Şimdi Ara

Evrim mufredattan çıkıyor. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
855
Cevap
2
Favori
29.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Olması gereken sonunda olmuştur o zaman. Gerçek olmayan bir şeyin nesini öğreneceksiniz... Hala o saçmalıklara mı inanıyorsunuz? Gerçekleri neden göremiyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoygoyy

Doğru mu yaptılar yanlış mı bilemiyorum. Teori teoridir. Dünyada ses getirdiyse çocukların öğrenmesi lazım ama çok aman aman ir bilgi de değil öğrenmeseler de olur.

Yeter ki Atatürk sakın ha sakın müfredattan kalkmasın. Çocuklar atasını en ince ayrıntısına kadar öğrenmeli

Yalnız o teoriyi eğitim sistemine sokan kişi de Atatürk'tür.
  • acaluka kullanıcısına yanıt
    belkide ilişkiye girmek istedi çocukla çocuk istemeyince dövdü, bahaneside kuran kursuyla ilgili bla bla.
  • evrim diğer canlılar için geçerli olabilir ama insan için geçerli olduğunu zannetmiyorum insanın çok özel bir varlık olduğu çok belli bu Dünyaya ait Olmadığıda çok belli
  • Bunu bilmiyordum Bana kaynağını verir misiniz? Doğru da olabilir ama insanlar bilime ilgi duysun dünyada ses getiren bir şeyi öğrensin diye de yapılmış olabilir
  • Evrim teorisi dogrudur ve inkar edilemez. En basit örneği ben insansam eğer ak troller ne acaba :)
  • yaktık çıranızı aha şeriat geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoygoyy

Bunu bilmiyordum Bana kaynağını verir misiniz? Doğru da olabilir ama insanlar bilime ilgi duysun dünyada ses getiren bir şeyi öğrensin diye de yapılmış olabilir

Atatürk'ün evrimle ilgili bazı sözlerine şuradan ulaşabilirsiniz:http://www.evrimagaci.org/makale/1

• Ateistler rahatsız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark_Knife

Olması gereken sonunda olmuştur o zaman. Gerçek olmayan bir şeyin nesini öğreneceksiniz... Hala o saçmalıklara mı inanıyorsunuz? Gerçekleri neden göremiyorsunuz?

Koskoca gökcisimlerinin ortadan ikiye yarıldığına inanan birisi mi evrime saçmalık diyip gerçekleri neden göremiyorsunuz diyebiliyor ?
  • Bilimsel bir teoride bile argümanı "inanmak" olan adama zaten herhangi birşey anlatamazsın..!

"Evrime inanmıyorum" diye ortalıkta dolaşan yaşam formları çıkıp "oh iyide olmuş" falan diyorlar..

Teorilere inanılmaz! En fazla doğruluğuna inanırsın yada doğruluğuna inanmazsın! Bu kadar basittir aslında. Hoş, doğruluğuna neden inanmıyorsun desek cevabın "ben maymundan gelmedim" acizliğinden öteye geçemez zaten..

He gülüm, hepimiz maymundan geldik. Evrim = Maymundan gelen insan zaten.. Bu kadar sığ bişey evrim..

Dünya dini okullarda bile evrimden sözetmeye başlamışken biz müfredattan çıkarıyoruz.. Süper, böyle devam beyler!
  • tamda diyanet dahi kabul ettiği bir zamanda :)
    tabi bizim inandığımız evrim (değişim) ile ateistlerin savunduğu evrimin ilgisi yok
    bir Müslüman ateistlerin anlattığı şekli asla kabul edemez ,ederse dinden çıkar
    ancak bir gerçek var , o da çok küçük yaştaki çocuklara gerek din ,gerekse evrim gibi konuların verilmesi hem gereksiz ,hemde sakıncalı bir durum
  • Halüsnatif uyuşturucular etkisi altında yazılan kitaplara biat edenler evrim gibi basit bir kavramı idrak edemiyor. Hayal gücünüzle size mutluluklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acaluka -- 15 Ocak 2017; 0:14:33 >
  • Ne diyeyim daha fazla konu kaldırılmalı

dini açıdan değil de akademik bakarsak çok da lazım bir şey değil

mezunum sınava hazırlanıyorum sayısalım pc-makine mühendislik hedefliyorum lakin mesleğimle hiç bir ilgisi olmayan biyolojiyi öğrenmek zorundayım bir yere kadar tamam ama bir yerden sonra canımı sıkıyor özellikle sistemler konu bütünlüğü baba konular her konudan bi soru ne zaman çalışsam sinirlerim tepeme biniyor
  • Elhamdülillah hepimiz müslümanız. Mustafa Kemal de benim Atam Fatih Sultan da benim Atam Vahdettin de benim Atam.

Türkiye cumhuriyeti devleti laik bir devlettir isteyen istediği gibi yaşar. Fatih Sultan Mehmet azınlıklara müslüman olun diye hiç zorlamadı diğer padişahlar gibi. Osmanlı Devleti'nin uzun ömürlü ve imparatorluk olmasının sebebi de budur.

Atatürk zaten laiklik ilkesi yüzünden laf atılıyor ama bunun farkını anlamanız lazım. Dinde zorlama yoktur. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) bile hiçbir insana zorlama yapmamıştır.
  • Forumda siyasi konulara girmekten kaçınmaya başladım. Ota boka muhalefet, her yapılan şeye "Arap seviciler" demeler, kendisine karşı çıkana da Atatürk düşmanı, yok türkün gücünü göreceksiniz falan

Beyler bu kafa ne?

Oturduğunuz yerden yazmak kolay tabi.

Evinizden bilgisayara oturuyorsunuz, ne evrim hakkında bilginiz var, ne önceki müfredat, ne yeni müfredat, saydır dursun! Sevmediğin hükümet var ya her yaptığı yanlıştır kesin!

• Ülke iyice bok yoluna gitti hayırlı olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • eksi butonunu özledim ama neyse
  • Destek verelim arkadaşlar elimizden ne gelse ülke için kârdır.
    https://t.co/rekIwOCPoy

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • gelişmiş toplum ve ülkeler tarafından kabul edilen, araştırılan; kökü bilime dayanan bir olguya körü körüne yok demek onun olmadığına değil, yok sayan kişilerin bağnaz ve yobazlığını gösterir.

keşke evrimi kabul etmeyenler evrim araştırmaları ile ilişkili olarak gelişen tıp bilimi ve yeniliklerini de kabul etmeseler ve yararlanmasalar.

bunu din üzerinden savunan yobazlar en azından bi caner taslaman'ın kitaplarını okuyup, katıldığı programları izleyebilir.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.