Şimdi Ara

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (272. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
8.869
Cevap
131
Favori
752.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 270271272273274
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar eşime düşünüyoruz. bugün görmüş beğenmiş.. 1.3 multijet... Manuel... Ama hangi donanım olduğunu bilmiyor.. resmi sitedede fazla bilgi yoku.. pop ile popstar donanım arasındaki önemli farklar ne acaba...?
    fiyat 63.000 k..... tamamını kredilendirebiliyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ganeja -- 21 Kasım 2015; 17:21:36 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ganeja kullanıcısına yanıt
    Popun sıfırı artık satılmıyor. Bildiğim farkları aynalar elektrikli değil manuel ve oto teypi daha klasik tipte.
    Bende 1 hafta içinde alacam inşallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: talsuv61

Popun sıfırı artık satılmıyor. Bildiğim farkları aynalar elektrikli değil manuel ve oto teypi daha klasik tipte.
    Bende 1 hafta içinde alacam inşallah

Anladım dostum......hiç takibimde olmayan bir araçtı......bu fiyata rockstar olamayacağı için sordum...zaten popstarmış....fiyat nasıl sizce......?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Slmlar, vites sensöründen olduğu ortaya çıktı :) Eski aracımdan alışkanlık sağ el vitesin üzerinde tutardım. Bu da vitesin boşta olduğu yeri biraz arkaya doğru kaydırmış. Yani araba vitesi sürekli boşta değil gibi algılıyormuş, vitesi boştayken hafifçe öne ittiğim her seferinde start&stop devreye girdi. Teknisyen arkadaş "abi vitese boşta olduğunu öğretmeniz lazım" e
    Sıfır heralde 63 000 l popstar için iyi fiyat. Ben 2 el alcam

• Arkadaşlar 1.3 dizel otomatik sahibiyim, fakat araç yokuşlarda bariz şekilde geri kaydırıyor, bir taktiği mi var, ben mi beceremiyorum, eski aracım da otomatikti fakat milim geri veya ileri kaydırmazdı.
    Bu arada facebook'da "Fiat 500L Türkiye" isimli bir grup kurdum, eklerseniz görsel ve video olarak daha çok paylaşım yapabiliriz diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan3459 -- 22 Kasım 2015; 0:03:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: talsuv61

Sıfır heralde 63 000 l popstar için iyi fiyat. Ben 2 el alcam

Ewet sıfır araç....fakat bugün almadan otomatik olanı test ettik..araç çok gürültülü geldi....yol sesinide içeri çok alıyor....şaşırdım ...sonuçta multijet ..dizel motor..ama yinede bu kadar sesli olmaması lazım....yalıtım problemi..
    Ama eşim üzüldü ...araçta aklı kaldı..sağlık olsun....sizler güle güle kullanın......

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • furkan3459 F kullanıcısına yanıt
    Hocam o geri kaçırma bende de oluyor. Servise bakıma götürdüğümde yetkili arkadaşa sordum bu durumu. Fren 2 kademeliymiş. Yani; hafif basınca kalkmaya her an hazırmış, dibine kadar körükleyince ise kaçırmadan durabiliyormuş. Sebebi ise start-stop özelliğinin çalışma mantığından dolayıymış

Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim...

Saolun, servis izolasyon yapıyormuş 500 l kataloğunda yazıyordu

• furkan3459 F kullanıcısına yanıt
    Selam,

facebook ta Fiat 500L Türkiye diye bi grup buldum, 156 kişi beğenmiş. son paylaşım Eylül 2014 te, bu mudur hocam? değilse grubun linkini atar mısın?
  • Cumartesi kış lastiklerini taktırdım.

Söylüyorlardı ama pek inanasım gelmiyordu, kış lastikleri yakıt tüketimini 0.5 litre kadar arttırdı.

• arkadaslar aracım 2013 model konfor paketli ön koltuklarda bel desteği jantlar 17 inç ... ben galeriden aldım aracı 3-4 ay oldu alalı satılık ilanlara bakarken bu özellikteki popstarlarda yağmur ve far sensörüde var diyorlar ben bulamadım arabada bu özellikleri var mı gerçekten varsa nerede birde aracı çalıştırırken hemen klima açılıyor sinirimi bozuyor bir ayarı var mı arabayı çalıştırırken açılmasın diye baya baktım forma ama bulamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: grishnakh

Merhaba arkadaşlar. Dün 2. el 1,3 dizel otomatik 500L Panaromic Edition arabamı aldım. Sağolsun aldığım arkadaş uzun uzun test sürüşü imkanı verdi bana ve kafamdan bütün olumsuzluklar gitti. Daha önce tam otomatik araba kullanıyordum. Tam ile yarı otomatik arasında dağlar kadar fark var. Önceleri alışmak epey zor oldu ama bir süre sonra arabaya ayak uyduruyorsunuz hatta hoşunuza bile gidebilir
    Start&stop'ta herhangi bir sıkıntı olmadı. Tabi onu da çözene kadar baya zaman geçti
    Dizel motor kaldırmaz kasayı dediler ama bana göre harikalar yaratıyor tabi bunda daha önce hiç performanslı araba kullanmamam etkendir.
    İçi çok ferah, yerden yüksek. Özellikle cam tavan inanılmaz bir hava katıyor arabaya. Yani anlayacağınız ben arabayı çok sevdim.
    Tabi kusurları da var.
    Vitesleri atarken bir süre gazı kesiyor sonra vites geçişi oluyor sarsmıyor ama alışmak zor. Çok dik yerlerde 2'ye mi atsam 1'e mi atsam karar veremiyor araba ya manuele geçireceksiniz ya da arabaya bırakıp istediği gibi takılacak dik yerlerde
    Direksiyona da alışmak çok zor ki hala alışamadım denildiği gibi bir dişliye takılıyor gibi her zaman olmadı ama 2-3 kere yaşadım. Tabi kaza yaptıracak kadar etkilemedi.
    Uzun yolda kabin içine baya ses geliyor. Belki ses yalıtımıyla azalabilir.
    Nihayetinde arabayı çok araştırdım test sürüşü yaptım ve almaya karar verdim. İnşallah ben de kullanan arkadaşlar da sorun veya sorunlar yaşamaz.

En çok otomatiğini merak ediyorum ben

• Trabzonda 500 l aksesuarı sordum, pencere yağmurluğu (rüzgarlık ) ve teker arkalarına takılan çamurluk gibi hiç bi yerde bulamadım. Siz aksesuar alırken nerden alıyorsunuz, internette bulunabiliyor mu ?
  • turgut213 T kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen fan ayarınız buğu çözme özelliğinde. Havalandırma yönünü bu mevsimde ayaklarınıza ya da yüzünüze doğru ayarlarsanız sorununuz çözülür gibime geliyor. Çare olmuyorsa servise gösterin.

• quote:

Orijinalden alıntı: grishnakh

Merhaba arkadaşlar. Dün 2. el 1,3 dizel otomatik 500L Panaromic Edition arabamı aldım. Sağolsun aldığım arkadaş uzun uzun test sürüşü imkanı verdi bana ve kafamdan bütün olumsuzluklar gitti. Daha önce tam otomatik araba kullanıyordum. Tam ile yarı otomatik arasında dağlar kadar fark var. Önceleri alışmak epey zor oldu ama bir süre sonra arabaya ayak uyduruyorsunuz hatta hoşunuza bile gidebilir
    Start&stop'ta herhangi bir sıkıntı olmadı. Tabi onu da çözene kadar baya zaman geçti
    Dizel motor kaldırmaz kasayı dediler ama bana göre harikalar yaratıyor tabi bunda daha önce hiç performanslı araba kullanmamam etkendir.
    İçi çok ferah, yerden yüksek. Özellikle cam tavan inanılmaz bir hava katıyor arabaya. Yani anlayacağınız ben arabayı çok sevdim.
    Tabi kusurları da var.
    Vitesleri atarken bir süre gazı kesiyor sonra vites geçişi oluyor sarsmıyor ama alışmak zor. Çok dik yerlerde 2'ye mi atsam 1'e mi atsam karar veremiyor araba ya manuele geçireceksiniz ya da arabaya bırakıp istediği gibi takılacak dik yerlerde
    Direksiyona da alışmak çok zor ki hala alışamadım denildiği gibi bir dişliye takılıyor gibi her zaman olmadı ama 2-3 kere yaşadım. Tabi kaza yaptıracak kadar etkilemedi.
    Uzun yolda kabin içine baya ses geliyor. Belki ses yalıtımıyla azalabilir.
    Nihayetinde arabayı çok araştırdım test sürüşü yaptım ve almaya karar verdim. İnşallah ben de kullanan arkadaşlar da sorun veya sorunlar yaşamaz.

Hocam hem dövmüşsün hem sevmişssin önce tamam güzelmiş dedim, sonra vazgeçtim
    Ben de rockstar otomatikleri araştırıyorum.
    aklıma takılanlar uzun yolculuklarda konforlu mu?
    otomatik vites sorun yaşatacak mı?
    yokuş kalkış desteğinin sadece adı mı var? yoksa gerçekten hakkını veriyor mu?
    sıcak ve nemli bir bölgede yaşıyorum, malzeme kalitesi bu nemi kaldırır mı?
    senin ve birkaç arkadaşın bahsettiği içeri ses ama konusunun çözümü mu?

sanırım 2014 den 2015 e geçerken ufak makyajlamalar oldu, 2013 ile 2014 arasında bir fark yok.
    Bilgisi olan arkadaşlar cevap verebilirse sevinirim

• tracy kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

otomatik rockstar kullanıcısıyım, deneyimler yeni alacaklar için fikir oluşturabilir diye yazıyorum.

önceki aracım 2006 model ama aynı şanzumana sahipti. Her ne kadar yıl ve teknoloji iyileşmesi olsa da aşırı bir fark olmadığını söyleyebilirim iki aracın vites geçişleri arasında. Fiat bu diğer markalara göre daha az konforlu olan bu şanzumanı değiştirmiyorsa bunda vardır bir bildiği. ben kendi menfaatime baktığımda ise, çok daha az sorun ve olur da sorun olursa daha az masraf görüyorum. Varsın az konforumdan gitsin. Ayrıca sakin kullanımda vites geçişleri de gayet akıcı.

Uzun yolculuk olarak, 9 aydır kullanıyorum, 4 defa izmir-istanbul git gel yaptım. tek şoför ve molasız gittiğimde oldu. çok çeşitli araba tecrübem olmadı ama bu araç bana konfor anlamında yeterli geliyor. Bagaj da keza kullanışlı.

Yokuş desteğin sadece adı yok, 5 derece eğimli olan her yerde çalışıyor. Çok faydasını gördüm. İstisnası start-stop açıkken devreye girmiyor, onunda püf noktaları forumda paylaşılmıştı. Önce vitesi + lıyorsunuz, araç çalışınca yokuş destek hemen devreye giriyor.

Start-stop ile ilgili mühendisleri kızdıracak bir görüşe sahibim, bu çevre dostu sistem, yakıt tasarrufu vb. istanbulda pek işlemiyor. 3-4 saniyelik durmalarda start-stopun devreye girmesinden gına geldiği için artık hep kapalı. Ayrıca turbo motoruna verdiği zararlar konuşuluyor bazı forumlarda. Trafik olmayan, sadece kırmızı ışıklarda durulan memleketlerde s&s işe yarar.

Ses sorunu ile ilgili pek şikayetçi değilim, çok hızlı kullanmadığımdandır. 110 km hızda beni rahatsız eden bişey olmadı.

sabah soğukta çalışırken trim sesi gelmeye başladı bir yerden iki haftadır. vites boştayken geliyor. motor ısınınca kesildiği için sorun etmedim.

başkaca aracın eksikliklerinden de bahsedebiliriz ama aracın B segmenti MPV olduğunu unutmamak lazım. fiyat-performans/fayda aracı kesinlikle. Büyüklükte C lere kafa tutar.

• 2. el durumu nasıl ?
    Al sat durumu ?
  • mayback35 M kullanıcısına yanıt
    o değil, daha aktif bir grup olmak istiyorum ben,
    https://www.facebook.com/groups/759452590827401

tüm üyelerimizi sayfama bekliyorum...

bu arada araç sahibi arkadaşlardan yapan var mı merak ediyorum, ben kapıları kumandadan açtığımda farlarım yansın istiyorum, bunu yaptıran oldu mu ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan3459 -- 24 Kasım 2015; 23:00:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turgut213

arkadaslar aracım 2013 model konfor paketli ön koltuklarda bel desteği jantlar 17 inç ... ben galeriden aldım aracı 3-4 ay oldu alalı satılık ilanlara bakarken bu özellikteki popstarlarda yağmur ve far sensörüde var diyorlar ben bulamadım arabada bu özellikleri var mı gerçekten varsa nerede birde aracı çalıştırırken hemen klima açılıyor sinirimi bozuyor bir ayarı var mı arabayı çalıştırırken açılmasın diye baya baktım forma ama bulamadım

Aracınız opening edition da olabilir.
    Hava çıkışı ön cam Seçildi ise klimayı otomatik Açıyor

• 
Sayfa: önceki 270271272273274
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.