Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Evrenin büyüklüğünü gösteren bu inanılmaz videoya bir göz atın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
192
Cevap
7
Favori
3.277
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Evrenin büyüklüğünü gösteren bu inanılmaz videoya bir göz atın
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    170 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: __BadblooD__

Konuya girmeden ayet falan görürüm diye tahmin etmiştim. Astronomi bilmeyince işte böyle oluyor.

Bak bak triplere bak, görende NASA terk sanacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pesimist94 -- 7 Ağustos 2016; 0:45:06 >
    quote:

Konuya girmeden ayet falan görürüm diye tahmin etmiştim. Astronomi bilmeyince işte böyle oluyor.

Ben de bekliyordum da bu kadarı beklentimi aştı. Allah'ın hikmeti de geç, sorgulama zihniyeti yalnız. Öğrenmeye çalışsana şu evreni.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

SAMSUNG GALAXY S6 ve S6 EDGE KULLANICILAR KULÜBÜ
    <<<Samsung Galaxy S3 i9300 Yazılım-Kamera Ana Konu>>>
    Samsung Galaxy S6 G920F Android MM 6.0.1- Galaxy S5 G900F Android MM 6.0.1 Stok, Galaxy S4 i9500 MM, Galaxy S3 i9300(Stock +Viper Sound Mod)
    i7 2600K @4.5GHz@1.340V
    + Asus P8P67 Pro+ MSI Gaming X GTX 1070Pascal
    +Corsair Vengeane 16GB 1600 CL10+Samsung 840 Evo 120GB SSD+Crucial MX300 750GB SSD+3xHD103SJ(2xraid0+1xDepo)+Corsair HX850i Digital PSU + HAF X+Asus VE247H
    + Logitec G430 + G502
    “We are just an advanced breed of monkeys on a minor planet of a very average star. But we can understand the Universe. That makes us something very special.” -Stephen William Hawking
  • Yarbay
    7011 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Bukalemun

quote:

Astronomi mi?

Biyoloji mi diyecekti ?

• Yarbay
    3494 Mesaj
    arap çeken çekene, adeta yarışmışllar
    nasa ne der acaba ?
    |
    |
  • Yüzbaşı
    309 Mesaj
    Kendini sevgiden saygıdan aile kavramından soyutlamış sadece ve sadece dünya malının derdine düşmüş çok çok önemli (vip) şahsiyet sanan üstüne zenginliği malımülkü kesmeyip kendini mehdi ilan edip birçok insanı ağına düşüren hayatlarını mahveden ve tüm bu rezillikleri Allah(cc) için yaptığını söyleyene(lere) gelsin bu video...
    |
    |
  • Yarbay
    3353 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: gael

sanki bana yaşayan bir canlının içindeki organizmalarız gibi geldi ,aynı insanın vucudundaki organizmalar gibi bizde o yapıda hareket eden mikroplar olabiliriz

bizler kesin kanser hücreleriyiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GATIRCAN -- 7 Ağustos 2016; 0:57:46 >
    |
    |

bi de aynı tarz ile görebildiğimiz en küçük tanecik ile atom altı parçacığa kadar inerek devam etseydi daha bi değişik olurdu.
    |
    |
  • Yarbay
    8908 Mesaj

kardeş öncelikle şu Türkçe'yi düzgün kullan.Ne dediğini anlamadım inan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirirdem -- 7 Ağustos 2016; 1:05:12 >
    |
    |
    arel.gr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
  • Binbaşı
    1599 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

quote:

Ben de bekliyordum da bu kadarı beklentimi aştı. Allah'ın hikmeti de geç, sorgulama zihniyeti yalnız. Öğrenmeye çalışsana şu evreni.

Dinle bilim içiçedir hatta konuyu o noktaya direk video getiriyor sonunda ateizme yaptığı atıfı anlamadım demeyin. Yorumlarda kimsenin de sorgulama dediği yok niye rahatsız oluyorsunuz anlamış değilim.
    |
    |

• Binbaşı
    1232 Mesaj
    Ayetlerden rahatsız olanlar olmuş. Birader bu ayetler olmasa matematik gelişmeyecek dünya hala düz sanılacaktı. Bu ayetleri bilen adamlar Takiyüddin, Harezmi gibi adamlar olmasa Avrupa hala cadı avlayacaktı. Şimdi yobazlaşan biz aydınlanan onlar oldu.
  • Yarbay
    2478 Mesaj
    aziz nesin'in ''akhaberin'' %60'ı tuhaftır demesini kınıyoruz.
    |
    |
  • Binbaşı
    1343 Mesaj
    Bugüne dek izlediğim beni en çok etkileyen videoydu.

İnanılır gibi değil muazzam bir boyut. 1 saniyede dünya etrafında 7 tur atabilen hız ''ışık hızı'', ve o hızla evrenin bir ucundan diğer ucuna gitmek 98.000.000.000 yıl sürüyor. Ve tüm bu insan aklını zorlayan boyutlar yetmezmiş gibi bir de paralel evren muhabbeti dönüyor ortalıkta. Evreni dünya varsayarsak biz insan ırkı maddenin en küçük yapı birimi kuark bile değiliz. İşin daha ilginç yanı da insan ırkının bile görmekte zorluk çektiği atomlar elementler oluşturuyor şu koca evreni.
  • Yarbay
    7011 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: DubSteq

Ayetlerden rahatsız olanlar olmuş. Birader bu ayetler olmasa matematik gelişmeyecek dünya hala düz sanılacaktı. Bu ayetleri bilen adamlar Takiyüddin, Harezmi gibi adamlar olmasa Avrupa hala cadı avlayacaktı. Şimdi yobazlaşan biz aydınlanan onlar oldu.

Dünyanın yuvarlak olduğu milattan önce 6.yüzyılda Yunan astronomisinde bahsedilmiş milattan önce 3.yüzyılda da kabul edilmiştir, Muhammed'in doğumundan 870 sene öncesi.

Matematiği ne yönden ayetlere bağlayabildin ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirkadyen -- 7 Ağustos 2016; 3:15:57 >

Sen önce nickname'ini değiştir ArapÇa birşeyler falan yap.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssbrutality -- 7 Ağustos 2016; 3:26:51 >

M.Ö 3yy'da kabul edilmiş dünyanın yuvarlak olduğu öyle mi ?
    Böyle bir palavra görülmemiş. Bu palavranın peşine takılmak da zoraki cehalet ister.
    Bir şeyi düşünmek akıl etmek başka bir şeydir.
    İspatlamak ise başka bir şey.
    İspatlanan bir durum tartışmaları sonlandırır. Tartışmaları kim sonlandırmışsa ispatı da o yapmıştır.
    Madem M.Ö 3 yy'da ispat edildiyse o zamandan 1500 ' lü yıllara kadar bu konuyla uğraşan bilimadamlarına ne diyeceğiz .
    Son olarak M.Ö gündeme gelmiş olması ispat noktasında delil sayılamaz.
    Ancak iddaa olarak nitelendirilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkn_s -- 7 Ağustos 2016; 5:07:00 >
    |
    |
    Sirkadyen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
  • Uzaklaştırılmış 1 gün cezanın, 20 saat 2 dakika kadarı kaldı.
    5 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: ssbrutality

quote:

Sen önce nickname'ini değiştir ArapÇa birşeyler falan yap.

hitler in torunu türkiyedemi yaşiyor köyüne dönsen iyi olur türkiye doldu

|
    |

• Binbaşı
    1147 Mesaj
    Hadi ateyizler bunuda açıklasın?
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
instagram takipçi
Bey Azura
Masal
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
2,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.