Şimdi Ara

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (399. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.864
Cevap
131
Favori
750.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 397398399400401
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 2013 benzinli cam tavanlı düz vites versiyonu 51500 liraya sizce makul mu? araç 55 bin km de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • antrepocu A kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen 50.000 e bırakır.

Ama bir iki daha verip dizelide alınabilir.

Tıklayıp görebilirsiniz:https://www.sahibinden.com/fiat-500-ailesi-500l-1.3-mjet?sorting=price_asc
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Computer

Muhtemelen 50.000 e bırakır.

Ama bir iki daha verip dizelide alınabilir.

Tıklayıp görebilirsiniz:https://www.sahibinden.com/fiat-500-ailesi-500l-1.3-mjet?sorting=price_asc

Cogu arac kazali boyali vs. Dizellerin kmsi cok yuksek, fiyatları da biraz fazla geldi açıkçası.

• antrepocu A kullanıcısına yanıt
    https://www.sahibinden.com/fiat-500-ailesi-500l-1.4?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&sorting=price_asc&utm_source=DonanimHaber

Bunlara baktınız diye düşünüyorum.

1.4 benzinli 95 bg rampalarda biraz yetersiz kalıyor.

Yakıt da sizi biraz üzebilir.

Onun dışında sıkıntı yok.

1.4 benzinli kullanıyorum 20.000 km ortalaması 7.3 litre.

Bence diğer benzinli ve bu hacimdeki araçlara göre oldukça makul tüketim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Computer

https://www.sahibinden.com/fiat-500-ailesi-500l-1.4?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&sorting=price_asc&utm_source=DonanimHaber

Bunlara baktınız diye düşünüyorum.

1.4 benzinli 95 bg rampalarda biraz yetersiz kalıyor.

Yakıt da sizi biraz üzebilir.

Onun dışında sıkıntı yok.

1.4 benzinli kullanıyorum 20.000 km ortalaması 7.3 litre.

Bence diğer benzinli ve bu hacimdeki araçlara göre oldukça makul tüketim.

Teşekkürler ilginiz icin. Dün gordum ve heveslendim açıkçası. 2 gunde tum ilanları ezberledim diyebilirim. Sizce 2013 model benznlinin ederi nedir?

• Araba temizse kazası mazası yoksa alın hayırlı olsun.

Cam tavan olması da artısı.
  • Arkadaşlar. Merhaba. 2017 rockstar. 1.3 "dualocig. Siyah gövde beyaz tavan aracımı yeni aldım. 6.9 /100km şehir dışı normalmi. Aracım yeni 900 km oldu. Urfa ya gittim geldim. Hız sabit otobanda 120 ile. Ortalama yakıt bu sizce normalmi.

banaÇOk geldi....

• Rockstar MG kullanıcısına yanıt
    Benim 2013 1.3 dualogic, haftasonu hiz sabitleyici ile 4.6 lari gordum 1 depoyla 1000 yaptim. Sizinki yeni oldugundan olabilir mi, bilemedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rockstar MG

Arkadaşlar. Merhaba. 2017 rockstar. 1.3 "dualocig. Siyah gövde beyaz tavan aracımı yeni aldım. 6.9 /100km şehir dışı normalmi. Aracım yeni 900 km oldu. Urfa ya gittim geldim. Hız sabit otobanda 120 ile. Ortalama yakıt bu sizce normalmi.

banaÇOk geldi....

normal şartlara göre fazla hız sabitleyici ile 5 litre civarında olması gerekirdi ama yeni araçlar rodaj süresince bir miktar fazla yakabilir. 2000 km sonra bir miktar düşmeye başlayacaktır. yada siz araca tam anlamıyla alışınca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saberay

Mrb arkadaşlar,
    Bir sorunum var gibi.. Erciyes'ten bayır aşağı inerken (15-20 km falan ve hava da kar yağışlıydı) hararet göstergesi neredeyse 0'a kadar indi. İndikten sonra da 3-4 dk içinde ibre çabucak ortaya geldi. (Normalde şehir içi düz yolda hiçbir sorun yok. İbre hep ortada). Sanki termostatta sorun var gibi. Kayseri'deki Fiat yedek parçacılarında termostatı bulamadım. Orijinalini getirttirelim diyorlar 318 TL'ye. Servise henüz sormadım ama galiba fiyatı daha pahalıdır. Forumlarda yaptığım araştırmaya göre bu durumu havanın soğukluğuna bağlayanlar da var, termostat kesinlikle bozuk diyenler de var.. Daha önce başınıza buna benzer bir şey geldi mi? Termostatta sorun varsa şehir içinde de hararet ibresi hep ortada sabit kalmaz, bozuk olduğu buradan da anlaşılır diyorlar forumlarda ama bende böyle bir sorun yok. Servis, termostatta arıza olup olmadığını kesin olarak tespit edebilir mi sizce?Sanayideki ustam termostat bozuk, değiştirelim diyor ama bir de sizin fikrinizi almak istedim.(Aracım 2013 Rockstar 1.6 Dizel 105 P).

Teşekkürler..

aracınızda bir sorun yok, eğer aracınız yokuş aşağı inerken boşta ise(ki bu kesinlikle yanlış) motor hiçbir yüke binmeyip rölanti devrinde çalışacağı için ısınamaz, hava rüzgarlıysa ızgaradan giren hava motorun ısısını da alır.

eğer yokuş aşağı inerken araç viteste ve gaza basılmıyorsa, maksimum torkun altına düşmediği sürece araç gaz vermeyi keser ve motor yakıtsız bir şekilde lastiklerden aldığı güçle dönmeye devam eder. böylece hem araç kompresyon ile yavaşlatılır kontrolsüz yokuş aşağı inmez, hemde yakıt püskürtülmediği için araç hiçbir yakıt harcamaz. e yakıt harcanmayıp patlama olmayınca da doğal olarak ısı üretilmez. eğer termostat bozuk olsaydı hararet 90 derecelere gelmezdi. ya açılamadığı için hararet yapardı yada sürekli açık kaldığı için 40-50 dereceyi geçmezdi.
  • Arkadaşlar 40000 bakimi yaptıracağım. Garanti bitti. Nereye yaptırayım tanıdığınız iyi bir yer varmi İstanbul içi. Birde bakımda neler yapılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burgazz -- 23 Ocak 2018; 14:33:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burgazz

Arkadaşlar 40000 bakimi yaptıracağım. Garanti bitti. Nereye yaptırayım tanıdığınız iyi bir yer varmi İstanbul içi. Birde bakımda neler yapılıyor.

Avrupa yakasında iseniz bir yer önerebilirim. İşini sağlam yapan arkadaşlar ve fiyatı oldukça uygun. Garanti bittiği için en doğru yol bu yol.
  • Herkese Merhaba,

Acil bir sounumla ilgili yardımlarınıza, bilgilerinize ihtiyacım var.

2014 Rockstar aracım var. Dahili navigasyonu var. Harita güncellemesi yaptıktan sonra Uconnect ekranı 3 dk da bir kendini resetliyor. Tıpkı bilgisayarlarda olduğu gibi işletim sistemi yüklenemeyince kendi kendine sürekli açılıp kapanıyor. Yeniden güncellemey yapamıyorum çünkü tam o esneda tekrar resetleniyor.

İzmir de yaşıyorum. Buradaki 3 büyük servis sistemin sökülüp İstanbul da ki servisine gitmesi gerektiği söylüyor. Bana göre tamamen yazılımsal bir şey ancak ne yazık ki çözülemedi.

Destek ve ilgilerinize şimdiden teşekkür ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Varcis

Herkese Merhaba,

Acil bir sounumla ilgili yardımlarınıza, bilgilerinize ihtiyacım var.

2014 Rockstar aracım var. Dahili navigasyonu var. Harita güncellemesi yaptıktan sonra Uconnect ekranı 3 dk da bir kendini resetliyor. Tıpkı bilgisayarlarda olduğu gibi işletim sistemi yüklenemeyince kendi kendine sürekli açılıp kapanıyor. Yeniden güncellemey yapamıyorum çünkü tam o esneda tekrar resetleniyor.

İzmir de yaşıyorum. Buradaki 3 büyük servis sistemin sökülüp İstanbul da ki servisine gitmesi gerektiği söylüyor. Bana göre tamamen yazılımsal bir şey ancak ne yazık ki çözülemedi.

Destek ve ilgilerinize şimdiden teşekkür ediyorum.

Accık ingilizcen varsa uconnectin global sitesine gir şasi numaeana uygun yazılımı flaşa at usb ye tak

• Merhaba,
    Bu aralar, 500L rockstar 1.3 dualogic alma arifesindeyim.
    Görsel olarak kafama takılan bir konuya, kendimce bir paint müdahalesi yaptım, zaten alacağım araç da bu renk kombinasyonunda

Ampul veya cama renkli film çektirerek, bu tarz bir görünüm elde eden var mı?
    Bir de bu kısımda sadece, gündüz farı ve park lambası mı bulunur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rallier_61 -- 24 Ocak 2018; 12:8:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rallier_61

Merhaba,
    Görsel olarak kafama takılan bir konuya, kendimce bir paint müdahalesi yaptım, zaten alacağım araç da bu renk kombinasyonunda

Hocam benim arabada gündüz farlarını turuncu far olarak taktım ama farlar adi olduğu için sarıya döndü kaliteli bir turuncu ampul alırsan amerikan park gibi olur turuncu folyo çektirme derim çirkin durur bence

• quote:

Orijinalden alıntı: Fiat S.p.A.

quote:

Merhaba,

Hocam benim arabada gündüz farlarını turuncu far olarak taktım ama farlar adi olduğu için sarıya döndü kaliteli bir turuncu ampul alırsan amerikan park gibi olur turuncu folyo çektirme derim çirkin durur bence

Teşekkür ederim; benim gibi düşünen varmış demek ki :)
    Bütünlüğünü bozuyor gibi geliyor ön görünüşün. Turuncuya çevirerek biraz daha retro havası katılır diye düşünmekteyim.
    Sizdeki ampul, muhtemelen boyalı ve zamanla/ısıyla solabiliyor.Uygun bir turuncu-sarı led tip ampul bulunabilirse, sorun kalmaz.
    Film de solabilir ama fara tek parça görüntüsü vermesi hoş olur
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Fiat S.p.A.

quote:

Merhaba,

Teşekkür ederim; benim gibi düşünen varmış demek ki :)
    Bütünlüğünü bozuyor gibi geliyor ön görünüşün. Turuncuya çevirerek biraz daha retro havası katılır diye düşünmekteyim.
    Sizdeki ampul, muhtemelen boyalı ve zamanla/ısıyla solabiliyor.Uygun bir turuncu-sarı led tip ampul bulunabilirse, sorun kalmaz.
    Film de solabilir ama fara tek parça görüntüsü vermesi hoş olur

Aynen öyle soldu ampul ama ilk taktığımda cidden güzel bir görüntüsü vardı forumda paylaşmıştım zaten resimleri.

• husamsdu kullanıcısına yanıt
    2013 rockstar yarıotomatik, güncellemden sonra vites geçişleri çok iyi oldu. motor performansı alt devirlerde sorun yaşıyordu. kaliteli alman malı chip alıp taktım 105 bg 245 tork oldu artık çok daha keyifli oldu. bu özellik ve tarz vw veya japona binmek isterseniz 100 bini üzerine çıkmak gerekiyor. aracım 40 binde dizel oldukça sorunsuz kullanıyorum.
  • kumutk K kullanıcısına yanıt
    aliexpresten bu tarz ürünler var 70 usd civarı orayı kontrol edin göürsünüz.
  • 
Sayfa: önceki 397398399400401
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.