Şimdi Ara

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (274. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.864
Cevap
131
Favori
750.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 272273274275276
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yurtdışından siperişlerim yavaş yavaş gelmekte ve gelenleri de uygulamaktayım.
    bir kaç gün evvel F1 fren flaşörü geldi ve uyguladım uygun bir zamanda da videosunu yüklerim.
    çalışması ise fren pedalına basıldığında ilk flaşör şeklinde hızlıca çakıp (6-8 kere) sonra direk yanıyor.
    bunun biraz daha profesyonellerini de taktırmak mümkün çakar özelliğini istediğin hızda (9 modda)
    ayarlayabiliyorsun.Hatta ve hatta off konumu bile var.
    Bence şehir içi takip mesafesini hiçe sayanlar için epey dikkat çekici.Artı bazı üst donanım araçlarda
    acil frenleme de bu özellik opsiyon olarak satın alınabiliyor.

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı
  • viztay kullanıcısına yanıt
    Bence de demekki var ama nerde aksesuarları, yetkili servisler satmıyor mu bunları ?
    Ben ilanlara bi daha bakayım rüzgarlık çamurluk takılı araç görürsem bende sorayım :)

Arkadaşlar bişe daha sorcam hatayda çok uygun fiyatlı popstar buldum onu almayı kararlaştırdım galeri kusursuz diyor. Merak ettiğim Doğu Akdenizde kaçak mazot kullanma olayı var mı bundan tedirginim gerçi araba hala garantiliymiş yine tedirginlik var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talsuv61 -- 29 Kasım 2015; 11:02:37 >
  • talsuv61 T kullanıcısına yanıt
    • Hatalı veya kirli yakıt kullanımından doğabilecek motor, enjektör ve yakıt sistemi arızaları,

• Hatalı ve kiri yağ, antifıriz, hidrolik, vb.
    kullanılmasından doğabilecek arızalar,

Garanti kapsamı dışında kalır

• Aracın Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş tarafından yetkili bulunmayan servis istasyonlarında tamir edilmesi, tadil edilmesi veya sökülmesi.

Garanti dışında kalır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu arabanın fabrika garantisi 3 sene mi, 2. el satılan bi araçta fabrika garantisi 3 sene yazmışlar da.
  • talsuv61 T kullanıcısına yanıt
    3 yıl/150000 km hangisi daha önce biterse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkaaann -- 1 Aralık 2015; 21:49:02 >
  • erkaaann kullanıcısına yanıt
    Çok güzelmiş, peki tüm arabalarda böyle mi yoksa Fiatta mı böyle ? Ben 2 yıl/ 100 000 km biliyordum da.
    Demek ki bütün 500 l ler garantili bazı ilanlarda garantili diye yazıyor da bende 2014 yılında trafiğe çıkmışlar sanıyordum :)
  • Geneli aynı, 5 yıl olanlarda var egea 5 yıl/100000 km hyundai honda gibi bazi markalarda 5 yıl garanti veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkaaann -- 2 Aralık 2015; 9:13:48 >
  • viztay kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Umarım faydalı olur fakat geriye dönüp okumuyoruz. Ben aracı almadan önce bu forumdaki mesajları baştan sona kadar okudum. Çok da faydası oldu aracı almamda.
  • erkaaann kullanıcısına yanıt
    Yasal garanti 2 yıldır. 2 Yıldan sonra firmalar ek garanti verebilmektedir. Fakat bu ek garantilerin sözleşmelerini dikkatli okumak gereklidir. Örneğin bendeki önceki aracım kia rio 5 yıl garantili bir araçtı.
    Kitapcığında garanti ile kısımda yasal garantinin 2 yıl olduğu. 2 yıldan sonraki 3 yıllık garantinin sadece onarım garantisi olduğu belirtiliyordu. Yanı parça garantisi yoktu.

Fiat ta da bazı modeller için garanti uzatma var. Örneğin aracınızın 3 yıllık garantisi dolmasına 6 ay kala 599.00 tl ye garantiyi 1 yıl daha uzatabiliyorsunuz. Ben servise sorduğumda parça ve işçilik hepsini kapsıyor denildi. Fakat garanti sözleşmesini temin edip gösteremediler.
  • cemabay C kullanıcısına yanıt
    Garanti uzatmadan kastınız buydu herhalde. Ben iyimser olarak 3 yıl bitiminden sonra + 4 yıl olarak yorumlamıştım :) kart kesilince koşarak gidecektim valla uzatmaya..

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı
  • Fiat 500L nin garanti süresi 3 yıl/150000 km. Uzatılmıştır degil normal garanti süresi 3 yıl /150000 km.dir

• F1 Fren Çakar Modül uygulamam

• mayback35 M kullanıcısına yanıt
    +1 yıl 599 tl +1 yıl daha ilave ederseniz(gold plan) 200 tl
    yani toplamda 800 tl'ye +2 yıl garanti uzatabiliyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: york34

Sonunda 10 günlük bekleme süreci ertesi aracımızın direksiyon sistemi dün itibariyle garanti kapsamında yenilenmiş oldu . Gerçekten şimdiye kadar neden yaptırmadan o haliyle kullandıysam !! İnanılmaz bır fark oldugu kesin .. Kalibrasyon ve güncelleme işlemleri için mekanik işçiliğyle birlikte 1 gün serviste kaldı ancak değdi, benzer sorunu yaşayan ve önerileriyle katkıda bulunan arkadaşlara bır kez daha teşekkürler ...

Hayırlı olsun
    Bende servise gittim şikayetlerimi anlattım zaten daha araç yerindeyken direksiyonu sağa sola çevirdiler ve sorun var dediler
    Test sürüşüne çıktıktan sonra sorun teyit edildi yeni parça siparişi verildi.

Parça gelince ayrıca sol taraftan gelen tıkırtılara ve çok yüksek olan(min 4.7 max 6.5lt) yakıt tüketimine de bakılacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: t_i_t

quote:

Sonunda 10 günlük bekleme süreci ertesi aracımızın direksiyon sistemi dün itibariyle garanti kapsamında yenilenmiş oldu . Gerçekten şimdiye kadar neden yaptırmadan o haliyle kullandıysam !! İnanılmaz bır fark oldugu kesin .. Kalibrasyon ve güncelleme işlemleri için mekanik işçiliğyle birlikte 1 gün serviste kaldı ancak değdi, benzer sorunu yaşayan ve önerileriyle katkıda bulunan arkadaşlara bır kez daha teşekkürler ...

Hayırlı olsun
    Bende servise gittim şikayetlerimi anlattım zaten daha araç yerindeyken direksiyonu sağa sola çevirdiler ve sorun var dediler

Parça gelince ayrıca sol taraftan gelen tıkırtılara ve çok yüksek olan(min 4.7 max 6.5lt) yakıt tüketimine de bakılacak

hocam yakıt tüketimi kaç olmalı acaba? benimde ortalama o değerlerde sayılır. min. 5 gördüm max 6 gördüm. yani ş.dışı 5 gördüm ş.içi 6 gördüm diyebilirim. çok mu bu değerler? tabi ş.dışı ben hiç 120 den aşağı kullanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gazellewish

quote:

quote:

Hayırlı olsun

hocam yakıt tüketimi kaç olmalı acaba? benimde ortalama o değerlerde sayılır. min. 5 gördüm max 6 gördüm. yani ş.dışı 5 gördüm ş.içi 6 gördüm diyebilirim. çok mu bu değerler? tabi ş.dışı ben hiç 120 den aşağı kullanmıyorum.

Aslında kaç olmalı kısmı göreceli bir cevap
    verdiğim değerler istanbul trafiği için normal hatta iyi densede benim oturduğum bölge için öyle değil

Benim kullandığım güzargahlarda ve trafik yoğunluğuna göre elde ettiğim değerler(önceki araçlarımla da karşılaştırırsak oldukça yüksek)

Örneğin ben s.dışı verisini( 3.7-3.9) hiç göremedim
    ş.içi ise çevre yolundan az daha sıkışık trafiklerde bile 5.5 altını bile göremedim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gazellewish

quote:

quote:

Hayırlı olsun

Aslında kaç olmalı kısmı göreceli bir cevap
    verdiğim değerler istanbul trafiği için normal hatta iyi densede benim oturduğum bölge için öyle değil

Benim kullandığım güzargahlarda ve trafik yoğunluğuna göre elde ettiğim değerler(önceki araçlarımla da karşılaştırırsak oldukça yüksek)

Örneğin ben s.dışı verisini( 3.7-3.9) hiç göremedim
    ş.içi ise çevre yolundan az daha sıkışık trafiklerde bile 5.5 altını bile göremedim

valla ş.içi istanbulda zaten 5.6 nın altını ben hiç görmedim de ş.dışında 5 in atını hiç görmedim bende. yani öle 3.6 falan hiç benim araçta görmedim.
  • mayback35 M kullanıcısına yanıt
    evet buydu. Bende başta +4 yıl düşünmüştüm, beyaz eşya vb garanti uzatması gibi. servise sorunca 1 yıl dediler
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemabay

evet buydu. Bende başta +4 yıl düşünmüştüm, beyaz eşya vb garanti uzatması gibi. servise sorunca 1 yıl dediler
    ortalama hız 19 km /h izmirde kullanıyorum. yakıt ortalaması 7.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omentum -- 3 Aralık 2015; 21:19:58 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 272273274275276
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.