Şimdi Ara

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (276. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.873
Cevap
131
Favori
752.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 274275276277278
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2.el aldığım 500 l nin önceki sahibi yağını özel yerde değiştirmis. Böyle yapmakla garantiyi yakmış oldu mu ?
  • talsuv61 T kullanıcısına yanıt
    eğer yağ değişim zamanı geldiği halde servisi tercih etmeyip özel bir yerde yağ değişmiş ise bazı markalar garanti anlamında sıkıntı çıkarabilmelte.
    Fiatın nasıl tavır aldığını bilmemekle beraber yağ değişim km si çok fazla olmamışsa sanki yağ değişmemiş gibi tekrar servise gidip ilgili bakımını yağ değişim de
    dahil yaptırabilirsiniz.Ama başk bir yerde yağ değiştiğini söylememeniz gerekir.Aksi halde kıllık yapabilirler.

Not: vermiş olduğum tavsiye/yönlendirme ne kadar etik tabi bu durum tartışılabilir hatta bir çok kez garanti konusunda haklı olduğumuz konularda bile
    kullanıcı hatası denilipte ayıplarını bizlere kaktıran servislere garantimiz yanmaması adına ürettiğimiz çözümler için "bu yapılan etik mi" diye sorgulamamız
    bile abest olur ama yorum ve takdir sizin tabi.

Genel anlamda özellikle garanti kısmında akü ve hele hele 6000 bin tl yi geçkin direksiyonu kitini değişen Fiat için o kadar acımasız olamam

• quote:

Orijinalden alıntı: onbirhood

quote:

Orijinalden alıntı: gismo

Teşekkürler.
    1.6 lounge aldım bugün arayıp normalde 18 bin Sıfır faizi 30 bin e kadar çıkardıklarını söylediler .

500l aracımda 1.6 opening edition idi 54bin e alıcı buldu .

Egea da sınıf polemiğine girmeyeceğim mevcut tanımlı b yada c sınıfına sokmak gerekirse b+ dan c alır bana gore.

Hayırlı olsun. 500l ve egea arasında gidip geliyorum. 30bin kampanyası acaba sadece 1.6ya ya da size mi özel. 1.4 urban alsam 30bin faizsiz verirler mi ki.
    Bir de 500l kullanmış egea almış biri olarak ikizleri olan birine hangisini tavsiye edersiniz?

inanın tamamiyle ön yargısız ve tarafsız olarak yazmam gerekirse;
    oğlumun yoğun presi ve reklamlardan etkilenmesi neticesinde (neresinden etkilendiyse oda ayrı konu) egea yı denedim.
    yorumumu 500L mi Egea mı ekseninde ve bide 500L kullanmış ve ayrıcalıklarını hissetmiş biri olarak yapacak
    olursam kesinlikle ama kesinlikle 500L derim.hem bagaj hemde performans tamamiyle ihtiyaç ve görece kavramlardır
    ve duruma göre değişkenlik gösterebilen şeylerdir.bana 1.3 85 hp yetebilir size minimum 1.6 cc den aşağısı tatmin etmeyebilir
    ha keza bagaj konusu; 500L nin bagaj rafını alınca sunduğu genişlik 2 çocuklu 4 kişilik bi aile olarak bana yetiyor fazlası bile var.
    ki diğer 500L ayrıcalıklarını düşündüğümde tercih edeceğim diğer araç 500L den fazlasını verebilmeli.

Haa test sürüşünden sonra ki düşüncelerim ise ha linea ha egea çok bi fark yok (performans hariç) hatta egea için iyi bir rent a car aracı da diyebilirim.
    Ama 500L farklı, bi tarzı var duruşu var ayrıcalıklı kasa yapısı var ki aslında bu iki aracı segment farkları yüzünden kıyaslamamız bile
    sakat sonuçlara ulaştırır bizi.

Karar sizin biz sadece tecrübeye dayanan yorumlarımızı yaşadıklarımızla anlatmaya çalıştık.

• Merhaba acil yardıa ihtiyacım var!

2014 1.3 mj dualogıc 500l aracımın on tarafından lok lok tok diye ses gelıyor seyır halınde ve oldugu yerde aracı sallayınca ve dıreksyonu kırınca bıle gelıyor nasıl bır sorundur bu acaba yaşayan varmıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat500L -- 11 Aralık 2015; 20:04:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Murat500L

Merhaba acil yardıa ihtiyacım var!

2014 1.3 mj dualogıc 500l aracımın on tarafından lok lok tok diye ses gelıyor seyır halınde ve oldugu yerde aracı sallayınca ve dıreksyonu kırınca bıle gelıyor nasıl bır sorundur bu acaba yaşayan varmıdır?

hem acil olsun hemde forumdan cevap ile yetinecekseniz ki aslında bu yanlış olur bende şöyle bir düşündüm ve büyük ihtimal amortisörün kendisi yada takozu,
    salıncak burçları, ama direksiyon hareketinde de ses var ise direksiyon kutusu da olabilir ama kesinlikle servise baktırtmanızı tavsiye ederim
  • Performans tarz peşinde değilim. 1.4 popstar yerine rockstar olsa dusunmeyeceğim ama urban egea tabiki 500l kadar ferah yüksek kaliteli değil ama arada 5000fark bar neredeyse. Benim için arka koltuk, bagaj hayati önemde o nedenle egeaya kayıyorum.
    Ayrıca iki çocuktan biri buyukse biraz daha o dört kişi de ikiz olunca tabiri caizse 4,5 kişi oluyor. Mayback arkadaşım sen ne dersin.

• mevcut iç ve dış ampüllerin değişiminin son ayağı olan ön, arka ve yan sinyaller, ön park, arka park, fren, geri vites, arka sis ve plaka
    aydınlatmalarının tamamını led olarak uyguladım.
    sinyal ve fren 21w olduğu için led ampüller araçta hata mesajına neden oluyor.Sebebi ise mevcut halojen ampullerden daha az akım çekmelerinden
    dolayı araç ecu sü watt takibi yaptığından (ampul kesmelerini algılayabilmek için ve bu 5 watt park ampülleri içinde geçerli) aracın normal ampulün
    direncini algılayamıyor ve hata veriyor.bu hata sadece bilgi ekranında ikaz olarak görünüyor.Çözümü ise foto ve videolarda göreceğiniz yeterli oranda
    direnci paralel bağlayıp sistemde ampul olmasa bile direncin gereken akımı çekmesi sonucu sistem ampul varmış gibi algılıyor ve hata mesajı vermiyor.

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi viztay -- 11 Aralık 2015; 21:03:07 >

• viztay kullanıcısına yanıt
    Birmod haftaya randevu veriyor , avcılar da 40000 bakımda gel dıyor (2200 km var) sıkıntı yaratmayacaksa bu sekılde 1 hafta kullanmam gerekecek yoksa cekıcem garaja yatırıcam, işimden gucumden olucam !

Süper olmuş LED'ler , gece bir bakmak lazım aslında @viztay @viztay

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • burgazz B kullanıcısına yanıt
    Tabiri caizse gece yıkılıyo inan

• Murat500L M kullanıcısına yanıt
    Tabi en dogrusunu siz bilirsiniz ama ihmal edipte bu şeklide binmeye devam etmeyin bence

• Arkadaşlar bir Arkadaşımın 500L si satılık , 1.4 opening edition siyah- beyaz renk. Ilgilenenlerin dikkatine
    252340017

Merhaba bugun avcılar fıat servısıne gıttım tekrar sagolsunlar ilgi alaka 10 numara , test suruşu ve kontrollerini yaptılar z rod larında sıkıntı varmış 40000 bakımında gelmemı bu şekılde kullanılmasının bır sakıncası olmayacagını ses rahatsızlıgı dısında içimin rahat olamasını söylediler, arac garantılı oldugu için garantı kapsamında parca değişiminin olacagını ve 40000 bakımının 580 tl oldugunu belirttiler bu ücret normalmidir?

• Murat500L M kullanıcısına yanıt
    sizin aracın motor bilgilerini bilmemekle beraber 1.3 95 hp ise 10 bin km de bir bakım olur ve her 20 bin de bir büyük bakım
    denilen daha detaylı ve mazot filtresinin de dahil olduğu bir bakım periyodu söz konusu.Sizin km göre bakımınız yakıt filtresi
    (disel yakıt filitreleri pahalıdır) değişeceğini de düşünürsek yinede bana 580 tl fazla geldi.Fiyat araştırması adına aracınızın
    motor bilgileri ile bir kaç servisten daha bilgi almanızda fayda var.
  • Merhabalar,

Fiat 500L Living kullanıcısıyım size bir sorum olacak. aracım otomatik vites 2015 model, aracı teslim alırken park halindeyken vitesi boşa (N) almam ve el frenini çekmem söylendi. Bu gerçelten böyle midir? Park halinde hangi mod kullanılmalıdır?

Teşekkür ederim şimdiden cevaplar için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nilayers

Merhabalar,

Fiat 500L Living kullanıcısıyım size bir sorum olacak. aracım otomatik vites 2015 model, aracı teslim alırken park halindeyken vitesi boşa (N) almam ve el frenini çekmem söylendi. Bu gerçelten böyle midir? Park halinde hangi mod kullanılmalıdır?

Teşekkür ederim şimdiden cevaplar için.

500l otomatik araçlarımız aslında tam otomatik değil robotize şanzuman denilen bir türdür.
    aracımızda "P" pozisyonu olmadığı için araç stop edilirken yol meyiline göre tıpkı manuel viteste ki
    muameleyi yani yokuş aşağı parkta geri viteste bırakarak yokuş yukarı park pozisyonunda da birinci
    viteste el frenini de çekerek park edip stop etmemiz gerekir.
    Yani "N" pozisyonuda da stop ederesiniz ama bahsettiğim manuel şanzuman mantığı ile çalıştığından araç zaten "N"
    pozisyonunda stop edildi "ikazı" verir.Yani viteste stop edilmesini tavsiye eder.Aksi halde ki forumda bi arkadaşın başına
    şöyle bişi gelmişti; yokuşta el freni çekerek park etmiş ve araç bir süre sonra hareket etmişti.ve yanlış hatırlamıyorsam servis aracı
    "N" konumunda park ettiğinden el frenini de tam çekilmediğinden aracın eğime yenilerek bir müddet sonra kaydığı açıklamasını yapmıştı.

yani stop etme mntığı maneul şanzumanda ne ise odur.Tek fark aracı hangi konumda stop edersek edelim çalıştırdığımızda
    her daim "N" konumuna otomatik olarak geçer ve yine çalıştırmadan aracın meyilden dolayı hareket etmemesi için fren pedalına
    basılı iken aracın çalıştırılabileceği ikazı verilir.Aksi halde araç çalışmaz."N" konumundan sonra vites hareketleri yine fren pedalına basılı
    iken yapılır ve tüm bunlar robotize şanzumanın karakteristik özellikleridir.

• Arkadaşlar acil tavsiye ye ihtiyacım var. Toyota corolla 1.33 life almayı düşünüyorumdum sıfır ama bir arkadaş Fiyat 500L dizel otomatiği tavsiye edince aklımı karıştırdı. Bugün bayiye gittim Fiat 500l 1.3 dizel otomatik cam tavanlı araca 68000 tl fiyat verdiler 30 bin tl faizsiz kampanyasından yararlanarak. Sizler tavsiye edermisiniz performanstan yana sıkıntım yok. Bugün eski arabamı sattım Toyota yaris 1,33 benzinli idi onun motorundan da memnundum ben. Acaba corolla 1,33 life düz vites benzinlimi alsam 51bin tl 21 bin lirasına kredi çekersem 6 ay ertelemeli temmuzda ödemeye başlıyor 8 bin tl faiz koyor araba 60 bin liraya geliyor. fiyat 500L dizel otomatik pop star cam tavan 68 bin tl 30 tl faizsiz keredi ile birlikte. Hangisini tavsiye edersiniz sınıflar farklı araçların biliyorum ama ikisi arasında kararsızım iki çocuğum var 4 ve 9 yaşında. İkiside geniş araba genişlikte beni ikisi de üzmez Çok kararsız kaldım yarın kesinleştirmem lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihtiyarr -- 15 Aralık 2015; 21:39:15 >

• ihtiyarr kullanıcısına yanıt
    Insallah vercegimiz cevaptan sonra yaptiklarinizla sorumlu tutulmayiz
    Bi kere bu forumdan 500L den memnuniyetsizlik anlaminda pek bi olmusuz cevap alacaginizi zannetmiyorum.zira bi cok artilarini saymakla biteremyiz.ama sizinde dediginiz gibi her iki araçta birbirinden farkli olmalari sebebiyle pek kiyaslama hem dogru degil hemde adaletli degil.ama tam bi aile arabasi tam bir stil arabasi hele dolu paketindeki extralarin verdigi hazlar cok keyifli.tek kronik sorun ki garantiden sorun cikartmadan degisiyorlar direksiyon kovani..baska da şu bu diyecegimiz bisey cok şükür yok.ama otomatik sanzumanin tam otomatik olmadığını robotize oldugunu bilmenizi isterim zira vites geçişleri bi cift kavrama gibi degil ama cok yumusak oldugunu rahatlikla soylebilirim..
    Hakkinizda hayirli kararlar olsun ne diyim..

• Ben size güzel bir ornek veriyim.
    Geçen carsamba gunu 2.el 65 bin tlye corolla touch 1.4 d otomatik arac aliyordum. Sonra fiatin sifir faiz kampanyasi cazip geldi ve bayide direk 500l rockstar 1.3 otomatik araca baktim ve karar verip almam 10dk surmedi. 500l artilari oldugu gibi eksileride olan bir arac ve en buyuk eksi tarafi bence 2.el deki durumu cok hizli olmamasi. Ama inanin 2 gundur kullaniyorum ve iyiki almisim dedim. Ben sifira nasil 10dk da karar verdiysem corollada ayni gun icinde satildi :)
    Cocuklu bir aile icin cok uygun bir arac oldugunu dusunuyorum.
    1.3 astra kullandigim icin performansi az cok tahmin edebiliyordum ancak ondada beni sasirtarak b.duzu haramidere yokusunda ve buyukcekmeceden devebagirttiran yokusu dedigimiz yerde bayiden ciktigim gibi test ettim araci.
    Beni sasirtti isin acikcasi bekledigimden iyi cikti.
    Tabiki son karar sizin.

• srhtnrgl kullanıcısına yanıt
    Cevaplar için teşekkür ederim bizim boyumuz kısa aile olarak, benim 1,68 felan hanımın ki 1,60 anca :) bana 500L nin arka koltukları çok rahat gelmedi yani koltuklar yüksek konumlandırılmış ve kısa boylu Olanların baldırlarına baya baskı yapıyor ve uzun yolculuklar da yoracak gibi geldi oturduğunuzda ayağınız arabanın tabanına zor değiyor ve arka koltuklar çok sert ve oturma kısmı kısa tutulmuş. benim tek hoşuma gitmeyen yanı bu oldu aracın test sürüşü yaptım dediğim gibi çekişinden yana bir sorunum yok. toyota yaris aracım 1,33 mmt otomatik benzinli idi dualogic ile aynı sistem. Yakıtındanda çok memnundum. Uzun yolda rahat ettirecek yol tutuşu iyi olan bir araç almak istiyorum. Yaris kaplumbağa gibi olduğu için virajlarda çok çabuk dağılıyordu. Yozgatlıyım Antalya da yaşıyorum yazları memlekete gider gelirim senede iki kez belki. onun dışında tamamen antalya şehir içi trafiğindeyim. KARARSIZIM :)
  • 
Sayfa: önceki 274275276277278
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.