Şimdi Ara

Tuvaletteki Minik Sineklere Bİr Çare Artık...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (4 Mobil) - 5 Masaüstü4 Mobil
5 sn
48
Cevap
3
Favori
255.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostlar kiracısı oldugum dairemde daha doğrusu apartmanın tuvalet boşlugunda kovuşlanmış oldugunu düşündüğüm şu kelebek gibi kanatları olan minicik, yavaşça uçan sineklerle başımız dertte,

Evin her yerinde uçup duruyorlar ve sinirimizi bozuyorlar.

Kendimizce bu sinekleri sizce nasıl def edebiliriz ?

Gittigidyorda değişik ürünler gördüm, şu CIZ mesela sizce kar eder mi onu bile düşünür oldum artık

http://urun.gittigidiyor.com/SINEK-BOCEK-OLDURUCU-ELEKTRONIK-RAKET_W0QQidZZ9441041#aciklama
    http://urun.gittigidiyor.com/ELEKTRONIK-SINEK-OLDURUCU-SINCOZZ_W0QQidZZ9416782

• bence apt. yöneticisiyle görüşüp apartmaı ilaçlatın yok sadece kendim için diyorsan detan türü speyler kullan yok verdiğim linktekilerden birini almak istiyorum dersen ilk iki linktekiler raketi andırıyor elinde raket sinek avlamayacağına göre son msjındaki link daha mantıklı o sinekleri öldürürmü bilmem ama bikaç yerde görmüştüm üzerindeki mor ışık zararlıları bişekilde üzerine çekiyor ve elektrik vererek sanırım cıızz işte rahatsız edici bi ses bence daha önce dediğim gibi sineksavar son çare bu olmalı
  • İkinci seçenekteki eğer alet çok dandik değilse (fazla ucuz çünkü) daha iyi görünüyor.ama sineklerin nereden girdiğini bulup orayı halletmek en doğrusu bence.Daha doğrusu sk79'un dediği en doğrusu da, onu yapabilme şansı olmazsa girdikten sonra savaşmak yerine girişlerini engellemek gerekir diye düşünüyorum.
  • Bizim orda mucur derler o sineğe yavru sinek.
    Baharda çoğalmaya başlarlar.
    Geçenlerde bi fırsat sitesi mor ışık yayan bi sinek öldürücü satmıştı 10 YTL'den falan.
    Ben denemedim ama riske edilmeyecek bi para değil.
    Evet yeni gördüm ikinci verdiğin linktekinden.
  • Arkadaşlar konuya çok alaka gelmeyince bende unuttum kusura kalmayın,

Şimdi bu sineklere "üvez" de deniyormuş, onu öğrendim hatta buyrun bir gün banyo yaparken fayansta bekleyen hayvana makro bile yaptım

Sonunda gidip aşağıdaki aleti de Bakırköy'de esnaf elektrikçisinden 10 YTL ye aldım, iyiki netten almamışım kargosu vs. derken 22 YTL yi bulacaktı yoksa, valla içime otururdu

Sonuç :

Aldığım bu aleti 2 gece o küçük tuvalette açık bıraktım, sabaha kapattım. Ve sonuç 2 gecede yaklaşık 10 leş, ızgarada ve aletin tabanındaki o kül tablası hazenesinde leşler mevcut, üvezler için üzgünüm ama işe yarıyor

• Harika bir çözüm! Elektrikçinin tarifini yapabilir misin? Bende alayım
  • Ben de internetten sipariş verdim; www.bitenekadar.com ( 9.90+3.50 kargo)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Darth-Vader

Harika bir çözüm! Elektrikçinin tarifini yapabilir misin? Bende alayım

Ayıp ettin, buyur direk tarifini vereyim sana

KAAN ELEKTRİK

• O aletler bana çok dandik gelmişti demek işe yarıyor.
    Aslında yazın sivri sinekler için çok iyi olur.
    3-4 tane alırsın, koyarsın sağa sola.
  • Sivrisineklere karşı pek faydalı olmadığını duymuştum.

Edit:İşinize yaradı mı diye sormuştum.Sonra mesajınızın altını okuyunca işe yaradığını anladım.Hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Blof -- 2 Mayıs 2008; 11:10:56 >
  • Arkadaşlar size konuyu takip edenler açısından bir kaç akibet resmi göstereyim
    Hepsine R.I.P

Tuvaletteki Minik Sineklere Bİr Çare Artık... Tuvaletteki Minik Sineklere Bİr Çare Artık...

• eozen
    Banyolarda bu tip aletler uzun vadede tehlikeli su sıçrama çarpma vs. açısından ve ayrıca kesin çözüm değil tuzağa yakalanmayan birkaç tane etrafa dağılacaktır.
    Öncelikle sineklerin kaynağını kurutamıyorsanız dairenize girmesini önleyebilirsiniz bunu için boşluğa açılan pencereye ince delikli tel gelişlerini önleyecektir.
    Pencere girişini kestiğiniz halde gene geliyorlar ise bunlar karanlık ve sulu yerlerde ürüyor, dairenizin içinde de kendilerine üreme bölgesi oluşturmuşlardır ise orayı bulup çamaşır suyu ve böcek öldürücüler ile köklerini kurutabilirsiniz.
    kolay gelsin
  • hergün banyo yapın. evi temiz tutun. zaten gelmezler.
  • Onlar sinek değil güve ve heryerde 2TL' ye satılan naftalin ile kaybolurlar.
  • konuyu biraz hortlamış olacağım ama bu sineklerden son 2 yıldır kurtulamadım.. banyoda neredeyse yüz tane öldürüyorum her gün sinek ilaçlarıyla ve 1 saat sonra tekrar geliyorlar, sabahına da hiç birşey yokmuş gibi yine 100 tane..
    Her yeri ilaçladım ve
    işin komik tarafı banyodaki camda sinek teli var ki oradan geçmeleri imkansız.. tek boşluk bir tane yeraltından gelen su borusu var oradan mı türüyorlar anlamış değilim.. Orayı silikonlasam işe yarar mı?

Keşke sadece bu sinekler olsa, toplam 4 kere hamamböceği ilaçlama firmasını çağırdım her defasında bu sefer kökünü kazıtırız diyip toplam 400lira verdim ve hiç azalmadılar.. Aksine arttılar.. Apartman yöneticisine söyledim tüm apartmanı komple ilaçladılar ama yine azalmadılar.. Sırf bu yüzden evden ayrılacağım.. 7 yıldır böceklerden kurtulamadım.. Artık her sabah duş kabininde 4-5 tane hamamböceği öldürmek bir rutin haline dönüştü.. Belkide toplamda 10.000 hamamböceği öldürmüşüm hiç abartmadan.. Rekorlar kitabına mı başvursam?

• SaLiVa S kullanıcısına yanıt
    (K-OTHRİNE SC 50) ilacını hiç denediniz mi?

Eskiden bizim evin altında pastane vardı, bu pastane sayesinde bizim ev hamam böceklerinin yoğun istilasına uğramıştı, sadece hamam böceği değil bunun yanında ufak tefek sarı böcekler de türemilşti. Balkon deliklerinden ,ordan, burdan, devamlı geliyorlardı. Geceleri mutfaga girmeye çekiniyordum her trafta cirit atıyorlardı. raid falan kullandım ama çözüm olmadı. nişadır kullandım o da olmadı. ne zaman yukarıdaki ilaçı kullandım oymuş, kökünü kuruttum. o gün bu gündür eve uğramaz oldular, çok etkili bir ilaç. balkon deliklerine, kapı ve pencere eşiklerine, her tarafa sıktım, çok uzun süre etkisini koruyor.
    siz de deneyebilirsiniz.
  • Arkadaşlar tuvalette bir sürü şu küçük sineklerden var güve sineği demişler ama güve sineğinin antenleri uzun bununkinin kısa... havalandırmada küçük delikli sineklikte var tuvalet deliğinden mi çıkıyorlar nerden geliyorlar anlayamadım bu sineklere karşı çözüm nedir acaba bilen varmı? resimleride ekledim belki bilen biri çıkar diye resmi yakınlaştırırsanız çok daha net görebilirsiniz...

• Please help meeeee
  • Güncel olsun belki bilen biri çıkar...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.