Şimdi Ara

Excelvan CL720D Hakkinda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
2.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Özellikleri makul geldi.Gearbest sitesinde kargo ile birlikte 660 tl görünüyor ki Aliexpress de bile 190$ civarı.

Kullanan var mıdır yorumunuz nedir ?Yada bu fiyata x daha iyi şeklinde bir cihaz var mıdır ?

Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam bu fiyata bu üründen daha iyi bir cihaz bulmak zor.
    Ancak şöyle bir durum var;Projeksiyonlardan %20 gümrük+%20 ÖTV alınabiliyor.Yani sizin 660 TL dediğiniz fiyat %40 artabiliyor.Gümrük memurunun o an ki durumuna bağlı vergisiz geçebilir de.Şansınıza kalmış.Ancak aramexle gelirse genelde takılıyor diye duydum.
    Alternatif olarak Banggood'da Türkiye hızlı kargoyla vergiler dahil ürün alınabiliyor.
    Mesela ben şu projeksiyonu;https://www.banggood.com/tr/AUN-M18-Full-HD-Projector-5500-Lumens-1920x1080-LED-Projector-Support-AC3-Home-Theater-p-1393076.html?rmmds=category&cur_warehouse=CN

şubat başında vergiler dahil 1,005.26 TL ye sipariş verdim.Ancak ürün stokta yok dediler.1 ay beni bekletip siparişimi de iptal ettiler.Şu an stokta ancak fiyatı da artmış.Belki yine indirim yaparlar özellikleri iyi bir projeksiyondur.
    Yani kısaca indirimleri takip ederek banggoodda stoğu olan(Buraya dikkat!Yoksa geldi,gelecek diye süründürüyorlar) uygun fiyatlı bir projeksiyon da düşünebilirsiniz.Böylece vergi sürprizinden de kaçınmış olursunuz.

• Mr.Blof kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkür ederim bilgi için.

GearBest konusuna sordum %20 vergi çıkabilirmiş , Ötv Trt bahsetmemiş gorevli.Onun için ayri soru sordum.

Sizin almak istediğiniz model gerçek full hd miydi acaba ?

• bde B kullanıcısına yanıt
    Ötv den bahsetmezler ama çıkabilir.
    Evet gerçek 1080 di.Lümen değeri de gayet iyiydi.Üstelik ac3 desteği de vardı.
    Aliexpress de yorumlarına bakabilirsiniz.

Hocam bende Aun takibe aldım ,dünden beri inceleme izliyorum gayet tatmin edici bir cihaz ,1000 tl civarı düşerse alayım diyorum.

Bangood vs takip ettiğiniz biryer var mı acaba tekrar düşer mi dersiniz o rakamlara sizce ?

• Bakın bu da aynı özellikte bir cihaz.Sadece ac3 yok:https://www.banggood.com/tr/AUN-AKEY5-Projector-Full-HD-1920x1080P-3800-6000-Lumen-p-1381420.html?rmmds=category&cur_warehouse=CN

2 hafta öncesine kadar 158$ dan satıldı.7$ da Türkiye hızlı kargo(Vergiler dahil) ekleniyordu.Her şey dahil 900 TL ye falan gelirdi.
    Ben o sırada yukarıda iptal edilen ürünü beklediğim için almadım.Sonuçta her ikisinden de oldum.
    Bence ara ara yoklayın derim banggoodu.Mart sonu gibi aliexpress indirimler yapar.Banggood da ona uyarsa hesaplı bir şeyler çıkabilir.
    Aliexpress ve gearbest te de satılıyor bu ürünler ama vergi sorunu var işte.Astarı yüzünden pahalıya gelebilir.

Beni sorarsanız sipariş iptalinin kızgınlığı ile gittim Xgimi H2 aldım.
    https://www.banggood.com/tr/Xiaomi-XGIMI-H2-Projector-1080P-1350-Ansi-bluetooth-Remote-Control-Home-Theater-Beamer-Projector-p-1331165.html?rmmds=category&cur_warehouse=CN

Ürün biraz önce teslim edildi.Ancak ödediğim fiyat da 4 katı oldu yukarıda iptal olan ürünüme göre.İnşallah kalite de 4 katı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Blof

Bakın bu da aynı özellikte bir cihaz.Sadece ac3 yok:https://www.banggood.com/tr/AUN-AKEY5-Projector-Full-HD-1920x1080P-3800-6000-Lumen-p-1381420.html?rmmds=category&cur_warehouse=CN

2 hafta öncesine kadar 158$ dan satıldı.7$ da Türkiye hızlı kargo(Vergiler dahil) ekleniyordu.Her şey dahil 900 TL ye falan gelirdi.
    Ben o sırada yukarıda iptal edilen ürünü beklediğim için almadım.Sonuçta her ikisinden de oldum.
    Bence ara ara yoklayın derim banggoodu.Mart sonu gibi aliexpress indirimler yapar.Banggood da ona uyarsa hesaplı bir şeyler çıkabilir.
    Aliexpress ve gearbest te de satılıyor bu ürünler ama vergi sorunu var işte.Astarı yüzünden pahalıya gelebilir.

Beni sorarsanız sipariş iptalinin kızgınlığı ile gittim Xgimi H2 aldım.
    https://www.banggood.com/tr/Xiaomi-XGIMI-H2-Projector-1080P-1350-Ansi-bluetooth-Remote-Control-Home-Theater-Beamer-Projector-p-1331165.html?rmmds=category&cur_warehouse=CN

Ürün biraz önce teslim edildi.Ancak ödediğim fiyat da 4 katı oldu yukarıda iptal olan ürünüme göre.İnşallah kalite de 4 katı olur.
    Hocam ödediğiniz fiyat ne kadar oldu toplamda vergiler dahil ?

sitee fiyat 4030 Tl vergiler dahil kargo 317 TL yazıyor. yani toplamda 4347 TL mi oldu ?

• Ben toplam 4258 ödedim.
    Sizinki de son aşamada shipping insurance dahil 4430 TL olacak.Nakliye sigortası istemezseniz fiyat 80 TL düşer.Ben her ihtimale karşı ekletmiştim.
  • bde B kullanıcısına yanıt
    Şu an M18 in fiyatı 184$ a (1023 TL) indi .Son aşamada vergi,kargo dahil 1.100 TL gibi bir rakama geliyor.Üstelik in stock 24 saatte kargoya veriliyor.Haber vereyim dedim.
    https://www.banggood.com/AUN-M18-Full-HD-Projector-5500-Lumens-1920x1080-LED-Projector-Support-AC3-Home-Theater-p-1393076.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN
    Çok teşekkür ederim hocam.
    Şimdi almaya kalksam banka baya bir kur farkı koyuyor gece olduğu için.
    Yarın sabah kadar indirim bitmez sanırım.

• İndirim bitmez de.Banggood parayı TL olarak çekiyor.Yani siz para birimini USD yapsanız da ödeme aşamasında kendi kurundan TL ye çevirip ödemeyi o şekilde alıyor.Bugün-yarın değişen pek bir şey yok yani.Ama yarını bekleseniz de sorun olmaz bence.
    Ben de xgimiyi almamış olsaydım siparişi vermiştim çoktan.
    Zira led projeksiyonlar içinde fiyat-performans olarak üst sınıf bir ürün diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Blof -- 20 Mart 2019; 21:24:6 >
  • quote:

Şu an M18 in fiyatı 184$ a (1023 TL) indi .Son aşamada vergi,kargo dahil 1.100 TL gibi bir rakama geliyor.Üstelik in stock 24 saatte kargoya veriliyor.Haber vereyim dedim.
    https://www.banggood.com/AUN-M18-Full-HD-Projector-5500-Lumens-1920x1080-LED-Projector-Support-AC3-Home-Theater-p-1393076.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN
    Cihazın sadece 350 lümen olması problem degilmidr. Şahsen 350 lümen full hd olmaktansa yüksek lümenli 1280*800 cihaz almayı tercih ederdim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Adorer kullanıcısına yanıt
    Hocam 5.500 lm yazıyor. Ben mi yanlış görüyorum ?

• Adorer kullanıcısına yanıt
    Çin malı ucuz cihazlarda 350 ANSI lümen bence iyi bir değer.Zaten karanlık ortamda seyredilecekse fazlasıyla yetecektir.Aliexpress deki kullanıcı yorumları da görüntünün çok iyi olduğu yönünde.
    Bilmiyorum ben çok araştırdım,hatta cihazı da aldım(Ama stokta yok diye göndermediler) bu ayarda daha iyisini bulamamıştım.Lambalı ve düşük çözünürlükte olanları saymıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Blof -- 21 Mart 2019; 9:46:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bde

Hocam 5.500 lm yazıyor. Ben mi yanlış görüyorum ?
    350 lümen

• quote:

Çin malı ucuz cihazlarda 350 ANSI lümen bence iyi bir değer.Zaten karanlık ortamda seyredilecekse fazlasıyla yetecektir.Aliexpress deki kullanıcı yorumları da görüntünün çok iyi olduğu yönünde.
    Bilmiyorum ben çok araştırdım,hatta cihazı da aldım(Ama stokta yok diye göndermediler) bu ayarda daha iyisini bulamamıştım.Lambalı ve düşük çözünürlükte olanları saymıyorum.
    Ben lg nin 300 lümenlik cihazini kullandim. Ama simdi olsa kesinlikle 300 lümenlik cihaz almazdim. Ama dediginiz gibi karanlik bir ortamda kullanilacak ve gercekten 350 lümense ( bu cinlilere pek güven olmaz ) olabilir ayrica cihaz alirken pek kimse dikkate almiyor ama cihazin cikardigi ses 28 db den düsük olmali. Yoksa kafa ütülüyor.

• Şimdi olaya şöyle bakmak lazım:
    1.Lambalı mı,led mi?
    2.1280x720 mi 1920x1080 mi?
    3.Karanlıkta mı,aydınlık ortamda mı kullanılacak?
    4.Fiyat ne olacak?
    Siz eğer lambalı,720 p ve yüksek lümenli bir cihaz isterseniz uygun fiyatlı bir şeyler bulabilirsiniz.
    Ancak ben büyük ekranda pikselleşme görmek istemiyorum 1080p olsun,led olsun,lümen değeri kullanılabilecek seviyede olsun fiyatı da uygun olsun derseniz bu cihaz öne çıkıyor.
    Zaten çok yüksek lümen değerleri karanlıkta kullanımda gözü yorar,izleyemezsiniz.Aydınlık ortamda da zaten televizyonun verdiği görüntüyü hiç bir projeksiyonda bulamazsınız.
    İdeal lümen değerine sahip led cihazlar da var.Benim aldığım xgimi,lg pf1500 gibi.Ancak fiyatları yüksek.Bir kere olsun tam olsun,fiyat önemli değil derseniz onlar sizi çok daha mutlu edecektir.Mesela ben iyi bir fiyata xgimi h2 aldım,çokta memnunum.Ancak aradaki 4 katı fiyata değer miydi şu an emin değilim.Aun m18 de beni tatmin edebilirdi.
    Ben; @bde arkadaşımız 660 TL den başladı 1000 TL ye de çıkabilirim dediği için en uygun cihazı önermiştim kendisine.Tabii daha uyguna daha iyi bir öneri varsa onu da enine boyuna konuşabiliriz.Nihayetinde en iyi fiyata en iyisini bulmaya çalışıyoruz.

Edit:@bde, asıl olan ansi lümen değeridir.5500,10000 vs diyen değerlere bakmayın siz.Bu cihazda gerçek 350 ansi lümen değeri olduğunu düşünüyorum.Kullanıcılar görüntü kalitesinin yüksekliğinden bahsetmişler yorumlarında.Zaten 5500 gerçek lümen değerine sahip led bir cihazın 1000 TL civarına verilmesi imkansız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Blof -- 21 Mart 2019; 11:29:9 >

• Bana sorarsaniz 1000 tl verdikten sonra ikinci el sitesinde pramacto x10 var onu almasini önerirdim yada lg60 ve lg70 serisinide 1000 tl gibi bir fiyata alabilir

• Eğer ikinci el olayına girersek işin içinden hiç çıkamayız.
    Geçenlerde bir arkadaş sanıyorum 100 lira gibi bir rakama bit pazarından lambası kırık bir projeksiyon aldığını,lambasını da aliexpress den sipariş ettiğini.Şu an canavar gibi çalıştığından bahsetmişti.
    Yani kısaca ikinci elde lambası kırık veya ömrünü doldurmuş projeksiyon bulunup lamba değiştirerek çok daha ucuza projeksiyon sahibi olunabilir.Tercih meselesi.
  • Benim bahsettigim ürünlerin hepsi led. ikinci elde lamba olayina girilmez zaten. Çinden ne oldugu belli olmayan bir ürün alacagıma ikinci el markalı uygun fiyata led cihaz alırdım.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.