Şimdi Ara

F/P AM4 ANAKART ANA KONU (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
12
Favori
9.755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba 3900x için 3 anakart arasında kaldım ne önerirsiniz acaba ?
    2000TL bandında

Asus X570 Tuf gaming plus
    Asus x570 Strix x570-F
    Gigabyte x570 Aorus elite

Vrm kaliteleri hemen hemen aynı heralde baktığım konularda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Potato_Hunter -- 15 Nisan 2020; 10:51:40 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • konuyu okuyun
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Merhaba konuyu okudum zaten verilen linkeri dün akşamdan beri bakıyorum üç aşağı beş yukarı bi fikir edindim özellikle sınıflandırmalara baktım X570-F ve Tuf tier A gigabyte tier B . Karşılaştırma videoları izledim birkaç konu araştırdım ama karar veremedim açıkçası birkaç fikir edinmek için 2 konuya da cevap attım belki daha iyi karar vermemde yardımcı olunur diye . Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Potato_Hunter -- 15 Nisan 2020; 11:6:4 >
  • Excel tablosuna baktığımda B450m S2H'ın isabetli bir seçim olduğunu görüyorum. İyi bir havalandırmayla OC'li 3800x bile kaldırır şeklinde gösterilmiş. Zaten kullandığım işlemci 2600, daha fazlasına para vermediğimize sevindim.
    İlerde güncellemek istesem de geçeceğim işlemci 4600 olur muhtemelen, anladığım kadarıyla 4. nesil uyumu da olacak. Benim için fazlasıyla yeterli bir kart.
  • ` quaD. kullanıcısına yanıt
    Aslında aynısı gibi görünse de Unify daha yeni ve daha iyi bir kart, gözle görülür farkları:
    Rgb olmaması ve tek ethernet, bir de unify bileşen yerleşimi olarak çok beğenildi. Post code ekranı, power ve reset butonlarının yanına taşınmış halde. Çevirmeli bir auto oc düğmesi vardı kaldırdılar onu.
    Aynı vrm (voltaj regülatör modülü) setup kullanılmış fakat daha etkili bir soğutması var ve kardeşinden az ısınıyor. Aio heatsinki tamamen alüminyumdan ve daha büyük, böylelikle vrm ısınması azaltılmış.
    Ace'de aio kapağı plastikti, çok eleştirilmişti, göstermelik bir ısı borusu vardı ama pek işlevsel değildi vs.
    Bu arada, Ryzen 3900x'le dünya hız aşırtma rekoru da Unify anakart üzerinde elde edildi. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1BB4C024C

Aslında aynısı gibi görünse de Unify daha yeni ve daha iyi bir kart, gözle görülür farkları:
    Rgb olmaması ve tek ethernet, bir de unify bileşen yerleşimi olarak çok beğenildi. Post code ekranı, power ve reset butonlarının yanına taşınmış halde. Çevirmeli bir auto oc düğmesi vardı kaldırdılar onu.
    Aynı vrm (voltaj regülatör modülü) setup kullanılmış fakat daha etkili bir soğutması var ve kardeşinden az ısınıyor. Aio heatsinki tamamen alüminyumdan ve daha büyük, böylelikle vrm ısınması azaltılmış.
    Ace'de aio kapağı plastikti, çok eleştirilmişti, göstermelik bir ısı borusu vardı ama pek işlevsel değildi vs.
    Bu arada, Ryzen 3900x'le dünya hız aşırtma rekoru da Unify anakart üzerinde elde edildi. :)
    Unify ucuzlatsalar almak dusunulebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ozaman mantıklı olan tuf plus alman hem daha ugun hemde aynı vrm leri kullanıyor

birde tuf plus wifi var oda 1900 tl civarı strix f ise 2100 civarı bulunuyor

wifi si olması ve aynı vrmleri kullanması ve 200 tl daha uygun olmasından tuf plus wifi öneirirm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 16 Nisan 2020; 12:34:28 >
    hala bu foruma prim mi kazandiriyorsun hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Süper konu, eline sağlık hocam

• Şu unify’ın hakkını verdiniz ya işte:) bir sürü inceleme videosu izledim f/p bazında vrm’i en iyi kart diyorlar :)

• kunGFu kullanıcısına yanıt
    bilgilensin insanlar ne güzel gelissin forum siz de öne çıkarın daha fazla insana ulassın yazı iyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-41A94D448

MSI'da godlike X570 anakartı harici hiçbirine para vermeyin çöp gerisi !
    Gigabyte tüm X570 anakartları ve Asus TUF
    Sadece bunlar alınır...

Ayrıca B450 anakart alınmaz bu vakitten sonra ölü yatırım.

Bu kadar ayrıntıya girmeye gerek yoktu.Yok a yok b yok c vs...
    Ryzen 3xxx ve üstüne çıkabildiği için b450 ölü yatırım değil diye düşünüyorum, kimi kullanıcılar için fazlası israf bile olabilir hatta. Bu nesil komple b450 bir anakart ile kapanabilir. Sonraki nesilde işlemciler ve uyumlu anakartlar yine güncelleniyor zaten.
  • Metal-Gear kullanıcısına yanıt
    iyi kalite bir b450 alınabilir önemli bir nokta dolar çok yüksek 6.90

misal tomahavk hep 890 900 arası iken 1000 1120 gibi rakamlara satılması korkunç yüksek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 15 Nisan 2020; 16:59:48 >
    Şu an en uygun fiyatlı b450 gigabyte s2h gördüğüm kadarı ile o da ryzen 3 serisi ile uyumlu, o/c yapılmadığı müddetçe yüksek ram frekanslarını da desteklediği için güzel götürür.
    ilginç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 15 Nisan 2020; 17:31:3 >
  • bu excel tablosuna bir kaç ekleme yapıp yerelleştiriyorum. Excel veri ekleme konusunda yardım edecek olan var mı :)
  • Metal-Gear kullanıcısına yanıt
    oda artık uygunlugunu yitiyoryor 440 tl den 500 üstü fiyatlara tırmandı

ama gene iş görür anakart

an itibari ile dolar 6.91
  • elinize sağlık süper konu olmuş kafam çok karışıktı artık daha net görüyorum. ryzen 5 3600 veya 3600x alacağım elimde RipjawsV 16GB (2X8) DDR4-3600Mhz CL18 Siyah 1.35V(F4-3600C18D-16GVK) AB000GSK13 ramler var b450-a pro max bu ramler için uygun mudur? eğer uygun derseniz sipariş vereceğim hepsiburadada indirime girmiş 742 tl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismimivermiycem -- 16 Nisan 2020; 11:23:9 >
  • ismimivermiycem İ kullanıcısına yanıt
    merhaba üreticinin sitesine girip ram destek listesinden istediginiz rame bakın
  • Asrock Taichi x570 kullanıyorum.

Gayet iyi anakart bazı küçük şeyler haricinde. Ama Premium tarafında fiyat performans oynuyor şuan.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.