Şimdi Ara

' Ez Debug LED Boot Işığı yanıyor, ekrana görüntü gelmiyor ' R5 5600X + MSI B550

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
3.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni toplamış olduğum bilgisayarda anakart üzerindeki Boot ledi kırmızı renkte yanıyor ve ekrana hiç bir şekilde görüntü gelmiyor.

Sisteme 2 farklı hdd ve 1 ssd ayrı ayrı bağlayıp denedim. Sonuç alamadım. Daha önce bu tarz bir sorun ile karşılaşan varsa yardım edebilir mi ?

Msi B550 Gaming Edge Wifi

Ryzen 5 5600x

Crucial 2x8 3200mhz CL16 ram

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzunvadeliyatirimci -- 1 Aralık 2020; 0:38:12 >

• ekran kartı yok mu bu sistemin?

• Ekran kartım henüz gelmediği için ödünç aldığım Sapphire 7870 ile deniyorum
  • Güncel.

Halen bilgisayardan görüntü alabilmiş değilim.

• Yardım lütfen.
  • Çözdünmü hocam aynı sistem var gelmiyor görüntü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgisayara windows kurulumu yaptın mı USB ile
  • Ulpro kullanıcısına yanıt

arkadaş ekrana görüntü gelmediğini söylemiş.

ayrıca aynı sorun bende de mevcut ve kafayı yemek üzereyim :)

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skymarc -- 25 Aralık 2020; 0:47:31 >
  • ferhatugur kullanıcısına yanıt
    Sorun tam olarak nasıl açıyorsun kaza çalışıyor ama ekrana görüntü vermiyor mu yoksa power saving mode gibi birşey diyor mu
  • ekrana görüntü gelse sorun çözülecek ama görüntü gelmiyor. herkeste aynı sorun varmış. hatta amd garanti kapsamında geçici olarak "boot kit" diye eski bir işlemci gönderiyormuş insanlar sistemi açıp biosu güncelleyebilsin diye.

• Ulpro kullanıcısına yanıt

anakart, fanlar vs. çalışmaya başlıyor ama ekrana görüntü gelmiyor. monitör normal çalışıyor. anakartta ez debug cpu ledi yanıyor.

• ferhatugur kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarı yeni topladım diyon ya sana bozuk birşey sattılar yada birşeyi yanlış taktın şuan birşey söylemek zor bios menüsü geliyorsa gelmiyodur zaten açılmıyor diyon birşey olurda açılırsa boot ayarlarını yap bakalım :S
  • bios pilini sök 3-5dk beklet. kasanın fişi çıkart önce ve tek ram tak . varsa başka psuyla dene

• Hocam bende Msi b450 tomahawk max var Boot ışığı kırmızı yanıyor görüntü vermiyor çözebildinizmi siz yada nasıl haloldu acaba
    Ryzen 5 3609
    Rtx 2060
    2x 8gb 3200mhz corsair

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Merhaba,

Aynı problem başıma geldi. Sistemim B450 Tomahawk Max + Ryzen 5 3600 + 5500xt

MSI ile görüştüğümde anakartı resetliyorsun sonra sitede bulduğun en son BIOS'u yüklüyorsun.

Saygılar.

• Hernandez14S kullanıcısına yanıt

seni anakartta yapacağın işlem bu

" Ez Debug LED Boot Işığı yanıyor, ekrana görüntü gelmiyor " R5 5600X + MSI B550
  • potti34 P kullanıcısına yanıt
    Pil i çıkarttım 5 dk sonra taktım ram lerin yerini değiştirdim aynı

• Hernandez14S kullanıcısına yanıt

mesajımda resim var o gözükmüyor mu...

• potti34 P kullanıcısına yanıt
    Attığınız resimde zaten pil i çıkartın 5-10 sn sonra geri takıp çalıştırın demiyormu yani biosu resetlemiyormu benmi anlamadım?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.