Şimdi Ara

farlarını yakmak yerine parklar ve sislerle dolaşan yurdumun ...... insanları. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
1
Favori
4.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: derememo

quote:

Orijinalden alıntı: _By_BoSs_

70 milyara golf satılıyo ülkemde benzin 5 liraya dayandı sen hala vay sis farını açmış vay niye farlarını yakmamış derdindesin... ne diyim

alıntı yapmamışsınız ama ben üstüme alındım.
    benim derdimle, golfün yada benzinin fiyatı arasında nasıl bir bağ varki?
    gol 20,000 e, benzin de 1 tl ye düşüncemi dert etmeliyim sis farını?
    yada ilerleyen zamanda, golf 150,000 e benzinde 25 tl ye çıktığında başka neleri dert etmemeliyim?
    milletin sokakata birbirlerinin üzerine sürüp öldürmeleri olağan mı sayılmalı?
    siz ne anlatmak istediniz de ben anlamadım?

üzerinize alınmayın ben ortaya söyledim sis farını niye dert ediyosunuz ki sis farı gözünüzü alıyosa doktora gidin...orijinal sis farı göz almaz gözünü alanda sıkıntı vardır. sis farından çok daha büyük sorunlar var ülkede.çok ufak bi ayrıntı bu trafik içinde. makas atanı dert edin birbirini öldüreni dert edin.ekonomik sorunları dert edin. sis farı gözünü alıyomuş doktora gidin ne diyim. trafik polisi bile ceza yazmıyosa o kadar ayrıntı bi konu değil demek ki.

• Özellikle uzun yolda sis farı, eğer sis yoksa karşıdakinin gözünü mahvetmekten başka neye yarıyor merak ediyorum. Allah rızası için sisleri uzun yolda açan arkadaşlar bunu anlatsın. Faydalı ise bende açarım bundan sonra. Denemek için açıyorum toplasan 5 metreyi aydınlatıyor. Allah göstermesin de kısanın farkettiremediği birşeyi sis ile farketsem de çok geç olmuş olur. Kendini tatmin diyeceğim ama bunun ne tatmini olur ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: infinite

dediğin olay yeni değil ki 1970'lerden günümüze gelen tuhaf bir adamın başlattığı sözde hava cakas atma hareketi

farlarını yakmak yerine parklar ve sislerle dolaşan yurdumun  ...... insanları.

mars'a gidiyor heralde
  • hocam kıroluk için yapanlarda var ancak genelleme yapmanızı çok yanlış buluyorum neden derseniz şimdiki araçlarda malumunuz gündüz farları bulunuyor devamlı yanan ancak eski araçlarda bu donanım yok ve trafikte farkındalık için parklar gündüz tek başına yetmiyor ve sislerin gündüz kimseye zararı yok keşke herkes yaksa ( orjinal haliyle ) ha beni aracımda gündüz farı var artık kullanmıyorum ama eski aracımda bu şekilde kullanıyordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: infinite

dediğin olay yeni değil ki 1970'lerden günümüze gelen tuhaf bir adamın başlattığı sözde hava cakas atma hareketi

farlarını yakmak yerine parklar ve sislerle dolaşan yurdumun  ...... insanları.

Bunun daha iyiside vardı aradım bulamadım yanlış hatırlamıyorsam 12 tane vardı.

•  farlarını yakmak yerine parklar ve sislerle dolaşan yurdumun  ...... insanları.

Mercedes'in gündüz ledlerinin çakmasını takıp , geceleri sadece onları yakıp gezenler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: evolvo

quote:

Orijinalden alıntı: HondatugraL

sis farlarını açmayı severım açarımde yerı geldıgınde cıdden hoş duruyor araç karı kız versın vermesın ben sevdıgım için açıyorum başkası sevsın dıye değil hemde yolu daha genıs gosterıyor rahat oluyor. Ama parkları açıp sıslerı açmak pek akıl karı değil. Yaptıgımız ve yaptıkları hatalı davranıs adı ustunde sonucta sis lambası ve siste kullanılır. Ki polisler genelde ceza yazıyorlar yolu gormemde faydsı dokunmasa valla sokucem ama uzun yolda açtımmı kaldırımlara kadar goruluyo süper oluyo

Sen arabanin icindeyken hos duran birseyi baskasi gorsun diye degil de kendin icin yaptigina ancak kendin inanirsin. Bari gercekle yuzlesin, bu islerin alayi kroluk.

buna sen değil ben karar verırım. Ne için kim için açtıgımı ben bılıyorum yolu daha net gosterdıgı ıcın açıyorum aynı zamanda benım gozume hos gelıyo başkasına beğendırme çabam yok başkasınında ne dusundugu umrumda değil. sis farlarını açmakta krolukla alakalı değildir. Boyle dusunuyosan sen kendı arabanda açma kımsenın kullanımına sana zararı dokunmadıkçada karışma.

• quote:

Orijinalden alıntı: stajer54

Ya öyle birşey hlaine geldiki bu olay :) Geceleyin önünüzü görmüyorsanız araba kullanmıcaksınız krdsm orj xgenon far olanlara ne dıyeceksınız ? :) boşa konusmayın bence xgenon'un bı kotu tarafı zaten yağmurlu havadır onunu göremessin ama karsıdan qelenın gozunu aldıgı doğrudur fakat hiçbir etkisi yoktu :)

Hocam olayı anlamadınız herhalde.Adam sadece park+sis yapıp hayalet gibi gezenlere söylemiş.Sonuna kadar da haklı.

Ayrica orjinal Xenon'da farlar mercekli. far yükseklik ayari diye bir şey var.Zaten mor renkli orjinal Xenon'da görmedim.Eger illa ki xenon kullanacaksanız aracınızda bu eklentiler olacak.Bu kadar basit.Kimsenin keyfi icin baskasının hakkına ve gözüne tecavüz etme hakkı yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

sis farlarını açmayı severım açarımde yerı geldıgınde cıdden hoş duruyor araç karı kız versın vermesın ben sevdıgım için açıyorum başkası sevsın dıye değil hemde yolu daha genıs gosterıyor rahat oluyor. Ama parkları açıp sıslerı açmak pek akıl karı değil. Yaptıgımız ve yaptıkları hatalı davranıs adı ustunde sonucta sis lambası ve siste kullanılır. Ki polisler genelde ceza yazıyorlar yolu gormemde faydsı dokunmasa valla sokucem ama uzun yolda açtımmı kaldırımlara kadar goruluyo süper oluyo

Sen arabanin icindeyken hos duran birseyi baskasi gorsun diye degil de kendin icin yaptigina ancak kendin inanirsin. Bari gercekle yuzlesin, bu islerin alayi kroluk.

buna sen değil ben karar verırım. Ne için kim için açtıgımı ben bılıyorum yolu daha net gosterdıgı ıcın açıyorum aynı zamanda benım gozume hos gelıyo başkasına beğendırme çabam yok başkasınında ne dusundugu umrumda değil. sis farlarını açmakta krolukla alakalı değildir. Boyle dusunuyosan sen kendı arabanda açma kımsenın kullanımına sana zararı dokunmadıkçada karışma.

Anlamani beklemiyorum zaten. Gereksiz yere sis fari acan da cakma zenon kullanan da suc isler, bu sucu islemenin amacini da guzel gorunuyor, ben istedigimi yaparim diye telafi etmeye calisan da toplum kurallarina uymayi beceremeyen findik beyinli krodur. İnsan en azindan etrafta rahatsiz ettiklerim anama bacima sover diye dusunur , bunlarda o da yok bir de uste cikiyorlar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Anlamani beklemiyorum zaten. Gereksiz yere sis fari acan da cakma zenon kullanan da suc isler, bu sucu islemenin amacini da guzel gorunuyor, ben istedigimi yaparim diye telafi etmeye calisan da toplum kurallarina uymayi beceremeyen findik beyinli krodur. İnsan en azindan etrafta rahatsiz ettiklerim anama bacima sover diye dusunur , bunlarda o da yok bir de uste cikiyorlar.

anlamanı beklemıyorum dıyorsun yazılarımı bı okuda ondan sonra yazılarım hakkında atıp tut. Yasaklı bişey oldugunu bılıyoruz etrafı rahat gosterdıgı ıcın yerı geldıgınde açıp kullanıyorum. Ben ıstedııgımı yaparım gıbı bişeyde yazmamısın nerenle okuyorsan orayı bırak gozlerınle gorup beyın suzgecınden geçir. Etrafta rahatsızlıktan biri söverse bu onun sevıyesını bellı eder anama bacıma kufur ettıgı zaman anam bacım o duruma mı dusuyor hayır? E bana ne kufurunemı alınıcam. Gelıp efendı gıbı rahatsızlıgını bıldırırse yada bi işaretle uyarırsa zaten kapatıyorum üste çıktıgımda yok dediğim gibi beyin süzgeci ...

• karşıdan gelen hadi bir nebse birkaç saniye sonra geçer gider ama yağmurlu havada önümde gidipde arka sislerini açıp zaten ıslak olan camda tam gözümü aldıran denyolara bende uzunları yakarak cevap veriyorum ama eminimki kendi denyolıkları yüzünden yaktığımı anlamıyorlardır.
  • farlar acıksa ön sislerinide acsın sorunum yok, ama o arka sisleri açanlara hele bide sıkışık trafikse öldüresim geliyor
  • Sis farı açanların suçu yok ceza yazmayan polislerin suçu var. Denetimler artmış gördüğünü çevir işte. Devlete bedava gelir, trafik polisi kotasını doldurur, insanlar trafikte rahat eder. Yillarca araba surerim, babam benden kat be kat fazla surmustur dedem ondanda fazla surmustur sis fari yakmadan yolunu gormustur. Sehir icinde zaten neyi goremiyosun o ayri mevzu.

Devleti tesvik etmek lazim. Ankarada calistigim yerde sokakta kaldirima park ediyo araclar polis normalde birsey demiyor ama ara sikayet et siradan cezalari sikistirip gidiyorlar :) tas atti belinmi yoruldu derler ya devlet bundan bile aciz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

anlamanı beklemıyorum dıyorsun yazılarımı bı okuda ondan sonra yazılarım hakkında atıp tut. Yasaklı bişey oldugunu bılıyoruz etrafı rahat gosterdıgı ıcın yerı geldıgınde açıp kullanıyorum. Ben ıstedııgımı yaparım gıbı bişeyde yazmamısın nerenle okuyorsan orayı bırak gozlerınle gorup beyın suzgecınden geçir. Etrafta rahatsızlıktan biri söverse bu onun sevıyesını bellı eder anama bacıma kufur ettıgı zaman anam bacım o duruma mı dusuyor hayır? E bana ne kufurunemı alınıcam. Gelıp efendı gıbı rahatsızlıgını bıldırırse yada bi işaretle uyarırsa zaten kapatıyorum üste çıktıgımda yok dediğim gibi beyin süzgeci ...
    buna sen değil ben karar verırım. Ne için kim için açtıgımı ben bılıyorum yolu daha net gosterdıgı ıcın açıyorum aynı zamanda benım gozume hos gelıyo başkasına beğendırme çabam yok başkasınında ne dusundugu umrumda değil.
    Yani sen arabanın içinde otururken hayal alemine dalıp arabam dışarıdan ne kadar güzel görünüyordur şimdi diye milletim gözünü deleceksin ondan sonra burada başkasının ne düşündüğü umurumda değil, beyin süzgeci vs diye bana posta koyacaksın.. Yasaksa yapmayacaksın kardeşim,önünü farların gösterdiği kadar göreceksin, o zaman her isteyen uzunları yakıp gezsin en iyi o görsün. Lafa gelince herkes çok delikanlı çok düşünceli, işine gelmeyince sana ne, bana ne muhabbeti. Gece vakti sizin gibiler tatmin olsun diye uzun yolda gözümüzün feri sönüyor, bir değilsiniz ki , çekirge sürüsü gibi maganda fışkırıyor her yerden...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evolvo -- 29 Ocak 2013; 19:11:34 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

buna sen değil ben karar verırım. Ne için kim için açtıgımı ben bılıyorum yolu daha net gosterdıgı ıcın açıyorum aynı zamanda benım gozume hos gelıyo başkasına beğendırme çabam yok başkasınında ne dusundugu umrumda değil.
    Yani sen arabanın içinde otururken hayal alemine dalıp arabam dışarıdan ne kadar güzel görünüyordur şimdi diye milletim gözünü deleceksin ondan sonra burada başkasının ne düşündüğü umurumda değil, beyin süzgeci vs diye bana posta koyacaksın.. Yasaksa yapmayacaksın kardeşim,önünü farların gösterdiği kadar göreceksin, o zaman her isteyen uzunları yakıp gezsin en iyi o görsün. Lafa gelince herkes çok delikanlı çok düşünceli, işine gelmeyince sana ne, bana ne muhabbeti. Gece vakti sizin gibiler tatmin olsun diye uzun yolda gözümüzün feri sönüyor, bir değilsiniz ki , çekirge sürüsü gibi maganda fışkırıyor her yerden...

ben sıslerımı acınca arabamın nasıl durdugunu hayal edebılıyorum hayaller alemıne dalmamın gereyı yok bunu anlamak bukadar zormu ? Yasak oldugun bılıyorum yolları denetlenmeyen koy yollarında nıye yakmıcakmısım sıslerımı açıkmasını yaparmısın madem çok bılıyosun. Kusura bakma benım arabam kıymetlı arkadaş saçma sapan yollarda trafıgın olmadıgı ıssız yerlerde aracımını çukura carta curta sokamam farlarımın gosterdıgıylede yetınmıyorum yetınmem ben onumu sağlıklı gomedıgım yerde sıslerı açıp gezerım bukadar basıt anladınmı ? Sislerle uzunları açmanın arasında bağ kurup kendı sozlerını desteklemeye yada savunmaya çalışma zaten bu ıkı ışığı bırbırıyle eş değerde tutuyorsan şu saatten sonra muhattap olmıyım. sizin gıbıler uzun yolda sıs acıyor dıyebılmen ıcın benım hangı şartlarda hangı yollarda sıs farını kullandıgımı bılmen gerek bilmeden hakkımda yorum yapman gereksız tatava.

• "egitim sart" maalesef bizde nereye baksan bu eksiklik var...

• quote:

sis farlarını açmayı severım açarımde yerı geldıgınde cıdden hoş duruyor araç karı kız versın vermesın ben sevdıgım için açıyorum başkası sevsın dıye değil hemde yolu daha genıs gosterıyor rahat oluyor.

Sevdiğim için açıyorum yazmışsın, yolu geniş gösteriyor demişsin işte...
    Şimdi araba kıymetli oldu, yollar köy yolu oldu...neyse uzatmayalım herkes ana fikri anlamıştır herhalde....
  • quote:

quote:

sis farlarını açmayı severım açarımde yerı geldıgınde cıdden hoş duruyor araç karı kız versın vermesın ben sevdıgım için açıyorum başkası sevsın dıye değil hemde yolu daha genıs gosterıyor rahat oluyor.

Sevdiğim için açıyorum yazmışsın, yolu geniş gösteriyor demişsin işte...
    Şimdi araba kıymetli oldu, yollar köy yolu oldu...neyse uzatmayalım herkes ana fikri anlamıştır herhalde....

hayır guzel kardeşim sen uzunlarla sıslerı ornek gosterebılıyorsunda ben yolu koy yolu olarak yazınca mı sıkıntı çıkıyor. Ana fıkrı eksık yerlerden çıkartmaya çalısacağına olumlu yerlerını dusunsen daha uzlaşmacı olmazmı " sis farı açıyorum" yazınca sen TEM otoyolunu dusunerek karşıt yazı yazarsın ben köy yolunu dusunerek yazarım. Benım arabam her yazımda kıymetlıdır zaten araştırırsan gorursun. yolu geniş gosterıyor bu kotu bı durum değildir ve evet açmak hoşuma gıdıyor gerektıgı yerde kullanıyorum. Ana fıkrı olumlu yonde almak ısteyen o yonde almıştır olumsuz yonde almak ısteyen olumsuz yonde almıştır. Gereksız uzatmanın anlamı yok sonucta alışkanlıklar yazılarla değişmicek. Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: derememo

şehir içi hava kararmış ama bu ..........ler farları yakmak yerine park ve sis lambalarını açmış dolaşıyorlar.
    hangi akla hizmettir, nasıl bir zihniyettir bu davranış?!?!?!??!
    bu nedir yahu?!?!?!??!

Fluance ,era, on sıs acan bu modeller cogunlukta
    Doblo, ozellıkle connect arka sis
    ne hıkmetse fabrıka cıkısı aydınlatma yakınca sis yanıyor sankı anlamadım gıttı bu ticarilerde

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende çok sinir oluyorum ya sanırım bunlar araba alıcaksam sis farı olsun ya deyip para vermişim bu sis farına yakayım diyen kırolar.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.