Şimdi Ara

Falken/dunlop lastik kullananlar varmı? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
0
Favori
11.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mudanyali137

gecen hafta 195-65-15 falken ecorun tnanesini 3520 tl den aldım.6 taksit sökme takma ve balans dahil

Alıntıları Göster

3520 mi, kazıklanmışsınız hocam :/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: suatcagdas

3520 mi, kazıklanmışsınız hocam :/

Alıntıları Göster

tanesi 350

yazarken klavyenin azizliğine uğramışımFalken/dunlop lastik kullananlar varmı? 

• quote:

Orijinalden alıntı: mudanyali137

tanesi 350

yazarken klavyenin azizliğine uğramışım 

Alıntıları Göster

😄😀👍🏼

• mudanyali137 M kullanıcısına yanıt
    Bende 6 taksit aldım Kütahya/Simav da bunu satan yok manisada tek bayi var en yakın varsada bulmak mesele başka satan :) jant da alacağım için sök tak oraya ait olucak zeten sıkıntı yok :) siz satan ve takan yerde bulmuşunuz ne güzel bize adam site anlaşmalı değilse 100 lira kargo cıkarıyo bide

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mhmmd.239 -- 29 Aralık 2020; 22:26:6 >
  • Mhmmd.239 M kullanıcısına yanıt
    Sanırım falken aldınız hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kullanın. Bir önceki aracım fiesta da 195 50 15 ebatta kışlık olarak kullandım, şimdiki aracım Fluence de 205 55 17 ebadında hem kışlık modeli Eurowinter HS01 ini kullanıyorum, yazın ise euro all season mevsimini aldım, bende Simav da aramıştım yazın maalesef bulamayınca internetten almıştım. Kullandığım 3 lastikte yaz ve kışta, karda, uzun yolda en ufak bir sorun çıkarmadı. Hatta fluence nin yol tutuşu bana göre biraz zayıf ama eski lastikleri falken ile değiştirdikten sonra daha bir iyi oldu.Memnun kalırsınız umarım.
  • ufradirisi01 kullanıcısına yanıt
    Sizde simavda yaşıyorsunuz demek :) evet falken aldım yazlık ziex 310 ecorun model. kışlığım nokian wrd4 pamuk gibi lastik çok memnunum. Desibel seviyesi ve aşırı hız yapmayan biri olarak orts yol tutuşu olan lastik aradım tanede 125/150 TL premium markalardan uygun fiyatlı almış olduk inşallah deneyeceğiz deneyimlerimiz paylaşıcaz
  • kargı K kullanıcısına yanıt
    Böyle bir yasak yok. Kışlık kullanımı, şehir içi dışı ayırt etmez.
    Ticari araçlar için zorundalık vardır.
    Eşim Simav lı, o yüzden sık sık gelirim :) Falken özellikle yol tutuşu ve sessizlik konusunda iyidir, tecrübe ile sabit. Tekrar hayırlı olsun.
  • ufradirisi01 kullanıcısına yanıt
    Ben Manisa lıyım ama burada ikamet ediyoruz :) işim burada tekrar sağolun
  • 91v model geldi 32.hafta 2020 lastiklerin iç kısmı aşırı telli ve sert geldi bana dayanıklınyapısı var hamuru sert değil bu sert sık çelik tel yapısı konfor etkisini deneyimleyince söylüyeceğim Falken/dunlop lastik kullananlar varmı? Falken/dunlop lastik kullananlar varmı?

• hayırlı olsun hocam, çabuk gelmişler. tam yeni yıl hediyesi olmuş :)

• suatcagdas S kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler evet 3.gün elime geçti. :)
    http://https://www.tyrereviews.com/Article/2020-Tyre-Reviews-Ultimate-Summer-Tyre-Test.htm

205/55/R16 için falken ziex 310 ecorun
    Testte 3. Oluyor.

En iyi ıslak zemin frenleme
    2. En iyi kuru zeminde (frenleme pirelli p7 ile)
    Islak ve kuru yol tutuş mükemmel dengeli sonuc
    En sessiz 5.sırada
    En uygun fiyatta 4.sırada

Ve dün size dayanıklı görünen yanak kısmı diye tabirimle bahsettiğim yapının dezavantajı en ağır lastik ve pirelli p7 ile beraber konfor kısmında son sıradalar.(sessizlik hariç)

Test sıralaması:
    1.continentak premium contac 6 (en iyi kuru fren ve yol tutuş)
    2.goodyear Efficientgrip2
    3.falken ziex 310 ecorun (en iyi ıslak fren)
    4.uniroyal rainsport 5 (en iyi ıslak yol da suntahliyesi)
    5.nokian wetproof (en hafif lastik)
    6. Bridgestone turanza t005 (en düşük yuvarlanma direnci)
    7.michelin primacy 4
    8.maxxis premitra 5
    9.Bf goodrich advantage (en sessiz ve en konforlu)
    10.pirelli cinturantu p7 c2 (yarı ıslak da en iyi tutuş)
    11.hankook ventus prime 3
    12.goodride rp28 (en ucuz lastik)

Falken/dunlop lastik kullananlar varmı? Falken/dunlop lastik kullananlar varmı?

• bnde as210 aldım gayet memnunum adet olarak 280 e gelmişti yerli üretim ama memnunum.

hocam teşekkür ederim uzun uzun yazmışsınız, verdiğiniz link forumda çok dolandigi için 2-3 gün önce bende bakmıştım ancak kafama takılan konfor konusunda falkeni sonda görünce üzdü beni açıkçası :)

sizin detayda belirttiğiniz en ağır lastik olmasıda biraz dezavantaj yaratıyor çünkü fizikte dönen parça ne kadar ağır ise o kadar fazla enerji harcar kuralı vardır (yani yakıt tüketimi artacak demek)

şimdilik planım şu, eğer bütçeyi çok zorlamayacak ise üst sınıfta (conti-Michelin-goodyear üçlüsü arasından) fiyatı daha uygun olan goodyear egp 2 bakmak olacak. eğer bundan alamazsam konforu pas geçip falken alırım artık.

gene aynı soruya dönüyorum aslında "subjektif-bireysel olarak hissedilen konfor nasıl acaba?"

Takıp denediğimde inşallah paylaşacağım evet paranız var ve yollar köy yolu değilse cukuru bol olmayan. Ve çok yüklü kullanılmıyorsa Efficientgrip2 tabiki daha iyi her anlamda ben bulunduğum yeride gö önüne alarak daha dayanıklı yapısı olan bir lastik secmeye çalıştım.

En ağır lastik evet daha fazla yakıt tüketimi demek ama bu E sınıfı değil tabiki testteki lastikler C ve üzeri zaten muhtemelen Cnin sonuna doğru dur bazı serileri E cünkü

Bu listeden cıkardığım Michelin hezimeti.
    Nokian falken le yakın ücretine rağmen ülkemiz sıcaklık ve yol koşullarında aşınma dayanıksızlığı(yukarıdaki arkadaşların kullanıcı resimlerine istinaden)
    Parası olup sesi sorun etmeyenin Continental alacağı
    Hepsi olsun konforluda olsun para sı önemli değil diyenin Goodyear Efficientgrip2 alacağı.
    Fiyatı uygun yok tutuş iyi sesi az olsun dayanıklı olsun diyenin konfor dan ödün vererek Falken alacağı :)

tespitleriniz çok yerinde hocam 👍🏼

Estağfurullah istişare ederek klasik elinde olanı öven lastikçi arkadaşlar harici duygusal olmayan fikirler paylaşılıyor şimdiye dek yorum yapan herkese teşekkür ederim
    bende bugün falken ziex 310 takdım. Şaşırtıcı derecede sessiz bir lastik. Ve üşenmedim ölçtüm nokian wrd4 var kışlıklarım 7.4 kg geliyor 195 65 r15 ölçüsünde, falken ziex ecorun 310 ise 8.8 kg birisi yazlık diğeri kışlık olmasıyla desen farkı var tabiki sanırım ki ikisininde yakıt sınıfı C gösteriyor. Yoksa falkenin yakıtta bir çok ebatta E etikete sahip olması doğru lastik ağır iç tel sarmalı sağlam konforda bir eksilme hissetmedim bu sertliğe rağmen sönümleme başarılı. Direksiyon tepkileri güzel daha net oldu sanırım yanak sağlamlığı ile alakalı.

Negatif yönü evet ince kum gibi taşları davlumbaza atıyor 😉 aşırı rahatsız edici değil ama attığj belli deseniyle alakalı sanırım. İleriye dönük kullandıkça tecrübelerimi aktarırım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    Falken ziex ecorun lar ile 25.000 km 2 sezon kullandiktan sonra. Goodyear efficientgrip performance 2 ithal olan seriden aldım. Ilk goodeyear egp2 ile 2000 km lik degerlendirmem. Falken C/A 67db idi. Goodyear egp2 B/A 68 db. Bu etikette yazanlar dış lastik.yuvarlanma gürültüsu. Lakin lastik döndükçe oluşan bir gürültü daha var ic ses gürültüsü. Goodyear ic ses.de cok daha iyi oldugu icin falken sessiz bir lastikke Goodyear onun ustune çıkmış. Özellikle stabilize asfaltta hissedilir. Ses azalmasi oldu Goodyearlarla.
    Falkenler 25.000 km kopma.catlama yarilma vs hic bir sorun olmadi kırsal sehir sehirlerarasi her türlü yolda kullandim. 195 65 r15 91V model.almistim H ye gore yanak daha az esneme yapiyor tabanda tel sarmali gözle. Görülur yüksekti bu virajlarda üst limiti 5/10km civari arttırmisti. Goodyear 195 65r15 91H aldim. Yanak salinimi artti viraj üst hız düştü ama aracda bari bir konfor artimi oldu. Yakıt tüketimi defalarca denemistim falkenler 0.2/0.3 lt fazla tüketiyordu. Bu Goodyear lari takinca tekrar yakitim düştü. Benzer güzergahlar da klima acik olmasi a ragmen 0.2/0.3 daha az yakit yakiyor. Genel olarak falkenden memnun kaldım. Konfor tercihi sebebiyle Goodyear tercih ettim. Ayrica falkenleri tanesi 350 ye aldigimda 700 TL civari oGoodyear egp2 lerdi. falkenler 850 olmuş. 950 TL ye Goodyear egp2 vade Farksiz 9 taksit olunca falkeni direk eledim. 🤗 yine farklı bir marka alicam 30 bin civari kullandiktan sonra. 🤭

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mhmmd.239 -- 3 Eylül 2022; 0:31:49 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.