Şimdi Ara

Fallout 4 + Tüm DLC'ler %100 Türkçe Yama (141. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: torkema61 , Vrataski
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 12 Misafir (2 Mobil) - 11 Masaüstü3 Mobil1 Android
5 sn
3.169
Cevap
114
Favori
378.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
165 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir yanda "Cyberpunk.2077 official olarak Türkçe dil desteği ile çıkacak" haberine diğer yanda AC: Origins Türkçe altyazı konusuna derken ben buraya neden geldim Fallout 4 için ne diyecektim yav onu unuttum valla :D Neyse aklıma düşmüşken ben hemen Far Harbor DLC çeviri yüzdesine bakıp geri geleyim, neredeyse son yazdığım (tabii cevap alamadığım) mesajımdan beri bayağı geçmiş olmalı bakalım % 3-5'lerden nerelere geldik.

Bu arada @Sarkis.Kısaohanyan hocam saygılar sevgiler öncelikle AnimusProjesi Türkçe çeviri ekibinde umarım işlerin yerli yerinde yolunda yordamında devam ediyordur ee burasını kendi toprağını mekanını da unutma tabii kolay gelsin :) @Saidsrc abimize de selam buradan.

---
    EDIT_:

Evet dediğim gibi Far Harbor (FH) çevirisine baktım da geldim maşallah ya % 35'leri bulmuşuz helal olsun valla sevindim :)
    Hmm şimdi FH'un çevirisine başlandığı daha doğrusu devam edildiği duyurulmasından bu yana 1 Ağustos, 1 Eylül ve 1 Ekim bayağı da olmuş değil mi @Sarkis.Kısaohanyan, tamam çevirmen sayısı 1 kişiydi anca bu kadar haklısınız kesinlikle lafım yok kolay gelsin de benim aklıma hala şu takılıyor; Far Harbor için 1 Ağustos'a kadar bir çeviri oranı/yüzdesi vardı hep görürdük (hatta o zamanlar Nuka World % 80'lerdeydi) FH % 26-27 durumdaydı sanki sonra DLC çevirileri iptal oldu denildi afalladık kim vurmuşa döndük kalakaldık öylece, işte diyorum bu FH çeviri oranı korunup da mı devam edildi edilmediyse neden böyle oldu neden Ağustos da % 1'lerden başlandı anlayamadım gitti aklımda kaldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravenholm -- 9 Ekim 2018; 11:26:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ravenholm

Bir yanda "Cyberpunk.2077 official olarak Türkçe dil desteği ile çıkacak" haberine diğer yanda AC: Origins Türkçe altyazı konusuna derken ben buraya neden geldim Fallout 4 için ne diyecektim yav onu unuttum valla :D Neyse aklıma düşmüşken ben hemen Far Harbor DLC çeviri yüzdesine bakıp geri geleyim, neredeyse son yazdığım (tabii cevap alamadığım) mesajımdan beri bayağı geçmiş olmalı bakalım % 3-5'lerden nerelere geldik.

Bu arada @Sarkis.Kısaohanyan hocam saygılar sevgiler öncelikle AnimusProjesi Türkçe çeviri ekibinde umarım işlerin yerli yerinde yolunda yordamında devam ediyordur ee burasını kendi toprağını mekanını da unutma tabii kolay gelsin :) @Saidsrc abimize de selam buradan.

---
    EDIT_:

Evet dediğim gibi Far Harbor (FH) çevirisine baktım da geldim maşallah ya % 35'leri bulmuşuz helal olsun valla sevindim :)
    Hmm şimdi FH'un çevirisine başlandığı daha doğrusu devam edildiği duyurulmasından bu yana 1 Ağustos, 1 Eylül ve 1 Ekim bayağı da olmuş değil mi @Sarkis.Kısaohanyan, tamam çevirmen sayısı 1 kişiydi anca bu kadar haklısınız kesinlikle lafım yok kolay gelsin de benim aklıma hala şu takılıyor; Far Harbor için 1 Ağustos'a kadar bir çeviri oranı/yüzdesi vardı hep görürdük (hatta o zamanlar Nuka World % 80'lerdeydi) FH % 26-27 durumdaydı sanki sonra DLC çevirileri iptal oldu denildi afalladık kim vurmuşa döndük kalakaldık öylece, işte diyorum bu FH çeviri oranı korunup da mı devam edildi edilmediyse neden böyle oldu neden Ağustos da % 1'lerden başlandı anlayamadım gitti aklımda kaldı.
    Merhabalar, bilgisayarım olmadığı için ne yazık ki ne Fallout 4 çevirisine ne de Animus Projesi'ndeki çeviriye katkı sağlayamıyorum. Buradaki çeviriyi ekibin yılmaz/yorulmaz üyesi Hamza abimiz yapıyor. Far Harbor çevirisinde belli bir yüzdeye geldikten sonra aralık ayında askıya alınmıştı şubat ayında da iptal edildi ve Nuka World'ün üstüne yoğunlaştık. Sonrasında Far Harbor çevirisine tekrar baktığımızda baştan başlamanın daha sağlıklı olacağı kararı alındı ve iptal edilmiş eski dosya yerine Hamza abi sıfırdan çeviriyi tek başına üstlendi.

• Merhaba,

Yeni eklenen linkden yamayı indirip kurdum ancak yama güncelleme ekranında kalıyor.

Yama sürümü 1,4,47,55-yeni sürüme güncelleme kısmında yeşil bar doluyor ve o şekilde kalıyor.

Fallout 4 + Tüm DLC'ler %100 Türkçe Yama

Yardım lütfen
  • Merhabalar. Tekrar emeğiniz adına teşekkür ederim.
    ben yamayı kurdum fakat şöyle problemlerim var. oyunun bazı yerlerinde Nick in konuşmaları ingilizce başında parantez içi harf var. birde yetenekler sayfasında bazı özellikler ingilizce. neden böyle olabilir? cevaplarsan sevinirim. iyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak20055

Merhabalar. Tekrar emeğiniz adına teşekkür ederim.
    ben yamayı kurdum fakat şöyle problemlerim var. oyunun bazı yerlerinde Nick in konuşmaları ingilizce başında parantez içi harf var. birde yetenekler sayfasında bazı özellikler ingilizce. neden böyle olabilir? cevaplarsan sevinirim. iyi forumlar
    Lütfen forumun ilk mesajını gözden geçirin.
  • Tebrikler Binomo dan promosyon ödülü kazandınız ne demek? Oyunu açınca launcher da karşıma çıkıyor.
  • ben yamayı indirdim ama bir sıkıntım var 50 fps alıyorum üstüne çıkmıyor yamayı silince 144 çkıyor yardım edermisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: atahanşan

ben yamayı indirdim ama bir sıkıntım var 50 fps alıyorum üstüne çıkmıyor yamayı silince 144 çkıyor yardım edermisiniz
    data/textures klasörünü silin muhtemelen düzelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sarkis.Kısaohanyan

Alıntıları Göster
    sildim ama aynı düzelmedi
  • data içindeki textures klasörünü sildim ama 50 fps almaya devam ediyor başka ne yapabilirim
  • quote:

Alıntıları Göster
    falout 76 Türkçe çıkmayacak. Siz veya başka birisinin çevirme ihtimali var mı acaba? Bu kadar çok metin içeren bir oyun nasıl Türkçe çıkarılmaz hayret. Madem pamuk eller cebe diyorlar zahmet edip oyunu Türkçe çıkarsalar ya. Maliyetini karşılamaz diyen firmalar var. Türkçe yaptılar da maliyet hesabı kaldı bir tek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stalker(1979) -- 25 Ekim 2018; 23:26:6 >

• quote:

data içindeki textures klasörünü sildim ama 50 fps almaya devam ediyor başka ne yapabilirim
    Belgelerde mygames/fallout4 klasöründe (Klasörü yanlış hatırlamadıysam) Fallout4_Default.ini var. Onu açıp iPresentInterval satırının karşısını 0 yapın. Vsync ayarı açılmış olabilir. Bu ayarı yapınca kapanacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

falout 76 Türkçe çıkmayacak. Siz veya başka birisinin çevirme ihtimali var mı acaba? Bu kadar çok metin içeren bir oyun nasıl Türkçe çıkarılmaz hayret. Madem pamuk eller cebe diyorlar zahmet edip oyunu Türkçe çıkarsalar ya. Maliyetini karşılamaz diyen firmalar var. Türkçe yaptılar da maliyet hesabı kaldı bir tek?

Alıntıları Göster
    Oyunun single player modu olmadığı ve sadece online oynandığı için sürekli olarak dosya kontrolü yapılacak. Yani Biz resmi olmayan bir bir çeviri yapsak, oyuna işlememiz çok zor. Çevirsek ve yamanın kontrolü atlatmasını sağlasak bile günlük olarak dosyaları düzenlemezsek yama muhtemelen çalışmaz. Hadi çalıştı diyelim, olur da oyun dosyaların değiştirildiğini anlarsa Türkçe oynamak isteyen arkadaşlar hile kullandığı gerekçesiyle ban yiyebilir. Özetle oyunu resmi olmayan bir çeviriyle oynamak hiç sağlıklı da değil, mümkün de. Biz resmi bir çeviri yapalım diye iletişime geçtik ama kabul edilmedi. Yapabileceğimiz bir şey yok.

• Sarkis.Kısaohanyan kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz işlemi yaptım ama gene aynı 48 fps
  • Tebrikler Binomo dan promosyon ödülü kazandınız ne demek? Oyunu açınca launcher da karşıma çıkıyor.
  • quote:

Oyunun single player modu olmadığı ve sadece online oynandığı için sürekli olarak dosya kontrolü yapılacak. Yani Biz resmi olmayan bir bir çeviri yapsak, oyuna işlememiz çok zor. Çevirsek ve yamanın kontrolü atlatmasını sağlasak bile günlük olarak dosyaları düzenlemezsek yama muhtemelen çalışmaz. Hadi çalıştı diyelim, olur da oyun dosyaların değiştirildiğini anlarsa Türkçe oynamak isteyen arkadaşlar hile kullandığı gerekçesiyle ban yiyebilir. Özetle oyunu resmi olmayan bir çeviriyle oynamak hiç sağlıklı da değil, mümkün de. Biz resmi bir çeviri yapalım diye iletişime geçtik ama kabul edilmedi. Yapabileceğimiz bir şey yok.

Alıntıları Göster
    Anladım. Yapacak bir şey yok o zaman. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: NeCRiS

Tebrikler Binomo dan promosyon ödülü kazandınız ne demek? Oyunu açınca launcher da karşıma çıkıyor.
    Reklam :) Çok rahatsız ediyorsa oyun klasöründeki orijinal launcher'i kullanabilirsiniz.
  • quote:

Dediğiniz işlemi yaptım ama gene aynı 48 fps
    Nedenini bilemedim o zaman.. Daha önce yüklediğiniz ama aktif olmamış modlar varsa, yamanın çalışması için yaptığımız bir ayarlamayla aktifleşmiş olabilir. Oyunun arayüzü ingilizce olur ama, belgeler/my games/fallout 4 klasöründeki sonu ini olan 2-3 tane dosya olacak, onları silip oyun klasöründeki orijinallauncher ile oyunu açın, ayarlarınız sıfırlanacak, modlar kapatılacak oyuna sadece diyaloglar ve isimler Türkçe şekilde gireceksiniz. Bu şekilde FPS düzelir muhtemelen
  • Sarkis.Kısaohanyan kullanıcısına yanıt
    yardımınız için teşekkür ederim sorun düzelmedi olsun bende ingilizce oynarım
  • quote:

Reklam :) Çok rahatsız ediyorsa oyun klasöründeki orijinal launcher'i kullanabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Rahatsızlık değil de sanki trojen girmiş hissi yaşadım o yüzden sordum.
  • 
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.