Şimdi Ara

Falken/dunlop lastik kullananlar varmı? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
0
Favori
11.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dayanıklı olması iyi yıkda 15/20 bin km yapıyorum ve lastik 5 derece ila 45 derece hava sıcaklığı arasında kullanıcam sertlik kısmı sıcakta iyi ama soğukken konforsuzluk yapabilir diye düşünüyorum ama🤔 Kütahya Manisa İzmir arası kullanımım yazın serin gectiği yaylalar la çok sıcak olduğı sahil tarafı aşırı yumuşak olan nokian wetproof ları iade ettim 60 derece yi gecen asfalt sıcağında eridiğini beyan eden çok kullanıcı vardı yukarıdada belirtmiştim meselea
  • Mhmmd.239 M kullanıcısına yanıt

15" olduğu için bence abartılacak bir sıkıntısı yoktu. Biraz da amortisörlerle alakalı tabi. Polo sertti.

• kargı K kullanıcısına yanıt

5 derece çok soğuk sayılmaz ayrıca kışın şehirlerarası yola yazlık lastikle çıkmanız kanunen yasak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kargı K kullanıcısına yanıt
    Bu bahsettiğim kasım mart arası hariç 5 ay kış lastiği kullanıyorum zaten Kütahya kışın -25 e kadar iniyor :) 5 derece baharın akşamları düşüyor. Burası max 35 olur Kütahya zaten yazın 45 ler izmir manisa için
  • 3 sene ecorun falken kullandım leon aracımda. tek bir sorun yaşamadım. Yağmurda A level ses konusunda da baya iyiydi

• quote:

Orijinalden alıntı: Madesti

3 sene ecorun falken kullandım leon aracımda. tek bir sorun yaşamadım. Yağmurda A level ses konusunda da baya iyiydi

ölçüsü neydi?

• quote:

Orijinalden alıntı: suatcagdas

ölçüsü neydi?

Alıntıları Göster

255 15 r16

• Falken euroall kullanıyorum.

Hepimiz biliyoruz ki yağmur ilk yağdığı zaman yerler buz gibi kayar.

Fakat falkenleri taktığımdan beri, yağmurun ilk yağmaya başladığı zamanlarda yol tutuşu inanılmaz düşüyor. Araç resmen yolun üstünde yüzüyor. Diğer lastiklerimde yol tutuş bu kadar düşmüyordu. (Son kullandığım lastik Goodyear EGP'idi)

Yağmur yağmaya devam ettiğinde herhangi bir problem kalmıyor.

Yaz aylarında sürüşte herhangi bir problem yaşamadım, gayet mutlu ve memnun sürdüm. Karlı sürüş henüz gerçekleştirmedim, yakın zamanda kartalkaya'ya zincirsiz çıkmayı deneyeceğim. Bakalım ne yapacak?

• quote:

255 15 r16

Alıntıları Göster

bu ölçüde bi lastik varmi ya leon için, çok garip bir ölçü. doğru yazdığınıza emin misiniz hocam 255/15 r16 ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 28 Aralık 2020; 13:7:35 >
  • pardon yanlış bi yazmışım arkadaşlar 205/55 r16 idi benim lastikler.

• quote:

pardon yanlış bi yazmışım arkadaşlar 205/55 r16 idi benim lastikler.

konfor/yumuşaklık olarak nasıldı hocam? malum leon'da çok yumuşak bir araba değil ama falkenler bozuklukları biraz absorbe ediyormuydu? sizin ölçüde 11cm yanak var, bende 12cm yanak var konforu bi tık daha iyi olur diye düşünüyorum.

• suatcagdas S kullanıcısına yanıt
    Sanırım bursada ikamet etmektesiniz bayilere fiyat alın isterseniz ben 195 65 15 için manisa bayinde 375 TL aldım tak sök balans dahil netle aynı paraya geliyor.

Falken/dunlop lastik kullananlar varmı?

hocam teşekkür ederim önümüzdeki Ekim gibi değişim düşünüyorum, şimdiden fiyat alsamda seneye kadar değişir illa. benim derdim konfor olarak bizi üzermi, benzer rakipleri arasında yakın fiyatlara daha iyi seçenek varmi acaba biraz araştırma halindeyim acelem yok :)

siz biraz kullandıktan / yol yaptıktan sonra bi değerlendirme yaparsanız falken ecorun halkında herkes için iyi olur hocam.

suanki lastiklerim conti'nin alt markası olan barum 205/60r16 92h bravuris

mesela falken ile yakın fiyata resimdeki debica var, bu nasıldır acaba:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 28 Aralık 2020; 20:33:54 >

debica presto kullanan

https://www.youtube.com/watch?v=1k5TKnW71WY&feature=youtu.be

Linkde ki arkadaş (Debica presto uhp2) den bahsediyor artısı eksisi olarak Goodyear 2. Yan ürünü 1. Yan ürünü SAVA dır. Kış lastiklerinde izlemlerim ki sava eskimo s3 kullandım.ve memnundum Goodyear/sava/debica diye kalite ve yumuşaklık azalıyordu.

E PTT avmden 357 TL ye sipariş verdim 2020 üretim 4 adet bu yaz 10/15 bin yaparım rahat sizlere tecrübelerimi aktarırım Allah izin verirse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mhmmd.239 -- 28 Aralık 2020; 20:51:15 >

• 2 hafta önce tanesi 289 liradan falken sn110 ecorun aldım. Yol sesinde ciddi azalma ve ıslak zeminde daha güvenli bir sürüş sundu. Eski lastiklerim michelin energy saver'dı. Onlar sert hamurluydu ve ıslak zeminde her an kayacakmış hissi veriyordu. Şimdilik falkenin tek dezavantajı yumuşak hamurlu olmasından dolayı yarılma ihtimalinin daha fazla olması gibi duruyor. Ebat merak edenler için 175/65/r14.

anladım hocam, ilgili videoyu düz izlemiştim ancak ölçü olarak bana uygun 16inç olanlara baktığımda hp2 yada hp serisi çıkıyor uhp2 olarak pek çıkmıyor (ultra high performans 2 tam açılımı sanırım) birde 2.alt marka olması çok fiyatı uygun olsada çok tercih edilesi durmuyor. şimdilik falken ilk sırada fiyat/performans olarak, o zamanki bütçe durumuna göre bakicaz artık, para varsa goodyear alırız para yoksa falken alırız, teşekkür ederim.

size hayırlı olsun alışverişiniz, güle güle güzel günlerde kullanın. falken için konfor/sertlik durumu en merak ettiğim şey açıkçası, nitekim farklı bi falken konusuna arkadaş söyle yazmış; (conti ile arada elbette fark olacaktir ancak rahatsız edici boyutta bir sertlik mi sözkonusu tam bilemiyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 28 Aralık 2020; 22:42:47 >

Bu tip durumda ebatlarda önemli 45/50 yanak la 65/60 yanak bir olmaz her markada yanak gücüldükçe konfor ve dayanıklılık için ekstra teknoloji arge malzeme işcilik lazım birde falken premium markaların biriyle kıyaslamak mantıklı değil klasmanı değil zaten şuan 1.mantık %35/40 daha uygun olması ve premium markalar harici verebildiği performans sessizlik ne? Dayanıklılık ne kadar hepsi bir etmen. Ben konfor sessizlik odaklıyım orta seviye performans ve dayanıklılık benim için kafi. dediğim gibi nexen le kullanıyordum vede huyumdur 2/3 yıl kullanır 25/30 bin km den sonra satarım ben genelde yarı fiyatına gider sıfır alırım. Taşlaşana kadar beklemem
  • quote:

Orijinalden alıntı: palio1.6

Aynı lastikleri araştırdim ve nokian aldım. Dunlop fm800 ü İzmir'de bulamadım. Çünkü bayiler stok tutmuyor. Falken de 3 kanalli olunca 4 kanal olan nokianda karar kıldım. Etiket değerleri güzel. Pirelliden sonra baya sessiz geldi. Tabi uzun vadede bilemem.

Nokian wetprof modeli ise gecmis olsun.nokian i catlaklar ve kopmalar yüzünden garantiden geri verdim.cok kotu bir lastik.

Falken i yeni aldım.bakalim nasil lastik.ilerleyen dönemde belli olur

• mudanyali137 M kullanıcısına yanıt
    Sipariş ettim geldi lastikler hemen 14 gün içinde iade kullanarak geri verdim o kadar ekonomik markalar bile kanaldan yarılma görmedim daha yolun başında hemde nokian wrd4 modelinin kaç yıldır kışlıklarda kullandım ve her acıdan memnundum yakıştıramadım öyle markaya
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mhmmd.239

Sanırım bursada ikamet etmektesiniz bayilere fiyat alın isterseniz ben 195 65 15 için manisa bayinde 375 TL aldım tak sök balans dahil netle aynı paraya geliyor.

gecen hafta 195-65-15 falken ecorun tnanesini 3520 tl den aldım.6 taksit sökme takma ve balans dahil

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.