran oldumu 85 bg - 110 bg 200 tork - 250 tork oluyor diyor chip ve yazılımcılar yaptıran var mı ? performansttan memnunmusunuz tavsiye edermisiniz. rakamlar yazılım 650 tl chip 1100 tl civarlarında buldum.
  • quote:

quote:

Serviste yaptırmadim tabi ki hocam. Servis mazot filtresi hariç 900 TL istedi 40 bin bakımına. Yıllardır tanıdığım Olcay oto diye Castrol bayii var. Aynı zamanda bütün bakım ürünleri mevcut. İşçilikleri de kendileri yapıyor ücretsiz.

Merhaba ,bir daha ki bakım için parçaları siz bizim adımıza satın alın. Orjinal ürünleri bu fiyata madem alabiliyorsunuz bize de faydası olur. Ancak motor yağını selenia olarak kullanmakta fayda var.

Orijinal derken şunun altını çizeyim. Opar filtrelerini Fil Filtre üretiyor. Opar dışında bir çok markaya daha üretim yapıyor. Benim bahsettiğim yer de Fil Filtre ana bayii aynı zamanda. Benim taktığım ürünler de Fil marka. Opar ile aynı arada ki tek fark Oparın logosu var Opar filtrelerinde. :)

• 
Sayfa: önceki 393394395396397
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.