Şimdi Ara

evlenmeyin ulen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
3.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çocukları ancak icra dosyası açarak icra memuru eşliğinde görebilyom

ortada ne bir şiddet ne de başka bir şikayet var

garı sebepsiz husumeti nedeniyle bayramda bilem göstermiyor bir bahane ile

ibret olsun evlenmeyin ulen 

• Bende evlenmistim 2018 yilinda. Ve gecen sene 10. Ayda bosandim. 2 senede belki 20 yas yaslandim. Bazi insanlar gercekten hic hiseyden mutlu olmaz hic biseyden memnun olmaz . Allahtan ben hic cocuk dusunmedim bosandigim kisi cok istemisti iyikide yapmamisiz yoksa omur boyu o eziyeti cekerdim. Dayak yok icki yok kumar yok parayi car cur etme yok esimle gezmek disinda gezmem yoktu. Yani isin ozu genc arkadaslar sunu unutmayin kimseye kendinizden daha fazla deger vermeyin bu esinizde olsa ananiz babanizda olsa ayni.
  • evli değilim niyetim yok bekarlık sultanlıktır kimseye bağımlı değilim

• Ömür boyu zina etmemek içim evlenmekten başka çare yok

• evlenmeyin ulen
  • sen alfa adamdın bu hale nasıl düştün

• Bende evlenmistim 2018 yilinda. Ve gecen sene 10. Ayda bosandim. 2 senede belki 20 yas yaslandim. Bazi insanlar gercekten hic hiseyden mutlu olmaz hic biseyden memnun olmaz . Allahtan ben hic cocuk dusunmedim bosandigim kisi cok istemisti iyikide yapmamisiz yoksa omur boyu o eziyeti cekerdim. Dayak yok icki yok kumar yok parayi car cur etme yok esimle gezmek disinda gezmem yoktu. Yani isin ozu genc arkadaslar sunu unutmayin kimseye kendinizden daha fazla deger vermeyin bu esinizde olsa ananiz babanizda olsa ayni.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evlenmeyecem zaten hocam goç tşşğını kendim pişirmeyi öğreneceğim garıya falan ihtiyacım yok

• evlenecem ulen

sana inat evlenecem

• quote:

Orijinalden alıntı: dekareme

Ömür boyu zina etmemek içim evlenmekten başka çare yok

• birine değer verince afedersin bir yerleri kalkıyor

sapla adam yerine koyma rencide et kral oluyon ben anlamadım bu insanlığı

• Black Raven kullanıcısına yanıt

hocam özel değilse sorun neydi o zaman? yani evlilik aşamasına gelmişseniz bi beraberlik bi mutluluk olmuştur. peki olmayan neydi? üni deki gibi aynı eve çıkınca iç yüz mü görünüyor ne değişiyor

32 yaşında olup halen kimseye güvenmediğimden tüm evlilik ısrarlarını reddeden biri olarak soruyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: TROJ

hocam özel değilse sorun neydi o zaman? yani evlilik aşamasına gelmişseniz bi beraberlik bi mutluluk olmuştur. peki olmayan neydi? üni deki gibi aynı eve çıkınca iç yüz mü görünüyor ne değişiyor

32 yaşında olup halen kimseye güvenmediğimden tüm evlilik ısrarlarını reddeden biri olarak soruyorum

Hocam evlendiginiz kisi kesinlikle evliligi yurutmeye ozverili olmali. Yani bosanirsak etraf ne der millet ne der dusuncesiyle degilde ben bu evliligi yoluna koyacagim diyerek dusunmeli. Yoksa etrafindakilere dert yaninca aman bosan gitsin bi senmi varsin bosanan lafini duyunca herseyi yokus asagi salar. Ayrica minnettarlık duygusu olmali . Ne istedigini bilen biri olmali. Ve en onemlisi sizinde sorunlarinizin olabilecegini ve bublari cozmek icin senin yaninda olacak biri olmali. Bende bu saydigim tum sorunlar vardi. Evlenmeden once bi konuda benim yanimda olacagini soylemisti ama sonradan "yapabilirim sanmistim ama yapamiyorum " demesi zaten benim tum dunyami yikmisti. Yani isin özü oyle insanlar varki bazi kisilere dunyalari sersen niye bu tarafa sermedin der bazi kisilere hir gul alsan dunyalari sanki ayahina sermissin gibi dabranir. Iste bu sekilde insanlarla hayat cennet olur obur turlusuyle cehennem olur. Ben ilk taniatigimiz gunden bosandigimiz mahkemeye kadar yaptiklarimi anlatsam yih be bilader bu kadarda alttan alinmaz bu kadarda el ustunde tutulmaz dersiniz. Yazmaya kalksam 1 saat yazsam ozeti bile olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Black Raven

Bende evlenmistim 2018 yilinda. Ve gecen sene 10. Ayda bosandim. 2 senede belki 20 yas yaslandim. Bazi insanlar gercekten hic hiseyden mutlu olmaz hic biseyden memnun olmaz . Allahtan ben hic cocuk dusunmedim bosandigim kisi cok istemisti iyikide yapmamisiz yoksa omur boyu o eziyeti cekerdim. Dayak yok icki yok kumar yok parayi car cur etme yok esimle gezmek disinda gezmem yoktu. Yani isin ozu genc arkadaslar sunu unutmayin kimseye kendinizden daha fazla deger vermeyin bu esinizde olsa ananiz babanizda olsa ayni.

Artık ne hale geldiysek dayak olmaması bir lütuf, + haneye yazılacaklarda en başta

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A5765A7F6

Artık ne hale geldiysek dayak olmaması bir lütuf, + haneye yazılacaklarda en başta

Alıntıları Göster

Hani insanlar hemen akla dayagi getiriyir ya o yuzden yazdim. Hatta psikolojik baskiyi ben yasiyordum onun tarafindan. O kadar baski yapmıştı ki bi tartisma esnasinda ben dellenmistim yemek yaparken 3 parmagimi kesmiştim 2 parmagimin tendonlari kopmuştu tam 5 saatlik ameliyat gecirmistim ve 3 ay calisamamistim. Ve buna ragmen bana sunu dedi " kendi kendine yaptin ne yapayim " yani eş olarak hayatinizi paylastiginiz insan bunu diyorsa yanlis bi evlilik icindesinizdir

• quote:

Orijinalden alıntı: Black Raven

Hani insanlar hemen akla dayagi getiriyir ya o yuzden yazdim. Hatta psikolojik baskiyi ben yasiyordum onun tarafindan. O kadar baski yapmıştı ki bi tartisma esnasinda ben dellenmistim yemek yaparken 3 parmagimi kesmiştim 2 parmagimin tendonlari kopmuştu tam 5 saatlik ameliyat gecirmistim ve 3 ay calisamamistim. Ve buna ragmen bana sunu dedi " kendi kendine yaptin ne yapayim " yani eş olarak hayatinizi paylastiginiz insan bunu diyorsa yanlis bi evlilik icindesinizdir

Alıntıları Göster

Anladım, sizin adınıza hem üzüldüm hem kurtulduğunuza sevindim. Psikolojik şiddetin kadını erkeği yok zaten. Siz de en başta dayak yok içki yok deyince, ben de çevresinde bunlardan çok çekmiş insanlar bulunan bir kadın olarak alındım haliyle ama anladım teşekkürler.

• Evlenip mutlu olacağını sananlar Rus ruleti oynasın.En azından hayatta kalma ihtimali , evlenip mutlu olma ihtimalinden daha fazla.

Kız tarafı lehine gelenek ve göreneklere göre evlenip,olgunlaşmamış,kişiliği oturmamış,ne istediğini.ne için evlendiğini bilmeyen bir hatunla evlenmek yapılabilecek en büyük delilik.

Şöyle düşünün,2 kişi bir sirket kuruyorsunuz,amaç kar etmek.Diger ortak sürekli şirket zararına işler yapıyor,ortaklığı sürdürür müsünüz?Evlilikte de amaç mutlu olmak,ama bir taraf sürekli sorun, sıkıntı yaratıyor.Bir aile kurduğunun farkında değil.Ufak meselelerle çok büyütüyor.Mutlulugun temellerini sarsıyor.Devam eder misiniz?

Ayrıca ülkemizde aileler evleniyor.Bekar olsanız asla sosyal ilişkide bulunmayacağınız kişiler bir anda akrabanız oluyor.Hadi sizin taraf akraba olsa set cekerseniz,ama eşinizin akrabasiysa ,mesela kayınbiraderinizse yandınız.Ailler iki yüzlü.Kendi oğulları hiçbir Moka yaramazken,damattan dağları delmesini beklerler.

Kısacasi dert,sıkıntı,stres ve neticesinde bir sürü sebepsiz hastalık.

Bu dünyada sahip olduğumuz en onemli varlık ruh sağlığımiz.Ruh sağlığını korumak bir insanın hayattaki en önemli amacı olmalı.

İllaki eğleneceksiniz 3-5 yıl beraber yaşayın aynı evde,karı koca gibi.Test edin evliliğinizi.Ev yaşamı başka, flört başka.Baktiniz sorun yok evlenin.Sonra hemen çocuk yaparsınız.Etrafimda bu şekilde evlenenlerin çoğu mutlu.Ayni evi paylaşmak çok başka.

Ama benim gibi kısa bir tanışma,nişanlılık dönemi yaşayıp ,imzayı attıktan sonra aynı eve girerseniz,birbirinizi tanıma dönemi yeni başlamış olur.Sorunlara evliyken yakalanmış olursunuz.

30-40 yıl ya da bir ömür boyu sürecek evlilikte 3-5 yıl deneme yapmak kesinlikle zaman kaybı değildir.

Devir instegram devri,sosyal medya devri,olur mu öyle deneme falan demeyin.İnstegram çağında mutlu olmak çok zor.Cunku pembe,tatlı hayatlar elinin altında hatun kişinin.Nefis bu hep daha iyiyi ister.Peki ya imkanlar el vermezse?

Gerçekten şartları kabul edip,ona göre yaşayacak,tek amaci sizinle mutlu bir hayat sürmek isteyen ,yeni bir aile kurduğunun artık kendi ailesinden ayrıldığını farkında olan birini bulursanız evlenin.Gerisi hikaye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spiderman07 -- 3 Mayıs 2021; 21:20:45 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• ilk gebeliği olduğu için hassas davrandım
    9 ay boyunca aynı yastığı paylaştığımız halde hallenmedim

sebebini sorduğunda gebelikte sıkıntı olmasın dedim
    nihayetinde başka gadın var yoksa heç bir erkek o işi yapmadan duramaz itiraf et dedi
    be o işi ergenler gibim hallediyom bana yetiyor deyince o ne demek göster bana deyip ısrar ettikçe etti

daha fazla sinirlenipte çocuğa zarar vermesin diyerekten banyoda klozete dönüp hallenmeye başladım bu arada o da arkamda durup beni izliyordu

• CeyKalDa kullanıcısına yanıt

dayı bu yaşanmışlıklardan film yapılır be.evlenmeyin ulen 

• quote:

Orijinalden alıntı: spiderman07

Evlenip mutlu olacağını sananlar Rus ruleti oynasın.En azından hayatta kalma ihtimali , evlenip mutlu olma ihtimalinden daha fazla.

Kız tarafı lehine gelenek ve göreneklere göre evlenip,olgunlaşmamış,kişiliği oturmamış,ne istediğini.ne için evlendiğini bilmeyen bir hatunla evlenmek yapılabilecek en büyük delilik.

Şöyle düşünün,2 kişi bir sirket kuruyorsunuz,amaç kar etmek.Diger ortak sürekli şirket zararına işler yapıyor,ortaklığı sürdürür müsünüz?Evlilikte de amaç mutlu olmak,ama bir taraf sürekli sorun, sıkıntı yaratıyor.Bir aile kurduğunun farkında değil.Ufak meselelerle çok büyütüyor.Mutlulugun temellerini sarsıyor.Devam eder misiniz?

Ayrıca ülkemizde aileler evleniyor.Bekar olsanız asla sosyal ilişkide bulunmayacağınız kişiler bir anda akrabanız oluyor.Hadi sizin taraf akraba olsa set cekerseniz,ama eşinizin akrabasiysa ,mesela kayınbiraderinizse yandınız.Ailler iki yüzlü.Kendi oğulları hiçbir Moka yaramazken,damattan dağları delmesini beklerler.

Kısacasi dert,sıkıntı,stres ve neticesinde bir sürü sebepsiz hastalık.

Bu dünyada sahip olduğumuz en onemli varlık ruh sağlığımiz.Ruh sağlığını korumak bir insanın hayattaki en önemli amacı olmalı.

İllaki eğleneceksiniz 3-5 yıl beraber yaşayın aynı evde,karı koca gibi.Test edin evliliğinizi.Ev yaşamı başka, flört başka.Baktiniz sorun yok evlenin.Sonra hemen çocuk yaparsınız.Etrafimda bu şekilde evlenenlerin çoğu mutlu.Ayni evi paylaşmak çok başka.

Ama benim gibi kısa bir tanışma,nişanlılık dönemi yaşayıp ,imzayı attıktan sonra aynı eve girerseniz,birbirinizi tanıma dönemi yeni başlamış olur.Sorunlara evliyken yakalanmış olursunuz.

30-40 yıl ya da bir ömür boyu sürecek evlilikte 3-5 yıl deneme yapmak kesinlikle zaman kaybı değildir.

Devir instegram devri,sosyal medya devri,olur mu öyle deneme falan demeyin.İnstegram çağında mutlu olmak çok zor.Cunku pembe,tatlı hayatlar elinin altında hatun kişinin.Nefis bu hep daha iyiyi ister.Peki ya imkanlar el vermezse?

Gerçekten şartları kabul edip,ona göre yaşayacak,tek amaci sizinle mutlu bir hayat sürmek isteyen ,yeni bir aile kurduğunun artık kendi ailesinden ayrıldığını farkında olan birini bulursanız evlenin.Gerisi hikaye.

Ne yazdığınızın farkında mısınız? Burdan nasihat vereyim derken, kötü bir şeye özendiriyorsunuz: nikahsız yaşam.

Nikahsız yaşam, ülke toplumu dibinden dinamitleyen batı tarzı bir yaşam biçimidir ve ülkemiz insanlarına da yavaş yavaş dayatılmaya çalışılıyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.