Şimdi Ara

Evlenicek Kız Yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
1.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zamanında "daha erken" dedik. Ama bu arada iyilerini hep seçtiler, geriye bişi kalmadı. Arada bi kısmı boşandı ve onların da ellerinde 1-2 çocuk. Hatta 6 çocuklunun benden beklentiye girdiğini hatırlıyorum.

Çocuklu ya da evlenmiş ayrılmış olana bunun olmayacağını söylediğimde hem çok bozulup hem de anında uzaklaşıyorlar. Hepsi ticari bakıyor olaya.

Daha gençlere baksan, daha çocuk akıllı ve akılları bir karış havada. Para pul, varlık ve lüks nerede diye bakıyorlar.

Evlenirken herkes çevresine gösteriş ve ego tatmini yapmak için, şatafatlı düğünler ve yurt dışında uzun bir balayı vs vs art olmadık bi dolu şeyler istiyorlar. Ama buna rağmen durumları hep patlak lastik ve devrik araba. En masumu bile en az 40 kişiyle gezmiş tozmuş ve gelmiş senden bunları istiyor.

Sizce bu istekleri makul mu ya da akla yatkın mı?

• Akranlarının 6 çocuğu mu var?
    Ne yaptın sen arkadaşım? :) Haksızlık etme kendine, geç kalınan bir şey olduğunu düşünmüyorum.

Acaba karşı tarafta evlenecek erkek yok diyor mudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömer -- 19 Temmuz 2011; 3:41:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömer

Akranlarının 6 çocuğu mu var?
    Ne yaptın sen arkadaşım? :)

e 14 ünde bile evlenenler var bu ülkede.
  • Ben 17 Dimde Flört Edecek Kız Bulmuyorum da Evlilik Öyle Değil ki. Her Önüne Gelen Evlenmiyo Yani. Bulursun Mutlaka Aramaktan vazgeçme
  • quote:

Orijinalden alıntı: HakikiVisco

quote:

Yaşın kaç?
  • quote:

Zamanında "daha erken" dedik. Ama bu arada iyilerini hep seçtiler, geriye bişi kalmadı. Arada bi kısmı boşandı ve onların da ellerinde 1-2 çocuk. Hatta 6 çocuklunun benden beklentiye girdiğini hatırlıyorum.

Çocuklu ya da evlenmiş ayrılmış olana bunun olmayacağını söylediğimde hem çok bozulup hem de anında uzaklaşıyorlar. Hepsi ticari bakıyor olaya.

Daha gençlere baksan, daha çocuk akıllı ve akılları bir karış havada. Para pul, varlık ve lüks nerede diye bakıyorlar.

Evlenirken herkes çevresine gösteriş ve ego tatmini yapmak için, şatafatlı düğünler ve yurt dışında uzun bir balayı vs vs art olmadık bi dolu şeyler istiyorlar. Ama buna rağmen durumları hep patlak lastik ve devrik araba. En masumu bile en az 40 kişiyle gezmiş tozmuş ve gelmiş senden bunları istiyor.

Sizce bu istekleri makul mu ya da akla yatkın mı?

dediklerine harf harf katılıyorum

• quote:

quote:

Aile, yakın çevre, evli arkadaşların falan hiç devreye girmediler mi?
    Bilirsin toplumumuzda herkes evlendirme memuru gibidir ve bu hayırlı işi gönüllü olarak yaparlar.

Dediğim gibi kendine haksızlık ediyormuşsun gibi geliyor... Geç kalınan bir şey yok da bunu neden düşünüyorsun o önemli işte.
  • quote:

quote:

güney doğudamı yaşıyorsun, eğer öyleyse merak etme diğer bölgelerde durum aynı değil
  • quote:

Ne yaptın sen arkadaşım? :) Haksızlık etme kendine, geç kalınan bir şey olduğunu düşünmüyorum.

Kesinlikle diyorlar.Kendi çevremden biliyorum.
  • quote:

quote:

quote:

Aile, yakın çevre, evli arkadaşların falan hiç devreye girmediler mi?
    Bilirsin toplumumuzda herkes evlendirme memuru gibidir ve bu hayırlı işi gönüllü olarak yaparlar.

Dediğim gibi kendine haksızlık ediyormuşsun gibi geliyor... Geç kalınan bir şey yok da bunu neden düşünüyorsun o önemli işte.

şimdi öylesine bakarsan etraf zibil gibi kaynıyor. mesela bi defa evlenip ayrılmış olan benimle bir tanışırsa çoğunlukla peşimi hiç bırakmıyor. yani evlenip ayrıldıktan sonrapaçalarında çocukları varken akılları başlarına geliyor. kalbini kırmadan uzak durması çok zor oluyor.

ama iyi anlaşmak çok önemli. bir de macera gibi bir evlilik istemediğim gibi bi tane olsun benim olsun düşüncesindeyim. yani geçmişi temiz olmalı ve ben ilki olmalıyım. yoksa asla aklıma yatmıyor. işte bu nedenlerle bulunmuyor.

bütün bu şartlara uymadığı halde, beniş tanıştırdıkları kişi daha merhaba derken, kafadan öyle talepler sıralıyor ki, orada boğazlayasım geliyor. :)) yine de sesimi çıkarmıyorum. bu defa aylarca peşimi bırakmıyor. ben davet etmiyorum, o beni yemeğe, cafeye vs ye davet ediyor. illa ikna etmeye çalışıyor.

bu nedenle ben de tanışmalardan da kaçar oldum. işte böyle...

• Ya abartilmadigi sürece mantıklı, ailesinin evinde rahat icinde yaşayan bir kız gelin gideceği evdede o rahatlığı arayacaktir bu çok doğal. Ancak siz söyle demişsiniz en masumu bile en az 40 kişiyle dolaşmış sonra bunları istiyor ne yani sizden bunları istemese 40 kısıylede gezip tozmus olsa bunu bile bile kabul edeceksiniz öylemi ? Siz bana göre evlenemezsiniz çünkü evlilikte şüphe olmaz, olursada evlilik olmaz. Anladığım kadarıyla pek ask evliliği deilde mantık evliliği yapmak istiyorsunuz, madem böyle bir düşünceye sahipsiniz iyi bir aile kızı bulduktan sonra daha eskileri karistirmamaniz. Her genc insanın olduğu gibi o talip olduğunuz bayanlarında mutlaka onceden sevgilileri olmuştur ama bunu düşünmek insana yarar değil zarar getirir ve kimseyle çıkmamış kimsenin eli eline değmemiş bı kız ariyorsanız ömür boyu evlenemezsiniz ( bu zamanda öyle bı kız kaldığını düşünmüyorum ). Ama en basta belirttiğim gibi ise maddi yonden bakiyorsanizda önce kendinizi karşıdaki bayanın yerine koyun sonra tekrar düşünün ! İstediklerini acaba onun yerinde olsanız siz istermiydiniz istemem dediğinize inanamam çünkü her insan rahat bı hayat ister.

Son bir şey daha eklemek istiyorum, bazı erkekler kendilerinde hiç birsey olmamasına rağmen zengin durumu iyi bir ailenin kızıyla evlenmek istiyorlar ee bunu da ne kızın ailesi nese kız kabul eder bu yüzden evlenmek istediğiniz kisiyi seçerken kendi maddi kriterlerinize uygun bir kız seçmenizi öneriyorum. ( yanlış anlamayın sizin maddi durumunuzu bilmiyorum tabiki belki çok iyidir belki durumunuz kötüdür benim söylemek istediğim kendinize yakın seviyedeki ailelerin kızlarına bakın ki evlenseniz dahi sonradan karsilayamadiginiz maddi istekleri karşısında kendinize kötü hissedersiniz bir ömür boyu mutluluk sizin için eziyete dönüşebilir )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kızların ki kız denirse tabi mıncıklanmamışı kalmamış.
  • Bu kafayla daha çok çemkirirsiniz kızlara reyiz.
  • Kızların genel özelliği, Sidik yarıştırmak. Başka bildikleri birşey yok.
  • Evlenip ne yapacan en iyisi şu şekilde devam et
     Evlenicek Kız Yok

şaka maka görücü usülü şu an en iyisi gibi birşey. Tanıdığına falan sordurtup 1 ay takıldıktan sonra makul görürsen evlenecen.
  • Acele etme. Tamamen aklına yatacak birini bulana dek aramaya devam et.
  • quote:

Orijinalden alıntı: labidu

kızların ki kız denirse tabi mıncıklanmamışı kalmamış.

Buda farklı bi yaklaşım tabii.
  • Evlilik çerez tabağına benzer,çerez tabağında en üstte fındık ve fıstıklar olur acele edenler onları alır,geride kalanlara ise çürümüş fındıklar ve leblebi ile yetinir

Türkiyede herşey zor be kardeş tek mesele iş bulmak ve terör de değil ne zaman bizim kızlarımız lüksü görgüsüzlüğü bırakır işte o zaman biz mutlu oluruz aile yapısı diye diye geberirizi ama dünyada en çok boşanma yaşayan ülkelerdende birisiyiz hepsi çelişkili ülkede evlenmek için bile bi yarış var ya komediyiz cidden,bu ülkedeki evlenmelerin asıl sebebi bi kızla aynı evde kalmak aynı yatakta yatmak bunların cezbetmesidir,eminimki ingiltere gibi özgür olsak kimse evlenmek istemez ben bazı şeyleri kendime itiraf edebilmeyi başardım unutma ömür boyu cinsellik için belli bi para vereceksin.

• bu devirde en iyisi evlenmeyi düşünmemek. çünkü artık herkes bireysel düşünüyor, ben evleneceğim, evlendiğim kişiye karşı bir sorumluluğum var şu anda bile demiyor kimse artık. yani boşver, fazla düşünme, evlenmeye çabalama. mutlu olur musun bilmem ama öbür türlü evlenmeyi bekleyerek daha mutsuz olursun.
  • Bi bakmışsın olmuş kardeş, kısmet işi diyolar ya hakikaten öle.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.