Şimdi Ara

fareden kuduz geçermi? lütfen cevap

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
11.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • hayırlı akşamlar. 3 gün önce çocuğun elini fare ısırdı. Haseki kuduz merkezine götürdüğümüzde fare de kuduz vakası olmadığını buyüzden aşı yapmayacaklarını belirtiler ve sadece tetenoz aşısı yapıldı.İnternette bu konuyla ilgili gezerken kimi yerde fare nin kuduz taşıyabileceği kimi yerde taşımayacağıyla ilgili bilgiler var.Şu anda çocukta gribal belirtiler başladı.Eklem ve kas ağrısı gibi.İster istemez insanda huzursuzluk yapıyor. Bu konuda bilgisi olan varmı.Teşekür ederim.

• Ya kim demiş olmaz diye, tabii ki fare kuduz olur ....
    Fare ısırığında kuduz aşısı olunur...
    Geç kalmış olabilirsiniz, bence aciliyetle kuduz aşısı olsun...
    Yani çok saçma ya , hem nasılsa bi zararı yok içiniz rahat olması açısından yaptırmalıydınız, ben olsam gider acile bu saatte yaptırırım...
  • fareden çeşitli hastalıklar da geçebilir... dikkatli olunmalı..
  • kuduz mikrobu dünyaya fareler yoluyla yayılmıştır...
    Memeli canlıların hepsinde kuduz görülebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fagrusovic -- 16 Nisan 2005, 23:13:12 >
  • En acilinden aşı yaptırın. Küçükken benide ısırmıştı 3 iğne yemiştim karnımdan..
  • 3 gün geç değil hele elden geçtiyse
    fakat hemen gidip bir sağlık kuruluşuna söyleyin
    bu sizin yasal hakkınız
    eğer yoksa ellerinde bir eczaneye yaptırın.
    ve sakın aksatmayın sonuçları katlanılası bir şey değil bu
  • faredende kuduz bulaşabilir... daha iyi bir hastaneye götürmeliydiniz...

neyse bu yalnızca teorik olarak böyle...fareler pis ve mikroplu hayvanlardır her tür mikrop bulaşabilir...

tetanoz yaptılarsa sizin çocuk zaten bir süre hayvani besin de yiyemeyecek şimdi...

yinede bir doktor tanıdığa sorun.... o yoksa doktor tanıdığı olan birine sorun o sormanız gereken iyi bir doktor bulsun...

bende kuş türü kanatlı hayvanlarda kuduz olmaz diye biliyorum.
    ama fare bir memeli hayvan neden olmasın onlarda da kuduz olur..

gribal enfeksiyonlar bir şey ifade etmez kuduzun belirtisi bu değil. başka bir şey bulaşmışda olabilir-belkide ilgisiz olarak grip olmuştur.
    ama dediğim gibi ne hastalığın mikrobu bulaşmışsa doktorun işi... ben bu kadar biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsgan -- 16 Nisan 2005, 23:21:22 >
  • herkese teşekür ederim
  • sadece köpekten geçer die bir kural yok fare tasıyıcı olabilir ve eger fare bu virüsü tasıyosa virüs kesin olarak bulasmıstır virüs direkt beyne yönelir bu yüzden ısırılan yer beyne ne kadar yakınsa klinik belirtiler kendini okadar çabuk gösterir eğer önlem alınmazsa 11-12 günde ölüm görülür

vet hek hidoretti

• ya haseki ne anlamış. çemberlitaş ta kuduz hastanesi var. işin uzmanları orda.
  • sağolun
  • kuduz aşısı kuduz olmasan da yaptırsan da zararı yok nolur nolmaz yaptır bi tane
    beni hamster ısırdı diye annem zorla 5 tane aşı yaptırttı zamanında
  • quote:

Orjinalden alıntı: ayzeb

Haseki kuduz merkezine götürdüğümüzde fare de kuduz vakası olmadığını buyüzden aşı yapmayacaklarını belirtiler ve sadece tetenoz aşısı yapıldı.

inanılır gibi değil ! kuduz merkezinden böyle bir cevap gelsin. iyice kafam karıştı yoksa biz mi yanlış biliyoruz
  • kuduz dışında vebada geçiyor kan kusturur valla
    olmadı özel hastanelere yaptırın
  • Orjinalden alıntı: ayzeb

Haseki kuduz merkezine götürdüğümüzde fare de kuduz vakası olmadığını buyüzden aşı yapmayacaklarını belirtiler ve sadece tetenoz aşısı yapıldı.

onlar sana farelerde kuduz olmaz dememiş.Farede kuduz virüsü yok demiş.Isıran fareyi yakalayıp götürdünüzmü oraya?Nerden biliyorlar farenin kuduz olmadığını
  • hemen götür yaptır iğneyi . valla şakaya gelmez. bu arada her türlü mikrop oluyor o hayvanlarda, dikkatli olman lazım
  • insandan bile bulasabilir kuduz...
  • Hayret bişey yani hasteneye gidiyorsunuz çoçuğun elini fare ısırdı diye, doktorlarda fare kuduz değil bişey olmaz diyip geri yolluyolar.Hasbinallah .
    Yaw bu ülkede insan hayatı bu kadar ucuz değil vede OLMAMALI.
    Ayrıca mutlaka zaman geçirmeyin mutlaka hastaneye giidin derim.Kan tahlili bile yapılmalı bence.Fare sadece kuduz taşımaz ki tifo veba vb. kemirgenlerin bağışıklık sistemi çok gelişmiştir.Bilirsiniz birçok zehire bile karşı yaşıyabiliyorlar.
  • doktor bide bunlar ya...o kadar okuyorlar ama duruma bak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.