Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Evrenin büyüklüğünü gösteren bu inanılmaz videoya bir göz atın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
192
Cevap
7
Favori
3.277
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Evrenin büyüklüğünü gösteren bu inanılmaz videoya bir göz atın
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2898 Mesaj
    Dünya'nın, Güneş'in hatta Samanyolu Galaksisinin bile evrenin büyüklüğüne oranla inanılmaz küçük kaldığını ve bizlerin bu evrende ancak bir toz taneciğinin atomları kadar yer kapladığımızı muhtemelen hepimiz duyduk. Ancak bazen bu sözleri ve beraberinde kullanılan o devasa rakamları hayal etmek bizim gibi henüz kendi Güneş Sistemini bile tam olarak keşfedememiş canlılar için hayli zor olabiliyor.

İşte tam burada bir YouTube kullanıcısı morn1415'in aşağıda görmüş olduğunuz bu inanılmaz videosu yardımımıza koşuyor. Uydumuz Ay'la başlayıp; Güneş Sistemimizin diğer gezegenleri, Dünya, Güneş falan derken keşfedilmiş en büyük yıldızları, galaksilerin büyüklüğünü ve tüm bu cisimlerin evrenin kendisi yanında ne kadar da ufak kaldığını işte bu muhteşem videoda çok daha iyi anlıyoruz.

Videonun bana göre en etkileyici kısmıysa bugüne kadar keşfedilmiş en büyük yıldız UY Scuti'den sonra başlıyor. Sürekli duymaktan artık küçük bir sayıymış gibi algılamaya başladığımız 1 ışık yılı mesafesini de buradan sonra çok daha iyi kavrayabiliyoruz. Samanyolu'nu, diğer galaksileri, tüm bu kozmik ağı ve evrenin kendisini görünce şöyle bir geri çekilip "vay be" dememek normal bir insan için imkansız.

İişte o ilham verici video:

|
    |

• DubSteq kullanıcısına yanıt
    @DubSteq demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Dünyanın yuvarlak olduğu milattan önce 6.yüzyılda Yunan astronomisinde bahsedilmiş milattan önce 3.yüzyılda da kabul edilmiştir, Muhammed'in doğumundan 870 sene öncesi.

Matematiği ne yönden ayetlere bağlayabildin ?

sanki bana yaşayan bir canlının içindeki organizmalarız gibi geldi ,aynı insanın vucudundaki organizmalar gibi bizde o yapıda hareket eden mikroplar olabiliriz

Ayetlerden rahatsız olanlar olmuş. Birader bu ayetler olmasa matematik gelişmeyecek dünya hala düz sanılacaktı. Bu ayetleri bilen adamlar Takiyüddin, Harezmi gibi adamlar olmasa Avrupa hala cadı avlayacaktı. Şimdi yobazlaşan biz aydınlanan onlar oldu.

• Yarbay
    11509 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    V Panther

sürekli büyüyen sonsuzluk bence uzay
    |
    |
  • Yarbay
    3494 Mesaj

staa video nasi, ne kapasite ama, mumkun aracla yolda anlata anlata bitiremezdik he ?
    |
    |
    Bahsedilenler: kadirirdem
  • Binbaşı
    1852 Mesaj
    ilahi bir sistem...ancak böylesine açıklanır bu insan üstü sema...
  • Çavuş
    44 Mesaj
    Sübhanallah.
  • Binbaşı
    1939 Mesaj
    Multiuniverse dedi ya orada bittim. Neyse kota dolmadan bitti evren :)
    |
    |
  • Yarbay
    9013 Mesaj
    İnanılmaz bir video olmuş gerçekten.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    401 Mesaj
    Sallama bilgilerle yapmışlar.
  • Yüzbaşı
    278 Mesaj
    sonra gel ''hocam sakız çiğnemek orucu bozarmı' diye soru sor
    Ne kadar geriye gidersen git belli bir miktarda geriye gitmiş olucaksın ne kadar geriye gidersen git sonuna asla ulaşamayacaksın ne kadar uzağa gidersen git hep gittiğin kadar gitmiş olucaksın sonsuzu aradığın bu yolculukta onu hiçbir zaman bulamaycaksın çünkü araman gereken sonsuz değil bir olanı aramalısın
  • Yarbay
    4079 Mesaj
    videonun sonunda ,ellerini iki yana açmış tanrı figürü çıkacak sandım..
    |
    |
    |
    |
  • Yarbay
    4079 Mesaj
    sanki bana yaşayan bir canlının içindeki organizmalarız gibi geldi ,aynı insanın vucudundaki organizmalar gibi bizde o yapıda hareket eden mikroplar olabiliriz
    |
    |
  • Yüzbaşı
    610 Mesaj
    atoya sor bunlar hep tesadüf.. ehehe
    |
    |
  • Binbaşı
    1725 Mesaj
    ümmetçiler ve bilimum himmetçiler doluşmuş yine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssbrutality -- 6 Ağustos 2016; 23:11:04 >
    Allah'a hamd olsun.

"Beni yaratana ne diye kulluk etmeyecek mişim ben? Ve sizler de O'na döndürüleceksiniz."
    Yasin - 22

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 6 Ağustos 2016; 23:18:20 >
  • Yüzbaşı
    342 Mesaj
    Yok arkadaş, yalnız değiliz! Videodan sonra aklıma bu geldi:
    İzlediğim de olabilir dedim.
    https://www.youtube.com/watch?v=hL7pfLajdj0
    |
    |
  • Yarbay
    2365 Mesaj
    Konuya girmeden ayet falan görürüm diye tahmin etmiştim. Astronomi bilmeyince işte böyle oluyor.
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
instagram takipçi
Masal
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
google reklamları
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,859
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.