Şimdi Ara

Evrime İnanan Bir Toplumda Yaşamak İster Miydiniz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
1.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

Teşekkürler şimdi aydınlandım
    Yani ateistliğe hak yola geçtin ?

Mükemmel aydınlanma serüvenimi istersen pm atabilirim

Çok özel belgelerdir
  • Zodion Z kullanıcısına yanıt

Merak içindeyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: prf23

Değerli kardeşim, evrimin gözlemlendiği kesinlikle yanlış bir bilgidir. Gözlemlenen mutasyonlar, tür içi varyasyonlar ve adaptasyonlardır. Bunların hiçbirisinde tür değişimi gözlemlenmemiştir. Gözlemlenebilen tek bir tür değişimi yoktur. Bu sebeple evrimciler bunun gözlemlenemeyeceğini, milyonlarca yılda oluştuğunu söyleyerek konuyu kapatmaya çalışmışlardır.

Halk arasında bu evrim ve varyasyon,mutasyon konusu çok karıştırılıyor. Mesela virüslerin mutasyon geçirmesi evrim geçirmesi zannediliyor. Oysa virüs yine virüstür. Bu konularda da bilimadamlarının sözleri ve anlatımlarıyla daha ayrıntılı bir konu açacağım Allah izin verirse. Şimdilik şu videodaki bilgiler de yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

Bilim Adamına Sorduk! Evrim Var Mı?

https://www.youtube.com/watch?v=DNMlf7U1MO8

quote:

Değerli kardeşim, evrimin gözlemlendiği kesinlikle yanlış bir bilgidir. Gözlemlenen mutasyonlar, tür içi varyasyonlar ve adaptasyonlardır. Bunların hiçbirisinde tür değişimi gözlemlenmemiştir. Gözlemlenebilen tek bir tür değişimi yoktur. Bu sebeple evrimciler bunun gözlemlenemeyeceğini, milyonlarca yılda oluştuğunu söyleyerek konuyu kapatmaya çalışmışlardır.

"Değerli kardeşim, orojenik haraketlerin gözlemlendiği kesinlikle yanlış bir bilgidir. Gözlemlenen levha hareketleri, volkanlar ve kırılma/kıvrılmadır. Bunların hiç birisinde dağ oluşmamıştır. Gözlemlenebilen tek bir dağ oluşumu yoktur. Bu sebeple jeologlar bunun gözlemlenemiyecegini, milyonlarca yılda oluştuğunu söylerek konuyu kapatmaya çalışmışlardır."

• Richard Dawkins bir evrimsel biyolog ve zoolojist olarak evrim teorisinin çok ateşli bir savunucusu, insan yaşantısında ise bir insan olarak, bilim insanı kimliğiyle gayet de iyi bildiği "Darwinizme" karşıt birisi. Dawkins elbette bilim ve toplumun geleceği adına (for the sake of science and future of the society) evrimi bilen toplumu savunacaktır ama her insan gibi Darwinist veya kontrolsüz "vahşi" seleksiyona dayalı bir toplumu istemeyecektir. Dawkins Sosyal Darwinizm'e karşı Darwinizm'e değil aksine evrim teorisine bilimsel başarısı ve yalın şıklığı dolayısıyla büyük bir hayranlık duyuyor. Darwinizm ile Sosyal Darwinizm birbirinden ayrı konseptler. Birisi bilimsel öbürü Darwinizm'den esinlenme ama yine de büyük yanlışları bulunan bir politik - sosyal konsept.

quote:

Görüldüğü gibi evrimci bir toplum, güçlüNün zayıfı ezdiği, yardımlaşma olmayan, berbat bir toplumdur.

Yardımlaşma ve tür içi bireyler arasında karşılıklı dayanışma örüntülerinin evrimsel survival ve popülasyonun devamlılığı için en az ben merkezcilik kadar gerekli ve yerleşik mekanizmalar olduğu biliniyor. Bu yargı bilimdışı, evrim teorisi karşıtlığı da bilimdışı. Dawkins'in anti sosyal darwinizmi politik duruş, Dawkins'in ve diğer bilim insanlarının ezici çoğunluğunun bilimsel duruşu değil. Bilim dünyasında evrim teorisi tartışılmıyor. Yerçekimini tartışmak gibi bir şey bu çünkü. Zaten yalnızca Richard Dawkins'e de bakmamanızı, söylediklerinizin tam tersi şeyler söyleyen ve öne süren Kropotkin'i de araştırmanızı öneriyorum. Kropotkin'e göre evrim teorisinde baskın olan unsur sosyal dayanışma. Beraber çalışan karıncalardan birlikte rota çizen göçmen kuşlara ve ters döndüklerinde birbirlerini düzelten yengeçlere çok çeşitli örnekler veriyor. Doğa ve canlılar dünyasının evrimi alıntıladığım ifadedeki kadar basit değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nat Alianovna -- 18 Mart 2020; 23:45:23 >

• Tek birşey soracağım.

Bir kaç yıl sonra evrim artık reddedilemez noktaya geldiğinde " aaa bakın kuranda zaten evrim varmış" diyecek sözde islam alimleri. Peki bu durumda sizin gibi bilime ve evrime onca kanıta rağmen karşı çıkanlar kuranı reddettikleri için kafir olup cehenneme mi gidecekler?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jeopol kullanıcısına yanıt
    Evrim zaten reddedilemez ki ? Evrim dediğin şey canlı popülasyonlarının gen dağılımının zamanla değişmesi. Bunu en kusurlu göz bile bakarsa anlayabilir. Ha diyorsun ki modern evrim kuramı (yani insanın, kuşların, böceklerin evrimi gibi konuları açıklayan teori) kesin bir hale gelirse ki bu çok zor (çünkü sürekli değişiyor, sallıyorum böcekler 500 milyon yıl önce çıktı diye biliyorsak o fosil aslında 450 milyon yıllık da biz hata yapmış olabiliriz), o zaman ne yaparsanız diyorsan bilemeyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi General Tao -- 19 Mart 2020; 13:47:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: General Tao

Evrim zaten reddedilemez ki ? Evrim dediğin şey canlı popülasyonlarının gen dağılımının zamanla değişmesi. Bunu en kusurlu göz bile bakarsa anlayabilir. Ha diyorsun ki modern evrim kuramı (yani insanın, kuşların, böceklerin evrimi gibi konuları açıklayan teori) kesin bir hale gelirse ki bu çok zor (çünkü sürekli değişiyor, sallıyorum böcekler 500 milyon yıl önce çıktı diye biliyorsak o fosil aslında 450 milyon yıllık da biz hata yapmış olabiliriz), o zaman ne yaparsanız diyorsan bilemeyeceğim.
    Konuda gördüğün gibi gayet rahat bir şekilde reddediyorlar.

Tabi tek örnek değiller. Ustaları daha çok karşı

• soru zaten konu sahibinin zihni gibi art niyetli..

evrime inanılmaz.

okur araştırır kapasiteniz varsa kabul edersiniz..

inanca inanılır bilim kabul edilir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

Sözler köşkü

Evrim ağacı yaz YouTube ye , sözler köşkünün sizi nasıl işlettiğini gör
    gözleri kördür görmezler
    kulaklar sağırdır duymazlar.

işte onlar sözler köşküne ortak koşanladır ki gidecekleri yerler ne ateşlidir..

Ona bakarsan bende kütleçekimi yoktur allahın gücü derim. Bilimsel olarak reddedemezsin.

• gayet net sekilde reddederim.

mesela allahin gucu oldugunu ispatlaman icin ilk bas allahi ispanlaman gerekir.
    Eee bu mantıkla da bakarsan öncelikle yaratılışı kanıtla ki evrimi reddet

• yaratilisi kanitlamasi gereken ben degilim ki. yaratilis var diyenler
  • quote:

Orijinalden alıntı: General Tao

Eee bu mantıkla da bakarsan öncelikle yaratılışı kanıtla ki evrimi reddet
    hayırdır.
    zodion gibi bi öğle bi akşam..
    Ben zaten allaha inanmıyorum ki, rol yapıyoruz burada. Sen evrimin reddedenleri bende o mantığa sahip başka birisini. Yani olay yaratılışçıları hedef alıyor birbirimizi değil

• Kavram karmaşasını çok yaşarımda bu başlıkta ki kavram karmaşası da cok belirgin bir özellik gösteriyor. Bilimsel bir şey, bir aramanın sonucudur. Ararsın ve bir şeyler bulur parçaları birleştirirsin. Sonucunu bilmezsin. Bilimsel bir şeyin sonucu herhangi bir "inanma" olamaz/olmamalı. Evrim inanılacak bir şey değil aksine aranan bir şeyin sonucudur. Evrim teorisi hic kimse tarafindan ortaya atilmazken insanlar evrim teorisine inanmiyordu ve de bilmiyordu. Cunku arayip bulamamislardi.

Bu sunucunun sorusu icin gecerli.

Konuya gelirsek:

Ve de evet basliga takildim cunku icerik, konu sahibinin diger actigi konulara bakilirsa zaman kaybidir ve guvenilirligi zedelenmistir. Ayet degistiren bir kisi dusuncesini dogrulama derdine dusmusse herhangi bir bilimsel bir ifade kullanirken guvenilmesine kendi acimdan dogru bakmiyorum.

Son bir sey demek istersem. Istedigimizi aramak degil sadece aramak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Herattaa -- 19 Mart 2020; 19:13:29 >
  • hani belki okuyup anlayan cahiller olur..

“Evrim teorisi bir teoridir, kanıtlanmamıştır.”
    Teori, hipotez ile bilimsel gerçekler arasındaki bağlantıyı sağlayan araçtır. Dolayısıyla hipotez gerçeğin inşasında, teori ise gerçeğin açıklanmasında kullanılır. Kısacası evrim teorisi kanıtlanmış bilimsel bir kanundur.

“Evrim gözlenebilmiş ve kanıtlanabilmiş değildir.”
    Evrim teorisi hakkında doğru bilinen yanlışlardan biri de evrimin kanıtlanamadığıdır. Oysa evrim teorisi için bilim dünyasında en güçlü teorilerden biri diyebiliriz. Evrim teorisinin gerçekliği Lenski deneyi ve Darwin ispinozları ile defalarca kanıtlanmıştır. Evrim teorisi, bilimsel gücünü sürekliliğinden alır. Son yüzyılda evrimi destekleyen 200.000’den fazla makale milyonlarca kanıt barındırıyor.

“Evrim, bir tesadüf sonucu oluşur.”
    Canlıların evriminde şans ve tesadüfün rol oynadığı doğrudur; fakat oluşumda etkisi olan birçok fakter buluyor. Canlıların değişen ortama daha iyi uyum sağlayarak hayatta kalabilmesi kesinlikle bir şans değildir. Yaygın kanının aksine doğada kazanan şanslı olan değil uyum sağlayabilendir. Dolayısıyla canlının yaşayacağına karar veren doğal seçilim kanunudur.

“Evrim teorisini ilk ortaya atan Darwin’dir.”
    Evrim görüşünün temelleri M.Ö 6. yüzyıla dayanıyor. Evrime bilimsel bir konu niteliği kazandıran Fransız doğa bilimci Jean Baptiste Lamarck’tır. Charles Lyell, Georges Cuvier, Richard Owen, Erasmus Darwin (Darwin’in dedesi) gibi biyologlar, evrim teorisini besleyen güçlü kaynaklar olmuşlardır. Evrim sözcüğünü katan ilk isim Robert Jameson’dır.

“Evrim için milyonlarca yıl gerekir.”
    Evrimi gözlemlemek için birden fazla nesli gözlemlemek gerektiği doğru; fakat milyonlarca yıl gerekli değildir. Peki, bu nasıl mümkün olabilir? Kısa ömürlü canlılar üzerinde gözlem yapmak evrimi gözlemeye olanak tanır. Bazı bakteri çeşitlerinin bir neslinin yalnızca 20 dakika sürmesi bu duruma açıklık getiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 20 Mart 2020; 5:26:17 >

• %90 bilim adamı ingilterenin uyguladığı doğal seçilime karşı.

bir yerde bir yanlışlık var .

uyum sağlamak la doğal seçilim arasındaki çizgiyi kaçırdımı acaba herkes.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

gayet net sekilde reddederim.

mesela allahin gucu oldugunu ispatlaman icin ilk bas allahi ispanlaman gerekir.
    ne yani

sen şimdi tükenmez kalemle bile kanıtlanabilen allah ı inkar mı ediyorsun..

amacını bilmiyorum ama ben gidiyorum..
  • Ateistlerle islamı katı benimseyenler sanıyorlar ki, kendilerinden başka en fazla deistler agnostikler falan var.

Halbuki ben evrimi kabul ettiğim gibi, islam ve tüm dinleri de kabul ediyorum. Şintoizmin de doğru yanları vardır, şamanizmin de diye inanıyorum. Zaten halen şaman geleneklerini çokça sürdürüyoruz 'nazar değmesin'. Spiritüel öğretileri ve reenkarnasyonu da benimsiyorum.

Ateistler bilimin peşine takıldıkları için yanılıyorlar. İki elimizin bakışımlı olarak simetrik olmasını asla açıklayamazlar halbuki. Sadece islam - ateizm kutbiyetlerine çakılı kalmaktan kurtaralım lütfen kendimizi. Yaratılım sandığımızdan çok daha büyük ve karmaşık. Evrim de önceden tasarlanmış ve adaptasyona yarıyor en çok.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.