Şimdi Ara

Fatura Ödemeyen Kiracıya Ne Yapılabilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26
Cevap
0
Favori
3.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba arkadaşlar. Bizim bir kiracımız var kira kontratımız var ve elektrik hariç bütün abonelikler adamın üzerine ama elektrik aboneliği adama verilmemiş. Kiracı faturaları ödemediği için 3 yılda 6 tane icra davası açılmış ve biz yeni öğrendik. Biz bu borcu adama nasıl ödetebiliriz? Ne yapılabilir bu konuda?

• Abonelik kimin ustundeyse ihale ona kalır
    Geçmiş olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • elektriği kesmiyolar mı?
  • Önceki oturan neden çıkınca aboneliğini iptal ettirmemiş? Fatura kimin adına çıkıyorsa paşa paşa ödeyecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lütfen elektrik faturası borcunuzu ödeyiniz.
  • gidin elektriğini kestirin, aboneliği kapatmak istiyorum dediğinizde elektriği kesilir.
  • Tespit davası açarsınız ,diğer faturalar emsal gösterilir,tahminen iki yıl sürer

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim burda fatura son ödeme tarihinden 5 gün sonra keserler elektriği. Nasıl yıllarca ödememiş oluyor ki

• Fatura ödenmezse hemen kapanıyor zaten

3 yıl imkansız, konu csb

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

Fatura ödenmezse hemen kapanıyor zaten

3 yıl imkansız, konu csb
    Öyle değil işte.

Surili kiramız vardı. Amcamın..

Elektrik boşta idi kimsede değil. Adam ne yaptı. Kaçak elektrik. Üzerine almak yerine gittik şikayet ettik. Dedim elektriği kesin. Dediki zaten 3 kez kesilmiş mühür feki yapmışlar. Dedim sayacı sökün. Dediki sataç sökmek suç. Elektriğe bağlı yaşam ünitesi olabilir. Çünkü defalarca bundan dolayı dava açılıp dağıtıcı kaybetmiş.

Peki dedim çözüm ne.
    Dediki çözüm yok. Ya adamdan tahsil ederiz veya zarar ederiz. Bu yüzden g.doğuda önüne geçemiyorlar.

Kısaca adam yıllarca bedava elektrik kullanabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6D7247931

Öyle değil işte.

Elektrik boşta idi kimsede değil. Adam ne yaptı. Kaçak elektrik. Üzerine almak yerine gittik şikayet ettik. Dedim elektriği kesin. Dediki zaten 3 kez kesilmiş mühür feki yapmışlar. Dedim sayacı sökün. Dediki sataç sökmek suç. Elektriğe bağlı yaşam ünitesi olabilir. Çünkü defalarca bundan dolayı dava açılıp dağıtıcı kaybetmiş.

Peki dedim çözüm ne.
    Dediki çözüm yok. Ya adamdan tahsil ederiz veya zarar ederiz. Bu yüzden g.doğuda önüne geçemiyorlar.

Alıntıları Göster
    Elektrik benim üzerimde diyor ev sahibi

Sen diyorsun kaçak kullananlar var , te Allahım sabır

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

Elektrik benim üzerimde diyor ev sahibi

Sen diyorsun kaçak kullananlar var , te Allahım sabır

Alıntıları Göster
    Farketmiyor. Bre gafil.

Elektrik senin üzerine diyelim. Sen gittin kapattın. Adam mührü söküyor. Sen diyorsun ki kaçak kullanım var. Dilekçe yazıyorsun. Kira sözleşmen varsa 15 günde tespit yapıp elektriği kiracı üzerine açıyorlar. Sonra tekrar tekrar söküyor mührü. Adamlar saati sökemiyorlar yukarıda sebebini yazdım. Görevli dediki söksen ne olur. Saat alıp tekrar bağlantı yapıyorlar.

Bu forumun çok bilmiş cahilleri yıldırdı beni

• quote:

Farketmiyor. Bre gafil.

Elektrik senin üzerine diyelim. Sen gittin kapattın. Adam mührü söküyor. Sen diyorsun ki kaçak kullanım var. Dilekçe yazıyorsun. Kira sözleşmen varsa 15 günde tespit yapıp elektriği kiracı üzerine açıyorlar. Sonra tekrar tekrar söküyor mührü. Adamlar saati sökemiyorlar yukarıda sebebini yazdım. Görevli dediki söksen ne olur. Saat alıp tekrar bağlantı yapıyorlar.

Bu forumun çok bilmiş cahilleri yıldırdı beni

Alıntıları Göster
    Sen çok fazla film seyretmişsin kardeşim

• Ona, bunun onur kırıcı bir davranış olduğunu söyleyebilirsiniz.
  • Elektrik aboneliği nasıl adama verilmiyor onu anlayamadım?
  • quote:

Öyle değil işte.

Peki dedim çözüm ne.

Alıntıları Göster
    Elektriğe bağlı yaşam ünitesi olmadığını tespit ettirip söktüremez misiniz? Saçmalık, gelsin iki tane çalışan tutanak tutsun, bu evde yoktur diye söksünler. O parayı sizden alır dağıtıcı ama kira sözleşmeniz, kaçak kullanım yapıldığına dair tutanaklar ve şahitler ile genel mahkemede alacak davası açıp belki parayı alırsınız

Konu sahibi başka, bu arkadaş başka kafam karıştı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1F943E7C5 -- 6 Şubat 2020; 20:45:24 >

• +1923

Süreç aynı dediğin gibi

• Resmî olarak elektrik kimin üzerineyse borçtan o sorumludur. Kiracıya bir şey yapamazsınız. En fazla borcu ödeyip elektriğini kapattırırsınız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1F943E7C5

Elektriğe bağlı yaşam ünitesi olmadığını tespit ettirip söktüremez misiniz? Saçmalık, gelsin iki tane çalışan tutanak tutsun, bu evde yoktur diye söksünler. O parayı sizden alır dağıtıcı ama kira sözleşmeniz, kaçak kullanım yapıldığına dair tutanaklar ve şahitler ile genel mahkemede alacak davası açıp belki parayı alırsınız

Konu sahibi başka, bu arkadaş başka kafam karıştı

Alıntıları Göster
    Adamlar riske girmek istemiyorlar. Dağıtıcı ne olursa olsun komple kapatamıyor. Zaten komple kapatmak dediğimiz trafoyu sökmesi gerek.

Bunu ne için anlattım. Çünkü başımıza geldi. Kiracı boşta olan yani abonesi olmayan elektriği kullanabiliyor. İster mühür feki, ister kaçak elektrik, ister yeni saat. Yani öyle yöntemler var ki akıllara ziyan. Su da buna benzer hatta hiç kapatamıyorlar. Temel ihtiyaç çünkü.

Ancak doğalgaz öyle değil. Adamlar direk ssaati söküyorlar. Elektrik su gibi kaçak yapma şansın zayıf. İlk hatanda havaya uçabilirsin. Bu yüzden siz siz olun abonelikleri kesinlikle yaptırtın.

• Arkadasim selam benzer bi durumla kardilastik. Kiracinin üzerine olan elektirik blrcunu ödemeden cikti. Tedas dükkan sahibi olarak kirayi bizden tahsil etti.. bizede dedigi su oldu adami arayip bulun yeni yerinde elektirigini keselim sizin zararinizi tahsil edelim seklinde oldu.. yaklasik suanki para ile 40.000 tl ödedik. Simdi dükkan kiralik 2 yildan beri kiraci seciyoruz hala vermedik... gelen kiracidan hersey icin memur kefil istiyoruz. Kefil yoksa dükkani vermiyoruz. 300m2 dükkan Antalyada merkezi bir konumda bos duruyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.