Şimdi Ara

EXPER EASYPAD (P10AN) TABLET PC KULLANICILARI (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.354
Cevap
19
Favori
714.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Exper romda bende bu durumla çok karşılaştım.Tableti pil seviyesi %60 la kapatıyordum.Tekrar açtığımda %15 oluyordu.Sanıyorum pil seviyesi bir noktada takılı kalıyor bazen(Özellikle oyunlarda falan)
    Advent romla şu ana kadar böyle bir durum olmadı.Hangi yüzdeyle kapanıyorsa o yüzdeyle açılıyor.Pil seviyesi mantıklı düşüyor.Advent romun bir gelişmiş özelliği de bu galiba.
    quote:

Orijinalden alıntı: filips

quote:

Orijinalden alıntı: agnaday3

Valla bendede baazen sarj ediyor gibi pilde hareket oluyor veya birden yuzde oyltuz dusuyor. Birkac kere oldu. Ama fazla takilmak istemiyorum. Rom henuz tam orlturmamistir diyorum kendi kendime. Umarim polyannacilik oynamiyorumdur.

Evet malesef biraz kobay faresi gibi olduk ama sonucta insanlar 500 600 tl cinden garantisiz bundan kotu tabletler aldılar , bizim hic olmazsa garantimiz var ilerde bi şey olursa, ayrıca pil olayı yazılımsaldır dun 7 saat ekran hic kapanmadan kullandım.
    Malesef yerli forumlara bakıp birşeyler almak imkansız herkesin malı kendine 1 numara.

• takip
  • arkadaşlar not yazabileceğimiz bi program arıyorum...
    mesela derste yaramazlık yapan öğrencilerime eksi vermek için:)
    var mı yazı yazabileceğim bi uygulama
    tesekkurler
  • Pazar günü gittiğimde kalmamıştı bugün tekrar gittim 1 tane kalmış hemen aldım yalnız içinden SD kart çıkmadı, telefondakini taktım sağlık olsun :P
    Ürün çok güzel benim tüm beklentilerimi karşılıyor, bu fiyata tegra 2'li, 2 yıl garantili 10" tablet alternatifi yok. Kurcalamaya devam.
  • quote:

Pazar günü gittiğimde kalmamıştı bugün tekrar gittim 1 tane kalmış hemen aldım yalnız içinden SD kart çıkmadı, telefondakini taktım sağlık olsun :P
    Ürün çok güzel benim tüm beklentilerimi karşılıyor, bu fiyata tegra 2'li, 2 yıl garantili 10" tablet alternatifi yok. Kurcalamaya devam.

16gb kart İçinden çıkmadı bende de. Telefon açtım biz vereceğiz dedi migros çalışanı. Bence ihmal etmeyin alın. Experi aradığımda da aynısını dediler görevli size vermek zorunda diye...
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpkop

zamanına göre (henüz tabletler emekliyor), fiyatına göre, yurt dışındaki kardeşlerine göre iyi bir makine. genel teknolojik beklentimize göre çok iyi değil ama yeterli. sadece surf için üretilmiş bir makine. fazla birşey beklememek lazım. onuda zaten genel olarak karşılıyor. işlemcisinden dolayı surf bazen yavaşlıyor, ama buda normal çünkü netbooklar bile kasıyor daha iyi işlemcili olmasına rağmen. bunun netbooktan fazla farkı yok.

Sadece surf icin üretilmiş bir makine degil! Bu tür cihazlar için mevcut en güclü işlemci olan tegra2 yi kullanıyorsunuz ,işlemci yavaş falan degil.İsterseniz youtube da testler var açın izleyin tegra2 nin neler yaptıgını , ne oyunlar oynattgını görün.Yasadıgınız sorun ,işlemci ile alakalı degil yazılımsal bir sorun.Farklı browser lar deneyin , mesela dolphin gibi.Ben surf de ve baglantı hızlarında herhangibir sorun göremedim.Şikayet eden arkadasların bir cogu aslında kolayca cözülebilecek yazılımsal problemler yasıyorlar ,biraz arastırırsanız cözümü bulabileceksiniz.Ekran konusuna gelirsek hala elma ile armut karsılastırması yapılıyor ve 599 liraya 1200 liralık ipad ekran kalitesi bekleniyor!bunu anlamak gercekten güç

• quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

@xfacts, şöyle bir geçmiş mesajlarınıza baktım da maşallah yaptığınız son 44 yorumun tamamı EasyPad hakkında. İnsanlar elbette sahip olmadıkları bir ürün hakkında fikirlerini de belirtebilirler ancak bütün gün aynı ürün hakkında hem de böylesi kötüleyici yorumlarda bulununca biraz garip kaçıyor maalesef. EasyPad sahibi olmadığınız halde bunca söz söyleyince söylediklerinizin çoğu da yanlış çıkıyor haliyle. Örneğin EasyPad'in ilk haberlerinden beri neler söylememişsiniz ki, yok EP'nin sensörü yokmuş, yok Advent Vega'dan farklı bir donanım kullanıyor. Size önerim önce cihazı bir elinize alın birkaç saat kullanın, sonra olumlu/olumsuz yönleri hakkında söz söyleyin.

Bir başka haksız olduğunuz nokta tabletlerde önceliğin ekran olduğu konusudur zira tabletlerde veya herhangi bir başka cihazda herkesin öncelikleri kendisine göre değişir, hiçbir cihazda öncelik şudur diye kesin bir tanımlama yapılamaz. Örneğin ben EasyPad'i değerlendirirken önceliğim fiyatıydı. 599TL gibi bir fiyata bu özelliklerde bir tablet bulabilir miyim diye araştırdım ve bulamadığım için tercihim EP'den yana oldu. Ne zamandır ekran ekran diye yorumlarınız var ancak ben şunu sorayım size, EP'nin ekranı temel işlevini hem de layıkıyla yerine getiriyor mu? Video izleniyor mu, e-kitap okunambiliyormu, son derece gelişmiş sayfalarda surf yapılabiliyor mu? Bu sorulara yanıt evet ise (ki ben çok rahat evet diyorum) o zaman o ekranla ilgili ortada bir sorun göremiyorum. Yoksa sabaha kadar yüzlerce modelin ekranıyla karşılaştırılabilir ancak bu fiyata yurtiçinde garantili alınabilecek bir ürünle karşılaştırıldığında inanmıyorum ki daha iyisi olsun piyasada. Ha keşke ekran 10" yerine 7" olsaymış, benim için çok daha iyi olurdu. Ancak verdiğim herkuruşu hak ediyor şu anda benim için.

Tablet alacağımda o yüzden bu aralar son mesajlarım da doğal olarak Exper oluyor... Sonuçta diğer markalar içinde de cevap veremiyorum çünkü Türkiye ye gelmedi... Gerçi daha önceki mesajlarımda fanatik gördüğünüz markanın ekran kalitesinin düşük olduğunu belritmiştim. Umarım bu size birşey ifade ediyordur.. Gerçi o mesaj nerdeyse 1 ay eski ...

Sensörü olup olmadığından şüphe ettim. Kaçkere açıklayacağım gözünüzden mi kaçtı .. Exper Teknik Servisiyle 28 dakikalıl telefonumla görüştüm ve sensör olduğunu ekranın kötü olduğu birkaç yanlış bilgilendirmelerden bahsettim ( ROM 1 GB demişlerdi ama 512 MB olduğu kesinleşmesi gibi..)

Kaynak kodu yayınlanacak mı? vs.. birçok sorularım oldu... Advent Vega birkaç olası durumda netleşeceğini yanşi KESİN olmadığını vurguladım... Advent Vega ile aynı olup olmadığını bir üyenin soru yaşamasından yola çıkarak ORJİNAL EXPER ROM ROM unu yüklemesini tavsiye tettim aynı sorun tekrar gözükürse kesin servislik dedim. Şimdi bundan TERS YANLIŞ ne var?!.. TAVSİYE VAR.. Acele etmesini de yazmıştım.. Bu tip şeylerde tecrübelerim var... Tavsiye ediyorum... Aleti almış ama birşeyler bilmeyen veya öğrencek birço kullanıcıya kendi çapımda yardımcı oluyorum... Sizi rahatsız etmemeli... Size ne ki?!..

Bir başka haksız oluğum nokta mı?! .. Böyle bir üslup olamaz be . Ekran konusunda kalitesiz olduğunu hafif eğik tutulduğunda bile kararmalar gölgelenmeler (negatiflenme) belirmesinde şikayetçiler artmaktadır.. Birçoğu da ya iade edecek ya da memnun değil... Bunu ifade etmek benim haklı olmam veya haksız olmam ile uzaktan yakından alakası yoktur.. Demogojiyi bırakın artık...

Düzgün eleştirin ama düzgün cevap verme sabrımı mı ölçüyorsunuz ?! Unutun gitsin... Etkin şikayet etmedik diye şikayet mi maruz kalacağım... Ne hakla? Ateş olmayan yerden duman çıkmaz misali duman sorun ise ATEŞTENDİR.. Algı anlama meselesi umarım anlamışsıızıdır...

Son cümlelerinize cevabende : Bu fiyata kırpılmasına rağmen ekran kalitesi ortada ike nbaşlangıç için iyi bir tablet dedim... En önemlisi Expere EasyPAd ile ÇİN den ithal edilen garantisi olmayan PAHALI tabletlerin fiyatını ciddi kırmıştır... Hatta birkaç ANDroid tabanlı tabletler bile fiyatlarını çekecektir...

Ben Android 3.0 ı bekliyorum... Bilindiği gibi ekranı kaliteli 7" en az 1024x600 çözünürlükte görüş açısı iyi olan bir tablet düşünmekteyim...

Custom ROM işine giren Exper EasyPAd kullanıcıları hatta EXPER EasyPAd sahibi olmayan ama custom ROM dan anlayan Türkleri de bekleriz...

Arayüzü entegre etmede size tavsiyem Notin Ink Adam ı deneyin... Mail PRogramı vs.. birçok uygulama arayüz açısından kullanıcı dostu.. Özellikle klavyesi.. FULL Türkçe Q kalvye var mı bilmiyorum ama Notion Ink Adam in ROM una kafa yorulmasını tavsiye ederim...

Yazım ortayadır...

• Android Programlar için zahmet çekmeye son..

Popüler Android Uygulamaları İçin tıklayın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: merkay7

quote:

Pazar günü gittiğimde kalmamıştı bugün tekrar gittim 1 tane kalmış hemen aldım yalnız içinden SD kart çıkmadı, telefondakini taktım sağlık olsun :P

16gb kart İçinden çıkmadı bende de. Telefon açtım biz vereceğiz dedi migros çalışanı. Bence ihmal etmeyin alın. Experi aradığımda da aynısını dediler görevli size vermek zorunda diye...

Malesef migroskopta ya da ürünün tanıtıldığı dev posterde hafıza kartından bahsetmiyor, sadece experin sayfasında 16gb hediye diyor o da muhtemelen stoklarla sınırlı falandır ya da tanıtım fiyatından sonraki partiler için geçerlidir bilmiyorum kimlere çıktı kimlere çıkmadı migrosta bi yerlerde yazsaydı isterdim hafıza kartı ama hiçbir yerde göremedim. Ben ürünü bulduğuma şükrediyorum, çinden gelen snapdragon lu olanları bile 650tl ye satıyorlar ki garantisi yok, çok iyi bir fırsat oldu bu exper varsın kartı olmasın :D

• Selamlar Arkadaslar, Bugun İnternette oylesine gezerken su asagıdaki konuyu gordum Modaco da.

http://android.modaco.com/content/advent-vega-vega-modaco-com/331534/hardware-pictures-pov-vega-and-smartbook-360-with-umts-should-be-retrofit-in-vega/

Adamlar Kendi tabletlerini sokup takiyor.İlgimi cekti.Kendi Kendime dedim neden olmasın.
    Ecnebiler Becerebiliyor da,El ve Kafa varda,
    Bizim anadolu milletinde yok mu ? Biz beceriksiz miyiz ? Allaha sukur, El var, Kafa var,Tornavida da var ,e niye Helva yapmiyoruz misali.
    Eve donunce Tuttum Soktum bende Benim Experi.

İlk resim Smartbook Smart Surfer 360 MN10U denen almaynada satılan 3g li ve GRPS li bizim aletin Tıpkısının aynısı bir Tablet.3G ve GPRS haricinde.

İkinci resim Point Of View in cıkardıgı POV MoBii, bakieryigit arkadasımızın linkini yukarıda verdiği modelin.

Ucuncu resim de Benim cilekeş Exper Easy Padın :)

http://img80.imageshack.us/i/fullsbq.jpg/ - SmartBook Smart Surfer 360 MN10U

http://img269.imageshack.us/i/fullpov.jpg/ - Point Of View Mobii

http://img827.imageshack.us/i/fullexper.jpg/ - Exper EasyPAD - resmin tarihe dikkat edin.Supheci biri varsa supheleri silinsin diye.Benim cilekes experim.

Aradaki Farkları goresiniz diyede Neyin farklı olup olmadıgını da cizdim ustune.

Simdi Bundan cıkan sonuc nedir diye sorarsanız. Eger Biz Bu Smartbook Smart Surfer 360 MN10U denen alete takılan bu parcalı internette bir yerlerde bulursak,(cinde tanıdıkları olan haber versin)
    Bizim Tablettler aslan gibi 3G ve GPRS sahibi olcak.Mesele bu aletleri bulmak.

Ayrıca Point Of View Mobii ile Exper EasyPad arasında farkı bulanı alnından opecem :)

Not:Bosuna Bakmayın bulamazsınız . Hatta POV un wireles anteni daha kalitesiz gozukuyor :).

Not2:Bir Ricam Olacak su yukarıda linklerini verdiğim Resimleri Bu isi becerebilen biri lutfen Alıp ta soyle gorunur sekilde koyabilir mi foruma, Ben beceremiyorum o isi anlamadım neden.

• quote:

Orijinalden alıntı: seylem

quote:

Orijinalden alıntı: alpkop

zamanına göre (henüz tabletler emekliyor), fiyatına göre, yurt dışındaki kardeşlerine göre iyi bir makine. genel teknolojik beklentimize göre çok iyi değil ama yeterli. sadece surf için üretilmiş bir makine. fazla birşey beklememek lazım. onuda zaten genel olarak karşılıyor. işlemcisinden dolayı surf bazen yavaşlıyor, ama buda normal çünkü netbooklar bile kasıyor daha iyi işlemcili olmasına rağmen. bunun netbooktan fazla farkı yok.

Sadece surf icin üretilmiş bir makine degil! Bu tür cihazlar için mevcut en güclü işlemci olan tegra2 yi kullanıyorsunuz ,işlemci yavaş falan degil.İsterseniz youtube da testler var açın izleyin tegra2 nin neler yaptıgını , ne oyunlar oynattgını görün.Yasadıgınız sorun ,işlemci ile alakalı degil yazılımsal bir sorun.Farklı browser lar deneyin , mesela dolphin gibi.Ben surf de ve baglantı hızlarında herhangibir sorun göremedim.Şikayet eden arkadasların bir cogu aslında kolayca cözülebilecek yazılımsal problemler yasıyorlar ,biraz arastırırsanız cözümü bulabileceksiniz.Ekran konusuna gelirsek hala elma ile armut karsılastırması yapılıyor ve 599 liraya 1200 liralık ipad ekran kalitesi bekleniyor!bunu anlamak gercekten güç

dediğim gibi benim aldığım her iki makinede sorunlu çıktı. bu benim kısmetimden artık. işlemci ise dahada gelişecek tabi. ben kötü demedim zaten, şu anki teknolojiye göre en üstteki işlemci tabletler içinde kullanılan. ama beklentisi yüksek birisini tatmin etmez. oda laptoptan vazgeçmesin zaten.

• arkadaşlar bende yeni aldım bugun vayaği uğraştım 2 yerde takıldm vega rom yükleyince arkadaşların dedği gibi sitelerin mobil uygulamalarına giriyor. onu düzeltemedim dolphin HD yükledim nuda kuramadı mail istiyor giriyorum finish basıyorum hiçbirsey olmuyor hatalı sürümmü yükledim aceba. ikincisi Flashdisk'imizi bu aygıta nasıl gösteririz.Saygılarımla
  • SmartBook Smart Surfer 360 MN10U

EXPER EASYPAD (P10AN) TABLET PC KULLANICILARI

Point Of View Mobii

Exper EasyPAD

Makinanın içini gösteren resimlerini ekledim @Kraaz , demekki ürünü bulsak 3g olarak kullanabilecegiz buda güzel haber , point of wievin romunu yüklemeyi denedin mi ? acaba onunki nasıl belki vegadan iyidir ana menü falan farklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kraaz

Selamlar Arkadaslar, Bugun İnternette oylesine gezerken su asagıdaki konuyu gordum Modaco da.

http://android.modaco.com/content/advent-vega-vega-modaco-com/331534/hardware-pictures-pov-vega-and-smartbook-360-with-umts-should-be-retrofit-in-vega/

Adamlar Kendi tabletlerini sokup takiyor.İlgimi cekti.Kendi Kendime dedim neden olmasın.
    Ecnebiler Becerebiliyor da,El ve Kafa varda,
    Bizim anadolu milletinde yok mu ? Biz beceriksiz miyiz ? Allaha sukur, El var, Kafa var,Tornavida da var ,e niye Helva yapmiyoruz misali.
    Eve donunce Tuttum Soktum bende Benim Experi.

İlk resim Smartbook Smart Surfer 360 MN10U denen almaynada satılan 3g li ve GRPS li bizim aletin Tıpkısının aynısı bir Tablet.3G ve GPRS haricinde.

İkinci resim Point Of View in cıkardıgı POV MoBii, bakieryigit arkadasımızın linkini yukarıda verdiği modelin.

Ucuncu resim de Benim cilekeş Exper Easy Padın :)

http://img80.imageshack.us/i/fullsbq.jpg/ - SmartBook Smart Surfer 360 MN10U

http://img269.imageshack.us/i/fullpov.jpg/ - Point Of View Mobii

http://img827.imageshack.us/i/fullexper.jpg/ - Exper EasyPAD - resmin tarihe dikkat edin.Supheci biri varsa supheleri silinsin diye.Benim cilekes experim.

Aradaki Farkları goresiniz diyede Neyin farklı olup olmadıgını da cizdim ustune.

Simdi Bundan cıkan sonuc nedir diye sorarsanız. Eger Biz Bu Smartbook Smart Surfer 360 MN10U denen alete takılan bu parcalı internette bir yerlerde bulursak,(cinde tanıdıkları olan haber versin)
    Bizim Tablettler aslan gibi 3G ve GPRS sahibi olcak.Mesele bu aletleri bulmak.

Ayrıca Point Of View Mobii ile Exper EasyPad arasında farkı bulanı alnından opecem :)

Not:Bosuna Bakmayın bulamazsınız . Hatta POV un wireles anteni daha kalitesiz gozukuyor :).

Not2:Bir Ricam Olacak su yukarıda linklerini verdiğim Resimleri Bu isi becerebilen biri lutfen Alıp ta soyle gorunur sekilde koyabilir mi foruma, Ben beceremiyorum o isi anlamadım neden.

Netbooklardaki SIM modülü ile aynı... Yani illa tablet için SIM kart 3G 2G modülü bakmaya gerek yok... Netbooklardaki uymaktadır.. Mini Pci 3G diye ararsanız çıkar...

http://www.google.com.tr/images?q=mini+pci+3g

Kolay gelsin ...

• @bakieryigit POV romuda yukledim,Yukarıdaki linklerden cekip.
    Experinkinden farkı yok.Aynı 3d launcher aynı 2d launcher.Uygulamalar bile aynı.Farklı olan boot ekranı.Birinde Exper yaziyor diğerin POV.Ha birde Nvidia Tegra filan diye cıkıkıyor Basta.
    Merak ediyorum bu romların geliştiricisin github nerde acaba ? bir goz atmak isterdim kernel versionlarına.
  • SmartBook SURFER360 MN10U

http://www.smartbook.de/index.php?id=31

SmartBook SURFER360 MN10

http://www.smartbook.de/

Bu firmada Almanmış anlaşılan , aynı ürün almanyada da çıkmış demek oluyor bu , taiwan , japonya, avustralya , çin , Türkiye , Almanya üretilmeyen ülke kalmamış anlaşılan :)

Birde şu smartbook resimlerine bakarmısınız arka kapak expere ait diyordum oda bunun 1-1 aynısı :) çıktı sadece logo eklenmiş anlaşılan. Almanyada tutan bir ürün burda da tutacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakieryigit -- 17 Şubat 2011; 23:19:21 >

• point view'in romunu denedim veranın kinden daha çok beyedim Experin ince menü hatları sahip 1.09 versiyon hemde hem appmarkete uyumlu hemde 1-2 tane daha değişik app market benzeri uygulaması var deneyin.Saygılarımla (hala browserı mobilden çıkaramadım yardımmmm).Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi udogan44 -- 17 Şubat 2011; 22:38:42 >
  • Exper Easypad arka resim :

SmartBook SURFER360 MN10 arka resim

Logolar farklı sadece bir exper köşeye adını yazdırmış

• @xfacts onu bende dusundum hatta dedim dur gidip alayım burda antalyada arastırma yapayım,
    ama ozellikle bu modeller olması gerek , neden dersen romlarda kernel destegi var onlar icin.
    Simdi gidip herhangi birini alacaksın , kernel desteklemeyecek surucusu olmayacak.E bunlara gore yeni kernel duzenlemek ve surucu yazmak ta ayrı dert olacak.
    hazırı varken o kadar ugrasmanın alemi yok.Ayrıca kimse de ugrasmaz.
  • Aslinda ne guzel olur. Netbook parcalarini kullanarak bu tabletleri 3g cps vs. Eklemek. Tabi o zaman bunlari da telefon gibi kullanmak var. Ama kulaklik girisi yok mikrofon icin :)
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.