Şimdi Ara

Evrim mufredattan çıkıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
856
Cevap
2
Favori
29.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evrim teorisini mufredettan cikartarak, evrimi tarihten silmeyi başaracak mubarekler maşallah.

• Okullarda gerçek bilim öğretilmeli, Einstein öğretilmeli, kuantum fiziği öğretilmeli, sicim teorisi, holografik evren teorisi anlatılmalı. Bilimle alakası olmayan saçmalıklara ayıracak zaman yok.

Çamura şimşek düştü, ilk canlı oldu, suda yüzen solucana dönüştü, kafasında 2 tane çukur oluştu, birden milyarlarca sinir hücresi oluşup, o boşluğu doldurup göz oldu, maymunun kuyruğu düştü, insan oldu. Bunun bilimle alakası olmadığı apaçık ortada. Saçmalıklarını kendi okullarında anlatsınlar. Bize lazım değil.
  • Evrimin müfredattan çıkmaması lazım.
  • Bence çok doğru bir karar. Hatta yerçekimi, suyun kaldırma kuvveti gibi tarihi geçmiş bilgileri de çıkartmak gerekir. Matematik gibi külliyen yalan bir ders de hala neden okutuluyor, onu da anlayamıyorum.
  • hangi müfredattan acaba? lise mi? biyoloji, antropoloji, arkeoloji ve tıptan çıkarılması düşünülemez çünkü.

korkulan şey insanların manevi değerlerden uzaklaşması falansa manevi değerlerle evrimi uzlaştıracak fikirler geliştirilebilir. pireye kızıp yorgan yakmak olur başka türlüsü. günümüzde evrim, çok fazla şeyi açıklıyor ve anlamlandırıyor. bu tür bir bilgi birikiminden yoksun kalmak bizi baya bi geriletir. evrime inanmasa bile teori ve hipotezler hakkında fikir sahibi olmasında yarar var insanın. nasıl felsefe öğrencileri günümüzde geçerliliği iyice azalmış dahi olsa platon gibi antik filozofları çalışmak durumundaysa, en azından entelektüel bir aktivite olarak evrimle alakadar olunabilir
  • Okullarda gerçek bilim öğretilmeli, Einstein öğretilmeli, kuantum fiziği öğretilmeli, sicim teorisi, holografik evren teorisi anlatılmalı. Bilimle alakası olmayan saçmalıklara ayıracak zaman yok.

Çamura şimşek düştü, ilk canlı oldu, suda yüzen solucana dönüştü, kafasında 2 tane çukur oluştu, birden milyarlarca sinir hücresi oluşup, o boşluğu doldurup göz oldu, maymunun kuyruğu düştü, insan oldu. Bunun bilimle alakası olmadığı apaçık ortada. Saçmalıklarını kendi okullarında anlatsınlar. Bize lazım değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mephalay

Bunca yildir mufredatta oldu da ne oldu.

Ben mufredatta evrim konusunun olup olmamasinin bizim halkin egitim seviyesi uzerinde zerre etkisinin olacagina inanmiyorum.

Oy verenlerin eseri, baska bir sey degil. Siz boyle devam edin.

Evrim mufredattan çıkıyor.

Hocam sizi akıllı birisi zannederdim fakat sizin düşünce yapınızda karikateist ile aynıymış

• quote:

Orijinalden alıntı: kingman29

Okullarda gerçek bilim öğretilmeli, Einstein öğretilmeli, kuantum fiziği öğretilmeli, sicim teorisi, holografik evren teorisi anlatılmalı. Bilimle alakası olmayan saçmalıklara ayıracak zaman yok.

Evrim teorisi zaten gerçek bir şey. Islamla da çelişmiyor.
  • kingman29 K kullanıcısına yanıt
    Yerine ne koyacaksin yaratiliscilik teorisi mi ?

Ol dedi oldu gerisini kurcalamayin mi diyeceksin ?

Git aynaya bak evrim orada bile gozunun onunde bu kadar alcaltmayin kendinizi...

Dunya capinda artik kanun konumuna gelmis deneylerle gozlemlenebilen varsayimlari her gecen gun dogrulanan. Tiptan genetik muhendisligine kadar her yerde uzantilara olan bir gercegi sirf kafadan salladiginiz hayallerinizi paramparca ediyor diye silip atmak...

COCUKLUKTUR...

Yazik...
  • eşom21 kullanıcısına yanıt
    iyi
  • kingman29 K kullanıcısına yanıt
    İste bunlar hep cahillikten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FarklıAkıl

Yerine ne koyacaksin yaratiliscilik teorisi mi ?

Ol dedi oldu gerisini kurcalamayin mi diyeceksin ?

Git aynaya bak evrim orada bile gozunun onunde bu kadar alcaltmayin kendinizi...

Dunya capinda artik kanun konumuna gelmis deneylerle gozlemlenebilen varsayimlari her gecen gun dogrulanan. Tiptan genetik muhendisligine kadar her yerde uzantilara olan bir gercegi sirf kafadan salladiginiz hayallerinizi paramparca ediyor diye silip atmak...

COCUKLUKTUR...

Yazik...

Evrim teorisi hakkında dediklerinize katılıyorum fakat bazı Yaratılışçıların "ol dedi oldu, araştirmaya gerek yok" sözüne karşılık bazı ateistler de "her şey tesadüf araştirmaya gerek yok"da diyebilir.Yani bu "araştırmaya gerek yok" cümlesini karşı fikre karşı kullanmak saçmalık.

• eşom21 kullanıcısına yanıt
    Konunun ateizmle sunla bunla hicbir ilgisi yok. Bunlari birileri katistiriyor.

Sorun su birileri sirf kendi oznel inanisina uymuyor diye bilimsel nir gercegi bilimsel olmasi gereken bir ders kitabindan kaldirabiliyor. Bunu anlatabiliyir muyum ?

Evrim hakinda cok okudum arastirdim dunya capinda butun saygin bilimsel dergilerde artik dogrulugu kabul edilmks sadece nasil gelistigine dair tartismalarin oldugu bir alanda.

Benim inancima uymuyor gercek degil 70 milyonun egitiminden surariniza soka soka bunu kaldieirim dene zirbaligi beni ofkelendiriyor.

Demeye calistigim konu bu. Dinin yapi itibariyle kanitlanabilirlik dogrulanabilirlilik sekliyle bir masaldan hicbir farki yoktur. Kafana gore kafanda olisturdugun bu dunya yuzunden deney gozlem verilerle yuzlerce yillik sinamadan sonra gelismis bir teoriyi ortadan kaldirmak iste bu beni ofke ile dolduruyor.

Dini kamusal hayata dayatamazsiniz cunku gercekligi yoktur. Ama gercekligi olmayan bir dusunce ile bir gercegi ortadan kaldirmata calisiyorsaniz bu garabet olur. Boyle hareket ediliyorsa bende gerceklerin ustunu irtmek icin kullanilan dinin gercek olmadigini vurgulamak zorunda kalirim.

Cunku gelecegimize zarar veriliyor su an !

• Yapacak birsey yok.

Evrim ve dogal secilim simdiden yok olacak bazi toplumlarin yerlerini hazirlamis bile. Karsi cikamayiz.
  • Evrim yalandir iyi olmus hepimiz ademin cocuklariyiz

Alim ve ulemalar yalanmi soyluyo

Osmanlinin torunlariyiz

Keske arapca okusak

Cubbeli gibi alimlere 100.000 dolar versek uzaya gitsek
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingman29

Okullarda gerçek bilim öğretilmeli, Einstein öğretilmeli, kuantum fiziği öğretilmeli, sicim teorisi, holografik evren teorisi anlatılmalı. Bilimle alakası olmayan saçmalıklara ayıracak zaman yok.

Bİ DE BİLİM FALAN DEMİYO MU YA

Edit:
    http://oeb.harvard.edu/http://eeb.yale.edu/https://www.eeb.ucla.edu/https://www.princeton.edu/eeb/http://www.eeb.utoronto.ca/

Bu bölümleri de İslam'a saldırmak için açtılar demi Zaten neyin bilim olup neyin olmadığını Harvard, Yale, Princeton falan nereden bilecek. Cahiller işte, saçmalıklarını kendi okullarında anlatsınlar

Edit2: Bütün dinler neden sadece tarih olarak kalmalı, anladınız mı şimdi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0E184FE49 -- 14 Ocak 2017; 13:48:47 >

• Evrim karşıtlığını İslam'a yığıp, evrimin "doğru" olduğundan yola çıkarak İslamı yanlışlamaya çabalamayın artık boşuna. Bunu içinizi rahatlatmak için mi yapıyorsunuz yoksa kolaya kaçtığınızdan falan mı bilemiyorum artık. Konuyu açana söylemiyorum bunu, konudaki mesajlara bakarak söyledim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: imam-ı azam

saçma sapan bir teoriden öteye gitmeyen, hiçbir işe yaramayan, hiçbir bilimsel ıspatı olmayan, tanrıyı inkar etmek için avrupa dinsizlerinin uydurduğu bir teori olan ve dinimizle çelişen birşeyi neden müslüman topluma okutalımki? evrim anlatmak ne kazandırıyor o çocuklara? ne işe yarıyor? kafalarını karıştırmaktan başka ne işe yarıyor? kingman usta güzel özetlemiş aslında.

Körcahilin tekisin, harcadığın oksijene yazık.
  • imam-ı azam İ kullanıcısına yanıt
    Evrim saçmalığından ne kast ettiğinize bağlı. Allah'ın yönettiği bir evrim mevcut olabilir. Tamamen tesadüfe bağlı bir evrimi dindar biri kabul etmez zaten. Yani ateistik Darwinizme karşıyım ama evrimin bazı mekanikleri İslam'la gayet de uyumlu olabilir bence.

• imam-ı azam İ kullanıcısına yanıt
    Allah tek seferde yaratmaya muktedirdir ancak bu şekilde yaratmayı tercih etmiş olabilir. Mesela Allah Dünyayı 10 sn de de yaratabilirdi ama o milyonlarca yılda dünyayı yaratmayı seçti. Neden? Tam olarak bilebileceğimizi sanmıyorum. Aynı şekilde evrimle yaratmayı da tercih etmiş olabilir.
    Kuranda evrime karşıt olan bir ayet olduğunu düşünmüyorum. İnsanın topraktan vs. yaratıldığı söyleniyor ama bu yine evrime karşıt bir şey değil ki.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sirkadyen

quote:

saçma sapan bir teoriden öteye gitmeyen, hiçbir işe yaramayan, hiçbir bilimsel ıspatı olmayan, tanrıyı inkar etmek için avrupa dinsizlerinin uydurduğu bir teori olan ve dinimizle çelişen birşeyi neden müslüman topluma okutalımki? evrim anlatmak ne kazandırıyor o çocuklara? ne işe yarıyor? kafalarını karıştırmaktan başka ne işe yarıyor? kingman usta güzel özetlemiş aslında.

Körcahilin tekisin, harcadığın oksijene yazık.

sırf evrim saçmalığını kabul etmediğim için ben cahil oluyorum. ama siz evrimi mutlak gerçek olarak kabul ettiğiniz için aydın bir insan oluyorsunuz öyle değilmi?

Evet katılıyorum evrimi kabul etmekle anında bilim adamı olmuyorsun,evrimi kabul etmeyen Dünyanın en ünlü filozofu William Lane Craig var yani bu adam aptal ve cahil birisi mi ? Tabii ki de hayır.İsteyen Evrimi kabul eder etmez o kişinin kendi kararı fakat Evrim Teorisi tamamen gerçek ve İslamla da çelişmiyor.Ben yaratılışçı evrimciyim,Evrimi de kabul ediyorum.Kur'an ile çelişen bir yanı da yok.
    Şuraya kısa bir yazı da bırakayım.Evrim ve İslam ilişikisi için çok daha araştırma gerekli fakat giriş olarak bunu okumanızı tavsiye ederim.
    https://mustafaceyhanofficial.wordpress.com/2015/11/28/kuran-evrim-teorisine-karsi-midir/

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.