Şimdi Ara

Farm kontrolü ne oluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Koridorda ittirmek mi önemli sabit tutmak mı ?

• Forumda biraz gezinsen görürsün

https://forum.donanimhaber.com/laneyi-nasil-kontrol-ederim--123854746

Oku burayi izle

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok önemli hocam o kontrol ya. Ne yap ne et öğren onu valla high eloya ilk girdiğimde dedim napıyor bunlar farmları hep yüksek ben hep ölüyorum gank yiyiyorum meğersem freezeleyip yaklaşınca farma tokatlayıp yolluyorlarmış
  • Bende plat elodayım hala bilmiyorum. Bir ara elmasa çıktım ona rağmen bilmiyorum. rakip koridoru üstüme ittiriyorsa ne yapmalıyım?Bunu açıklayan bir yazı bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerkanHur

Bende plat elodayım hala bilmiyorum. Bir ara elmasa çıktım ona rağmen bilmiyorum. rakip koridoru üstüme ittiriyorsa ne yapmalıyım?Bunu açıklayan bir yazı bulamadım.

Hocam ortada tutmak istiyorsan sende ittireceksin rakibinden öndeysen minyonu kendi tarafına alıp o cs almaya çalıştıkça engellemeye çalışacaksın olay bu aslında. Yine aynı şekilde geri düşersen yine kendi tarafına çekip last hit yapmaya çalışıcaksın usulca. Rakibin bunu görüp başka lane gidince kendi toplanan minyonları rakibin kulesine yedirmeye çalışıcaksın olay bu.
  • quote:

Bende plat elodayım hala bilmiyorum. Bir ara elmasa çıktım ona rağmen bilmiyorum. rakip koridoru üstüme ittiriyorsa ne yapmalıyım?Bunu açıklayan bir yazı bulamadım.

Kardes aciklamisim orda okuma yazman mi yok

• Pencereyi aç beynine az oksijen gitsin. Sakinleşince gel.

Yazı çok uzun okumaya üşeniyorum.
  • Farm kontrolü ne ittirmek, ne sabit tutmaktır. Farm kontrolü ne zaman ittirip ne zaman sabit tutman gerektiğini bilmektir.

Bu konuyla ilgili çok tüyo kullandım, ne rehberler devirdim. Ama üstüne eğilerek oyunlarda en çok faydayı nasıl sağlayabileceğimi kendim keşfettim. Şu anki bilgi birikimimin çoğunu da bu oluşturuyordur. Tabi hala öğrenmem gereken çok şey var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • böyle şeyler çok oynadıkça olur
  • arkadaş okumaya üşeniyo sanırım bende özet geçerek yaziyim o zaman

-canı az minionunun yanında dur adam almak için yaklaştığında adama vur.
    - alan etkili skillerini (brand w -lb w tarzı) farm alırken hem adama hemde farma aynı anda tutturmaya çalış
    -oyunun başında karşı junglerı görene kadar minionlara 2. hiti yapma sadece last hit yaparak farmı almaya bak
    -level 2 powerspikeın varsa kullan mesela lbsin karşında syndra falan var level 1de bol bol düz vuruş ve w atarak canını yarıya indir adamın level 2 olunca w-q-ignite oto atakla kes
    -adam base attıysa minionları karşı lanee dayayıp base at
    -karşında kule altı farm yapmakta zorlanan şampiyon varsa sürekli push yap mesela tris earlyde kule altı farm yapamaz midde de lux falan yapamaz ama isimlere şartlanma karşındaki adamın oynadığı şampiyonu-potansiyellerini bilip ona göre oyna
    -push yaparken kıçını ward attığın çalıya doğru yasla

özetle bunları çatpat yapmaya çalış zamanla gelişirsin

• quote:

Pencereyi aç beynine az oksijen gitsin. Sakinleşince gel.

Yazı çok uzun okumaya üşeniyorum.

Blok teşekkürler.

• Ionia köylüsü I kullanıcısına yanıt
    adamsın
  • Bunun hakkında 100 tane rehber de okusan oyun içinde düşünüp çok kez denemeden oyununa eklenmiyor.Ben yıllardan beri lcs izlerim, bu konuda baya okudum da ama yine de bazen koridorları saçma sapan yerlerde bırakıp takımı zarara sokuyorum.
  • Yutupta yagiz komodo akin diye aratirsan bulabilirsin bu konuyla alakali guzel bir videosu var. Bende arkadaslarin dedigi gibi teorik olarak bildigim halde bazen oyun icinde uygulayamayabiliyorum. Mesela lcs maclarinda ryze oyunculari 3 minyon dalgasi kesip base atip gozyasi alirlar ama ben bunu maclarda uyguladigim zaman cok minyon kaybediyorum. Ben pushluyorum ama base atip yetisene kadar minyonlar kuleme dayaniyor.

Ayrica bazen rakibi kestikten sonra minyon dalgasini ittirip base atiyorum. Ben gelene kadar rakip lanei donduruyor o zaman da ben zor duruma dusuyorum gank yemeye hazir duruma geliyorum.

• İlk adım: Ormancı gank attı kestiniz adamı ormancı fqrmı itiyor senle onun kule altına itiyorsunuz böylece farm kaybediyor. Bu taktiğin en önemli adımı ormancına bunu yapınca Olu Çli küfür etme. orman mainlerin gözü yaşlı

• quote:

Orijinalden alıntı: Ionia köylüsü

arkadaş okumaya üşeniyo sanırım bende özet geçerek yaziyim o zaman

-canı az minionunun yanında dur adam almak için yaklaştığında adama vur.
    - alan etkili skillerini (brand w -lb w tarzı) farm alırken hem adama hemde farma aynı anda tutturmaya çalış
    -oyunun başında karşı junglerı görene kadar minionlara 2. hiti yapma sadece last hit yaparak farmı almaya bak
    -level 2 powerspikeın varsa kullan mesela lbsin karşında syndra falan var level 1de bol bol düz vuruş ve w atarak canını yarıya indir adamın level 2 olunca w-q-ignite oto atakla kes
    -adam base attıysa minionları karşı lanee dayayıp base at
    -karşında kule altı farm yapmakta zorlanan şampiyon varsa sürekli push yap mesela tris earlyde kule altı farm yapamaz midde de lux falan yapamaz ama isimlere şartlanma karşındaki adamın oynadığı şampiyonu-potansiyellerini bilip ona göre oyna
    -push yaparken kıçını ward attığın çalıya doğru yasla

özetle bunları çatpat yapmaya çalış zamanla gelişirsin

Bir teşekkürde benden dostum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.