Şimdi Ara

Evrim mufredattan çıkıyor. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
855
Cevap
2
Favori
29.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tanrı parçacığı insan tarafından elde edildi yalnız. (Bknz: Hadron çarpıştırıcısı)
  • ayrıca ingilizce de kaldırılmalı. gevurların dilini zorla öğretiyorlar. ingilizce ingilizlerin ülkemize oynadığı bir oyundur. ne gerek var? yerli ve milli bir dilimiz neyimize yetmiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eşom21

quote:

Orijinalden alıntı: FarklıAkıl

Yerine ne koyacaksin yaratiliscilik teorisi mi ?

Ol dedi oldu gerisini kurcalamayin mi diyeceksin ?

Git aynaya bak evrim orada bile gozunun onunde bu kadar alcaltmayin kendinizi...

Dunya capinda artik kanun konumuna gelmis deneylerle gozlemlenebilen varsayimlari her gecen gun dogrulanan. Tiptan genetik muhendisligine kadar her yerde uzantilara olan bir gercegi sirf kafadan salladiginiz hayallerinizi paramparca ediyor diye silip atmak...

COCUKLUKTUR...

Yazik...

Evrim teorisi hakkında dediklerinize katılıyorum fakat bazı Yaratılışçıların "ol dedi oldu, araştirmaya gerek yok" sözüne karşılık bazı ateistler de "her şey tesadüf araştirmaya gerek yok"da diyebilir.Yani bu "araştırmaya gerek yok" cümlesini karşı fikre karşı kullanmak saçmalık.

Bir ateist araştırmaya gerek yok dese bile bir diğeri gerek var diyecektir. Bunun sebebi ateistlerin ahiret inancının olmaması. Her şeyleri bu dünya. Sınırlı hayatlarını daha kaliteli ve daha uzun yaşamak için bilime ihtiyaçları var ve bu yüzden araştırmak zorundalar.

İslam'da ve ahiret inancı olan tüm dinlerde tersi geçerli. Bu dünyayı bir oyun olarak kabul ediyorlar. Bu yüzden bu dünyanın işleriyle fazla muhattap olmak zorunda değiller. Doğa kanunları bilinmese de olur onlar için. Birinci öncelikleri inandıkları yaratıcının emirlerine uyup sonsuz cenneti kazanmak. Dünyevi şeyler daha sonra geliyor.

Dinler doğrudan olmasa da dolaylı olarak bilimin gelişimini yavaşlatmakta.

• Ülke geriye gidiyor evrimi ne yapacağuk diyenler basmış. Arkadaş senin inandığın dine ters olabilir de ülke islam ülkesi değil bunu kafanıza sokun anasını satayım yahu.
  • Gaybı çok iyi bildiği için cehennemi yaratmış ya daha ne istiyorsunuz
  • Arkadaşım sen matematikten anlamıyorsun diye "amaan zaten boş çoğu kişi anlamıyor iyi olmuş" diyemezsin.

Sen müslümansın, senin dinine ters diye "amaan çok da önemli" diyemezsin.

Bu ülke islam ülkesi değil, her dinden insan yaşıyor burada şunu bi kafanıza sokun bencil olmayın ok?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Havya Makinesi

quote:

Orijinalden alıntı: Thomas Henry Huxley

quote:

quote:

quote:

işçi karıncası 21 adet 99 milyon yıl öncede sosyalleşiyorlarmış bilgin olsun.

"İşçi karıncası" diye bir karınca türü yoktur. O, karıncanın sosyal yapıdaki yerine belirten bir tanımdır. Ben sizden cins ve tür adı istiyorum.

Dünya üzerinde şimdiye kadar yaşamış bilinen 12.700 küsür, bilinmeyenlerle beraber tahmini 22.000'den fazla karınca türü var. Tek bakışta bugünkülerle aynı olduğunu anlayabildiğinize göre cins-tür isimlerini söylemekte de bir sıkıntı çekmemeniz gerekir diye düşünüyorum.

soyu tükenmiş boynuzlu karıncalar.

Bu da bir tür adı değil ne yazık ki. Ben size bir örnek vereyim mesela.

Aşağıda gördüğünüz Sphecomyrmodes robustus türü bir karıncadır. Bunlar geç Kretase döneminde (yaklaşık 100 milyon yıl kadar önce) yaşamış karıncalardır. Bağlı oldukları cinse türe ait tüm karıncaların soyu da uzun zaman önce tükenmiştir.

Ayrıca ilk mesajınızda söz konusu karıncanın bugünküyle aynı olduğunu söylemiştiniz. Şimdi ise soyu tükenmiş diyorsunuz. Kendinizle çelişmiyor musunuz burada?

Görende karınca sözlüğü sanacak neymiş tür ismi değilmiş yapma yav Al oku zaman. Soyu tükenmiş olması evrimimi kanıtlıyor
    http://www.sciencemag.org/news/2016/05/99-million-year-old-unicorn-ant-boasted-bizarre-prey-catching-horn

Ben size cins ve tür isimlerinin hangi formatta yazıldığını gösterdim. Hala kıvırma peşindesiniz, ortaya bir bilgi koyabilmiş değilsiniz. Biliyorsanız biliyorum deyin, bilmiyorsanız boşuna uzatmayın. Hatanızı kabul edin.

Soyu tükenmiş olması ise evrimi değil, sizin yalancı olduğunuzu kanıtlıyor. Zira milyonlarca yıl önce yeryüzünden silinmiş canlıların bugünkülerle aynı olduğunu iddia ediyorsunuz.

• Din ve bilimin birbirinden ayrılamadığı bir ülkede her şey olur. Ben inançlı bir adamım mesela ama bilime olan saygı çok farklı bir şey. Nitekim yobazlık da böyle bir şeydir. Ülkede laiklik, bilim, sanat adına hiçbir şey kalmadı. Böyle bir ülkenin kendisini bilimin temel taşlarıyla oynayacak seviyede görmesi de ayrı komedi zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur89tr

Tanrı parçacığı insan tarafından elde edildi yalnız. (Bknz: Hadron çarpıştırıcısı)

'elde edildi' denmesi yanlış keşfedildi diyebilirsiniz, o ayrı madde nin anti maddesi bile elde edilemez iken bu yüksüz kutlesiz ama enformasyon yüklü parçacığın bulunması bilime büyük bir hizmet ama, dünyanın oluşumundan beri olan birşey bu ve madde anti madde foton radyasyon vb bütün oluşumları kaynağın da bu var. Creator denilen mevzu ya yakın yani. Protozoa oluştu sonra evrildi dünya da ki doğa olayları sayesinde şu bu saçmalığını geçmek lazım, 10 üzeri 253 yani bilimsel olarak olasılık dışı sayılan bir olay arkasından böyle saçma şekilde evrim şu bu kovuşturmanın manası yok. Bu düzeni sağlayan bir akıl var ve bu insandan üstün :) bu benim fikrim bilimde bunu gösteriyor ne anlamak istediğinize göre değişiyor herkesin kendi fikri saygı duymak lazım :)

• Hayir hala devam ediyor kaynaksiz atilan bir gonderinin ardindan gereksiz muhabbetler. Delinin biri kuyuya tas atmis...
  • Morgan Freeman'ın Discovery Science programlarını izliyorum. Oradan öğrendim. Trilyonda 1 şans vardı ve 2014te ilk kez Tanrı parçacığı elde edildi. Bunu kendin de araştırabilirsin.
  • ismine "tanri" parcacigi denilince hemen atliyorsunuz

oysa tanri parcaciginin o isimle anilmasinin nedeni tam tersi
  • quote:

Beyler bu devrim olacak. Siz isteseniz de, istemeseniz de. ABD buraya da demokrasisini getiriyor, getirecek. Her yerin bağlı ABDye. Aha Irak, aha Suriye, aha Mısır, aha İran, aha Lübnan. Ahan da Türkiye.

Hocam siz çok yanlış gelmişsiniz. Burası Ülke Gündemi değil.

• 1. Var
    5. Var
    Sahi 2. 3. 4. Nerede ne gerçeği var ne de fosili. Buna hala inanan kaldı mı yahu..

Sakın şu insan kafasına maymun çenesi eklenen resmi getirmeyin onun yalan olduğu zaten biliniyor.

Canlılar arasında bağ ve benzerlikler vardır ama geçiş yoktur. Binlerce fosil var bir tane ara form yok. Sadece insanın değil diğer hayvanlarında ara formları yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

işçi karıncası 21 adet 99 milyon yıl öncede sosyalleşiyorlarmış bilgin olsun.

"İşçi karıncası" diye bir karınca türü yoktur. O, karıncanın sosyal yapıdaki yerine belirten bir tanımdır. Ben sizden cins ve tür adı istiyorum.

Dünya üzerinde şimdiye kadar yaşamış bilinen 12.700 küsür, bilinmeyenlerle beraber tahmini 22.000'den fazla karınca türü var. Tek bakışta bugünkülerle aynı olduğunu anlayabildiğinize göre cins-tür isimlerini söylemekte de bir sıkıntı çekmemeniz gerekir diye düşünüyorum.

soyu tükenmiş boynuzlu karıncalar.

Bu da bir tür adı değil ne yazık ki. Ben size bir örnek vereyim mesela.

Aşağıda gördüğünüz Sphecomyrmodes robustus türü bir karıncadır. Bunlar geç Kretase döneminde (yaklaşık 100 milyon yıl kadar önce) yaşamış karıncalardır. Bağlı oldukları cinse türe ait tüm karıncaların soyu da uzun zaman önce tükenmiştir.

Ayrıca ilk mesajınızda söz konusu karıncanın bugünküyle aynı olduğunu söylemiştiniz. Şimdi ise soyu tükenmiş diyorsunuz. Kendinizle çelişmiyor musunuz burada?

Görende karınca sözlüğü sanacak neymiş tür ismi değilmiş yapma yav Al oku zaman. Soyu tükenmiş olması evrimimi kanıtlıyor
    http://www.sciencemag.org/news/2016/05/99-million-year-old-unicorn-ant-boasted-bizarre-prey-catching-horn

Ben size cins ve tür isimlerinin hangi formatta yazıldığını gösterdim. Hala kıvırma peşindesiniz, ortaya bir bilgi koyabilmiş değilsiniz. Biliyorsanız biliyorum deyin, bilmiyorsanız boşuna uzatmayın. Hatanızı kabul edin.

Soyu tükenmiş olması ise evrimi değil, sizin yalancı olduğunuzu kanıtlıyor. Zira milyonlarca yıl önce yeryüzünden silinmiş canlıların bugünkülerle aynı olduğunu iddia ediyorsunuz.

Kaynak koydum daha ne yapabilirim? Sen kıvırma peşindesin ya okudun işine gelmiyor ya da ingilizce bilmiyorsun. Maalesef soyu tükenen karıncalar ile günümüzdekiler arasında bir aptal şempaze ile akıllı insan arasındaki gibi fark yok ne kadar üzücü değilmi? Kopyala yapıştır yaptığı şeyi bana yazdım diye yutturmaya calısıyor senin bile okumadığına eminim

• quote:

Morgan Freeman'ın Discovery Science programlarını izliyorum. Oradan öğrendim. Trilyonda 1 şans vardı ve 2014te ilk kez Tanrı parçacığı elde edildi. Bunu kendin de araştırabilirsin.

Stephen hawking ve özer uçuran çiller hocaların kitaplarını okuyarak bilgi sahibi oldum ben şundan bahsediyorum zaten bu dünyanın oluşumundan beri olan bir parçacık sadece insanlar geç buldu. Atom parçalanmadan önce kim kuark lari biliyordu kimse ama bunların olmadığı anlamına gelmiyor. Gerçek ve hakikat buna dayanan şeyler. Neyse velhasıl bu konular hakkında bilimsel kitaplar okudum o yüzden evrim konusunda bu cevabı verdim onu izleme fırsatı bulamadım ama ilginizi çekiyorsa özer uçuran çiller infoteizim ve Stephen hawking zamanın kısa tarihini tavsiye ederim dizi olarak cosmos da biraz da olsa sorularınıza cevap olur. Asıl cevap kuantum ve enformasyon fenomenin de :) iyi akşamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

ismine "tanri" parcacigi denilince hemen atliyorsunuz

oysa tanri parcaciginin o isimle anilmasinin nedeni tam tersi

Dediğim gibi herkesin fikri kendinin :) ben bununla ilgili çok kaynak okudum tanrı parçacığı nin ne olduğunu da biliyorum sadece yorumlayan kişiye göre değişiyor. Eğitim hayatım da da elektron lar spin hareketleri gibi şeylerle ilgilendiğim için yapılar hakkında az çok fikrim var düşündüğünüz yada 45 dk lik belgeselde izlemek kadar basit bir mevzu değil. Dawkins o yüzden der başka bilim adamı tam tersi :) sonuç olarak herkes kendi fikri kadar

• Çocuklara evrim teorisi değil de kanunu gibi anlatan öğretmen de tekmeyi yesin de çok daha güzel olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Müfredata nasıl girdiyse öyle de çıkar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cengiz hard kullanıcısına yanıt
    tamam
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.